0

@Bykunn Taktyk.

4

Ciekawostka na dziś. Nawiązując do osiągnięcia SpaceX, fizyka stojąca za silnikiem rakietowym.


Twórcą powyższego wzoru jest Konstantin Ciołkowski, Rosjanin polskiego pochodzenia, który uzależnił prędkość rakiety od prędkości wyrzucanego gazu (tzw. strumienia czynnika roboczego) oraz logarytmu stosunków masy rakiety z paliwem (m0) oraz bez (mf). Wzór co prawda jest sytuacją wyidealizowaną pomijająca opory powietrza oraz ciążenie, ale je też można dodatkowo uwzględnić. Trzeba też go zmodyfikować w przypadku rakiety wielostopniowej (rakieta zawiera niezależne silniki oraz zbiorniki z paliwem i odrzuca je po kolei), a taką jest też Starship, który jest rakietą dwustopniową i obliczyć sumę prędkości dla każdego modułu osobno.
W tweecie jest też błąd, gdyż Ciołkowski nie był pierwszym, który ten wzór wyprowadził, ale zrobił to niezależną metodą i historia bardziej zapamiętała jego niż Williama Moore'a, który dokonał tego prawie 100 lat wcześniej.
@escarabajo @macio_944 @Kidd @VamosB @baster82

0

Dawno żadnego meczu Norwegii nie widziałem, grają nad wyraz dobrze niż bym to sobie wyobrażał.

0

Ale gol Austrii.

0

Widzę, że dzisiejsza rozkładówka LN pozbawiona pojedynków wielkich marek. Jest dziś jeszcze szansa na jakiś mecz, który zapewni emocje?

2

@kamyk_23 Ciężko będzie, bo jednak Real nie jest tak zagubiony, żeby odpadać z Monako w 1/8, a my z kolei nie mamy najlepszej pomocy świata, która dominowała każdego.

7

Starship dziś został po raz pierwszy został przechwycony przy lądowaniu przez wieżę. Niewątpliwie istotna sprawa z punktu widzenia obniżenia kosztów lotów w kosmos poprzez ponowne użycie.


0

@Encore jeśli ktoś nie widzi różnicy między Twitterem, gdzie są posty "fetujące" ewentualne zajęcie Polski przez rosję, a pójściem na mecz, to wydaje się, że wizyta u okulisty nie pomoże

9

W sumie zabawne, bo ciekawe ile w tym zasługi piłkarzy, a ile komentatorów sportowych pompujących balonik przy okazji każdego takiego meczu.


4

@Destroyer_of_Worlds w reprze Polski Yamal, Cubarsi, Gavi? Marzenia. Nikt nie powinien grać wtedy.

0

@aldewir no jak od 40 lat są tylko truizmy za którymi nic nie idzie, to tak jest.

0

@Gacek5 prankujemy Polskę.

1

Było wiadomo, że są dwa poziomy wyżej, więc tak to wygląda. Praca u podstaw potrzebna.

1

@Derean jakby był, to powinien być ogwizdany nawet przy samobóju, bo gracz korzysta z pozycji.

5

"To będzie becenny punkt". Chciałbym mieć takie pozytywne podejście do życia jak partner Szpakowskiego na majku.

0

@bartekvisca Piszczek, Błaszczu, młodszym Lewy, Krycha z Sevilli. Jaja sobie robisz. Inaczej nie mogę tego interpretować.

0

@bartekvisca miał lepsze personalia, nie róbmy sobie kwadratowych jaj.

0

@Sulimo bez przesady...

0

@bartekvisca to z jakiej mąki robi się ciemne pieczywo?

2

Kadra jest niesamowita. Nie miałem żadnych oczekiwań i tak udało im się je zawieść.

1

@Eto'o9 R10 Borek?

1

@Stinger_ musztarda.

2

@FCB_dimiC nie rozumiesz, bo to z żartem pisane.

1

@Kapitan hawk muszę przyznać, że biel dziś konkretnie zaorana.

9

Ciekawostka. Wizualizacja przy pomocy maszynki do makaronu, jak w uproszczeniu działają konwolucyjne sieci neuronowe, będące podstawą funkcjonowania AI w zakresie przetwarzania obrazu. Znajdują one zastosowanie, np. w autach autonomicznych.


1

@messiiiiik nie wiem kto Ci milion zapłaci za ciśnięcie dwójki. PS śmieszny szyk zdania.

3

@Kgorecki2500 Wsród narodowców jest odruch Pawłowa, pracuje ręka, a nie głowa. =)

0

Tak się to robi w 10 =)

1

Wolne pośrednie z 7 metrów to żart xD

1

Męczy się ta Holandia dość mocno.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?