misterio
Dołączył/a: lipiec 2023
Warszawa
13 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
6
@betonito Syndrom idealizowana byłej oraz drugiej szansy. Bywa.
20
@Kgorecki2500 Ja nie zarywam. Ale znam kogoś, kto też tego nie robi.
0
@CLS63AMG Co do pierwszego, to przecież dobrze wiadomo co się stanie. Powiększą się podziały między bogatymi, a biednymi w służbie zdrowia. Dla biednych, którzy będą musieli opłacać NFZ, bo oddanie im groszowej składki nie pozwoli na nic na "wolnym rynku". A Ci co płacą dużo odczują poprawę służby zdrowia. Więc jak ktoś jest biedny, niech umiera pod płotem, albo przestanie być biedny. To nie problem bogatego.
Co do drugiego, ja też się nie dziwię, to logiczne, bo z ich punktu widzenia, to może być zysk, ale tak samo dlatego Ci biedni z powyższych powodów tego nie chcą, a ich jest więcej.
No z trzecim się zgadzam, ale nie wiem jak dobrowolny ZUS miałby przyczynić się do reformy dla ogółu. Temat jest skomplikowany, bo ciężko 5 metrowym obrusem przykryć 10 metrów stołu, a mam wrażenie, że próbuje się wmówić, że to właśnie osiągniemy. Gdzie defakto dobrowolny ZUS, to będzie podzielenie stołu na dwa i zabranie obrusu przez bogatych. Hej, ale chociaż jeden stół damy radę tak przykryć...
0
@CLS63AMG I gdzie tu masz założenie jak dana osoba się leczy? Podaję dwie opcje albo "za to płaci", albo "wykonywane jest to w ramach nfz". Potem rozważam teoretyczną drugą opcję, bo ciągle mówimy w szerszym kontekście defakto likwidacji NFZ, lub poważnym uszczupleniu funduszy, gdzie i tak jest ich już teraz za mało. Jeśli leczenie przebiega na NFZ, to będzie to uciecie wpływów, które proponujesz skasuje jedną z tych opcji. To jest konkluzja z "ignorance is a bliss".
0
@CLS63AMG Ignorance is a bliss odnosi się do zdania wcześniej, a nie dwóch zdań wcześniej. Założyłem, że możesz nie wiedzieć, że z dwóch opcji, jeżeli wybierzemy tę drugą, to opcja ta przestanie być możliwa, gdy NFZ nie będzie miał środków. Nie poczyniłem natomiast założeń co do tego jak ta osoba się leczy.
0
@CLS63AMG kraj z rozwiniętą służba medyczną płaci per kapita jak np. Niemcy jakieś 4-5 razy więcej na swój system. Jeżeli chcesz na minimalsów wrzucić ten koszt, to powodzenia.
0
@CLS63AMG Nie zrobiłem znowu pudła, bo nie zrobiłem go za pierwszym razem, ani za drugim, gdzie podałem dwie możliwości. Fajnie, że osoba, która znasz ma możliwość zapłacić, ale większość, nie ma takiej możliwości. Ba będąc na minimalnej płacisz jakieś 400 pln składki. Nie zafundujesz sobie za to nawet pakietu o którym mówimy, jak takiej osobie to zwrócą. Świetna sprawa.
0
@CLS63AMG Wśród wymienionych 94 zabiegów ambulatoryjnych na stronie pakietu za 600 nie ma takiego świadczenia, więc albo za to płaci, albo jest to wykonane w ramach umowy z NFZ. Tak więc jeżeli przestaniesz jak i inni płacić na NFZ, to on przestanie móc zawierać takie umowy. Ignorance is a bliss.
0
@CLS63AMG Jest to skrajne dopóki Ciebie nie spotka. Nie życzę, ale może wtedy byś się przekonał, że 600 pln/msc nie pokryje kosztów leczenia raka itd. A prywatna firma się wypnie, bo nie będzie przecież dokładać do interesu.
