misterio
Dołączył/a: lipiec 2023
Warszawa
13 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@barcelonaLM Achhhhh... czasy między liceum a studiami, a potem zaliczasz zjazd do bazy na początkowo 20, a potem 26 dni.
3
@Maviux W tych wyborach głosujesz na subiektywnie mniejsze zło już od pierwszej tury. Taki mamy klimat.
0
@marcin62 W tym będą jakiekolwiek nawiązania do SH, czy po prostu będą wyciskać markę, a w efekcie to będzie po prostu generyczny (nawet jeśli dobry) horror umiejscowiony w Japonii? Wiadomo coś?
2
@Bobo25 Dla Ciebie może być wszystko, tylko to nic nie zmienia, bo słownik języka polskiego się z tym nie zgadza: https://nck.pl/projekty-kulturalne/projekty/ojczysty-dodaj-do-ulubionych/ciekawostki-jezykowe/28-lutego
20 luty, brzmi jakbyś powiedział, że to już 20 raz coś się wydarzyło w lutym. Np. to 20 luty z rzędu, kiedy są opady śniegu.
0
@Bobo25 Jakbyś miał problem z zapamiętaniem tego, o czym mówi @NeroTFP1 dodawaj sobie zawsze: 20 (w domyśle dzień) luty(?), nie - lutego.
6
@michal26 Ser to jeszcze nic. Bardziej imponujące w kwestii losowo rozwijającej się pleśni jest to, że tak odkryto penicylinę. Pleśń przyjacielem ludzkości.
2
@DragonxNF Każdy ma swoją własną ce-pi-bulę.
6
Dziś 14 marca, co w standardzie zapisu daty z USA zapiszemy jako 3/14 i jest to dzień, w którym obchodzone na świecie jest święto liczby π, gdyż w przybliżeniu π wynosi 3,14.
Miałem w planach napisać dłużą ciekawostkę związaną z liczbą wyrażającą stosunek obwodu koła do jego średnicy, ale jako że nie znalazłem czasu, to dziś zapodam wam taką mniejszą. Czy wiecie, że, pomimo iż π na pewno znane było już co najmniej w starożytnym Egipcie, to symbol, którego dziś używamy, nazywany ludolfiną został wprowadzony dopiero w XVIII wieku? Po raz pierwszy został użyty przez irlandzkiego matematyka Williama Jonesa w roku 1706. Jednak tak na dobrą sprawę został spopularyzowany dopiero przez Leonharda Eulera, który między innymi rozwiązał w roku 1735 prawie stuletni problem bazylejski, dla którego odpowiedź wynosi dokładnie π²/6.
0
@Hellrider Niestety nie ma. Wojna polsko-polska trwa w najlepsze. Byle drugą stronę "bolała dupa". Najgorsze, że przy okazji rządów PiS było to samo. Sądzę, że to ta część Polskości, która się nigdy nie zmieni...
4
@DiSBlaDE Wydaje mi się, że dużo osób proponuje tu rozwiązania, których nie da się wprowadzić w 2 minuty, ale może czegoś nie rozumiem w tym założeniu.
Zakładam więc, że warunek 2 minut można olać, to chciałbym:
- Wyszukiwarkę w historii swoich komentarzy z opcją FT, tagami, filtrami (po tagach, oznaczonych, datach)
- Bookmarki przy poście + w profilu listę bookmarków (też z filtrami + wyszukiwaniem FT)
- Stabilnego REST API + notyfikacji push, tak żeby można było napisać jakiegoś desktopowego klienta w stylu oprogramowania w tray, żeby dostawać powiadomienia, że ktoś coś napisał, jest nowy artykuł, wyświetlić go i może nawet móc odpisać inline, itd.
1
Białe koszulki - to one mówię wam.
1
@Adran360 A tu się zgodzę, mimo że dwa sezony oglądałem, to już dropnąłem, bo nie dałem rady dalej. Najlepiej mi się pierwszą pętlę oglądało. W sensie oczekiwałem, nie znając pierwowzoru, że MC będzie jakkolwiek inteligentny i kolejne śmierci będą się logicznie łączyły w rozwiązywaniu łamigłówek w jakiś nieoczywisty sposób. W efekcie dostałem kogoś, kto przypomina Naruto z pierwszych 100 odcinków i wydaje mi się, że poza pierwszą pętlą jest ten sam wzorzec. Mnóstwo bezsensownych śmierci, które nijak pchają rozwiązanie do przodu, bohater przechodzi coś w rodzaju załamania nerwowego i zdaje sobie sprawę z magii przyjaźni, więc robi nowe etapy w pętli, których nie widział wcześniej na milimetry. Jakby zabija to dla mnie sens głównego motywu.
1
@Adran360 W sumie racja. Dziwne, że postanowiono to odgrzebać teraz po 20 latach. Chyba motyw powrotu przez śmierć "zassał" szerzej przez re: zero, więc liczą, że na tym pociągną (?), nie wiem. Raczej dam temu szansę, choć z zajawki widzę, że dość "ciekawy" dobór artystyczny, bo mocno odbiega od mangi.
0
@Matheu12 Kilka osób już to zgłaszało, głównie na telefonie z tego co widziałem, ale u mnie działa.
4
@ranger3120 Pierwszy komentarz robi robotę na YT jak zawsze:
"To teraz redakcyjny test mefedronu z trzech różnych źródeł."
