2

Była cała seria kolejek z kapitalną grą tego zespołu z wisienką na torcie czyli złomowaniem białych, a tutaj sypały się achy i ochy, ludzie uwierzyliście w możliwość mistrzostwa, mimo, że jak się okazało Real by na to i tak nie pozwolił. Wypadł Pedri, co pokazało jak ważny jest on dla nas, pozostali też złapali zadyszkę, grają ewidentnie słabiej, ale Wy już chcecie wszystkich sprzedawać, Xaviego odsyłać do Kataru itd. ? Trzeba ochłonąć i w pierwszej kolejności spojrzeć na sytuację klubu, Laporta z Alemanym tak naprawdę odstawiają trochę prowizorkę, jednoczesnie próbując poprawić sytuację finansową klubu. Najpierw trzeba zrobić porządek, a dopiero wtedy można domykać budowanie drużyny długofalowo. To co Xavi robi obecnie to jest początek tej drogi i skoro dostał zaufanie, to nie ma innego wyjścia jak mocno na niego postawić i brnąć z nim i albo płynąć z nim albo pójść z nim na dno. Plan jakim była Liga Mistrzów można chyba powiedzieć że zrealizował, więc target osiągnięty, a w sytuacji Barcelony budowanie drużyny to są lata.

0

@trolownik "9 ma wykorzystać tylko kilka okazji które będzie mieć" ale to ciągle nie charakterystyka Ferrana, który umówmy się że skutecznościa nie grzeszy na razie przynajmniej ... no i tyle, że on tym razem nawet do tych sytuacji nie dochodzi.

0

Ferran Torres ma docelowo grać na dziewiątce ? Bo jeśli tak, to przystosowanie do tej pozycji mu za bardzo nie idzie xD Jest dzisiaj na boisku aktywny w stopniu zbliżonym do Ansu Fatiego i Puiga xD

0

Ciekawe, czy któryś z piłkarzy jednego lub drugiego zespołu będzie zdolny skraść show Mateu Lahozowi :D Mateusz póki co się jeszcze nie rozkręcił xD

0

Te reklamę z Lotto idzie jakoś wyłączyć?

2

@Barca1992 Myślę, że nie ma nawet promila szans, by to zostało zaakceptowane. System, rynek, gospodarki, ludzie... by tego nie wytrzymali.

0

@Szkeri95 ja niestety w czasach Mou się bardziej do Realu zniechęciłem i faktycznie mam strasznie negatywny stosunek. Wiem, że teraz to jest zupełnie inny klimat, ale to mi zbudowalo jakąś taką straszną niechęć, że nie mogę się tego wyzbyć, stąd czasami pisze tak a nie inaczej. Wiem też oczywiście, że każdy widzi rzeczy inaczej. Szanuję każdego kibica, wielu zawodników, zawsze byłem ogromnym fanem Raula i Casillasa, Real szanowałem jako markę wcześniej, szczególnie w czasach Redondo, Mijatovica, Hierro. dzięki za dyskusję, może zbyt emocjonalną miejscami ;) pozdrawiam szczerze i serdecznie ;)

0

@Szkeri95 masz rację, rozmowa i dyskusja nie ma sensu. Ja dodam tylko, że jeśli chodzi o finał z Juve to mam na myśli ten po zwycięstwie 1:0 ze spalonego Mijatovica (rok chyba 1997), broń Boże nie ten ostatni z Juve wygrany absolutnie zasłużenie.

0

@Szkeri95 ja nie pluję, kolega zapytał to mu wyjaśniłem przytaczając fakty. Co do sytuacji sportowej, wolę wspierać Barcę walczącą o utrzymanie, niż Real wygrywający wszystko jak leci choćby długimi latami. Jedna mała rada. Nie przyzwyczajaj się do sytuacji. Kiedyś to Barca była na topie, a Real nie mógł się kilka lat z 1/8 wygrzebać. Teraz jest odwrotnie, a nawet gorzej, ale "panta rei". Wizerunkowo nie widzę odwrotu, lata plamienia gównem nie spiera się tak łatwo jak Ci się wydaje. Źle też zrozumiałeś słowo skala. W tym kontekście może będzie lepszy przykład jeśli nie ogarniasz. Jeden człowiek popełnił morderstwo, a drugi ukradł że sklepu telewizor, czy możesz porównać ich występki? Nie, ponieważ jest pewna skala. Tak samo możesz rozróżnić dwie instytucje gdzie jeden nie jest kryształowy i ma swoje za uszami, a drugi próbuje wszystkim dookoła wmawiać, że ma swoje wartości, ale jedyna wartością jest stąpanie po trupach do celu, tak żeby tylko liczby były dobre.

