2

Twitter postanowił podpowiedzieć mi taką losową plotę.
https://x.com/AnimeTsumi/status/1851232519531991519
W sumie ambiwalentne uczucia z jednej strony Hellsing zawsze na propsie, ale z drugiej strony, po co? Ultimate już jest "remejkiem" i to chyba najlepszym jaki powstał względem oryginału. Zresztą fakt, że 10 odcinków animowano / wydawano 6 lat, chyba mówi wszystko. To może się skończyć tylko gorszą wersją, więc zupełnie nierozumiem tego pomysłu.

14

@DLFCB firma weszła w stan upadłości.

0

@Sysia11 Znaczek to premium, każdy może to sobie załatwić.

1

Wiem, że na to jeszcze trochę wcześnie, ale jak myślicie, kto zgarnie Fifa Best?

0

@norbi77 nie rozumiem o co chodzi z tą UEFĄ, jak to jest plebiscyt France Football.

2

@Kgorecki2500 zmiana czasu to jedna godzina. Bez sensu. Niektórzy to piszą jakby mieli 12h jet lag.

4

Ciekawostka. Kostka d20 wykonana jeszcze za czasów Cesarstwa Rzymskiego.


Bryły platońskie, gdyż tak matematycznie nazywamy te obiekty, za podstawę przyjmują wielokąt foremny. Jednak czego dowiódł już Euklides w Elementach, można stworzyć ich wyłącznie 5, gdyż suma wewnętrznych kątów przywierzchołkowych musi być mniejsza niż 360 stopni. Tak więc jedyne wielościany foremne, które da się zbudować to: d4 (czworościan), d6 (sześcian), d8 (ośmiościan), d12 (dwunastościan) oraz d20 (dwudziestościan). Z powodu ograniczenia sumy kątów nie będzie też możliwe, aby podstawą była figura o większej liczbie kątów niż pięciokąt foremny.

31

I jak tam u was panowie i panie? U mnie w pracy było głosowanie na pracownika miesiąca, gdzie kierownicy jednostek operacyjnych (tzw. business unity) oraz pracownicy głosują według swojego uznania na osobę, która albo rozwiązała kluczowy dla nich problem, albo w ich ocenie była najbardziej pomocna. Nie wygrałem. Odbieram to jako brak szacunku do mojej osoby ze strony organizatora (właściciela firmy).
Stwierdziłem, że pi***e i w pracy się nie pojawię. Prawda, że zachowałem się, jak na dorosłego człowieka przystało? Czerpie wzorce od najlepszych.

3

@Lionel_Messi10 Rodri jeszcze kopie leżącego.

1

@626 komplet zwycięstw pod wodzą Oscara decydujący?

0

@Fake69 grał w Realu, to mocno na wyrost. Jest w składzie.

0

@okiemtypera_lucaxx95 dziś raczej płonie wyjątkowo mocno, bo wszystko wskazuje na to, że Real dzielił skórę na żywym niedźwiedziu. Więc czemu się dziwić?

1

@pioz123 ale oni idą prosić o piłkę na wf, czy matmę na dworze, bo ładna pogoda?

3

@Janas11224 zmiana nazwy nagrody, gdy piłkarz jest aktywny wciąż, byłaby nieporozumieniem.

0

@dafik85 a jaka może być opinia głosujących, inna niż subiektywna?

1

@Piorun 90'+2days.

20

@Kidd ale tak szczerze, to po czym wnosisz, że ktoś jest obiektywny? Oceniając go przez swoje subiektywne kryteria? Ta nagroda zawsze będzie subiektywna, bo nie ma obiektywnych kryteriów jej przyznawania.

1

@tbas Tydzień kataloński?

1

@Deviler Bo to plebiscyt. Nie musi w nim być logiki, tylko rozpoznawalność, medialność i subiektywna ocena oceniających.

1

@NeroTFP1 Zastanawiam się, co trzeba mieć w głowie, żeby pewnego dnia wstać z łóżka i stwierdzić, że staszenie 7-mio latków ze względu na barwy klubowe to zajebisty pomysł.

0

@tomek8756 Ciekawe czy by mu to pomogło.

2

@Kapitan hawk @Wasacz_ Cytując znanego kombinatoryka Paula Erdosa. Matematyka nie jest jeszcze gotowa na takie problemy.

1

@Kgorecki2500 o co się tam znowu pokłócili, bo nie w temacie jestem. Jest jakaś wersja streszczona?

