misterio
Dołączył/a: lipiec 2023
Warszawa
13 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
@NeroTFP1 wszystko się zgadza poza marką płyty. Verbatim, tylko i wyłącznie.
11
Ciekawostka. Dziś mija 16 lat od czasu uruchomienia Wielkiego Zderzacza Hadronów.
Wielki Zderzacz Hadronów to największy na świecie akcelerator cząstek, którego budowa zaczęła się w 1998 roku na terenie ośrodka badawczego CERN, leżącego koło Genewy i trwała przez 10 lat. Celem budowy tego akcelatora było lepsze poznanie budowy cząstek elementarnych poprzez możliwość zderzania ze sobą wiązek protonów rozpędzonych do prędkości bliskich prędkości światła oraz obserwacji tego co pozostanie z nich w wyniku takich kolizji.
@escarabajo @macio_944 @Kidd
1
@Lucerfi Klasyczne nie zrozumienie przez czytającego tego co jest napisane w pierwszym poście, więc i potem czytający tworzy kukiełkę, która potem bohatersko zwalcza. Nie ma znaczenia kto migruje w tym kontekście i skąd. Jeżeli w jakimś kraju podnosi się poziom życia, zawsze ludzie będą tam migrować w tym i Ci mniej zaradni w pewnym etapie. Kończy się to np. narkomanami i bezdomnymi, ale taka jest cena rozwoju. Podniosłeś poziom życia w kraju (czy własnym narodem, czy "lepszymi" imigrantami - bez znaczenia) ktoś chce się wydostać z biedy w swoim, więc migruje w nadziei. Dostaje na głowę od rzeczywistości i efekt końcowy widzimy.
1
@Donnie_Darko Jak wyżej już do innej osoby pisałem, mylisz przyczyny ze skutkami. Ci co emigrowali do USA w latach świetności też się rozbijali o rzeczywistość i zostawali narkomanami, czy innym marginesem społecznym zasilającym liczne szeregi bezdomnych. Fakt jest jednak niepodważalny, ludzie chcą migrować z miejsc, gdzie jest gorzej, do miejsc, gdzie jest lepiej. W latach 90 nikt do nas nie chciał migrować, bo był syf, teraz jest lepiej i się rozwijamy, dlatego chcą. Taka jest cena rozwoju i progresu, więc Bosakowe bredzenie o regresie pozostanie bredzeniem.
@skubi99 na pytania z tezą nie odpowiadam, bo to prymitywna erystyka.
1
@Rhaan z powyższych danych nie wynika, żeby Afryka jakoś bardzo chętnie do nas imigrowała, chyba, że na kimś robi wrażenie 13300% bez kontekstu. Najwięcej osób w bezwzględnych wartościach przybyło z Gruzji, Indii, Turcji, Uzbekistanu czy Mołdawii. Przecież to wiadome, że muszą z rejonów średnio biedniejszych.
1
@Death_voice tylko z tych liczb w żaden sposób nie wynika, że w regres się pchamy. To jest subiektywna opinia i interpretacja Bosaka, która nie ma poparcia w danych, bo problemy z migrantami zaczęły się na skutek nielegalnej migracji na zachodzie w ciągu kilku lat, a nie tej legalnej, która trwała dziesięciolecia.
Tak swoją drogą jeszcze to ciekawe, że ten największy wzrost imigracji przypadł na rządy 8 lat niby konserwatywnej poglądowo partii. Ciekawa sprawa.
2
@Death_voice Każde zjawisko może osiągnąć masę krytyczną i z pozytywnego stać się negatywne. Niezmienia to faktu, że jakby Polska na każdej płaszczyźnie się zwijała, to nikt by tu nie migrował.
1
@ProMILs mylisz ciąg przyczynowo-skutkowy w przedziale czasowym.
10
Na pustą.
Tak już pomijając śmieszki, jak można być tak ograniczonym, żeby nie rozumieć, że migracja jest nieodłączną częścią rozwoju, a nie regresu? Przykładów tego stanu jest multum, jak lata 60 czy 70 w USA i liczba imigrantów w poszukiwaniu "American Dream"? W latach 90' zaraz po upadku komuny była taka bieda, że po co Gruzin miałby tu przyjechać? Zamienić siekierkę na kijek?
1
@olek10 wątpię, że ktokolwiek tutaj optuje za całkowitym usunięciem gotówki. Polemika dotyczy pierwszego wpisu z X, który jest cytowany, że "gotówka to wolność", "tylko gotówka" no bo jak wiadomo jeżeli masz tylko jeden wybór, to jest to wolność...
