0

Lepiej kupić Piszczka niż zostać się bez PO, kilka lat pogra, a za ten czas może uda się sprowadzić kogoś innego.

0

Wiem, wiem :) Chodziło mnie bardziej o to że u nas zbyt dużo już jest obrońców z właśnie umiejętnościami ofensywnymi. Widać to przy kontrach przeciwnych zespołów, kiedy w obronie jest dwoje graczy i często się to kończy stratą gola.

0

Szczerzę muszę się przyznać że o tym nie wiedziałem :)

22

Śmieszy mnie fakt iż Fabragas jest warty tylko 33 mln euro.

0

Ale przynajmniej to nie jest przysłowiowy "kot w worku". Wolę takiego zawodnika, który ma już trochę doświadczenia, od jakiegoś młodego powiedzmy dwudziestoletniego gracza który zagrał jeden dobry sezon i ponadto kosztuje w okolicach 50 mln. A 27 lat to jeszcze nie emerytura.

2

Skończy się tak że nie sprowadzą żadnego klasowego obrońcy w tym okienku. Może jakiegoś "zapchaj dziurę " bo w końcu obrońca potrzebny nam od zaraz.

0

Ofensywny stoper, no ciekawe :P Mamy właśnie takie ofensywne skrzydła, stworzone przez obrońców. Wszystko fajnie dopóki drużyna rywala nie wychodzi z kontrą. No i zostaje dwóch obrońców. Obrońca ma mieć umiejętności defensywne. Od ataku to jest ktoś inny.

0

Tak, uderzenie z dystansu to jest to czego nam trzeba. Irytuje mnie strasznie jak klepią i na siłę muszą wjechać z piłką do bramki. Piłkarzem który potrafił uderzyć z dystansu był Toure, szkoda że go sprzedali.

0

Muszą się ograć trochę ze sobą. W reprze nie trenują na co dzień. Są to zawodnicy z innych klubów. Co mają bez żadnego ogrania zacząć grać w mistrzostwach? To by było chore. Na kontuzję są narażeni cały czas. Oczywiście w meczu treningowym tuż przed samymi mistrzostwami doznać kontuzji to by było straszne, ale nie mogą też na takim turnieju grać tylko po samych treningach.

0

Wtopę dali sprzedając Yaya Toure.

3

Powiedział prawdę. Zresztą kto to widział żeby w klubie, mam na myśli względy czysto boiskowe, większą władzę miał zarząd niż trener. Rozśmieszyła mnie sytuacja o której przeczytałem może dzień czy dwa przed oficjalnym komunikatem kto zostanie trenerem, że zarząd spotkał się z Luisem i przedstawił mu listę piłkarzy którzy są kupić. Ja rozumiem że zarząd także musi ingerować w transfery w jakimś ale odnoszę wrażenie że to oni narzucają niektóre kwestie trenerowi. Bo w końcu to trener powinien budować drużynę. Powinien żądać piłkarzy który odpowiadają stylowi i taktyce gry którą chce wprowadzić. I rewolucja w Barcelonie powinna zacząć się od samego zarządu.

1

Nigdy NIE MIAŁA.Chodzi o czas przeszły, czyli wyraził się prawidłowo. Więc stwierdzenie "nigdy nie mów nigdy" traci tutaj sens. A co do tego że nie znalazł by lepszej drużyny niż Barca to też się zgodzę. Barcelonie Messi zawdzięcza wszystko co osiągnął.

1

A ja ciągle jednak liczę że Fabregas nie odejdzie. To że interesują się nim inne kluby, to rzecz normalna. Widać gołym okiem że nie jest w FCB zbyt doceniony i może warto go spróbować ściągnąć. Ale to są wciąż tylko próby i spekulacje. Wydaje mnie się że Luis zdaję sobie z tego sprawę że Fabregas to wielki gracz i nie warto go sprzedawać. Było by to głupotą. Szczególnie że tak na prawdę jeszcze nikogo nie kupili na pozycję pomocnika. Póki nie ma informacji oficjalniej na temat kupna czy sprzedaży kogoś to nie ma co za bardzo spekulować. Masche też już był przymierzany do innych klubów no i w końcu przedłużył kontrakt z Barcą.

0

Spoko :P Nic się nie stało :)

0

Każdego też wypożyczać nie można. Ktoś kto się spisuje słabo jest sprzedawany.Normalna sprawa.

0

Twoja odpowiedź chyba nie powinna być kierowana do mnie ;)

0

Tu chodzi o to że Dani gra bezproduktywnie. Nie wnosi nic nowego do drużyny. Gra po prostu już słabo i w obronie i w ataku. I dla tego chcą go sprzedać. A nie ze względu na mecz. Nie zdziwię się że jak Alvesz zmieni otoczenie i w nowym klubie zacznie grać o niebo lepiej.