7

@Puyolex jeszcze Koń z Valony jak mawiał klasyk tej pasty.

0

@nowy2016 tzn. polecieć można załogowo wszędzie tam, gdzie wysłaliśmy sondy kosmiczne więc i w okolice planet gazowych, a nawet na Słońce. Gorzej z powrotem =) i pewnie ochotnikami samobójcami.
Sądzę, jednak, że ludzie na Marsa polecą wcześniej niż to zakładasz, jeżeli będzie możliwość powrotu, czyli przeżycia do następnego okna, a do tego właśnie potrzeba najpierw wysłać tam automaty, które zbudują bazę kosmiczną.
Czy będzie to miało "dydaktyczny" sens w kontekscie np. lotu do alfa centauri? Oczywiście, że nie. Technologia do tego, będzie musiała być niewspółmierna nawet względem naszych wyobrażeń.

4

Stare piłkarskie przysłowie mówi, że palisz akcje tak, jak Ci przeciwnik pozwala.

0

@nowy2016 Jeśli by się tak zastanowić z punktu istnienia obecnej technologii to moim zdaniem ma to mało sensu. Z takich powodów długofalowych mogą to być:

1) Kończące się surowce. Tylko na ten moment, to my nawet nie umiemy efektywnie przetransportować helu-3 z Księżyca.
2) Bazą wypadową, to nie będzie raczej, bo logiczniej startować z Księżyca, gdzie jest korzystniejszy stosunek grawitacji do prędkości liniowej i obrotowej. Zresztą loty załogowe na pozostałe planety są raczej wykluczone w kierunku na zewnątrz układu, bo są gazowe, więc nawet myślenie w kategorii "bazy wypadowej" w kontekście poza układ słoneczny to jakaś abstrakcja, bo żeby w ogóle wyobrażać sobie podróż do innego układu planetarnego, to przelot na Marsa musiałby zajmować minuty.
3) Opuszczenie Ziemii dla Marsa, gdzie jego terraformacja to też czysta abstrakcja ze względu na brak pola magnetycznego. No, chyba że ludzie wymyślą jak to zrobić.
4) Elon Musk kiedyś jeszcze na X "bredził" coś o "zapewnieniu przeżycia przez zapasową planetę", tylko fakty są takie, że Ziemia istnieje 4,6 mld lat, wykonała w tym czasie jakieś 19 obiegów wokół centrum galaktyki, będąc ciągnięta przez Słońce i nic jej nie zniszczyło doszczętnie, więc to też te z gatunku Sci-fi.

Tak jak mowię, sądzę, że to się naprawdę na tym skończy w najbliższym czasie, że baza powstanie, w celu wrócenia, a lecimy raczej "dla lecenia" w tym momencie. "Kolonizacja" nie będzie teraz wyglądać jak z filmów, tylko będzie to baza w stylu "stacji kosmicznej" do przeżycia i nie będzie celem, ale narzędziem w moim odczuciu. Ot takie badanie jak sobie ludzie poradzą, ale dla jakichś dalszych podróży w dużo późniejszym czasie to nie będzie miało dużego znaczenia, bo dystanse są nieporównywalne.

0

@MesQueUnClub96 2 Lewego, 1 Yamala. Ten Real naprawde można było historycznie upokorzyć.

0

@nowy2016 Zasadność kolonizacji w tym momencie jest taka, że powrót można wykonać średnio raz na około dwa lata kiedy jest okienko, więc musisz się tam "osiedlić" nawet na ten czas, aby wrócić. Więc musisz go skolonizować w ten czy inny sposób by ten czas przeżyć, jeśli chcesz tam lecieć.

0

@nowy2016 Wątpie, że to będzie stałe zamieszkanie przy obecnej technologii. To będzie takie zamieszkanie jak "zamieszkują" teraz pokład ISS. A sens jest taki, że jak myślisz ile czasu się tam leci? Myślisz też że będziemy sobie latać, kiedy chcemy czy jednak trzeba polecieć w jakimś sensownym okienku czasowym (ileś czasu minie), tam znowu "trzeba przeżyć" do czasu kolejnego okienka, jak Ziemia i Mars są siebie najbliżej? To przecież nie będzie podróż w tym momencie na zasadzie wsiadasz i jedziesz samochodem, kiedy chcesz, bo masz takie widzi mi się.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?