misterio
Dołączył/a: lipiec 2023
Warszawa
13 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Szklaner Widzę, że podobnie. Właśnie to jest jeden z powodów dla których wydaje mi się nie kończę rzeczy, a drugi że czasem jakiś temat prowadzę w stylu "it's not good enough" i się to odkłada w czasie i też umiera naturalnie.
2
Jaka jest rzecz lub cecha, której najbardziej w sobie nie lubicie?
U mnie, że potrafię zacząć 50 rzeczy i nie dokończyć żadnej z nich.
1
@Death_voice pisałem Ci w usuniętym wątku, o to żebyś przedstawił dowody na twierdzenie, że to decyzja polityczną. Stwierdziłeś, że nie ma. Jak rozumiem, to kolejny woke spisek? Dobra idę, bo było też coś o szanowaniu swojego intelektu.
1
Lewandowski raz po raz o przygotowaniu fizycznym i fizyczności. Szpilka w Xaviego?
0
@KamQiX ale przecież jedna dyskusja, która tego dotyczy wisi nawet w gorących. Usunięte zostały te, które tego nie robiły.
1
@TheCule Porównania naturalnej ewolucji języka oraz wydania zalecenia przez wolną jednostkę jaką jest Rada Języka Polskiego, do dekretów partii komunistycznych. Srogi towar.
6
@Kapitan hawk niektórzy chyba mają problem ze zrozumieniem podstawowego faktu, że język ewoluuje i słowa kiedyś obraźliwe, dziś mogą takie nie być i na odwrót.
0
@July_6_BcN Zastanawia mnie jak można przesadzić z niepiciem.
0
@13th trochę taki crying with mask meme. Przecież punkty to punkty. W końcowym rozrachunku, lepiej żeby się wywrócili.
3
@FCBparasiempre awans cieszył, ale grupa szybko sprowadziła nas na ziemię.
0
@tristan87 szkoda, że Cillessen odszedł. Teraz mógłby grać, sadzając Stegena na ławkę.
9
Ciekawostka na dziś. Do 17 wieku powszechnie przyjmowano, że prędkość światła jest zbyt duża by ją zmierzyć lub po prostu nieskończona. Pierwszym astronomem, który przedstawił dowód że prędkość ta jest skończona, był Duńczyk Ole Rømer.
Co ciekawe Rømer wcale nie prowadził prac mających na celu badania prędkości światła, tylko prowadził obserwację jednego z księżyców Jowisza (Io), które odkrył Galileusz. Rømer zauważył, że księżyc codziennie znikał za Jowiszem na ten sam okres czasu, jednak z upływem miesięcy, gdy Ziemia zaczynała się zbliżać do Jowisza odstęp czasu pomiędzy kolejnymi zaćmieniami księżyca stawał się mniejszy, a gdy oddalała stawał się większy. Na tej podstawie oszacował kiedy Ziemia znajduje się w najbliższym i najdalszym punkcie względem Jowisza. Przeanalizwał też różnicę między czasami, ile trwa zaćmienie księżyca Io w najbliższym i najdalszym punkcie, wywnioskował że jeżeli prędkość z jaką porusza się księżyc w okół Jowisza jest stała, to wynikła różnica musi pochodzić z tego, że światło odbite od księżyca potrzebuje dodatkowego czasu, aby do niego dotrzeć, kiedy Ziemia znajduje się dalej.
W tłicie zawarty jest błąd, że określił on prędkość światła jako wartość liczbową, a jedynie stwierdził na powyższej podstawie, że światło potrzebuje około 22 minuty, aby przebyć średnicę orbity Ziemii. Dopiero Christiaan Huygens wykonał te obliczenia arytmetyczne szacując prędkość światła na około 220.000 km/s. Błąd względem prawdziwej wartości, wziął się z niedoskonałych metod pomiaru Rømera, bo światło potrzebuje 16,7 minuty, aby przebyć orbitę Ziemi.
@escarabajo
1
@Kgorecki2500 where warzywka?
2
@FcPortoFan1999 Dokładnie tak samo myślę - nadinterpretacja autora. Zresztą wojna przyszła do nas z 3 stron, więc powiedzenie, że "idzie ze wschodu" też jest poprawne, bo z południa czy zachodu, póki co się nie zanosi.
21
@Kgorecki2500 w rosji nic nie robi, bo McDonald się wycofał:
2
@Gaz Niestety, ale on nigdy nie wszedł na poziom ze swojego ostatniego sezonu w Ajaxie.
0
@FabianekMrozek Klasykiem. Co na to modele symulacyjne? ;P
0
You-zitsu z 4 sezonem, humor gitówka.
0
@4drian0 24 pinowy ATX.
0
@tadzik447 @Prorokk To może zależeć od okresu, ale na premierę ten telefon kosztował 800 PLN, a płaca minimalna wynosiła wtedy 700 PLN brutto. Ja raczej też pamiętam, że tylko kilka osób go miało.
5
Ciekawostka. Windows 95 został też oficjalnie wydany w wersji na dyskietkach 3,5". Wersja dla retail liczyła 13 dyskietek, natomiast w wersji OEM w zależności od edycji A oraz B, odpowiednio 26 i 28.
Jeżeli ktoś narzekał, że przy instalacji gry trzeba zmienić płytę CD, to wyobraźcie sobie to...
21
Ciekawostka. Dziś mijają 24 lata od światowej premiery kultowego telefonu komórkowego Nokia 3310.
1
Jak rozumiem w USA hrabstwa to coś w rodzaju podziału samorządowego w danym stanie? Oni naprawdę nie mają się tam czym zajmować? Oh nie, ktoś na wolnym rynku za zarobione pieniądze chce przeznaczyć je na własność intelektualną, z którą dobrowolnie chce się zapoznać... I ten argument o czytaniu z prawej do lewej xP za tydzień będziemy mańkutów zamykać, bo to nie normalne...
https://x.com/crazedanime_/status/1829934309530087581
0
@FioletoweOczy zaorali stary stadion i zbudowali nowy, zamiast posadzić ziemniaki.
18
Od 2h wygrywam 7:0, a już mnie to przepychanie przez innych meczów 1:0 wk****a.
1
znowu przepchnięte
0
@Hosh Moim wzorem wygramy 1 golem róznicy. Zobaczymy jak będzie. Dodane do teki.
0
@Kgorecki2500 wnioskowanie na wyrost.
6
Ale żeby tak 7:0 i trener bez dna Barcelony? Nie podoba mnie się to. Może i jest wynik, ale brakuje dna i metra mułu.
0
Flick odmienił nawet Ferrana...