0

Trochę racji masz. Ale trzeba także zrozumieć że niektórzy piłkarze nie rozwinęli by się w Barcelonie tak jak rozwijają się w innych klubach.

0

Może jest medium.

1

A co, pierwszą ofertę mają złożyć z jakąś astronomiczną kwotą ? Tak działają negocjacje. Ci co chcą kupić zaczynają od możliwie najmniejszej kwoty. Jeśli obie strony spotkają się na poziomie satysfakcjonującym oba kluby dochodzi do transferu. Proste i logiczne.

0

Wynika to z tego że Fabs został sprowadzony w złym czasie. Na pomocy gra genialny i nietykalny Iniesta. Po mimo że Fabregas także jest świetnym piłkarzem to poziomu Iniesty póki co nie przeskoczy. No i jest Xavi który także przecież grał niesamowicie, od niedawna dopiero obniżył trochę poziom. Ale tez z drugiej strony jak patrze na statystyki Fabregasa to wcale źle to nie wygląda. W Barcelonie rozegrał 73 mecze i strzelił 25 goli dla porównania w Aresnalu zagrał 212 meczy i strzelił tylko o 10 goli więcej. O ile są to rzetelne informacje. Także z formą strzelecką to jest dobrze :)

0

Podobnie zresztą jak Barca :) Wielkie zmiany w klubie to i przymierzają się do kupna każdego dobrego zawodnika.

7

Dać chłopakowi więcej swobody na boisku. Barcelona niestety gra według ułożonego na treningach schematu i trzyma się tego jak niemowlak cycka. Temu klubowi brakuje takich spontanicznych akcji. Tam każdy ma określone zadania i się tego trzyma. Trochę więcej swobody i luzu i gra wyglądała by zupełnie inaczej :) Jedynym zawodnikiem co ma swobodę jest Messi. Neymar ma nie porównywalnie mniej swobody niż miał w Santosie. No ale chłopak charakterek ma i czasami sobie pochula po boisku jak mu się podoba. I dobrze takie akcję też powinny mieć miejsce a nie tylko schemat.

0

Brakuje argumentów ? A co innego miałem przytoczyć jak nie mecze w których faktycznie ma takie zagrania że się przewraca lub potyka. Nie wiem, może nie oglądasz w ogóle meczów Barcelony, skoro takie akcje w jego wykonaniu podczas meczu to brak argumentów. I nie hejtuje Alexisa po prostu chciałeś jakiś przykładów to je podałem. Czy ja zmieszałem Sancheza z błotem ? Nie, odpowiedziałem tylko na twoje pytanie. Na marginesie uważam że Alexis jest Barcy potrzebny. Ale te jego potknięcia występują zbyt często.

0

Nie ma znaczenia ile klub ma lat, tylko jak sobie tą historie buduje...

0

W takim razie po co chcesz go zostawiać skoro musiał by siedzieć na ławce ?

0

Co tu rozwijać ? Meczy nie oglądasz że zadajesz takie głupie pytanie ? Alexis dostaje piłkę, drybluje, kręci się, zastawia się plecami na obrońcy przeciwnej drużyny po czym się przewraca.

0

Najlepiej obu, jeśli była by taka możliwość. Aguero świetnie współpracował by z Leo. W meczach widać jak Messi może podać komuś innemu ale woli sam kończyć akcję i w efekcie marnuje sytuację. Czasami gra samolubnie. Z Aguero wydaje mnie się że było by inaczej. Liczył by się z nim.

0

No fakt. Pomoc mamy doskonałą. Jedynym graczem w lini pomocy który w następnym sezonie na pewno będzie głównym filarem jest Iniesta. Xavi już powinien trochę ograniczyć swoją gre. Oczywiście jestem przeciw jego sprzedaży aczkolwiek na jego pozycji powinna być rotacja z kimś innym. A z Fabsem to nie wiadomo czy odchodzi czy zostaje i czy wgl będzie grał w podstwie. A no i Busi ale to DP, a potrzebujemy jakiegoś dobrego ofensywnego pomocnika. A co do ataku to jest Messi i Ney. Pedro padaka straszna, powinien odejść. Alexis co prawda strzela ale gra bardzo słabo, ale akurat Sanchez powinien zostać. Może wystrzeli z formą. Dać mu więcej swobody bo nie gra swojego tylko stał się ofiarą filozofii Barcelony. Reszta pionki. Może i Sergi Roberto ma talent, jest dobry. Ale litości, nie na Barcelonę. Tu muszą grac piłkarze z najwyższej półki. Alcantare trzeba było zostawić i problem z głowy.

1

Pewnie tak będzie. To samo zrobili Alexisowi i Neymarowi. Niestety filozofia gry Barcelony podcina skrzydła niektórym zawodnikom.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?