3
Ciekawe co "władza" robi szpiegując @pluszek codziennie wieczorem patrząc do systemu bankowego, gdzie nawet nie ma informacji za co płacisz, tylko jaką kwotę przelałeś na rzecz konkretnej firmy.
Acha w tej swojej walce o anonimowość nie zapomnij przyłożyć do czytnika karty lojalnościowej jak będzie znowu promka na harnasie.
1
@norbi77 Ty za to ciągle nie rozumiesz, że gotówka też wymaga nakładu kosztów, aby nią zarządzać z punktu widzenia sklepu.
1
@norbi77 ta kwota np. to nie 20% jak z Twojego przykładu, a 2‰, czyli kroją na 50 zł jakieś 10 gr. Myślisz, że obrót gotówkowy jest tańszy? Np. Jak musisz kasetę z pieniędzmi transportować konwojem do banku?
1
@TR3YWAY Klasyczny syndrom "i can fix her" wyczuwam... no nic, powodzenia.
2
@MichuZ44 Płatność tylko gotówką, a w rzeczywistości co 5 paragon przypadkowo zapomina być nabity na kasę fiskalną w takich miejscach. Marże z tytułu obsługi bezgotówkowej, którą próbują uskuteczniać jako argument koledzy, to nic przy możliwości zachachmęcenia 5, 8, czy 23%.
6
Ciekawostka na dziś. Galileusz nie był wynalazcą teleskopu.
Historycy nie są zgodni odnośnie tego, kto wynalazł teleskop, jednak Galileusza można z tego grona wykreślić z całą pewnością. Dokumenty wskazują na to, że osobą, która próbowała uzyskać najwcześniej patent na swój wynalazek był holenderski optyk Hans Lipperhey. Patent jednak nie został koniec końców mu udzielony ze względu, że w podobnym czasie kilka osób też próbowało złożyć podobny wniosek. Był też oskarżany m.in. o to, że pomysł ukradł od innego optyka, Zachariasa Janssena.
Galileusz jednak wprowadził wiele usprawnień do oryginalnego rozwiązania oraz prowadził systematyczną obserwację nieba, stąd zapewne w powszechnej świadomości zaczął też figurować jako twórca teleskopu.
@escarabajo @macio_944 @Kidd
1
@NorbiTBOB Całki były po to, żebyś rozumiał żart o e^x i całkowaniu po y.
22
Ciekawostka. Dziś mija 77 lat od kiedy znaleziono po raz pierwszy ćmę w panelu jednego z pierwszych komputerów, gdy te ważyły jeszcze tony i zajmowały powierzchnię kilkuset metrów kwadratowych.
Może się wydawać dziwne po co o tym pisać, ale robak w istotny sposób zakłócał pracę komputera. To zdarzenie było też istotnym czynnikiem tego, że błędy w oprogramowaniu nazywamy dziś bugami (ang. bug, czyli owad, robak).
0
@BorzyKrzys Nie wydaje mi się, żeby Skłodowska w Polsce nie mogła się kształcić przez zabory. Nawet przyjęcie jej na Sorbone było w tym czasie kontrowersyjne, bo jak to tak kobieta? W Polsce mogłeś o tym zapomnieć.
0
@agaFCB jaki jest powód uwielbienia ubrań jesiennych ( ͡° ͜ʖ ͡°)?
2
Muszę przyznać, ciekawy pomysł na biznes-plan. Ale w sumie, czy mówi nieprawdę? Nic cię tak nie ... przeora w analizie matematycznej, niż twierdzenia Cauchy'ego.
0
@kondzix2115 najlepiej
0
@agaFCB jaki jest powód ulgi ( ͡° ͜ʖ ͡°)?
2
W sumie jedyne logiczne podejście do tematu https://i1.kwejk.pl/k/obrazki/2024/09/MzzAgNRCF8vSavTq.jpg
1
Laskowski przytomnie z komentarzem. Tu i Szkotami.
2
Czemu my się do gry zbieramy w 90'+1 ?
9
Lewy to jakość sama w sobie, prawie gol z niczego. Będzie spoko w tej kadrze bez niego.
0
@Robert_Kubica przeczuwałem, że wyfarcimy 0:1 i będzie spust. Ale jak tak myślę, to może być podobny po, tylko, 1:0.
0
@Derean gramy na 3 repre świata, bez przesady.
0
@Bobo25 możemy zagrać drugą połowę koncertowo i wygrać, będzie to dobre. Ślizganie się i wygranie przypadkiem nie jest rozwojowe w długiej perspektywie. Z takim podejściem właśnie jesteśmy tu, gdzie jesteśmy. Oby przepchnąć...