0

@Chwytliwy otóż 26, 27 urodziny będzie obchodził 13 listopada.

0

@cat_r37 dla mnie Ivan gra tak jak powinien grać ktoś z jego umiejętnościami i doświadczeniem. Może faktycznie powinien się znaleźć w drugiej rubryce obok Firpo, ale dla mnie pierwsza 4 zrobiła największe wrażenie. Ivan dziś słaby, z Celtą nieźle, ale tam grał na pozycji Busquetsa, z Leganes też dobrze zaczął grać dopiero jak zszedł Sergio, dla mnie to on powinien zostać w kadrze a nie Hiszpan, ale wiadomo jak jest.. skoro można się pozbyć chociaż jednego z nich blokującego dalszy rozwój młodszych zawodników to trzeba to zrobić. Wiele się pisało że pewny miejsca w kadrze jest Mats, Leo i FDJ, nigdzie się tam nie pojawiał nigdy Clement.

9

Moim zdaniem najlepsi po powrocie do gry:
Lenglet
Puig
Semedo
Postępy poczynił:
Firpo

Co łączy tych zawodników? Żaden z nich nie ma pewnego miejsca w kadrze (a teraz powinien), żaden z nich nie wygrał LM, nie jest w kadrze pierwszego zespołu dłużej niż 3 lata, nie ma więcej niż 26 lat.
Czy serio nie widać tego, że zawodnicy głodni gry, młodsi, świeżsi kondycyjnie mają większe ambicje do gry dla tego klubu i wygraniu czegoś, wywalczeniu sobie miejsca tu niż święte krowy i schyłku kariery jak Ivan czy Vidal którzy są już jedną nogą na piłkarskiej emeryturze? Nie jestem zwolennikiem ściągania juniorów za gruby hajs jak Vini, Rodrygo czy Reinier, ale zawodnicy ograni na europejskich boiskach w bardzo młodym wieku jak Sancho, Sane czy Aouar wciąż głośni gry i pucharów to kierunek w którym powinniśmy iść

1

Mam nadzieję że Pimienta nie zostanie trenerem jeśli odejdzie Setien. Dlaczego? Uważam, że to świetny trener i pewnie skoro już liga przerwana to Collado czy Monchu by sporo pograli bo gość ich zna jak nikt inny, ale on ma bardzo ważne zadanie w Barcy B, w każdym innym klubie pierwszy zespół jest 100 razy ważniejszy niż rezerwy ale nie tu, on musi awansować do 2 ligi. Tam jest ich miejsce, tam będą się lepiej ogrywać i łapać wiecej jakościowych boiskowych minut. W 3 lidze to i Igor Angulo grał, a to chyba nie o to chodzi. 2 liga a 3 moim zdaniem to przepaść. Zresztą.. szkoda żeby olał awans, potrenował rok pierwszy zespół i zwolnił miejsce Xaviemu, bo tak pewnie będzie jeśli Font wygra (oby)

0

Tu trzeba radykalnych zmian, Vidal i Rakitic muszą odejść koniecznie, nawet za grosze byle zwolnić listę płac, sprzedając ich i Rafinhe można spokojnie ruszyć po Thiago. Busi/FDJ - Thiago - Puig i wreszcie Messi nie będzie musiał rozgrywać. Jeśli się uda to postarać się o Sancho/Neymara w miejsce Umtitiego i Coutinho. Bo Araujo i Todibo gorzej od Samu nie zagrają, Neto out, reszta na wypożyczenie
Br: Ter Stegen, Inaki Pena
Po: Semedo, Roberto
Śo: Pique, Lenglet, Araujo, Todibo
Lo: Alba, Firpo
Śpd: Busi/FDJ
Śp: Puig, Thiago, Pjanic, Alena/Monchu
Ps: Messi, Trincao, Dembels
Ls: Sancho/Neymar, Fati, Dembele
N: Griezmann, Suarez

