misterio
Dołączył/a: lipiec 2023
Warszawa
13 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
9
@Rastafarnianin 11x mniej wałów za PiS. To mówi wszystko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
2
Ciekawostka. Dziś mija 68 lat od kiedy na rynek trafił pierwszy magazyn danych oparty o dyski magnetyczne (HDD).
Rozmiar dwóch lodówek oraz tona wagi, które zapewniały około 5MB miejsca, to niesamowita propozycja IBMu jak na tamte czasy. I choć pewnie wiele osób IBMu kojarzyć nie będzie z nośnikami danych, to właśnie tam opracowano rozwiązania takie jak dyskietki oraz dyski twarde, a firma działała w tym sektorze do wczesnych lat 2000, kiedy ta gałąź biznesu została wykupiona przez Hitachi.
1
@ranger3120 Jakby nie dało się wyprać, bo, np. są elementy zamszowe, które się zmechacą, to możesz zastosować podejście podobne jak do prania dywanu na podłodze, tylko tę piankę zastąpić roztworem/paćką z sody oczyszczonej.
0
@maroon w sumie sądziłem, że na czymś to ciągnęli.
7
Tyle teorii o kosmitach co do posągów z Wyspy Wielkanocnej, a badacze sugerują, że ustawili je tak, jak każdy normalny człowiek odsuwa/przestawia pralkę.
3
@kamyk_23 Mam wrażenie, że Trump mógłby zbić piątkę z Braunem. Podobny poziom odklejki.
2
@misterio jakby kogoś jeszcze interesowało skąd to się bierze:
11
Ciekawostka na dziś. Jeżeli zapiszemy ułamek 1/998001 jako rozwinięcie dziesiętne to w wyniku otrzymamy uporządkowaną sekwencję trójek liczbowych od 000 do 999 (poza jedną, 998).
@escarabajo @macio_944 @Kidd
13
@tomek8756 co w tym śmiesznego, jak ewidentny?
Edit. Przepisy mówią zresztą jasno: gracz Realu leży, karny się należy.
0
@zodiak_10 nawet wzrost ma na obiad. Duży chłopak urośnie.
1
@kamyk_23 kiedy przedawkujesz UwU kontent.
1
@VegetaPolska To ja kiedyś na 10km do pracy widziałem 3. I nie był to nawet piątek.
8
@VegetaPolska w inny dzień nie zwróciłbyś na to uwagi. Ot dwa wypadki 27 w środę.
5
@Kessie Jagodzianka na kościach.
2
@PW27 z drugiej strony będzie to dobry test, aby zobaczyć ile Flick jest wart w praktyce.
0
@LeoMessiiBarcaPepa Parafrazując klasyka, future problems requires ancient time solutions.
8
Co prawda to jeszcze przy pomocy teleskopu Hubbla stwierdzono, że Andromeda jest na kursie kolizyjnym z Drogą Mleczną, ale hipotetyczny przebieg zdarzeń w postaci tej komputerowej wizualizacji wygląda fajnie.
0
Swoją drogą, po co się produkować, jak nawet wnioskodawca SII na swojej stronie pisze, że ten bubel nie powinien wejść w życie w obecnej formie.
https://www.sii.org.pl/17578/analizy/newsroom/sejm-zajal-sie-ustawa-o-zmianach-w-podatku-belki-sii-za-dalszymi-pracami-nad-jednym-rozwiazaniem.html
0
@Krzysztof1987 Co do wypowiedzi, to trafiłeś w sedno. Każdy zajarany, bo jak powiesz słowo klucz podatek Belki, to każdy myśli o tych śmiesznych opłatach z lokat oszczędnościowych na których notabene się traci, tylko i wyłącznie - nie ważne czy ten podatek jest czy nie. A procedowana ustawa dotyczy innego aspektu tego podatku, czyli możliwości kompensowania strat na obrotach PW poprzez zyski z dywident. Co to znaczy dla przeciętnego Janusza, co nie zna się na giełdzie? Z budżetu zniknie szacunkowo 1,5-2 mld cebulionów, trzeba będzie to pokryć podatkiem dla wszystkich, a zrobi się dobrze graczom giełdowym. Polska w pigułce.
0
@siuuu Gdyby otwierać za każdym razem szampana, gdy PiS i Konfederacja mówią jednym głosem, to byłby już alkoholizm.
0
@Recha_0684 Wystarczy sprawdzić jakie są budżety teraz, a ile kosztowało zbudowanie i wystrzelenie np. teleskopu Webba. Czynność nie porównywalnie tańsza, ze względu na wagę i dystans, ale daje pojęcie, że przy braku finansowania to nie jest możliwe. A jak kasy nie ma, to właśnie lepiej te ochłapy co są przeznaczać na takie projekty, które pogłębią naszą wiedzę o kosmosie, niż lecieć 7 raz załogowo na Księżyc.
0
@Zip Niestety, jury nie pojmuje genialności tych produkcji, bo brakuje kategorii do 500$.
8
Co prawda do ugandyjskiego kina akcji temu dużo brakuje, ale i tak spoko:
Ugandyjskie si-gi-aj w akcji:
0
@Recha_0684 zamiast być conajmniej wątpiącym, może lepiej poszukać informacji dlaczego tak jest? A jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze: https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/nasa-wyjasnia-dlaczego-od-50-lat-nie-odbyl-sie-zaden-lot-na-ksiezyc/khv283e
W 64' to był temat mocno polityczny, bo Rosjanie wygrywali ten wyścig (pierwszy człowiek w kosmosie, itd.), więc przeznaczano nawet 4% budżetu rocznie. Dziś nie ma takich grantów, a i kierunek nieciekawy, bo w sumie co tam robić, jak łazik zrobi to samo znacznie taniej.
1
@cchesterr43 jest to najbardziej urzekająca historia od czasów historii o Ukraińcu podróżującym koleją od typera (niestety nie pamiętam dokładnego nicku żeby oznaczyć).
7
Już po 14 i ani jednego wpisu o nine-eleven? W sumie temat tej tragedii wałkowany przez tyle lat, że ciężko coś nowego podać, ale podzielę się, bo pierwszy raz widzę zdjęcie ukazujące jak to zdarzenie wyglądało z kosmosu (dokładniej ze stacji ISS).
1
@arasz1819 pięknie podsumowane.
7
Widzę, że dziś znowu będzie ciężki dzień dla fact-checkingu. Taki zapie*** , że nie będzie kiedy taczki załadować.
0
@Ptasior Biedny Kapustka.
2
@tbas potwierdzenia kliku teorii w tym tej o której wyżej pisał Kidd. Czy dało nam to coś wymiernego jak np. wynalezienie półprzewodników pozwoliło stworzyć komputery drugiej generacji? Nie sądzę, ale dzięki temu po prostu pogłębiliśmy (potwierdziliśmy) swoją wiedzę, w sposób empiryczny, że protony i neutrony nie są niepodzielne, ale są zbudowane z mniejszych cząstek. Wymiernego znaczenia dla jednego przeciętnego zjadacza chleba to nie ma raczej na ten moment, ale pomaga gatunkowi ludzkiemu coraz bardziej zrozumieć jak zbudowany jest świat na poziomie subatomowym.