misterio
Dołączył/a: lipiec 2023
Warszawa
13 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
W sumie dobrze wylać taki kubeł letniej wody na głowy co poniektórych, co pisali o 7-8:0.
1
@RoberDzik Brak pieniędzy sukcesem Laporty?
0
Złota piłka na stadionie. Realowcy z flashbackami.
1
@BTW A ja mam taką niemożliwą teorię, że gramy dobrze za dobrego trenera, który nie wszedł jeszcze w etap wypalenia w klubie. Tak było za Guardioli przy Laporcie, tak było za Lucho przy Bartomeu, tak jest za Flicka, przy Laporcie.
1
@nabial Symboliczne byłoby to, zwłaszcza z Espanyolem.
0
@TheNekro94 no co? Najważniejsze to zbudować narracje. Jak wygra, to zasłużenie, ja jak przegra, to po wałku.
3
Ciekawostka. Dokładnie 67 lat temu inżynierowie z ZSRR wystrzelili na orbitę pierwsze zwierzę - suczkę Łajkę.
Zwierzęciu nie udało się przeżyć ze względu na przegrzanie.
2
Technologia z roku 3000.
0
@MessiForeverTheBest piękne słowa Trumpa. A tak serio to nie rozumiem, czemu Musk się przed nim płaszczy i firmuje go swoją osobą. Zero honoru.
0
@Bykunn Fajny fikołek, jak w niektórych sytuacjach masz auto całym obwodem na pasie. Biorąc pod uwagę, że fizycznie nie da się jechać rowerem co do centymetra przy krawędzi, bo jednoślad zawsze rzuca na boki + samochód jest całym obwodem na pasie, to ile zostało miejsca? Na moje ze 3 metry odstępu to jest na luzie... Ale w sumie tak, masz rację, ja nie jestem. Dobrze, że policja już jest.
6
Ciekawostka. Fragment z książki "Why String Theory?" autorstwa Josepha Conlona. Tak, jest to cały 7 rozdział. W sumie cenię książki, które nie leją wody tam, gdzie to zbyteczne.
2
@Rust_Cohle Wszystkie.
1
@Adran360 Skoro Spy x Family jest w podobnym tonie to muszę przepchąć tę pozycję na góre zakolejkowanej listy.
1
@Adran360 Ładnie zgubił całą obronę.
1
@Isso89 Chciałem odpwiedzieć, że za jakieś 13h, rano, ale jutro niedziela, więc trzeba dodać 24. Podchwytliwe. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
5
@siuuu w sumie ktokolwiek wygra będzie tu zabawnie.
18
@oyche Nie wiem czy spadnie o 80%, ale w Norwegii masz limit 8 punktów i 3 lat (np. 76 tam gdzie można 60 = 3 punkty) i na milion mieszkańców są tam najlepsze statystyki. Cała Europa wschodnia to drogowa dzicz.
https://forsal.pl/transport/drogi/artykuly/8738201,wskazniki-smiertelnosci-na-drogach-w-krajach-ue-gdzie-najwiecej-osob.html
0
@tbas sugeruję jakąś wizytę u okulisty, jeżeli nie widzisz, że każdy łamie tu przepisy, a tylko dwóch nie jedzie na czołówkę spychając rowerzystę.
12
@budel17 sugerujesz, że jak mu będzie za dobrze szło Laporta osobiście wsypie mu proszek na przeczyszczenie do stołówkowego jedzenia?
0
@tbas Nie wiem. Może można nie wyprzedzać na grubość lusterka? W większości ta odległość bierze się z czołówkowego wyprzedzania, a tam gdzie nie jedzie na czołówkę, ze zwykłego chamstwa i ograniczenia umysłowego.
1
@Bykunn Jeżeli nie widzisz w tych manewrach nic złego, pozostaje zapytać. Zdarzyło Ci się kiedyś przejechać rowerem coś między 50-100 km po polskich drogach, gdzie masz ograniczenia 90km/h+?