Przynajmniej 2 zawodników na każdą pozycję, wydać by trzeba było zaleznie od ceny skrzydłowego w granicach 150-170mln. Ale ze sprzedaży Coutinho, Umtitiego, Neto, Vidala, Ivana, Rafy, Braithwaita da się uzyskać nawet więcej. Dobrą ofertę za Dembele też bym rozważył jeśli uda się kupić LS

2 transfery do klubu + pozbycie się szrotu, tylko tego oczekuje. Kadra młodsza, głodna sukcesów, uzupełnić ja można Barcą B bo jak pokazał Puig jest kim, Collado czy Monchu czekają w kolejce, jeśli uda im się awansować do 2 ligi to powinni zostać jeszcze rok w Barcy B

3

@Kacstiff Semedo też, osamotniony na prawej stronie dużo dryblował (7 na 10 udanych, najwięcej na boisku), wywalczył karnego, niefortunnie faulował, ale poza tym jako jedyny nieźle sobie radził z Carrasco

5

Udane dryblingi:
Semedo 7 z 10
Messi 7 z 15
Puig 6 z 6

Ten dzieciak jest kliniczny

0

@Hushovt co to świadczy o trenerach którzy mieli go do dyspozycji od roku a gość gra swój drugi mecz w pierwszym składzie

0

@BulaKG wcale nie przesadzasz, dziś najlepszy u nas, zresztą tak jak z Celtą

2

Puig pokazuje że jest mega szybki i ma ten doskok do przeciwnika, czuje pressing, jest zadziorny, ma drybling i genialne przyjęcie którym potrafi zrobić sobie miejsce i ograć przeciwnika, ma podanie, czucie kiedy zagrać za plecy a kiedy rozciągnąć grę, klinicznie gra z pierwszej piłki. Może nie zawsze się dobrze ustawia ale to jest nasz najlepszy pomocnik i teraz pytanie: dlaczego on cholera gra dopiero teraz? Trenuje z pierwszym zespołem od początku sezonu, przecież zarówno Valverde ja i Setien oglądali go na treningach, nie wierzę że się na nich nie wyróżniał. Brakowało im jaj bo nie miał kilkuset spotkań rozegranych w karierze czy co? Nie potrafię tego pojąć.

0

To co Antek za Puiga? Przecież remis nam wystarczy bo Real jeszcze zgubi punkty

7

Puig najlepszy. Zabawne jest to, że akurat na stronie Barcelony są "znawcy piłki" którzy przed każdym, ale to każdym meczem z Atletico piszą: "dziś Vidal będzie potrzebny, jego siła jest niezbędna z Atletico". Ludzie, ku**a, zrozumcie wreszcie, że siła nigdy nie była i nie będzie mocną stroną tego klubu, tu właśnie z zamkniętym i wybieganym rywalem potrzeba takiego filigranowego magika który zrobi coś na podkładce od piwa i szybciej doskoczy do rywala niż Vidal czy Rakitic, nawet jak będzie miał 2x dalej. Z takimi dwoma Puigami dziś gra byłaby jeszcze lepsza i wreszcie jest pressing bo wreszcie jest ktoś w pomocy kto do tego pressingu wychodzi, a nie Rakitic czy Vidal asekurujący Busquetsa.
Zabawne jak Valverde zmienił pogląd na pomoc, kiedyś ludzie narzekali że Busi - Ivan - Iniesta to zbyt defensywna pomoc, teraz mając kogoś takiego jak Puig chcą Vidala przed meczem.. Dramat!

0

@Kuracjusz jest Puig na boisku to wreszcie jest ktoś kto prócz Leo potrafi rozegrać

4

@DanielOOL tylko Lenglet broni, reszta ma wywalone klejnoty

0

Ludzie się jarają Bruno, a ja Greenwoodem. Chłopak 19 lat, a w tym sezonie już 14 bramek i 5 asyst we wszystkich rozgrywkach.. Masakrycznie wielki potencjał.

3

Dobrze że jest Puig. Pytanie co z Griezmannem, bo jakoś nie wyobrażam sobie żeby taki zawodnik siedział na ławce do końca sezonu, a ewidentnie kolejny trener nie ma na niego pomysłu. Lubię chłopaka, ale gdyby pojawiła się oferta zbliżona do 100mln to chyba nie można się długo zastanawiać..

