0

@nieprzysiadalnosc co do celibatu chodzi o prawa spadkowe rodziny księży do majątku kościelnego :)

5

@jordus100 MarioVeB i tak Ci napisze żeś ciemnogrod XD

16

@MarioVeB! Jakich czasów dozylismy że ludzi z wartościami jak Bóg Rodzina Ojczyzna nazywa się ciemnogrodem faszystami i mocherami a dewiantow i inne wynalazki oswieconymi europejczykami XD na tym zakończę polemikę z tobą nie ten poziom niestety.... :)

1

Komentarz usunięty

2

Komentarz usunięty

13

Komentarz usunięty

0

Czy łysy z brazzers dawał wczoraj jakiś komunikat o neyu? Czy jak zwykle fake?

0

@geass zarobiony jest kupi sobie drugie a beke można pokrecic XD

0

Komentarz usunięty

0

0

@jacobFCB proszę Cię XD
http://www.obligacjeskarbowe.pl/oferta/
Tu masz oprocentowanie obligacji. 2.8 czy 3.2 to są obligacje na 6 czy 12lat XD gdzie wartość tych 10 tys za tyle lat będzie o 30-40% mniejsza. Prognozowania inflacja w 2019 ma wynieść między 2.5 a 3.2 więc lepiej te pieniądze asap wydać niż odkładać. No ale żeby to zrozumieć to trzeba trochę szerzej patrzeć...

0

@Image wszystkie :) w sumie lubię wszystko oprócz jubgli

0

@Image 8sezonow na diax teraz dziecko i brak czasu :(

0

@nadachu bzdury :) jestem handlowcem 10 lat i uwierz mi ze te czasy już się skończyły. Handlowiec nie ma gratisow które może opchnac po tanio i na lewo :) wszystko jest rozliczane fav.

0

@mauerinho lepiej poszukać promke w jakimś markecie. Różnica między dyskontem a takim Auchan na pół l może byc nawet 4 zł na butli

2

@Patry10 jak to nie jest duża? Jest ogromna. To że zarobią 3-4 banki za same mecze to jedno... Zostaje jeszcze strefa marketingowa np sprzedaż koszulek etc...

0

@dreed93 gdybyś czytał ze zrozumieniem to byś wiedział że pichodze z PGR ów gdzie bieda piszczala i zaglądał do dupy. Ojciec całe życie na dojczach matka za najniższa krajowa pracowała. I nie chce się tutajbuzalac nad sobą. Powiedziałem sobie ze nie chce aby moja rodzina tak żyła wyjechałem z żoną jeszcze bez dzieci do Poznania. Na początku było zaj.... Ciężko tym bardziej że żona jeszcze studiowała dziennie. Ja zarabiał em wtedy 3000 zł z tego 1500 szło na same opłaty. Ale ciężka praca i właśnie inwestowaniem w siebie doszliśmy po 10 latach tu gdzie jesteśmy. Więc nie mów mi że coś jest niemożliwe. Tyle tylko że żeby coś osiągnąć to najpierw trzeba od siebie coś dać. Popracować trochę dłużej zrobić coś niestandardowe a wtedy ludzie wyzej to docenia. Teraz młodzi chcą zarabiać duży hajs na wstępie bez doświadczenia i to w 8h. A jak dostaną awans i większa walutę to wtedy mogą dłużej popracować. Niestety to tak nie działa :) pozdrawiam i odwagi życzę

0

@dreed93 nie wrzucam wszystkich do jednego worka. Zdaje sobie sprawę że na wschodzie są trochę inne realia ale to też się zmienia. Kumple z Olsztyna i Rzeszowa zarabiają podobnie do mnie a koszty utrzymania maja 2x niższe. Chodziło mi bardziej o to że nikt nikogo na wschodzie nie trzyma. Każdy może migrowac jeśli chcesz w obecnych czasach robić karierę i hajs to w większości przypadków jest to nieuniknione. Ale zawsze lepiej siedzieć i narzekać "jak to u nas na wschodzie ciężko i bieda"
Ja mam swoją maksyme życiową chcesz to się z Tobą podzielę :)
"never dream for success but work for it" tego się trzymaj a daleko zajdziesz :)