9
@barcanawieki Widze, że (byłych) Czelsioków dalej piecze ten 2009.
3
@Aragorn33 Jeżeli miałbym okreslić na podstawie tylko tego co zwraca serwer strony, wygląda to na jakiś błąd po stronie serwisu. Zgłaszałem z dokładnym opisem już to, i z tego co wiem, będą to brać na tapet. Tylko powiem szczerze po tym co widzę, ten błąd może być cieżki w wytropieniu, bo jak zostawisz ten wpis, z wersją która wrzuciłeś powyżej to on za parę godzin może zacząć działać, a po paru kolejnych znowu przestać. Z doświadczenia, takie "chochliki" są niestety najcieższe w naprawie. Już lepiej jak coś "wali się" w 100% przypadków.
1
@Aragorn33 Pasuje tutaj ten mem z wkładaniem pręta między szprychy roweru na którym się jedzie.
17
Jedyna rozsądna reakcja.
6
Następne meczy gramy 3, 6 i 10, a potem dopiero 23. Dawno mi się tak te przerwy nie dłużyły. Efekt Flicka.
17
@Wasacz_ Byli już tacy co gwoździe w kiełbase pchali i po parku rozrzucali, żeby zaszkodzić psom to pewnie i znajdą się tacy co do tego stopnia dzieci nie lubią. Ludzie to naprawdę idioci.
1
@Safrani Z panią Skłodowską to też ciekawa sprawa, bo gdyby nie postawa jej męża, który odmówił przyjęcia Nobla jeżeli i Maria go (potem jak się okazało ich) nie dostanie (bo komisja początkowo nie chciał jej go przyznać), to byśmy jedyne polskie Noble w dziedzinie fizyki i chemii zobaczyli jak świnia niebo.
13
Ciekawostka na dziś. Słyszeliście kiedyś o efekcie Matyldy? Jest to zjawisko socjologiczne obserwowalne w naukowym świecie, gdzie osiągnięcia kobiet są przypisywane mężczyznom, a one same często są całkowicie pomijane. Jednym z takich przykładów była Bell Burnell, która jako pierwsza zaobserwowała pulsar, jednak nagrodę Nobla za to odkrycie dostał jej promotor.
Pulsary to dość ciekawe obiekty kosmologiczne. Najpopularniejsza i zarazem najbardziej prawdopodobna teoria zakłada, że są to gwiazdy neutronowe. Mają więc zaledwie kilkanaście, do kilkudziesięciu kilometrów średnicy, ale ich gęstość wynosi ponad 100 miliardów ton na centymetr sześcienny. Taka sytuacja jest możliwa, gdyż ilość zebranej materii wytwarza oddziaływania grawitacyjne na tyle silne, aby zgnieść razem jądro atomowe i krążące wokół niego elektrony, jednak jest za mała, aby doszło do całkowitego, punktowego kolapsu materii oraz powstania czarnej dziury. Taki model wyjaśniałby po pierwsze jego silne na magnetyzowanie, a zasada zachowania momentu pędu bardzo szybki moment obrotowy rzędu kilkuset obrotów na sekundę. Obiekty te obserwowane są jako wysyłające krótkie powtarzalne sygnały świetlne przypominające latarnię morską. Obserwacja jednak jest możliwa tylko wtedy, gdy wiązka emisyjna takiego pulsara jest skierowana w stronę obserwatora, więc musi być on zorientowany północnym lub południowym biegunem magnetycznym. Ze względu na krótkie i regularne okresy obrotu, odstępy między kolejnymi pulsacjami są tak dokładne, jak ziemskie zegary atomowe. Są też użytecznymi narzędziami badawczymi, przy pomocy których po raz pierwszy zaobserwowano istnienie fal grawitacyjnych.
@escarabajo @macio_944 @Kidd @VamosB @baster82
3
@Deviler Tak.