0

@Ghotti Martina i ja im zazdroszczę, chociaż też ma swoje wady. Potrafi rozegrać mecz genialny lub przejść obok, no i ta jego gra w obronie pozostawia wiele do życzenia, ale na popraw tego aspektu ma jeszcze czas.
Fede natomiast to wielki walczak, ale do nas nie pasuje. To box to box trochę w angielskim stylu. Nie ma jakiegoś wybitnego dryblingu, strzału też, rozgrywa średnio, ale jest szybki, silny i wszędobylski. Potencjał jednak dużo większy widzę w FDJ.
Trochę że względu na inny styl gry w sumie prócz Martina nikogo bym u nas nie widział, Militao, Jovic mnie nie przekonują, Vinicius potrafi zrobić dużo wiatru, ale w ataku pozycyjnym wygląda słabo, Asensio od zawsze według mnie jest przereklamowany, tak jak Rodrygo. Reszta to średniaki jeszcze poziom niżej.

Pewnie to samo oni by napisali o naszych zawodnikach, ja jednak wierzę że Pedri, Puig i Trincao zrobią tu dużą karierę. Emerson musi poprawić grę w ofensywie bo w defensywie jest dobrze, a Fati, Dembele i Firpo ustabilizować formę. FDJ i Lenglet to już w sumie część pierwszego garnituru na każdy mecz.

0

@BarcaInfo Promocja

2

Dla beki zrobiłem sobie porównanie dwóch jedenastek Realu u-25 i Barcelony u-25 (dałem Todibo bo nie było w kartach Araujo)
Barca: https://www.futwiz.com/en/fifa20/squad/751811
Real: https://www.futwiz.com/en/fifa20/squad/751821

Patrząc na te składy moim zdaniem nasz atak jest równie perspektywiczny jeśli nawet nie bardziej niż ich, Fati i Trincao w porównaniu do Viniego i Rodrygo wyglądają równie dobrze w tym sezonie (Rodrygo moim zdaniem nawet odstaje), Dembele to znacznie lepszy piłkarz niż Jović i jeśli ogarnie kontuzje to jeszcze będą z niego ludzie.
Pomoc u nas kuleje, tu jedynie FDJ zaznaczył swoją obecność szerszemu gronu odbiorców, ale Pedri i Puig ostanio zbierają świetne noty co pała optymizmem na przyszłość, mimo wszystko liczę tu na transfer kogoś, kto wprowadzi jakość z miejsca i zagwarantuje to dłużej niż na 2-3 sezony (Thiago, Aouar?)
Obrona: Mendy wyróżnia się w tym sezonie tak jak Emerson, Lenglet to moim zdaniem dużo lepszy obrońca niż Militao, Odriozola jest raczej w Realu na wylocie, Firpo się rozkręca, gry Javiego nie widziałem, natomiast Todibo (lub Araujo) wydają się bardzo perspektywicznymi zawodnikami.
Bramka: Tu ciężko porównać, bo Lunin nie dał rady przebić się do składu w Realu Valladolid, natomiast Pena to jeszcze junior który czeka na szanse.
Jak oceniacie poszczególne pozycje?
Dla mnie:
LS: Barca
N: Barca
PS: Barca
LŚP: Real
PŚP: Real
ŚPD: Barca
LO: Real
LŚO: Barca
PŚO: Remis
PO: Barca
BR: Remis

Pomijam fakt, że Asensio nie jest na swojej pozycji: tam można dać Reiniera, ale tego w kartach nie mogłem znaleźć.

Zapraszam do zabawy, i czy byście coś tu zmienili?

