messi564
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
9 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@Edoss oby, oby w ich miejsce przyszedł Thiago bo inaczej znów będziemy liczyć tylko na Messiego w rozegraniu
3
Jaka ta pomoc będzie betonowa
Busquets
Pjanic
Rakitic
Vidal
FDJ
Puig
Jeden młokos potrafiący dryblingiem i przebojowością zrobić różnice i 5 defensywnych pomocników. Przecież Puig i tak będzie 6 w hierarchii. W odejście Ivana i Vidala nie wierzę.
Jeszcze negocjują/interesują się Ndombele czyli kolejnego defensywnego pomocnika/box2box.
A Thiago, Aouar, van de Beek? Na co to komu? Przecież za dużo dryblują i za dużo grają do przodu, tu potrzeba kolejnego pomocnika który będzie stał w linii z Busquetsem i oddawał piłkę do rozegrania Messiemu. No, ewentualnie czasem zaliczy jakaś asystę po stałym fragmencie.
0
@RonnieVEB gdzie Todibo do Militao, Firpo do Mendyego, Emersonowi do Hakimiego, Pedriemu do Odegaarda. Jedynie Fatiego i Trincao można spokojnie porównywać do Viniciusa i Kubo, reszta mocno odstaje, a jest jeszcze Rodrygo, Brahim..
5
Czego jak czego ale młodzieży Realowi można zazdrościć. Taki Odegaard, Vinicius, Kubo, Rodrygo czy nawet Brahim. Brakuje u nas powiewu takiej świeżości prócz Fatiego i Puiga.
Zamiast inwestować w graczy blisko 30 jak Griezmann czy Pjanic to chętnie bym tu zobaczył Sancho, van de Beeka czy Aouara. Zawodnicy już ograni na najwyższym poziomie, a mający przed sobą 10 lat gry. Jedyny piłkarz blisko 30 za którego warto zapłacić ponad 100mln to Neymar.
Na dobrą sprawę mając takie perełki jak Kubo, Valverde, Hakimi, Odegaard czy Vinicius to Real potrzebuje w krótkiej perspektywie następcy dla Benzemy i Ramosa. Resztę pozycji mają bardzo fajnie obsadzone na przyszłość.
Ciężki orzech czeka kolejny zarząd żeby pogonić tą politykę transferową Realu. Szczególnie z naszym budżetem a raczej jego brakiem. Nie wiem skąd oni wezmą fundusze na odmłodzenie pomocy, ściągnięcie następcy Luisa i Pique skoro La Masia ostatnio już tak nie produkuje
0
@barcelonaLM hehe jednak nie
0
Słabiutki mecz Pereza, bardzo dobre widowisko w Bergamo. Oby Lazio to wygrało, lubię Atalante, ale Lazio ma szansę na przerwać dominację Juve, małą, ale ma
2
Ależ ofensywnie Real, jak Mallorca nie strzeli szybko bramki to przeczuwam jakies gładkie 3/4-0 dla Realu
3
Świetny jest Rafinha w tym sezonie. Bardzo by się przydał. Poprawił znacznie grę w obronie ostatnimi czasy, a w grze do przodu to najlepszy zawodnik Celty w tym sezonie. Byłby dużo bardziej wartościowym zmiennikiem w przyszłym sezonie niż Arthur. Do tego 27 lat więc dobre 5-6 przed nim.
1
@Kapitan hawk vamos Celta! Liczę na dobry mecz Rafy i Denisa i kolejny krok w walce o utrzymanie, a w przyszłym roku wzmocnić obronę i po puchary!
1
Ciekawy skład Legii, aż 8 Polaków. Liga już wygraną ale obejrzę chętnie, ciekawi mnie występ Ślisza
14
W tej chwili jest super okazja do odświeżenia pomocy. Thiago ma rok kontaktu i ponoć Bayern zgodzi się na transfer za 40mln, van de Beeka można wyciągnąć za 40mln, za 40-50mln można mieć Aouara. Za 120mln można mieć 3 genialnych graczy do środka pola, trzech jest oczywiście zbędnych ale Thiago + VDB/Aouara w miejsce Ivana, Vidala, Coutinho, Rafinhi i Arthura jak najbardziej. Wymiana pokoleniowa zrobiona. Busi, FDJ, Puig, Aouar/VDB, Thiago, Alena
3
@SonBarcaGoku z całą pewnością defensywny pomocnik rozrusza naszą pomoc. Po co komu rozgrywający?
1
@Bykunn Nie no może nie skreślał, przesadziłem. Ale moim zdaniem nie był to tak kluczowy zawodnik, był zawodnikiem pierwszego składu, ale na dobre odpalił dopiero później. Owszem był jednym z lepszych zawodników na swojej pozycji w wieku 23-24 lat, ale do piłkarskiej elity dołączył jakies 3-4 lata później. Moim zdaniem.
