misterio
Dołączył/a: lipiec 2023
Warszawa
13 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@FCBparasiempre nostalgia, pomyśleć że od tego czasu minęło blisko 20 lat.
0
@Murazor Nie sądzę. Rozumiem, że przy jego początkach mogłeś na chleb mówić "pep" i dlatego tyle pamiętasz. Wystarczy sobie przypomnieć jego kiksy, drybling z di Maria, puste przeloty, czy kuriozalne wracanie przodem do bramki, gdy piłka jest w grze. Grał, tylko dlatego, że był wychowankiem.
0
@Kubsoleon jak wytłumaczysz jak siebie wyjaśniam, to będę wdzięczny. Obecna pomoc jest słaba jak napisał OP, więc gdzie to wyjaśnienie. Nie przegrywamy tylko przez Stegena, tylko cała drużyna była słaba.
1
@FCB_dimiC Ahh, bo Barcelona mając w primach Xaviego, Iniestę i Busquetsa i 5 razy bardziej fatalnego Valdesa nie wygrywała czasem 10 na 11.
@Gaz w punkt.
2
Może i najwyższa ocena, to przesada, bo wiadomo, że są kłamstwa, duże kłamstwa i statystyki, ale to też potwierdza, że cała drużyna zagrała po prostu źle, nie tylko Stegen.
6
@Kinginiesta niektórym hejt już dostęp tlenu odcina xP
2
@tbas Nie zgodzę się, że Flick nic nie zmienił w LM. Po pierwsze próbka statystyczna jest za mała. Po drugie, za Xaviego to by nie było 2-1 i walka, tylko 4-0 i uśmiech, że jest wymówka na konferencję pomeczową.
0
@LukaszFan mamy problem od 3 sezonów zarejestrować jednego piłkarza co sezon, a Ty chcesz jakościowych zastępców...
Może mierzyć siły na zamiary, dopasować do nich oczekiwania i nie wylewać swoich żali w internecie?
1
@PatrykBarca ale jak go zwolnimy, to już wtedy puchar nasz?
1
@LukaszFan "Ofiarami, to są kibice". I tu możemy uciąć zdanie, bo faktycznie dawno takich płaczków nie widziałem.
1
@vangoor ale kierując się tutejszą logiką wywalenie tej dwójki to tryplet. Generalnie miała być poprawa po pozbyciu się każdej z osób z tej listy. Where progres?
2
Hipotetycznie. Ter Stegen i De Jong odchodzą. Kto zostanie nową ofiarą La Bamby, jak będziemy maścić mecze? Jako, że w tym zaszczytnym gronie byli już Xavi, Busquets, Alba, Alves, Roberto, Rakitic, to z wypiekami na twarzy nie mogę się doczekać kto do nich dołączy.
3
@lioney10 xD na kursie 1.22 ała.
0
Ale dziś hejterzy będą mieli używania. W końcu można wyjść z jaskini...
2
@Chaoss Flick za 5 meczy. Dziś Stegen. Rambla wydała wyrok.
0
@barcanawieki a ma to znaczenie? Puści to się wyleje na niego hejt.
3
@NeroTFP1 i tak wygląda to nieźle, kiedyś nos opuszczony na kwintę, 4:0 na dziurę i tyle z tego było, bo przecież w 10 gramy.
0
@Technik po co drogi ławkowicz?
0
Aj aj aj... kurcze
1
Ci co narzekali? Wypad płakać w koncie, a nie się cieszyć.
4
8 kolejek, a niektórzy ładnie się już popłakali xD
4
@Sulimo oby się skompromitować 7-0.
0
@Popitek12 nie wiem o co chodzi, ale jak nie bierzesz jednej lewej to 90, a bez dwóch 70. Mam nadzieję, że pomogłem.
14
@Jakchcesz może 6 zakaz? Teraz to już musi się udać.
1
Osoby oglądające Ćwiąkałę to jednak chorągiewki. Zachwyca się Twoją drużyną, to jest najlepszy i obiektywny, a jak za miesiąc ją skrytykuje, bo słabo gra to od razu największy populista w polskim dziennikarstwie.
