3

@Aragorn33 gotujcie, tylko nie spożywajcie ;)

0

@barcelonaLM ale metoda putinowska to nie publiczne ruganie, tylko sprzątnięcie problemu w "przypadkowym wypadku".

0

Czemu na tej stronie jest tyle bezbeków odnośnie Szczęsnego?

2

Bramkorz się nie rzucił, ale cisza...

1

In Peña I trust. Sprowadzenie bramkarza, to byłby jasny sygnał, że będzie wiecznym rezerwowym. To jego czas.

1

Nie rozumiem, po co taka małostkowość wychodzi z piłkarzy Villarrealu.

1

Wiem, że wyjęte z kontekstu, ale komentatorskie "brawa zasłużone, bo Villarreal stracił 4 gole..." bawi.

0

@abram3k ale karny to gol :(

1

Ten mecz to paradoks. Kibice Barcy, hejterzy Stegen i hejterzy Lewandowskiego póki co ukontentowani ( ͡° ͜ʖ ͡°)

0

Pamiętacie przypadek Martina Braithwaite'a, który przyszedł za kontuzjowanego Dembele poza okienkiem? Przejdzie to drugi raz z bramkarzem?

0

@MessiForeverTheBest teraz to normalnie mecz będziemy kończyć 3 do -1.

0

@Messi96_96 Każdy o tym wie, ale po Monaco było: dawać Peñe, gorzej nie będzie. Tacy to znaffffcy.

0

Watch out, what you wish for. Peña wchodzi? Hejterzy Stegena zadowoleni?

0

Stegen klasa. Hejterzy w ryk.

2

@Bartula ale to chyba wiadomo od dawna?

1

@Murazor możliwe, że i jest to śmieszne, ale każda akcja powoduje reakcję. W tym wypadku była to sugestia, że ja coś słabo pamiętam. Zaczynasz coś o kim pisać, licz się z tym że i on będzie pisał o Tobie.
Co do meritum, zgadzasz się, że miał słaby początek, ale "miewał świetne mecze". To Stegen miewał świetne sezony, jak ten, gdzie do invicibles w lidze zabrakło Getafe. Zamory w tym przypadku wiele nie mówią. Był lepszy od grającego wtedy Casillasa? Czemu więc nie grał w repce jako podstawa? Przecież wygrywał Zamory. Tylko robił to świetnymi kolegami.

2

@draxidox ale na zdjęciu nie ma ani ścieżki, ani sensu go wyprzedzać, bo jest korek. No chyba, że chcesz zyskać 10 sekund stania w korku.

1

@escarabajo ludzie siem nie znajo. Quantity over quality, zerg rush, jak zwał tak zwał. Polecam.

0

@Popitek12 źle postawione pytanie. Najlepszy sędzia w historii piłki nożnej to? Tylko złe odpowiedzi.

4

Ciekawostka. Dziś mija 30 lat od kiedy Andrew Wiles przedstawił dowód dla Wielkiego Twierdzenia Fermata.


Z terminem "Wielkie Twierdzenie Fermata" (czasem nazywanym też "Ostatnim") można czasem zetknąć się w pop kulturze, nie wiem jednak czy każdy kto się z nim spotkał, wie o co chodzi.
Pierre de Fermat w liście do swojego przyjaciela sformuował twierdzenie, że równania diofantyczne postaci a^n + b^n = c^n nie mają rozwiązań dla n > 2. Nie da się więc wskazać takich całkowitych dodatnich a,b,c by zachować np. równanie a^3 + b^3 = c^3. Jednocześnie stwierdził też, że dowód jest "na tyle zaskakujący", że w liście nie sposób go umieścić. Finalnie jak wiele swoich "odkryć", tak i to Fermat pozostawił bez dowodu. Miało to miejsce około roku 1637, a dowód tego twierdzenia został przedstawiony dopiero w 1994. Można by rzec, dla każdego problemu ciągle istnieje nadzieja, że ktoś kiedyś go rozwiąże.
@escarabajo @macio_944 @Kidd

0

@TheNekro94 a to wyjaśnia. Dzięki.

0

@DiSBlaDE Nie rozumiem trochę tej pierwszej ciekawostki. Beztlenowce nie były znane wcześniej?

0

@MesQueUnClub96 Ale te dziewczyny pod koniec dobrze wytypowały, że to nie jego ;P

5

Ciekawostka na dziś. Paradoksalnie musi być krótka, bo zrobiłem sobie weekend rowerowy, więc chyba najlepiej nada się do tego najdłuższy istniejący wzór fizyczny?
https://x.com/mathladyhazel/status/1837194717647491501
Co to właściwie za potworek? Lagranżjan Modelu Standardowego. Model standardowy to próba opisania materii i oddziaływania pomiędzy nią na najmniejszej znanej nam doświadczalnie skali. Jest więc to matematyczny opis tego jak cząstki elementarne, takie jak fermiony (na które składają się kwarki i leptony) oraz bozony oddziaływują między sobą. Choć na pierwszy rzut oka wygląda jak coś, co mówi przed 30-ką, gdy już uzyskasz 50 lat doświadczenia, nie podchodź, to w swojej istocie, nie różni się na przykład od wzoru opisującego powszechne ciążenie: F = G × m x M / r^2. Wzór jest dłuższy, gdyż na ten moment jest kilkanaście znanych cząstek elementarnych.
@escarabajo @macio_944 @Kidd

0

@Seledynowy rachunek to trzeba uregulować na YB.

0

Parafrazując klasyka: 3 zakazy prowadzenia auta to nie morderca, a po 5 się zeruje.

1

@marcin_114 Nie wiem czy był piłkarz, którego nie wyzywano tu po jednym słabszym meczu.

2

@FCBparasiempre nostalgia, pomyśleć że od tego czasu minęło blisko 20 lat.

0

@Murazor Nie sądzę. Rozumiem, że przy jego początkach mogłeś na chleb mówić "pep" i dlatego tyle pamiętasz. Wystarczy sobie przypomnieć jego kiksy, drybling z di Maria, puste przeloty, czy kuriozalne wracanie przodem do bramki, gdy piłka jest w grze. Grał, tylko dlatego, że był wychowankiem.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?