misterio
Dołączył/a: lipiec 2023
Warszawa
13 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Sevilla musi się otworzyć, więc może być wysoko. Lewy ładnie rozrzucił akcje bramkową.
0
@13th obiektywnie kibice.
1
Sevilla póki co kompaktowo w defensywie, ciężko będzie chyba do pierwszego gola...
6
@FabianekMrozek modele symulacyjne zamieniały celne strzały na gole?
0
@Katalończyk 99 tutaj już tak jest.
1
@FCBparasiempre fajne to były czasy, wygrywać w 10, a nie szukać wymówek.
2
@Kapitan hawk brakuje tylko statementu: "Jestem obiektywnym i trzeźwo patrzącym kibicem Barcelony".
0
"In Flick we trust", czy "Mati już nie lubimy Hansiego"? Muszę wiedzieć co mam myśleć.
2
@sidi12843 z polskich pasja informatyki, z zagranicznych numberphile oraz 3blue1brown. Chyba, że interesuje cię jakieś konkretne zagadnienie.
2
@okiemtypera_lucaxx95 co tu podziwiać, jeden zbiera znaczki, inny modele samochodów, ktoś ogląda jak streamer gra w gry, hobby jak hobby.
0
@NeroTFP1 te dane nie spinają się na tak wielu poziomach, że nie rozumiem chyba metodologii, biorąc pod uwagę, że minimalna to 3200 netto.
1
@Toretto jest jedno na 30 minutowy postój, ale ludzie stawali jak chcieli, więc postawili słupek i klucz u ochrony obiektu.
2
@Ghostface wszystkie ciekawostki, które wrzucam rozumiem, o fizycznych muszę się doedukować, o matematycznych jak ta tutaj nie. Natomiast jeśli chodzi konkretnie o kwaterniony, to jako programistą używałem ich w grafice 3d przy silniku unity (choć głównie na studiach), bo teraz nie zajmuje się tym.
11
Ciekawostka. Dziś (w zasadzie wczoraj) minęło 181 lat, od kiedy William Rowan Hamilton wymyślił algebrę opartą o kwaterniony.
Kwaterniony to w istocie nic innego jak liczby zespolone, które mają 3 osie urojone. To ciekawa sprawa, bo Hamilton pracował nad tym, jak stworzyć algebrę o 2 osiach urojonych, jednak za nic nie mógł opisać jej w sposób, który spinałby się w całość. Jak dowiedziono później, jego wysiłki w tym temacie były daremne, bo takiej algebry nie da się po prostu stworzyć, a ilość osi (wraz z rzeczywistą) zawsze musi być wielokrotnością dwójki, a więc możliwe są algebry o czterech (kwaterniony), ośmiu (oktoniony), czy szesznastu (sedeniony) osiach. Wymyślił jednak przy okazji jak opisać kwaterniony i prawdopodobnie każdy, kto zajmuje się grafiką trójwymiarową, musiał się z nimi spotkać. Używa się ich do opisu obrotów brył geometrycznych, gdyż w przeciwieństwie do innych opisów (jak np. kąty Eulera) są odporne na tzw. gimbal lock, czyli sytuację, w której na skutek dokonanych obrotów doprowadzimy do utraty jednego ze stopni swobody i możliwości obrotu wzdłuż jednej z osi. Całkiem klarownie obrazuje to animacja z wikipedii: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/49/Gimbal_Lock_Plane.gif gdzie na skutek jednej z transformacji dwa pierścienie opisujące obrót znajdą się w tej samej płaszczyźnie, więc kolejne obroty w jednej z płaszczyzn nie będą już możliwe.
Dodatkowo polecam na ten temat (historii systemów liczbowych) podcast "Kod Wszechświata" z kanału Astrofaza.
@escarabajo @macio_944 @Kidd @VamosB @baster82
4
@michal26 tylko przy Pis 30, Konfa 20 nie będzie żadnego mniejszościowego rządu PO, bo się te dwie partie ułożą na zasadzie dopasowanego światopoglądu.
0
@FCBparasiempre Gmoch to ciekawa postać. Większość będzie kojarzyła go z TVP, specyficznej dykcji i rysowania po tablicy, a w Grecji uchodzi za jednego z najlepszych trenerów.