0

@Szkeri95

powtórzę po raz kolejny, słowem klucz pozostaje cały czas: skala
"Pluj sobie jadem na Real w spokoju. Nie będę przeszkadzał."
dziękuję i pozdrawiam

3

@Szkeri95
"- Przekonanie o wyższości nad innymi i bufonada? - np. Mes que un club i ostatnie wypowiedzi Xaviego, że to z Barcą zawsze najtrudniej, że tylko u Was liczy się z styl, że macie najlepsze wartości, cały twitterek Pique itd.. To przekonanie mordeczko jest po obu stronach barykady ;)"

serio chcesz tutaj wojować wyrwanymi z kontekstu półzdaniami "Mes que un club" - prezes który jest autorem tego określenia sam je wyjaśnił: "Barcelona jest czymś więcej niż klubem piłkarskim, to duch, który jest zakorzeniony głęboko w nas, to barwy, które kochamy ponad wszystko."

O podkupowaniu zawodników, nawet nie komentuję... mieli pakt o niepodbieraniu sobie graczy i cyk, Perez przekonał i wpłacił kasę za Figo rozpoczynają wojnę. Niehonorowe zachowanie Realu i samego kapitana Barcelony. Też tutaj moralnie usprawiedliwisz Real ?

Co do Pique - porównanie z innej części kosmosu. Przede wszystkim Pique nigdy, nie grał w intencji zrobienia komuś krzywdy. Te małpy z Madrytu, jak Pepe (celowo stanął na rękę Messiemu, przekopał gościa bodaj z Getafe) czy Ramos (również mnóstwo sytuacji) to gnoje, które polowały na zdrowie zawodników. To że Ramos na stare lata zaczął zgrywać gentlemana, nie wymaże tego co robił. Naprawdę porównujesz wbijanie szpilek na Twitterze do fizycznej agresji, ataków mających na celu zniszczenie fizyczne zawodników ? W tym miejscu już powinienem z Tobą skończyć pisać, ale jedziemy dalej...

"- Co do pomagania przez sędziów..... równie dobrze mogę wymienić Wasze dokonania z Chelsea i PSG. Widzicie ciągle to co chcecie. Błędy na korzyść Realu to wielki spisek a w drugą stronę karma i błedy sędziego. Perez ma wojnę z Tebasem i Ceferinem ale to i tak Real wszędzie faworyzowany....Mieli przestać istnieć w erze Var'u a grają w finale LM."

ok ok... ale skala Misiu skala... Barcelona wygrała jakiś finał przez pomyłki sędziowskie ? Real wygrał dwa... dwa wielbłądy dały Realowi CL. To pierwsze z brzegu porównanie. Wy zawsze wyskakujecie z Chelsea i PSG, mimo że w tym pierwszym dwumeczu sędzia mocno mylił się w obie strony, PSG to absolutne wyniesienie Barcy i tu nie ma dwóch zdań. Ale wy raptem wojujecie DWOMA dwumeczami. Przeciwko Wam można jechać całą litanię, również absurdalnych "poomyłek"

W rozpaczy uciekaliście się nawet do chorego skandalisty Mourinho, który Tito Villanovie wkładał palec w oko, takie wartości prezentuje Real Madryt. Może mieliśmy trenera pedofila, tyle, że w klubie nikt o tym nie wiedział, więc zarzut z dupy. Wymieniłeś kilka afer, przyjmuję je, instytucja Barcelony nie została kanonizowana i święta nie jest, ale to wszystko składa się na ogólną ocenę i ze wszystkimi skazami i wadami wolę mój klub niż Real Madryt. I tak... nie mam do Realu szacunku, straciłem go definitywnie w czasach Mourinho, kiedyś miałem go wystarczająco dużo, ale jak zobaczyłem rzęźników polujących na zdrowie innych graczy, tego klauna na ławce wkładającego palec w oko Tito, Real sięgnął dla mnie rynsztoka.
P.S. Z powodu generowania skandali, Barcelona kiedyś odmówiła zatrunienia Waszego ukochanego Mou, zaryzykowali Guardiolę, Real mający parcie na wyniki idzie po trupach do celu... tzn. po Mourinho do celu. Ale tam nawet wtedy celu nie było.

