10

Ciekawostka. Tak wyglądał egzamin wstępny z Algebry na MIT, przeszło 150 lat temu.


1

Dobry wynik. Maks, co mogło z tego być.

0

Przekręcą Atleti?

0

Ktoś spekulował o przerwaniu meczu. Podziwiam.

3

@messi33 poczekajmy, jest jeszcze druga połowa.

0

0

Dostali karnego za faul bodaj Krosa na Modricu, to się dziwicie, że za zagranie ręką w polu karnym przeciwnika też chcą. Pfff...

2

Tymczasem w alternatywnej rzeczywistości.
Penalti a favor del Atletico Madrid.

1

@Kapitan hawk Jakby był strzeżony, to by nie trafił do kodu po stronie klienta ;)

2

7

Ciekawostka na dziś. W kodzie strony LaRambli możemy znaleźć funkcję JavaScript o nazwie "ramblaPrank": https://zapodaj.net/plik-AEbwhdStbt

Będąc technicznie poprawnym, to funkcja nie ma nazwy w tym przypadku jest anonimowa, trzymana w modelu klucz wartość, ale jakoże etykietą jest klucz uproścmy, że to jej nazwa. Sposób działania funkcji wygląda na taki, że można przypiąć ją po kluczu do jakiegoś zdarzenia i wtedy czasowo dojdzie do zamiany słów we wszystkich postach na La Rambli. Słowa wewnątrz fukcji split znikną, a zastąpią je te w funkcji join. Tak więc Leo/Lionel stanie się Cristiano, Messi zmieni w Ronaldo, Valverde w Guardiolę, a Barcelona w Real.

Swoją drogą muszę powiedzieć, że szanuję osobę piszącą to w opór. 11 lat pracy jako programista, 3,5 roku studiów inżynierskich, wcześniej 2 lata zajawkowego uczenia się samemu. Myślałem, że widziałem już wszystko, ale tak napisanego replace'a to jeszcze nigdy :-)

PS Jestem tu zbyt krótko, kojarzy ktoś takiego "pranka" serwowanego przez adminów strony?

6

@tbas statystyka, która trochę przeraża. Bo możemy założyć ten nieprawdopodobny scenariusz, że osoby modlące się nie kłócą się i wszyscy są szczęśliwi. Albo możemy założyć, że tkwią w toksycznych związkach, zamiast się rozejść, bo "a co ludzie/ksiądz powiedzą". Która opcja jest bardziej prawdopodobna zostawiam już do subiektywnej oceny.

3

@Kapitan hawk pomylił futbol z futbolem amerykańskim.

3

@MesQueUnClub96 mocno hipotetyczne, bo zapewne środki finansowe klubu nie mogą być lokowane w giełdę.

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

@Gall Shiki to też top dla mnie. Horror z bardzo ciekawym dylematem moralnym w tle. Kizumonogatari nie widziałem, ale właśnie dodałem na watchlistę do zapoznania się.

1

@koziar Achhhh, a man of a culture. Same klasyki. No w każdym razie Fable'a polecam zdecydowanie, a do tych tytułów jeśli nie widziałeś Pluto. Na podstawie mangi tego samego autora, co Monster. Jest to mini seria, więc w razie czego nie tracisz dużo czasu.

PS wysoko ocenianymi bym się nie kierował. Też często mi nie leżą.

1

@Adran360 Właśnie się zastanawiałem co oglądać jesienią, bo dla mnie rozkład nudny w opór, ale wiosna-lato, rekompensują ogólnie rzecz biorąc, więc pewnie sprawdzę. Dzięki za polecenie.

PS próbowałem z tym Solo Leveling, ale odpadłem na 8 odcinku. Dla mnie za dużo vibe-u z SAO, czy motywu anime gra komputerowa, jakieś interfejsy inventory, itd. Obok mechów najbardziej odrzucająca mnie cecha w anime. Aczkolwiek jak pozycja się broni czymś więcej jak np. Overlord czy Full Metal Panic to jest to przełknięcia. Nie mniej życzę miłego sezonu drugiego.

1

@koziar Była. Bardzo fajna i polecam każdemu, kto jara się wiedźminem czy gothiciem, jak przegapił tę perełkę. Jednak anime nie ma z tym nic wspólnego.

2

@Hosh Ach, te losowo podpowiedziane tweety z 2019.

2

Kontrowersyjnie o #anime.

Jako że przez mecz dopiero nadgoniłem. Fable, to najlepsze anime nie tego, czy poprzedniego sezonu, ale roku. Konkurencja zamieciona. W sumie jak to piszę to sam z sobą się wewnętrznie nie zgadzam, taki to stopień kontrowersji... Rok w którym były kontynuacje MHA, Demon Slayera, Yōjitsu, po 10 latach wrócił Kuroshitsuji, którego jestem fanem, a i nowości jak Kusuriya no Hitorigoto zaskoczyły pozytywnie, to dla mnie Fable był bezkonkurencyjny.

0

@prokofiew czemu odrazu w skrajność? To pierwsza porażka w lidze, więc można też dzięki temu zobaczyć, jak zareagują na to w następnych meczach. Natomiast mówienie o pozytywnym nastawieniu trąci trochę Xavim aka wyciągneliśmy wnioski, a otoczenie jest spokojne.

0

Jedyny pozytywny aspekt jest taki, że nie może być ciągle dobrze, tak się po prostu nie da. Teraz więc zobaczymy jak (i czy) Flick to ogarnie.

0

@prokofiew szukanie pozytywów w stylu urwało mi nogę, ale w sumie to mniej ważę. Podziwiam.

1

2

Penalti a favor del Real Madrid.

0

@ShawnC Póki co Osasuna nie wygląda jakby się murowała...

3

@Pnog37 Ta najlepiej, Messi, Xavi, Iniesta, Busquets i Alves w prime ;P

0

@kuz Cała drużyna gra zajebiście, zostaw Ferrana.

0

Słabo to wygląda na ten moment, pomijając nawet wynik...

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?