0

@Miszak no co ty, Raphinia.

4

@Bulbulator Mam wrażenie, że coraz bardziej "twój stary", zamienia się w "ja", bo nie ogarniam o co chodzi.

0

@prokofiew Jest to oczywiste, ale tak jak napisałem wyżej z tego nie wynika żadne powiązanie uzależnienia/rozdzielenia od Kościoła. Idąc tokiem przeciwnego rozumowania, powinno się kasować świeta Kościelne i wolne np. 6 stycznia, 25 i 26 grudnia? To byłaby oznaka walki z "uzależnieniem" od Kościoła? Bez sens.

0

@prokofiew Bez sensu. Gdyby ten dzień wyznaczono na dowolny inny losowy dzień w roku, to już byłoby rozdzielenie Państwa od Kościoła? Nie ocena tego dnia byłaby jasna - jest neutralna względem tego rozdziału. Zatem skoro dla losowego dnia jest neutralna to w wyniku losowania można trafić każdy dzień z tym samym prawdopodobieństwem. Ergo 24 grudnia z tego punktu widzenia jest taki sam jak każdy inny.

11

Ciekawostka. Deska Galtona, czyli przykład wizualizacji zasady Bernoulliego co do uśrednienia wyników zdarzeń losowych. Z sytuacją taką mamy też do czynienia, np. podczas rzutu dwiema kostkami sześciennymi. Prawdopodobieństwo wypadnięcia wartości skrajnych jak 2 czy 12 jest reprezentowane tylko przez jedną parę liczb na kostce, a co za tym idzie, jest niższe (1/36), od np. 7, gdzie tych par jest więcej (6/36).


0

@prokofiew opowiesz jaki proces myślowy stoi za wnioskiem niewprost, który opisałeś? To jest jaki związek negujący ma rozdział Kościoła od państwa, a dodatkowy dzień wolny nawet, jeśli wypadnie on w katolickie święto?

2

@FCBparasiempre No to co? W rocznicę trzeba powtórzyć.

1

@clyde zdecydowanie peak tego anime, ale nadal dla mnie strata czasu względem mangi. Nie wiem co tam się odwaliło.

3

Właśnie nadrobiłem anime "Uzumaki" na podstawie mangi Junji Ito (wcześniej obejrzałem tylko pierwszy odcinek w dniu premiery) i mam więcej pytań, niż odpowiedzi. Przede wszystkim kto wpadł na pomysł, że wyemitowanie tego co powstało (bo mówić o zanimowaniu to jest dużo nad wyrost) to dobry pomysł... Nie wiem czy oglądałem gorzej wykonaną animację kiedykolwiek, a to już naprawdę wyczyn.


1

@Donnie_Darko o taki kontent nic nie robiłem.

0

@NeroTFP1 czyli to czasy były piękne, a nie system. Kiedy wchodziła Vista, wszyscy "płakali" za XP, ale tak z perspektywy czasu to nie wiem czy było coś, co ten system robił wybitnie poza przyzwyczajeniem użytkownika. Zerwali kompatybilność z MS-Dos, a i tak była tam dziura na dziurze i przepełnienie bufora na każdym kroku.

1

@Jakchcesz Dokąd ten świat zmierza. A jak mówili w 16 wieku, że leworęczność to zaburzenie, to libki chciały znormalizowania tego zboczenia. Teraz macie... najpierw leworęczność, a teraz pary dwupsowe. Świat schodzi na psy.

0

@Objectivo To prawda. Nawet pomimo czasem dziwnego działania kamery w oryginale, który potrafił irytować. Nie wiem czy była inna gra, która tak przebiła się do mainstreamu (w sensie film na podstawie gry) w postaci filmów - może Resident Evil i Mortal Kombat? Jednak "panią archeolog" będzie kojarzyć więcej osób.

4

Dziś mija 28 lat, od kiedy wydano pierwszą grę z serii Tomb Raider.


1

@Adran360 Mou znowu United prześladuje.

0

@arasz1819 na telefonie nie działa :]

6

Ciekawostka. Pierwsze znane zdjęcie, które wykonano z kosmosu.


V-2, czyli Vergeltungswaffe-2 (dosłownie broń odwetowa nr 2) to pocisk balistyczny i zarazem pierwszy obiekt zbudowany przez człowieka, który był w stanie przekroczyć linię Kármána, czyli umowną linię oddzielająca atmosferę ziemską od kosmosu na wysokości 100 km.

6

@Irmscher10 tzn. to nie jest pomyłka, tylko Rapha zanotował mocny progres. Piłkarze mogą się zmieniać.

1

@negreanu Ależ owszem, ale chyba nikt tak nie poszedł w zaparte po wszystkim.

9

A co tu dziś z rana takie dobre humory, jakbyśmy wczoraj rozbili Bayern 4-1 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

1

@Kapitan hawk nie wiem czemu poprzedni wątek spadł, ale ładne podsumowanie było tej "podszywki".

1

@DLFCB jak każdy Cule.

1

@Adran360 Oczywiście na przszłość.

1

@Kgorecki2500 Nieporównywalne. Grał na Setiena.

0

Może to nie 8:2, ale 4:1? Może być? Oczywiście!

1

@Adran360 jest szansa na oznaczanie przy video bramek? Ładnie proszę.

1

@macio_944 a będzie Negreira xP wiadomo gdzie.

4

Stan na 70 minutę. Bayern nas zdominował na 20 minut, ale w reszcie meczu jest szczerze bezradny. Praca Niemca wielka.

1

@Chucky kto podważa decyzje Flicka nie jest partnerem do dyskusji. Tak po prostu.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?