0
@Hen Xaviego w jego wieku też każdy skreślał. Potencjał ma na dalszy rozwój. Inaczej u skrzydłowego który ma braki szybkościowe i w grze 1v1 a inaczej u środkowego pomocnika który dobrze operuje piłką, ale brakuje mu konkretów. Mam dziwne wrażenie, że Xavi zrobiłby z niego solidnego pomocnika gdyby grał obok takiego Puiga/Thiago i De Jonga
7
@Zoker Żartujesz? Został zawodnikiem meczu według RAC1. Jako jedyny pomocnik nakręcał akcje ofensywne, szukał wolnej przestrzeni, grał na jeden kontakt. Nawet holując piłkę robił to umiejętnie potrafiąc podać ją w odpowiednim momencie. Dla mnie nasz najlepszy pomocnik wczoraj.
5
@Kwiatek67 Pique to ostanio szef, pod nieobecność Busquetsa wolałbym by był na boisku. Wczoraj był ścianą nie do przejścia, tak samo jak Lenglet
4
Jak jeszcze raz przeczytam wywiad Setiena, że gdyby widział, że młodzi zawodnicy potrafią wnieść więcej od weteranów to by na nich stawiał to walne na podłogę.
Na Celte Fati i Puig obowiązkowo, Firpo też się ostatnio nieźle pokazał więc liczę na odpoczynek Alby. Jeśli nie wróci FDJ to widzę to tak: Mats - Semedo Pique Lenglet Firpo - Arthur/Vidal Rakitić Puig - Messi Griezmann Fati,
Martina wolę oglądać na skrzydle, a Suarez jest w jeszcze gorszej formie niż Antek. Fajnie gdyby Collado i Monchu dostali jakieś minuty przy korzystnym wyniku - ale o to nie będzie łatwo, bo z Celtą na wyjeździe gra nam się ciężko.
7
Trzeba zrobić wszystko by Thiago tu wrócił. Z miejsca podniesie jakość pomocy, zawodnik rok młodszy od Pjanica. Ma drybling, genialne podanie i nie boi się grać na większym ryzyku. Busi, FDJ, Puig, Thiago, Arthur/Ivan. Alena na jeszcze jedno wypożyczenie, odejście Vidala i kogoś z dwójki Arthur/Ivan. Dodatkowo zastanowiłbym się nad powrotem Rafy, gra bardzo dobry sezon, a to wciąż lepszy rezerwowy i zawodnik do rotacji niż Arthur czy Alena.
10
Setien jest obsrany. Nie zdejmie Suareza bo Messi go na taczkach wywiezie, Griezmann kosztował 120mln więc go zdejmie ale gdzieś w 80min żeby Bartek się nie wkurzył. Na 4-2-3-1 też nie przejdzie bo to trener bez planu B.
0
@Hushovt a masz miejsce żeby ten strzał oddać? Bronią się w 9 na 16 mietrze
0
Komentarz usunięty
0
@cat_r37 zamknął całą lewą stronę, ubezpiecza, wychodzi do prostopadłych piłek. Jak na grę 1 vs 2 wychodzi mu to całkiem przyzwoicie
1
@neeed oddałbym za niego Arthura, Vidala i Rakiticia
1
Znów jedyny pozytyw to Semedo. Nie wierzę, że to pisze, bo bardzo tego piłkarza hejtowalem. Po tej przerwie ma najlepszą formę z całej drużyny.
Leo zbyt czytelnie, rozgrywa każda akcję. Skoro pomoc jest bezproduktywna i Messi spędza tam 3/4 meczu to może po prostu przejść na 4-2-3-1 kosztem Vidala? Skrzydłowy z prawej strony rozciągnie i zrobi trochę miejsca. Tak potrajają Leo przed 16 a na skrzydłach nie ma komu zagrać
0
Vidal nic nie wnosi. Arthur jak na siebie nawet gra do przodu, Arturo to nie zawodnik na pierwszą jedenastkę, widać było w Bayernie że on nie pasuje do tak pozycyjnej gry.
0
Liczyłem na Ivana za Busiego, no ale cóż. Oby wszedł w drugiej połowie tak samo jak Fati i Puig
0
@Danny Gaucho z obecnych piłkarzy jedynie Kylian i Kevin są warci takich kwot, a nawet dużo więcej. Dużo PSG w tym zestawieniu, no i Barcelona przewija się tylko raz jako klub kupujący
0
@Tomo1989 Nie, wystarczy zostawić Arthura który zawsze będzie przynajmniej klasowym rezerwowym na 8 lat, niż Pjanica który formą nie grzeszy na 2 lata i dokupić takiego Aouara
0
@Tomo1989 A gra? Mam brać pod uwagę zawodnika który nie rozegrał nawet 90minut w lidze na przestrzeni całego sezonu? To równie dobrze można brać pod uwagę Monchu czy Collado. Tyle samo wnoszą co Puig.
0
@BarcaInfo Ale 30 letniego już tak :D