misterio
Dołączył/a: lipiec 2023
Warszawa
13 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
@Aragorn33 gotujcie, tylko nie spożywajcie ;)
0
@barcelonaLM ale metoda putinowska to nie publiczne ruganie, tylko sprzątnięcie problemu w "przypadkowym wypadku".
0
Czemu na tej stronie jest tyle bezbeków odnośnie Szczęsnego?
2
Bramkorz się nie rzucił, ale cisza...
1
In Peña I trust. Sprowadzenie bramkarza, to byłby jasny sygnał, że będzie wiecznym rezerwowym. To jego czas.
1
Nie rozumiem, po co taka małostkowość wychodzi z piłkarzy Villarrealu.
1
Wiem, że wyjęte z kontekstu, ale komentatorskie "brawa zasłużone, bo Villarreal stracił 4 gole..." bawi.
0
@abram3k ale karny to gol :(
1
Ten mecz to paradoks. Kibice Barcy, hejterzy Stegen i hejterzy Lewandowskiego póki co ukontentowani ( ͡° ͜ʖ ͡°)
0
@MesQueUnClub96 serio tak to zmaścili xD?
https://przegladsportowy.onet.pl/pilka-nozna/laliga/transfery-fc-barcelona-pozyskala-martina-braithwaitea-or-pilka-nozna/mnenz67
0
Pamiętacie przypadek Martina Braithwaite'a, który przyszedł za kontuzjowanego Dembele poza okienkiem? Przejdzie to drugi raz z bramkarzem?
0
@MessiForeverTheBest teraz to normalnie mecz będziemy kończyć 3 do -1.
0
@Messi96_96 Każdy o tym wie, ale po Monaco było: dawać Peñe, gorzej nie będzie. Tacy to znaffffcy.
0
Watch out, what you wish for. Peña wchodzi? Hejterzy Stegena zadowoleni?
0
Stegen klasa. Hejterzy w ryk.
2
@Bartula ale to chyba wiadomo od dawna?
1
@Murazor możliwe, że i jest to śmieszne, ale każda akcja powoduje reakcję. W tym wypadku była to sugestia, że ja coś słabo pamiętam. Zaczynasz coś o kim pisać, licz się z tym że i on będzie pisał o Tobie.
Co do meritum, zgadzasz się, że miał słaby początek, ale "miewał świetne mecze". To Stegen miewał świetne sezony, jak ten, gdzie do invicibles w lidze zabrakło Getafe. Zamory w tym przypadku wiele nie mówią. Był lepszy od grającego wtedy Casillasa? Czemu więc nie grał w repce jako podstawa? Przecież wygrywał Zamory. Tylko robił to świetnymi kolegami.
2
@draxidox ale na zdjęciu nie ma ani ścieżki, ani sensu go wyprzedzać, bo jest korek. No chyba, że chcesz zyskać 10 sekund stania w korku.
1
@escarabajo ludzie siem nie znajo. Quantity over quality, zerg rush, jak zwał tak zwał. Polecam.
0
@Popitek12 źle postawione pytanie. Najlepszy sędzia w historii piłki nożnej to? Tylko złe odpowiedzi.
4
Ciekawostka. Dziś mija 30 lat od kiedy Andrew Wiles przedstawił dowód dla Wielkiego Twierdzenia Fermata.
Z terminem "Wielkie Twierdzenie Fermata" (czasem nazywanym też "Ostatnim") można czasem zetknąć się w pop kulturze, nie wiem jednak czy każdy kto się z nim spotkał, wie o co chodzi.
Pierre de Fermat w liście do swojego przyjaciela sformuował twierdzenie, że równania diofantyczne postaci a^n + b^n = c^n nie mają rozwiązań dla n > 2. Nie da się więc wskazać takich całkowitych dodatnich a,b,c by zachować np. równanie a^3 + b^3 = c^3. Jednocześnie stwierdził też, że dowód jest "na tyle zaskakujący", że w liście nie sposób go umieścić. Finalnie jak wiele swoich "odkryć", tak i to Fermat pozostawił bez dowodu. Miało to miejsce około roku 1637, a dowód tego twierdzenia został przedstawiony dopiero w 1994. Można by rzec, dla każdego problemu ciągle istnieje nadzieja, że ktoś kiedyś go rozwiąże.
@escarabajo @macio_944 @Kidd
0
@TheNekro94 a to wyjaśnia. Dzięki.
0
@DiSBlaDE Nie rozumiem trochę tej pierwszej ciekawostki. Beztlenowce nie były znane wcześniej?
0
@MesQueUnClub96 Ale te dziewczyny pod koniec dobrze wytypowały, że to nie jego ;P
5
Ciekawostka na dziś. Paradoksalnie musi być krótka, bo zrobiłem sobie weekend rowerowy, więc chyba najlepiej nada się do tego najdłuższy istniejący wzór fizyczny?
https://x.com/mathladyhazel/status/1837194717647491501
Co to właściwie za potworek? Lagranżjan Modelu Standardowego. Model standardowy to próba opisania materii i oddziaływania pomiędzy nią na najmniejszej znanej nam doświadczalnie skali. Jest więc to matematyczny opis tego jak cząstki elementarne, takie jak fermiony (na które składają się kwarki i leptony) oraz bozony oddziaływują między sobą. Choć na pierwszy rzut oka wygląda jak coś, co mówi przed 30-ką, gdy już uzyskasz 50 lat doświadczenia, nie podchodź, to w swojej istocie, nie różni się na przykład od wzoru opisującego powszechne ciążenie: F = G × m x M / r^2. Wzór jest dłuższy, gdyż na ten moment jest kilkanaście znanych cząstek elementarnych.
@escarabajo @macio_944 @Kidd
0
@Seledynowy rachunek to trzeba uregulować na YB.
0
Parafrazując klasyka: 3 zakazy prowadzenia auta to nie morderca, a po 5 się zeruje.
1
@marcin_114 Nie wiem czy był piłkarz, którego nie wyzywano tu po jednym słabszym meczu.
2
@FCBparasiempre nostalgia, pomyśleć że od tego czasu minęło blisko 20 lat.
0
@Murazor Nie sądzę. Rozumiem, że przy jego początkach mogłeś na chleb mówić "pep" i dlatego tyle pamiętasz. Wystarczy sobie przypomnieć jego kiksy, drybling z di Maria, puste przeloty, czy kuriozalne wracanie przodem do bramki, gdy piłka jest w grze. Grał, tylko dlatego, że był wychowankiem.