0

Jest liderem pomocy i zresztą całego zespołu na boisku. Xaviego nie będzie to jak myślicie kto będzie kreował grę Barcy ? Dokładnie, Iniesta. Więc opaska kapitana na pewno zasłużona. A myślisz że co. Iniesta nie umie się odezwać do kolegów w szatni ? Nie będzie ich umiał zmotywować ?

0

Nikt tak na prawdę nie wie z kim Barcelona prowadzi rozmowy. Więc nie ma się co spinać i krytykować wszystkich dookoła. Racja że zarząd w swej pracy pozostawia wiele do życzenia ale poczekajmy do końca okienka transferowego.
Z Suarezem właśnie tak jest. Cały czas była cisza, przez myśl nikomu nie przeszło ze Suarez może grać w Barcelonie. A tu po jednym meczu można się było dowiedzieć że Suarez jedną nogą jest w Barcelonie.

0

Ja bym postawił na Masipa. Jest młodszy. A na młodzież trzeba stawiać ;)

1

Alves przebywa na MŚ i sam był w szoku jak usłyszał ta informację od jednego z dziennikarzy który go spytał co sądzi na temat odejścia Xaviego. Zresztą chyba właśnie lepszym potwierdzeniem jest wybór nowego kapitana. No chyba że z drugiej strony nawet jeśli Xavi by został to nie grał by za dużo a drużyna musi mieć kapitana który stale gra w pierwszym składzie.

2

Polityka transferowa Barcy jest po prosu śmieszna. Chcą odzyskać część z 38 mln... Przecież on jest o wiele więcej warty. Chyba za bardzo wieli do siebie tą pomoc UNICEF-owi, bo oddają zawodników za pół darmo.

0

Tak, Mathieu. Reszta jest po za zasięgiem finansowym.

4

Post na poziomie dziecka z przedszkola. Sądzisz że nasi ŚP to poziom Czyhrynskiego (nie Czygryńskiego jak napisałeś) ? Czyli rozumiem że Iniesta jest na takim poziomie. Co do Rakiticia wypowiedzieć się jest na razie ciężko ale sezon miał udany i pokładam w nim wielkie nadzieje.

0

Jednak póki co oficjalnego oświadczenia nie ma.

3

Czyli że Xavi odchodzi to już widzę postanowione na 100%.

0

No tak, zgadzam się. Moim zdaniem powinien zostać ale jako zmiennik. Oczywiście od czasu do czasu by coś pograł. Zepchnięcie całkowicie na bok też nie wchodzi w grę. No ale jeżeli nie może tego zaakceptować i chce odejść to trudno. Miałem na myśli bardziej reakcje ludzi, którzy na siłę go z Barcy wyrzucają i nie chcą go już tu.

0

Właściwie to ten transfer jest bardzo możliwy gdyż bliski do przejścia do Realu jest Falcao, więc mając jego Real ściągał by jeszcze Suareza ?

8

A może po prostu teraz wypowiadają się ludzie którzy zawsze nie chcieli żeby odchodził ? Zresztą należy mu się zakończenie kariery w Barcelonie. O tym klubie zawsze mówiło się "mes que un club" ale widzę że wielu o tym zapomina.

0

Przez tyle lat grania w Barcelonie na takim poziomie zarobił tyle kasy że te kilka mln petrodolarów więcej na sezon wielkiej różnicy mu nie zrobi.

0

Z całym szacunkiem do tego klubu ale Liverpool to nie jest klub pokroju Realu czy Barcelony...

1

Jak by na to nie patrząc i kogo byśmy nie mieli na ataku Suarez się przyda. Wiem wiem, jest Ney i jest Alexis, o Pedro nie wspomnę bo gra padakę. Wielu mówi że taki atak wystarczy. Możliwe. Ale spójrzmy na to z innej strony. Wydaje mnie się, z całą sympatią do Alexisa, że Suarez jednak o wiele lepiej by się sprawował. A z drugiej strony nie można go puścić do naszego największego rywala ;) Także walczyć o niego.