0

@paweldunajecfcb
Najlepsze książki jakie czytałem, a czytałem dużo i nie tylko klasyki to: "Przeminęło z Wiatrem" M. Mitchell -wspaniala epopeja narodu amerykańskiego i świadectwo odchodzących czasów i "Nędznicy" V. Hugo. Podbijam również polecenie kolegi @Rastafarnianin dodając do tego może jescze dzieło "Na Zachodzie bez Zmian" co do książek jest tak. Jest dużo fajnych czytadel, przy których możesz przyjemnie spędzić czas i zrelaksować się, zapamiętać to fajne ciekawostki, takie książki wymieniali koledzy powyżej. Ale są też arcydzieła, które są ucztą intelektualną, które mogą zostać zostać z Tobą na całe życie, a Twoim oczom dostarczyć przedłużony orgazm. Takie książki ja Ci poleciłem...tzn. jest szansa że tak je odbierzesz :)

0

@Fabik87 mimo wszystko Pau Torres bardziej do mnie przemawia. Nie wiem ile trzeb by w niego włożyć i czy to realna opcja.

4

@Fabik87 po tym co widziałem, to nie wiem czy chciałbym z Laporte ubić muchę w kiblu.

3

@Scross bo doczytali w książkach, w jaki sposób Real został najbardziej utytułowanym klubem w historii ligi mistrzów i poszli w stronę Blaugrana. Inni spojrzeli tylko na suche liczby i przywdziali białe prześcieradła. No a teraz nie ma możliwości żeby zawrócić, więc dalej wymachują suchymi liczbami. Dziękuję, dobranoc.

1

@Zoker złomowanie z rana jak śmietana... Nic dodać nic ująć :)

4

@aro1 nie wybaczamy i będziemy pamiętać...jak dla mnie Barca może nie wygrywać lig, nie awansować do CL, nie wygrywać CL, a biali zgarniać wszystko, ale nie poniżałbym się do kibicowania tej szmirze.

7

@AdamaTraore przez historie (powiązania z Franco i bycie niejako symbolem rządów faszystowskich), przez odwieczne brudne zagrywki (np. transfer Di Stefano, Figo), przez odwieczną bufonadę i przekonanie o swojej wyższości nad innymi, przez odwieczne pomyłki sędziów (przepraszam ale nie pamiętam, by Real został skrzywdzony tak by przez to nie przeszedł do kolejnej fazy LM, pamiętam mnóstwo odwrotnie, łącznie z dwoma finałami z Juve i Atleti LM, jednocześnie nie przypominam sobie by inna jakakolwiek druzyna wygrała dzięki pomocnej dłoni sędziego), przez to że zatrudniali i grali tam takie niehonorowe małpy jak Pepe, Ramos, przez to że notorycznie podkupują zawodników jak Vinicius Rodrygo, Kubo itd. Kibic Barcelony nie może sobie pozwolić nawet na obojętność wobec Realu, dla mnie to jest wpisane w bycie z tym klubem.

2

@Encore nochal już od dawna stał się aroganckim bucem. Bramkarz z niego na pewno top, ale z charakteru to jednak pomyja.

0

Komentarz usunięty

0

@Bobo25 no że żelazo, aluminium, miedź, cyna, złoto itd.

6

to musi być reżyserowane, nie ma innej opcji.

1

Pajacensio jeszcze długo po ostatnim gwizdku będzie biegał i pokazywał że była ręka xD

6

Smutek zapanował u Bożydara ...

0

Jest i drugi brazylijski sprzedawczyk.

0

Epika, liryka i Kyle Walker... Który dodatkowo dzięki się na komedie i tragedię.

0

@Criss18Barca mocny kurs na złotą piłkę xD

3

słucham komentarze na Polsacie i tam właściwie próbują powiedzieć, że mierdy prowadzą i kontrolują ten mecz, gniotą City i bramka to kwestia czasu, mierdy są nieprzewidywalny i nigdy nie wiesz kiedy się odpalą, albo sędzia odtańczy do danza kuduro remix, ale no bez przesady, w pierwszej połowie grali bardzo słabo.

0

@AmadiRM Suarez nie symulował jak "piękny", w Barcelonie też próżno raczej rzeźnika z immunitetem na kartki szukać.

4

City ma wynik, mierdy muszą gonić: City nie umie grać z kontry, mierdy nie umieją prowadzic gry. I mamy wyraźną różnicę w porównaniu z pierwszym meczem.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?