misterio
Dołączył/a: lipiec 2023
Warszawa
13 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@arasz1819 W sumie pomijając całą amatorkę, ciekawa sprawa, że używają Signala. Jak trwoga, to do Open Source :]
1
@Stinger_ Albo setka, albo Muscat.
0
Pozdrawiam Emila!
5
Niektórzy bali się maltańczyków? Czy Wy jesteście normalni?! Serio obawialiście się tego: https://kennelclub.pl/wgrane-pliki/maltanczyk1.jpeg ? Śmiechu warte.
1
@Adran360 Wiadomo, też to obejrzę. Bardziej mi chodziło, że kreska jest dziwna w kontekście wersji z 2007, ale może po prostu to tylko efekt, "bo kiedyś to było". Pewnie oglądając, zejdzie to na drugi plan, ale teraz mam takie lekkie obawy, żeby Netflix czegoś nie odwalił. Na pewno, póki co dobór "ścieżki dźwiękowej" uznaje na duży plus. Kreska mnie, póki co razi... ale może ja już dziadzieje xP Kiedyś trzeba...
1
Bogusz markuje strzał, może przypadkowo, ale wciąż.
0
Presja ma sens.
0
Kamiński przewraca się przez Muscat. Nic się od czasów Peszki i Boruca nie zmieniło, no może woltaż.
2
@Roobo Ale nie o Panu Borku tak, o Borku to nie.
4
@Jakchcesz Niesamowite, że grając na strimie w Soulsy wypadasz najpoważniej na urząd prezydenta RP xD
3
O #anime, więc mało kogo. DMC x Evanescence, widzę że faktycznie z tą produkcją chcą uderzyć we wspomnienia "dzieciaków" z lat 2000. Opening z "Rollin’" od Limp Bizkit, a teraz to. Ciężko już o większy vibe z przełomu mileniów.
Animacja z tych trailerów jest jak dla mnie mocno dziwna, ale może to tylko moje złudzenie.
@Adran360
0
@szymonekk Prawdopodobieństwo ma to do siebie, że jeżeli jakieś zdarzenie nie jest ściśle wykluczone przez warunki, to zawsze są "jakieś" szanse, nawet jeśli bliskie zeru.
0
Powiedzieć, że Francja ucieka spod topora jest nieadekwatne. Oni uciekli z zakutych dybów wprost spod gilotyny.
0
Portugalia z zamykaczem.
0
@Encore będą płakać jutro na tvp, musiałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
1
Zgadzam się z Wawrzyniakiem. Yamal rośnie, w końcu ma 17 lat.
1
Koledzy Wielkiego Ce-era nie dojeżdżają poziomem do niego. Szkoda jakby grał w nieco lepszej repce, jak np. Polska, to by miał więcej titulos.
Niech nie zwiedzie Was strzał prosto w bramkarza.
1
Siuuuu strzelił.
0
@Filipem To się wyklucza.
0
Ale amatorka Włochów... Ale jedno jest niezmienne, grają biało-czarni na niebiesko-białych, sędziuje Marciniak, dzieją się w meczu cuda na kiju.
2
@Kapitan hawk co nie uciecze, to się odwlecze o jeden mecz, czy jakoś tak.
2
@MesQueUnClub96 Generalnie to już któryś raz, że puszczają w TVP Barce Femení i jest lekko mówi lipa. Jakaś klątwa telewizji polskiej.
1
@Adran360 u mnie to leci do worka 10/10, ale wiadomo są gusta i guściki. Zdążyłem zauważyć po tym, że z 5 osób na LR jarało się "Solo Levelingiem", że raczej będę miał mało poparcia ;P Na plus częściowo moim zdaniem, to co wymieniasz na minus:
- Świetne plot twisty, już w 3 odc dostajemy taki TOP3 (gdzie MC ginie za idee tak szybko?), dodatkowo ludzie jako stronice "księgi", powiązanie pierwszej sceny w anime z 12/13 odcinkiem, itd.
- Pozytywne przekminienie, którego spodziewałem się już po tytule. Pierwsze chi (zapisane w rōmaji) już na to wskazywało. W sumie śmiesznie, że przetłumaczono to po ang. na orb. チ (chi) to znak z kany (katakana) i jako taki sam nie posiada znaczenia, jak np. znaki w kanji. Jednak wymowa ji/dzi/czi/tszi są na tyle podobne, że można to zrozumieć jako ziemia (nie w znaczeniu planety) oraz krew, w zależności od zapisu w kanji.
- Historycznych odkryć faktycznie mało i w sumie tylko w pierwszej części, ale obawiam się, że zbyt duża ich liczba i miałbym red-flaga jaki u mnie wywołują pozycje z tagiem "gourment". Historia przekolyryzowana na potrzebę budowania akcji, ale to oczywiste. Duchownym nie wiele groziło w rzeczywistości za badanie heliocentryczności, a przeciętny człowiek nie posiadał ku temu aparatu matematycznego. Choćby można wskazać tutaj konflikty Kopernika i Galileusza z Kościołem, gdzie maks to jakiś areszt domowy.
- Zakończenie imho bardzo na plus ze względu na mimo wszystko umieszczenie historycznej postaci Wojciecha/Alberta Brudzewskiego, która jak dla mnie często jest pomijana na rzecz Kopernika.
Ogólnie cokolwiek w kwestiach historycznych trzeba dzielić przez 5, albo i 20, ale i tak dla mnie spoko to wyszło.
Tak czy inaczej, jeszcze raz dzięki za pokecajkę, bo na jakiś Livechartach i innych anime listach, było na końcu, pewnie w ogóle bym pominął tę (dla mnie) perełkę.
Edit. Dodam tylko jeszcze, że dla mnie Madhouse dowozi kolejne anime z themem psychologicznym jak Monster czy Death Note.
4
@insp1re Trochę przesadyzm. Jednak liczyć, że zaprezentujemy dominację optyczną z Litwą, to tak powiem, nie jest wygórowane żądanie. Przecież wątpię, że ktoś liczy, że nawiążemy walkę z Holandią/Hiszpanią.
2
@Kapitan hawk Najbliżej "paradoksalnie" było to męczenie buły.
1
To był ciężki mecz, w eliminacjach nie ma już słabych drużyn.
6
Ej w tej jednej akcji to piłka Litwie poszła jak prime Barcelona xD
3
@Kapitan hawk ale ogórki grają.
8
Fajny, wyrównany mecz póki co. Dwie drużyny o zbliżonym poziomie. Ja już sobie po koszulkach wmówiłem, że gramy na Canarinhos, polecam od razu się lepiej ogląda.
2
@kanver_ będzie dopiero jak w tym meczu poda do Raphini