0

@dreed93 tyle to ja zarabiam w Poznaniu i w każdym większym mieście typu Kraków Gdańsk Wrocław. Wystarczy nie kończyć pedagogiki a coś bardziej sensownego :) i oczywiście nikt Ci na start tyle nie da to oczywiste trzeba ciężko pracować przez kilka lat ale jak najbardziej osiągalne. Problemem tz milenialsow jest to że zaczynając pracę po studiach chcą zarabiać 4-5k tyle co doświadczony pracownik. :)

0

@dreed93 niech się określi co chce robić w życiu. Poszuka odpowiednich kursów branzowych (ja za swoje płaciłem 3k i 3.5k) do tego dodatkowo angielski (tego nigdy za mało) i trochę literatury i 10k nie ma. Teraz taka kwota to nie pieniądz do inwestycji w obligacje czy jakieś bardziej ryzykowne zabawy. Za tyle to się można zabawić w buku i o i stawić wszystko np na kurs 5.0 jakieś 3 zdarzenia wygrać 50k zainwestować w jakąś działkę w mniejszej miejscowości i za parę lat odsprzedać z sensownym 20 czy 30% zyskiem. Tak bym zrobił :) a jak stoisz 10k to uwierz mi ze świąt się nie zawali. Taka kwota obecnie to 2 czy nawet 1.5 pensji.

0

@seba1324 pieniądz pomnozysz tylko przez samorozwoj. Jeżeli chcesz być bogaty (a twoi rodzice nie sa) to tylko ciężka praca i nieustanny rozwój Ci to zagwarantują. Możesz też za 10k kupić Lotto i liczyć na szczęście jeśli nie chcesz się rozwijać :)

1

@Kamilos84 popieram najlepsza inwestycja to inwestycja w siebie poparta samorozwojem (literatura etc. )

1

@jacobFCB hahah chłopie co ty Z bzdury gadasz takie oprocentowania były 5 lat temu. Obec ie obligacje skarbu państwa wynoszą 1.5 %. Bez ryzyka nie zwiekszysz niestety tych 10k. Obecne obligacje ledwo co pokrywają inflację :)

0

@msmsms Ci ludzie niestety nie znają innego życia. Tak robili ich dziadkowie rodzice więc i oni robią. Sam wychowałem się na PGR ach i nie widziałem nic w tym złego czy bezużyteczne dopóki nie wyjechałem do Poznania. Teraz jak wracam to wszystko wydaje mi się najzwyczajniej patologiczne. To nie jest tak że tych ludzi nie stać na kino czy inne rozrywki oni najzwyczajniej w świecie nie czerpią z takich rozrywek przyjemności bo ciężko im się odnaleźć w wielkim mieście. Smutne ale prawdziwe :(

6

@seba1324 w obecnych czasach lepiej chować w skarpet niż dostać z 1,5 %:)

1

@MesQueUnClub_87 spoko koleś :) współzałożyciel strony.

1

@Sandu! Busi to jest dno i 1 km mulu od ładnych 3 sezonów... Gość niby gra dobrze po czym zalicza jakieś z dupy straty godne okregowki....

0

@damianex10 inna kultura.... Tam NIK japy darl nie będzie :)

0

@Oskar00 nie jest. W zwykłym sklepie piwo nie ma takiej rotacji dlatego czasem zdarzają się partie które są z okresów mniej gorących sprzedażowe np luty gdzie piwo fermentuje dłużej niż 2 dni :)

0

@Stasik91 niczym się to nie różni... Mity o dwóch liniach produkcyjnych, osobno na sieci handlowe osobne na zwykłe sklepy monopolowe możecie schować głęboko w bajki.. Nie ma czegoś takiego...pracowalem w 3 browarach 2 korpo i 1 rzemieślniczym. A głową boli nie od ilości kropek a od długości fermentacji. Wielkie koncerny żeby nadążyć z produkcją podnoszą temperaturę fermentacji przez co w drożdżach wtrąca się substancja (nie pamiętam już nazwy wygoogluj sobie :)) ) która powoduje ból głowy. Krótko mówiąc pijcie piwa z lokalnych browarów które warza piwo min 20 dni a nie tak jak w konernach 2 czy 3 a ból głowy zniknie :)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?