0
@Mitch_Atleta Bo możesz doceniać czyjeś wynalazki, a sądzić że nadal jest overhypowany. To mniej więcej tak jakbym powiedział, że gdyby C. Ronaldo z poziomu swojego ego spadł na poziom swoich umiejętności, to by się zabił. Nigdzie nie piszę, że nie ma wielkich umiejętności, ale ego jest po prostu jeszcze większe. Analogicznie z hajpem na Teslę. A tej rozmowy nie prowadziłbyś też prawdopodobnie bez Alana Turinga.
1
@fart Będę w mniejszości zatem, z tego co widzę, ale dla mnie Tesla jest strasznie overhypowany w necie, do irracjonalnego stopnia, gdzie już figuruje niczym Bóg. Prąd zmienny, czy jego przetwornica, wzmacniacz, radio, transformator rezonansowy, napęd indukcyjny, itd. To bardzo ważne wynalazki, bez których nie wyobrażamy sobie życia, ale tak w zasadzie można powiedzieć o wszystkim.
2
@Mitch_Atleta Oczywiście, że pod względem tego co wynalazł będzie wyżej, bo on coś wynalazł. Einstein był teoretykiem, który próbował zrozumieć jak coś działa. Relatywizm przecież nie został "wynaleziony", tylko odkryty, bo to po prostu sama natura tego jak zachowuje się czasoprzestrzeń, gdy grawitacja lub prędkość rosną. Dla mnie ciągle porównywanie czegoś, czego nie da się porównać.
1
@Mitch_Atleta Porównywanie śliwek (Tesla) z jabłkami (Einstein), ale w tym kontekście mówimy o przepisie na szarlotkę (Teoria Względności). Dziś wiemy już, że Einstein miał rację, a Tesla w tym obszarze bredził.
11
Ciekawostka. Zwykło się mówić, że wielkie umysły myślą podobnie, jednak Albert Einstein i Nikola Tesla nie przepadali za sobą.
Powyższy list, którego fragment został wykorzystany przez magazyn The Times, kiedy Tesla trafił na jego okładkę w 75. urodziny, można odebrać dwojako. Z jednej strony niby zwykłe gratulacje, z drugiej strony jednak gratulacje dotyczą tego, że mógł być świadkiem rozwoju obszaru technologii, której był pionierem. Można to też odczytać, że nie wymyślił nic, o czym powiedzielibyśmy, że "wyprzedziło swoje czasy", bo jeszcze za swojego życia miał możliwość potwierdzenia swojej pracy. Biorąc pod uwagę, że Tesla otwarcie krytykował samego Einsteina i Teorię Względności, taka kąśliwa szpilka miałaby sens. Było bowiem jasne, że eksperymentalna weryfikacja pracy Einsteina, nie będzie możliwe za jego życia, mimo że był 23 lata młodszy od Tesli. Z ciekawych rzeczy, Tesla fundamentalnie nie zgadzał się z równoważnością masy i energii oraz możliwością transformacji jednego w drugie. Krytykował też wielu ówczesnych fizyków, którzy podważali Newtonowskie spojrzenie na tę kwestię:
* W 1932 roku w liście dla NYT stwierdził, że stworzył zarówno dowód myślowy, jak i dokonał pomiaru cząstek, które pochodzą ze Słońca i poruszają się z większą prędkością od światła, co miało przeczyć fundamentalnej podstawie TW.
* W 1934, z okazji 79. urodzin napisał dla magazynu Times o Einsteinie, opisując go jako "żebraka owiniętego w purpurę, którego nieświadomi ludzie biorą za króla", a samą Teorię Względności opisał jako "masę błędów i zwodniczych idei gwałtownie sprzeciwiających się naukom wielkich ludzi nauki z przeszłości, a nawet zdrowemu rozsądkowi... teoria owija wszystkie te błędy i przekłamania i przyodziewa je we wspaniały matematyczny strój, który fascynuje, olśniewa i zniewala ludzi ślepych na podstawowe błędy... jej przedstawicielami są bardzo błyskotliwi ludzie, ale są to raczej metafizycy niż naukowcy. Żadne z twierdzeń Teorii Względności nie zostało udowodnione.".
* Pod koniec lat 20 wydał też wiersz "Fragments of Olympian Gossip", gdzie również wyśmiewał się z naukowego establishmentu tamtych czasów, zwolenników TW, w tym wymienia Alberta Einsteina z nazwiska: https://www.pbs.org/tesla/ll/pv_gossip_pop.html znowu w kontekście jego zdaniem nieudolnych prób podważenia Newtona.
@escarabajo @macio_944 @Kidd