2
All you need is kill, japońska LN, którą napisał Hiroshi Sakurazaka dostanie adaptację anime. W Polsce została wydana pod tytułem "Na skraju jutra". Tytuł być może dzwoni niektórym w głowie, jako film z Tomem Cruisem, w którym żołnierz przeżywa w kółko ten sam dzień po tym jak podczas inwazji obcych zginął na polu bitwy. Nic dziwnego, bo film powstał właśnie na podstawie tej powieści. Za reżyserię odpowiedzialny będzie Akimoto Kenichiro (Berserk Golden Age, Children of the Sea).
0
@norbi77 Przed erą VAR-u też szły wały i to większe. Potrafiono nie zauważyć piłki, co przekroczyła linię bramki o 80 cm, czy 4-metrowego spalonego. Teraz jednak oczywiste wały nie przechodzą, a te, które są na styku, zawsze będą problematyczne niezależnie od technologii tak na dobrą sprawę, bo nie da się wyłączyć czynnika ludzkiego.
1
@xvcWinterSoldier Chromium + Lemur robią u mnie robotę.
0
@michal26 Kwestia optyki, do której zmiany nie zamierzam Cię namawiać. W uproszczeniu wolisz, żeby każdy dał 10 bezwartościowych prezentów po 20 zł (bo każdy sobie rzepkę skrobie), niż zrzucić się na prezent za 200 zł. Masz prawo do tej subiektywnej opinii, choć najlepsze w tym jest to, że nadal możesz zrobić swój prezent za 20 zł mimo to, ale co się namachasz szabelką to Twoje.
2
@Kgorecki2500 Bryłka w opór manipuluje
- W pierwszym roku wojny przeznaczyliśmy jakieś 2% PKB na pomoc Ukrainie, więc chyba dobrze, że zmusimy innych z flanki wschodniej na przeznaczanie, chociaż 0,25%
- Prawo weta nie zostanie zabrane Polskiemu rządowi, tylko odejdziemy od zasady jednomyślności. Biorąc pod uwagę Orbana, to dobra decyzja - weto w historii Polski do niczego dobrego nie doprowadziło. Jeżeli kilka krajów się na coś zrzuca to każdy chce mieć udział w decydowaniu
- Znowu, nie wiem jak sobie wyobrażamy, że się na coś zrzucamy. W 10 osób kupujemy komuś prezent, to wiadomo, że trzeba się dogadać i jedna osoba nie ma 100% decyzyjności
- 4 punkt jak i wszystko dotyczy zbrojenia w ramach tego programu. Swoje wojsko i nasze własne zbrojenia , to nadal nasza niepodległa sprawa - ta rezolucja nic w tym nie zmienia, ale widzę, że powoli wycofują się z tej narracji, którą budowali jeszcze nie dawno.
Żałosne.
0
@BorzyKrzys No więc przeczytałem sobie wszystko ze zrozumieniem. Mam tylko pytanie, po co wstawiasz notkę społeczności, która nie przeszła pomyślnej weryfikacji? A nie przeszła jej, bo pierwsze jest personalnie nacechowana, a po drugie kłamie, więc nawet się nie wyświetla przy poście publicznie:
Zarzucasz @Rastafarnianin, że dał się zmanipulować, kiedy to ciebie zrobili w ciula.
1
@michal26 Akurat w niskie podatki nie wierzę (na tle zachodnim i tak są relatywnie niskie) i jak dla mnie to kiełbasa wyborcza Konfederacji, w ich uproszczenie jeszcze mogę uwierzyć. Niestety bez redukcji wydatków, ciężko będzie spiąć budżet. Mentzen zapewne i tak jeśli będzie chciał przehandlować postulaty Konfederacji, będzie musiał też drogą targu pozwolić na pomysły partii, z którą się dogada, a większość te podatki podnosi. Tak wyglądają realia, no chyba, że faktycznie dojdą do wniosku, że nie - tylko wtedy na dobrą sprawę Konfederacja nigdy nie będzie brać udziału w rządzeniu.
1
@michal26 U Nawrockiego ciężko znaleźć pozytywy, do tego stopnia, że nie widzę ani jednego. Mentzen daje taki pozytyw, że może jako prezydent uda się Konfederacji przehandlować pod stołem podpisanie ustaw partii rządzącej, za część ustaw upraszczających podatki.
4
@michal26 u mnie w sumie jak u @Jakchcesz dodałbym tylko, że mimo że nie zgadzam się z Zandbergiem gospodarczo, to wygląda najnormalniej z tego towarzystwa. Bardzo dużo u mnie zyskał wypowiedzią o wojnie polsko-polskiej:
Moja niechęć do Nawrockiego jest tak duża, że gdyby w drugiej turze był on i Mentzen, to #mimowszystkomentzen.
1
Kolejna afera w skokach. Parafrazując znany cytat oponiarski: "Skoki to sport konstruktorów kombinezonów i nart".
1
@barcanawieki No karnych nie było...
0
Marciniak blokuje w środku pola De-Pola, ale Real i tak bez gola...
0
Marciniak ładnie wyblokował jednego obrońcę.
13
@Szmulek I co znajdą? Kosmetyczkę z ich logiem? xD
1
@Destroyer_of_Worlds https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-15402896