2
@Sulimo Jak wpiszesz w Google, to otrzymasz definicje. W skrócie nie jest możliwe bez oczywistych przesłanek odróżnić ekstremizmu i parodii ekstremizmu.
2
@Sulimo prawo Poego.
2
@Pedri16Future Z tego samego powodu, co w każdej innej loterii, czyli "żeby wygrać trzeba grać"... i płacić podatek od braku znajomości rachunku prawdopodobieństwa.
7
@MesQueUnClub_87 Dlatego państwo uzurpuje sobie monopol.
1
@Pedri16Future ale tam musisz wrzucać coś "z sensem", żeby zgarnąć publikę i ją utrzymać. To powyżej wygląda na full-auto.
1
@osa91 No właśnie nie do końca. Teraz rozumiemy, że są limity dawek, a ważne organy osłaniamy ołowianymi płytkami np. na "Rentgenie" i nie trzeba się tego bać. Zrozumienie pełne pozwala nam nie bać się promieniowania.
3
Zgadzacie się z Panią Skłodowską-Curie, że strach często wynika z niewiedzy lub niezrozumienia?
0
@Ziemny https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-14924433#comment-14924433
0
@okiemtypera_lucaxx95 widzę, że ledwo 14.30, a Pan już na bombie.
1
@pluszek ale wiesz, że to wolny kraj i producent może żądać za masło i 100 zł za 100 gramów?
6
@okiemtypera_lucaxx95 czy Messi jest najlepszy? Pewnie nie, ale trzask pękających tyłków fanów Ronaldo, bo jest lepszy ciągle od niego, nader słyszalne.
1
@Luciano99 Jest wersja tl;dr;
4
@Jakchcesz Jakoże w pracy dostaje takie zgłoszenia z pierwszej linii, to jestem wyrozumiały: https://paczaizm.pl/content/wp-content/uploads/dzieja-sie-dziwne-rzeczy-znika-wszystko-z-pulpitu-i-dzieja-sie-rzeczy-niestworzone.jpg
8
Ponieważ trochę osób pisało wczoraj i dziś o problemach z linkami do TT, prześledziłem problem, na tyle na ile mogłem. Wygląda to w sumie na awarię TT, tylko nie wygląda na globalną i łatwo reprodukowalną w sensie dotyczącą 100% osób. U mnie np. na internecie UPC się nie wyświetlają, ale na mobilnym z t-mobile już tak.
Z tego co widzę błąd jest taki, że dla danych, które osadza skrypt występuje rzekomo mismatch certyfikatu na serwerze varnisha (serwer cacheujący), np. jakiś losowy feed z tych osadzonych na La Rambli, który zapewne zwróci osobom z problemami 503.
https://cdn.syndication.twimg.com/tweet-result?features=tfw_timeline_list%3A%3Btfw_follower_count_sunset%3Atrue%3Btfw_tweet_edit_backend%3Aon%3Btfw_refsrc_session%3Aon%3Btfw_fosnr_soft_interventions_enabled%3Aon%3Btfw_mixed_media_15897%3Atreatment%3Btfw_experiments_cookie_expiration%3A1209600%3Btfw_show_birdwatch_pivots_enabled%3Aon%3Btfw_duplicate_scribes_to_settings%3Aon%3Btfw_use_profile_image_shape_enabled%3Aon%3Btfw_video_hls_dynamic_manifests_15082%3Atrue_bitrate%3Btfw_legacy_timeline_sunset%3Atrue%3Btfw_tweet_edit_frontend%3Aon&id=1846484211751944567&lang=pl&token=4h4wg2ifu&ax94k8=16u8isi3nbn1&tiqlmf=4j8d27mw8kbw&30w62v=evz8nu1xdy3&r3titr=1uu8gk4hf735&8l3ii3=73o4b8ca1pqt
Z tego co widzę, to jest to dziwne, bo serwer zwraca poprawny certyfikat z wildcardem, ktory obejmuję w/w domenę, więc na pierwszy rzut oka wszystko jest OK. Ale znalazłem na forum dla dev-ów dla X, że ludzie też mają z tym problem (czasem): https://devcommunity.x.com/t/embedded-tweet-not-working-properly-in-app/227255
TL;DR; Trzeba czekać aż Musk ogarnie.