0

@nowy2016 Zasadność kolonizacji w tym momencie jest taka, że powrót można wykonać średnio raz na około dwa lata kiedy jest okienko, więc musisz się tam "osiedlić" nawet na ten czas, aby wrócić. Więc musisz go skolonizować w ten czy inny sposób by ten czas przeżyć, jeśli chcesz tam lecieć.

0

@nowy2016 Wątpie, że to będzie stałe zamieszkanie przy obecnej technologii. To będzie takie zamieszkanie jak "zamieszkują" teraz pokład ISS. A sens jest taki, że jak myślisz ile czasu się tam leci? Myślisz też że będziemy sobie latać, kiedy chcemy czy jednak trzeba polecieć w jakimś sensownym okienku czasowym (ileś czasu minie), tam znowu "trzeba przeżyć" do czasu kolejnego okienka, jak Ziemia i Mars są siebie najbliżej? To przecież nie będzie podróż w tym momencie na zasadzie wsiadasz i jedziesz samochodem, kiedy chcesz, bo masz takie widzi mi się.

0

@nowy2016 W jakim sensie masz na myśli kolonizację Marsa? Terraformację? Jądro marsa nie jest już półpłynne jak ziemskie, przez co nie wytwarza magnetosfery jak wielkie dynamo. Bez magnetosfery nie będzie życia jakie znamy z naszej planety. Promieniowanie słoneczne na to nie pozwoli.

1

@Kapitan hawk ale żeby nie było "obiektywnych" komentarzy, że gdyby nie spalone Mbappe, to byśmy pregrali i "nie ma się co cieszyć", to aż dziwne.

1

@juarez nie sądzę, żeby technologia pozwalająca polecieć na księżyc znikła, tylko koszty > zyski z załogowego latania na Księżyc. W czasach zimnej wojny chodziło o wyścig z ZSRR - sądzę, że po paru misjach, jak tam nie będzie co robić, to też nie będzie lotów załogowych, bo to jest bez sensu. Tam się poleci po to, żeby pokazać, że "się da".

8

Ciekawostka na dziś. Układ podwójnego wahadła.


Podwójne wahadło jest to układ, w którym do końca jednego wahadła doczepione zostaje drugie wahadło. W porównaniu do zwykłego pojedynczego wahadła można zaobserwować dość chaotyczny ruch, który wynika z bardzo dużej wrażliwości na warunki początkowe. Wprowadzając więc wahadło w ruch "ręcznie" za każdym razem dostaniemy inny, pozornie nieprzewidywalny, tor ruch w przeciwieństwie do pojedynczego wahadła. Można jednak jak najbardziej opisać go przy pomocy sprzężonego układu równań różniczkowych.
@escarabajo @macio_944 @Kidd @VamosB @baster82

1

@karci0 w polskiej TV długo tak tytułowano ten mecz.

2

2

@Messiah10 Paradoks jest taki, że ten mecz Peni był lepszy, niż Stegena od dłuuuuugiego czasu.

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

1

@Aveiro Flick zamiast "oddać" 8:2 z Bayernem, rozłożył na dwa mecze, to są te detale.

0

@HypeR Ba trzeba go mocniej hejtować. Jak on śmie bronić, jak to Szczęsny ma grać !!!!1one

0

@damianex10 i ten przeklęty Negreira.

0

@Bartula raczej nie. Ale przed meczem ciężko wszystko przewidzieć. Klasę trenera poznaje się w przerwie.

1

@aspr1me Flick szybko zdiagnozował problem i skorygował.

0

@ali3gator pogrzeb chcesz oglądać?

0

@tomek8756 ich auch!

0

@Ronin47 żeby jeszcze hejterom urosły, żeby go przeprosić https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-14955020#comment-14955020

0

Może i ostatnio często z nimi nie wygrywaliśmy, ale jeśli już to z upokorzeniem w pakiecie. Piękne.

5

Sędzia ma jakąś taką smutną minę. Wiadomo o co chodzi?

1

Będzie 5, real leży Flick jest mistrzem.

0

@ali3gator trzeba być obiektywnym kibicem. Był tu taki agent.

4

Ile na to nie patrzeć, wprowadzenie de Jonga jakoś niezrozumiale odmieniło grę. Ciekawe czy skręca hejterów tej decyzji w przerwie?

3

Lets go 5 w 9 lecimy!!!

1

@Croocers płacą, wymagają.

0

@damian16161212 bo spalone optycznie pachną tu golem, a w statystykach jakby nie było akcji.

2

@Coutinho007 metoda gdzie złodziej krzyczy łapać złodzieja jest znana od dawna.

0

Przeproście Penie.

0

@tomek8756 Czasem tak. W każdym razie autor wpisu nie rozumie terminu "syndrom sztokholmski".

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?