0

Chyba że nowy trener wprowadzi jakieś zmiany pod względem przywiązania do tego schematu.

0

Poczekajmy aż zmierzą się z drużynami typu Holandia,Niemcy,Brazylia. Wtedy zobaczy się jak sobie radzą ż drużynami z najwyższej półki.

8

Na ten moment to cała drużyna jest słabsza niż sezon wcześniej...

0

Odejście gwiazd odciąży także naszą gablotę na trofea. Zakładając że VV nie doznał by kontuzji oraz Puyol nie był by stale kontuzjowany i ta dwójka była by do dyspozycji trenera, to kto wie czy nie wygrali byśmy ligi i zaszli dalej w LM.

0

A jeśli nie sprowadzi to będzie generalnie kwintesencja jego "genialnego" piastowania stanowiska dyrektora sportowego. A tak się może stać jeśli nie wyłoży kasy na stół. No bo niby czemu Atletico miało by zejść z ceny.

2

A co to ma do rzeczy ? Z tego powodu Atletico też ma puścić Koke po jakiejś niskiej cenie ? To już nie ich wina że zarząd Barcy nie ma ręki do interesów. Skorzystali tylko na tym.

0

O jego przyszłość się nie martwię. Taki bramkarz jak VV na pewno znajdzie jakiś klub.

0

Petrodolary robią swoje.

1

Nie zbyt podoba mnie się ta współpraca Katalońsko - Katarska.

0

I bardzo dobrze. Musi się być wymagający jeżeli chce się osiągnąć sukces.

8

I będziemy świadkami jak na naszych oczach w Chelsea Fabregas rośnie na świetnego rozgrywającego...

0

Jeśli miał by przyjść kosztem Alexisa to też jestem przeciwny. Ale co do Pedro to uważam że ten piłkarz nie ma czego szukać już w Barcelonie i powinien odejść. Grał dobrze kilka sezonów wstecz ale teraz widać że ewidentnie jego forma spadła i nie ma co go zostawiać na kolejny sezon i czekać aż zacznie grać tak jak kiedyś bo to już nie możliwe. Wypalił się chłopak.

0

Powinien zakończyć karierę w Barcelonie.

0

Piłkarz dobry, ale nie potrzebny. Mamy na tą pozycje przecież zawodników. Może grać w obronie, ale my potrzebujemy klasowego obrońcę a nie kolejnego DP który może grać na pozycji obrońcy.

1

Zawodnicy zawszę się będą zmieniać. Normalna sprawa, nie można przecież grać przez całe życie. Puyol odszedł na emeryturę z powodu wieku i nękających go kontuzji. VV chciał spróbować czegoś innego, nowych wrażeń. Xavi też już nie długo będzie musiał zawiesić buty na kołku. A rodzinna atmosfera... Twoim zdaniem tą atmosferę mogą tworzyć tylko Ci którzy grają właśnie teraz w Barcy ? Fakt, że magiczne w Barcy jest to że w podstawie gra w niej tyle wychowanków. Ale ich czas powoli dobiega końca. Nowe nabytki był potrzebne gdyż nasza młodzież nie jest w stanie zastąpić Xaviego, czy Puyola. Wszystko się kiedyś kończy. Bardziej przejął bym się tym że obecny zarząd zniszczył całą tradycję budowaną przez wiele,wiele lat. Barcelona budowała przez lata swoją markę, mówąc "Mes que un club". Nie tyczyło się to Puyola czy Xaviego tylko całej wspaniałej tradycji. Ci zawodnicy to jakiś tam epizod w historii tego klubu. Oczywiście pamiętać o nich będzie się zawsze i także smutek z tego powodu że ich nie zobaczę w Barwach Barcelony mnie towarzyszy gdyż to oni stworzyli najlepszą Barce w historii. Ale z kuli tego że odchodzą nie można zmieniać swojego nastawienia do klubu.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?