1
@CLS63AMG Ale Ty zdajesz sobie sprawę, że Luxmed też ma podpisane kontrakty z NFZ i jak ta kasa zniknie, to ceny, aby luxmed mógł funkcjonować, pójdą do góry? Dodatkowo weź sobie ten pakiet premium i powiedz mi co oni Ci zrobią w przypadku jakiejś genetycznej choroby, poza przewiezieniem Ciebie do publicznego szpitala? Luxmed super sprawa, jak masz relatywnie proste przypadki - jaki ci rękę urwie, to będziesz leżał na NFZ.
0
@ferdas_rawa No tyle to widzę, ale od kiedy gruchnęła ta wiadomość, to nie mogę znaleźć samego raportu na wykopie mowa tylko o przecieku, ale też bez linku, więc się zastanwiałem, czy ktoś ma to do wglądu?
https://wykop.pl/link/7580839/przecieki-mowia-o-tym-ze-imane-khelif-jest-mezczyzna
2
@DonCarletto Baka.
0
@ferdas_rawa Oryginalnym źródłem tej wiadomości był serwis Reduxx o którym można znaleźć, że jest wątpliwym źródłem, więc wstrzymałbym się z osądami w jedną lub drugą stronę. Jest gdzieś link do tego raportu?
1
@Tomason To, że to jest bełkot, to się akurat zgadzamy xD
7
@NeroTFP1 Ale czy podał do Raphini?
0
@Tomason W komentarzach jeszcze można znaleźć inny wywiad z nim, jak twierdzi, że był atakowany fizycznie przez demony xD https://x.com/PipersMom58/status/1853498004121997589
Wrotki odjechały w tym przypadku.
0
@Tomason Wycinasz jedno słowo z całego kontekstu. Dlaczego potem podaje moment odkrycia grawitacji i LSD, a stwierdza, że nie da się takiego wskazać dla broni atomowej?
4
Z rana TT postanowił podpowiedzieć mi taką perełkę. Tucker Carlson stwierdza, że broń nuklearna nie została stworzona przez człowieka, tylko zesłana przez demony. Jako "dowód" na swoje twierdzenia podaje, że nie ma nikogo, kto byłby w stanie wskazać moment w który została wynaleziona. Żeby było śmieszniej, czego nie ma w komentarzu tłiterowicza, ale jest w filmie, jako przykłady odkryć, gdzie możesz wskazać taki moment powołuje się między innymi na Newtona i jabłko, które rzekomo spadło mu na głowę, by ten mógł odkryć grawitację - co jest oczywiście zwykłą legendą. Cóż przynajmniej wiem, że nic głupszego już dziś nie zobaczę.
0
@Matheu12 Nie wiem o jakim przewodzie z bateryjką mówisz, ale często są tam ciekawe rzeczy - przynajmniej w mojej subiektywnej ocenie.
2
@Matheu12 Tłiter to tylko narzędzie i będzie działać tak jak je wykorzystasz. Jak przeglądasz, lajkujesz, followujesz profile i treść naukowe, to głównie je będzie Ci podpowiadać - a jak lajkujesz politykę to przecież szambo jest nieuniknione.
31
@Pedri16Future "gdy Twój klub kontroluje VAR". Kamil ostro o Madrycie. Nie spodziewałem się.
0
Ogląda ktoś losowo u17 kobiet? Wygląda jakby Koreę przekręcili na karnego.
1
@Hindus nie ważne jak się skompromituje, będzie robił to dalej.
2
@Lionel_Messi10 Nie trzeba ;P jak się wpis przeczyta, bo to tam jest :)
1
@Kgorecki2500 szybcy, czy nie... jeszcze rachunek wystawiają na milion dolanów... spisek big pharmy...
2
@Kgorecki2500 Ciekawe czy ta opcja wytrzymała by 24h.
3
@Bzyczekk Było tak, potwierdzam. Nie wiem skąd on to info wziął.
0
@messi33
1
@VegetaPolska https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/kakao;2710.html
Tylko link trzeba przekelić, bo nie potrafi wstawić linka ze średnikiem.
0
Dobre z tą "Zimną wojną" xD A dziad wiedział, nie powiedział.