9

@Rastafarnianin 11x mniej wałów za PiS. To mówi wszystko ( ͡° ͜ʖ ͡°)

2

Ciekawostka. Dziś mija 68 lat od kiedy na rynek trafił pierwszy magazyn danych oparty o dyski magnetyczne (HDD).


Rozmiar dwóch lodówek oraz tona wagi, które zapewniały około 5MB miejsca, to niesamowita propozycja IBMu jak na tamte czasy. I choć pewnie wiele osób IBMu kojarzyć nie będzie z nośnikami danych, to właśnie tam opracowano rozwiązania takie jak dyskietki oraz dyski twarde, a firma działała w tym sektorze do wczesnych lat 2000, kiedy ta gałąź biznesu została wykupiona przez Hitachi.

1

@ranger3120 Jakby nie dało się wyprać, bo, np. są elementy zamszowe, które się zmechacą, to możesz zastosować podejście podobne jak do prania dywanu na podłodze, tylko tę piankę zastąpić roztworem/paćką z sody oczyszczonej.

0

@maroon w sumie sądziłem, że na czymś to ciągnęli.

7

Tyle teorii o kosmitach co do posągów z Wyspy Wielkanocnej, a badacze sugerują, że ustawili je tak, jak każdy normalny człowiek odsuwa/przestawia pralkę.


3

@kamyk_23 Mam wrażenie, że Trump mógłby zbić piątkę z Braunem. Podobny poziom odklejki.

2

@misterio jakby kogoś jeszcze interesowało skąd to się bierze:

11

Ciekawostka na dziś. Jeżeli zapiszemy ułamek 1/998001 jako rozwinięcie dziesiętne to w wyniku otrzymamy uporządkowaną sekwencję trójek liczbowych od 000 do 999 (poza jedną, 998).


@escarabajo @macio_944 @Kidd

13

@tomek8756 co w tym śmiesznego, jak ewidentny?

Edit. Przepisy mówią zresztą jasno: gracz Realu leży, karny się należy.

0

@zodiak_10 nawet wzrost ma na obiad. Duży chłopak urośnie.

1

@kamyk_23 kiedy przedawkujesz UwU kontent.

1

@VegetaPolska To ja kiedyś na 10km do pracy widziałem 3. I nie był to nawet piątek.

8

@VegetaPolska w inny dzień nie zwróciłbyś na to uwagi. Ot dwa wypadki 27 w środę.

5

@Kessie Jagodzianka na kościach.

2

@PW27 z drugiej strony będzie to dobry test, aby zobaczyć ile Flick jest wart w praktyce.

0

@LeoMessiiBarcaPepa Parafrazując klasyka, future problems requires ancient time solutions.

8

Co prawda to jeszcze przy pomocy teleskopu Hubbla stwierdzono, że Andromeda jest na kursie kolizyjnym z Drogą Mleczną, ale hipotetyczny przebieg zdarzeń w postaci tej komputerowej wizualizacji wygląda fajnie.


0

Swoją drogą, po co się produkować, jak nawet wnioskodawca SII na swojej stronie pisze, że ten bubel nie powinien wejść w życie w obecnej formie.
https://www.sii.org.pl/17578/analizy/newsroom/sejm-zajal-sie-ustawa-o-zmianach-w-podatku-belki-sii-za-dalszymi-pracami-nad-jednym-rozwiazaniem.html

0

@Krzysztof1987 Co do wypowiedzi, to trafiłeś w sedno. Każdy zajarany, bo jak powiesz słowo klucz podatek Belki, to każdy myśli o tych śmiesznych opłatach z lokat oszczędnościowych na których notabene się traci, tylko i wyłącznie - nie ważne czy ten podatek jest czy nie. A procedowana ustawa dotyczy innego aspektu tego podatku, czyli możliwości kompensowania strat na obrotach PW poprzez zyski z dywident. Co to znaczy dla przeciętnego Janusza, co nie zna się na giełdzie? Z budżetu zniknie szacunkowo 1,5-2 mld cebulionów, trzeba będzie to pokryć podatkiem dla wszystkich, a zrobi się dobrze graczom giełdowym. Polska w pigułce.

0

@siuuu Gdyby otwierać za każdym razem szampana, gdy PiS i Konfederacja mówią jednym głosem, to byłby już alkoholizm.

0

@Recha_0684 Wystarczy sprawdzić jakie są budżety teraz, a ile kosztowało zbudowanie i wystrzelenie np. teleskopu Webba. Czynność nie porównywalnie tańsza, ze względu na wagę i dystans, ale daje pojęcie, że przy braku finansowania to nie jest możliwe. A jak kasy nie ma, to właśnie lepiej te ochłapy co są przeznaczać na takie projekty, które pogłębią naszą wiedzę o kosmosie, niż lecieć 7 raz załogowo na Księżyc.

0

@Zip Niestety, jury nie pojmuje genialności tych produkcji, bo brakuje kategorii do 500$.

8

Co prawda do ugandyjskiego kina akcji temu dużo brakuje, ale i tak spoko:



Ugandyjskie si-gi-aj w akcji:

0

@Recha_0684 zamiast być conajmniej wątpiącym, może lepiej poszukać informacji dlaczego tak jest? A jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze: https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/nasa-wyjasnia-dlaczego-od-50-lat-nie-odbyl-sie-zaden-lot-na-ksiezyc/khv283e

W 64' to był temat mocno polityczny, bo Rosjanie wygrywali ten wyścig (pierwszy człowiek w kosmosie, itd.), więc przeznaczano nawet 4% budżetu rocznie. Dziś nie ma takich grantów, a i kierunek nieciekawy, bo w sumie co tam robić, jak łazik zrobi to samo znacznie taniej.

1

@cchesterr43 jest to najbardziej urzekająca historia od czasów historii o Ukraińcu podróżującym koleją od typera (niestety nie pamiętam dokładnego nicku żeby oznaczyć).

7

Już po 14 i ani jednego wpisu o nine-eleven? W sumie temat tej tragedii wałkowany przez tyle lat, że ciężko coś nowego podać, ale podzielę się, bo pierwszy raz widzę zdjęcie ukazujące jak to zdarzenie wyglądało z kosmosu (dokładniej ze stacji ISS).


1

@arasz1819 pięknie podsumowane.

7

Widzę, że dziś znowu będzie ciężki dzień dla fact-checkingu. Taki zapie*** , że nie będzie kiedy taczki załadować.


0

@Ptasior Biedny Kapustka.

2

@tbas potwierdzenia kliku teorii w tym tej o której wyżej pisał Kidd. Czy dało nam to coś wymiernego jak np. wynalezienie półprzewodników pozwoliło stworzyć komputery drugiej generacji? Nie sądzę, ale dzięki temu po prostu pogłębiliśmy (potwierdziliśmy) swoją wiedzę, w sposób empiryczny, że protony i neutrony nie są niepodzielne, ale są zbudowane z mniejszych cząstek. Wymiernego znaczenia dla jednego przeciętnego zjadacza chleba to nie ma raczej na ten moment, ale pomaga gatunkowi ludzkiemu coraz bardziej zrozumieć jak zbudowany jest świat na poziomie subatomowym.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?