1

@Janas11224 spokojnie. To ostatni sezon z Ivanem i Vidalem, a Busi, Suarez i Pique pewnie pograją max 2 lata. Jeszcze zatęsknisz, szczególnie za tą ostatnią trójką. Skoro są lepsi niż reszta to dlaczego mają nie grać? Fati, Trincao, Pedri, Puig, Araujo, Firpo, Emerson... To jest przyszłość, która musi poczekać i być wprowadzana powoli (no, może poza Rikim), a jestem pewny że odpali. Przypominam że jest jeszcze Frenkie i Dembele. Bądź co bądź jak są zdrowi to topka na swojej pozycji

3

@Jordi10 z Abela nic nie będzie, to sukces że Braga tyle za niego zapłaciła, zatrzymał się w rozwoju na młodzieżówkach i w seniorskich drużynach sobie nie daje rady. Firpo jako lewy obrońca bardziej mnie przekonuje niż Cucu, myślę że potencjał ma dużo większy. Cucurella miał dobrą połowę sezonu grając na lewej pomocy, to zupełnie inna gra bo chłop po stracie ma asekurację za plecami. Pomijam już fakt, że po przerwie Cucu jak i całe Getafe gra fatalnie, a Firpo wydaje się rozkręcać.

Abel: 3 bramki w 19 meczach w 3 lidze hiszpańskiej, 1 bramka odkąd dołączył do Bragi i płacz że poszedł za 9mln, przypominam że w dużej mierze dzięki tej transakcji pozyskaliśmy Trincao. Chyba było warto, nie?

0

@Avada Kedavra myślę że on przychodzi bo odejdzie Ivan i Vidal. To zrozumiałe że wtedy prócz Busquetsa przyda się ktoś z doświadczeniem na najwyższym szczeblu, w dodatku mogący zagrać jako defensywny pomocnik i cofnięty rozgrywający. Prócz tej dwójki Puig i FDJ, bo Alena i Pedri pewnie znów na wypożyczeniu. Dopełnił bym tą kadrę Thiago lub Aouarem i gitara

1

@LuisSalvano Neto osobiście bym pożegnał, dla mnie to nie jest bramkarz lepszy niż Inaki, a pobiera pewnie niezłą pensje za 5 spotkań w sezonie. Do tego Vidal, może Todibo, Umtiti, Alena. Tylko w ich miejsce zamiast N wolałbym Thiago + Aouar

6

@Avada Kedavra i znów ta lewą noga na lewym skrzydle :D. Ja bym odpuścił w tym roku, jest Fati, Dembele i Martin. Od biedy Griezmann. To co bym chciał to wreszcie odświeżenie pomocy, taki Thiago i Aouar w miejsce Vidala i Ivana, a za rok ruszyć po Neymara

0

@BarcaInfo 21 lat, na jego pozycje jest Semedo, Roberto, Wague, Emerson. Dla mnie to zrozumiałe + zawodnicy z Barcy B. Skoro do tej pory nie zdołał chociaż w takim stopniu jak Monchu zaznaczyć swojej obecności w Barcelonie samymi treningami z pierwszą drużyną to chyba za wysokie progi

34

Po dobrym meczu z Celtą chciałbym Puiga w podstawie. Obok Busi i Ivan, a Vidal który daje zdecydowanie więcej wchodząc z ławki na końcówkę meczu.

18

Jeśli Real ma z kimś punkty stracić to będzie to Getafe, Bilbao i żółta łódź podwodna. Problem tylko w tym że my musimy wszystkie mecze do końca wygrać, a jakoś w to nie wierzę

0

Oho, dwa wonderkidy z Brazyli na boisku, jeszcze Reinier i Espanyol wyłapie 5-0

0

Haha Berni czerwona, do Interu dołączył 6 lat temu, do tej pory 0 występów i 2 czerwone kartki. 38 letni bramkarz który przez całą karierę rozegrał 120 spotkań z czego 3/4 w 3 lidze włoskiej. Musi mieć mocne plecy tyle czas utrzymywać się w Interze

3

@CZaras przecież jest progres, ostatnio było 80%. A tak serio to moim zdaniem dużo młodych poszło głosować i oddali głos na Holownie/Bosaka zaniżając trochę Popis.. jeszcze z 10 lat aż nastąpi zmiana pokoleniowa, młodzi już otworzyli oczy, pytanie tylko czy do tego czasu to wszystko nie jebnie

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?