patry295
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Wrocław
27 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@Kgorecki2500 Warto dodać, że Einstein odrzucał wszelkie kościelne koncepcje Boga
0
@pluszek „Uważam, że mam wystarczającą wiedzę, by o tym podyskutować”
Naucz się czytać ze zrozumieniem.
0
@LeoMessi1994 Ewa hot, ale w tych skórach w serialu Maze też niczego sobie
0
@marko111122 na cienkim, wołowina i na ostro
0
@Herato I Bitcoin droższy niż rok temu… jak żyć xd
1
@Sulimo A ja kupiłem zbiornik 2500l i mam paliwo kupowane jeszcze po 4zl :d
1
@Homeopata8989 A czego się spodziewałeś xD
0
@Azi Mogli też być to ludzie zindoktrynowani przez religię albo mający realne korzyści z tego płynące.
1
@Azi Wystarczy wiedzieć, że Biblia to tekst sakralny, a nie wiarygodne źródło wiedzy historycznej. Mogłoby tam być napisane nawet, że Bóg stworzył Ziemię płaską jak naleśnik, co w żaden sposób nic by nie potwierdzało ani nie obalało.
0
@Azi „poproszę konkrety”
Od wczoraj siedzisz w tym wątku i ciagle chcesz konkrety. Jak je dostajesz to stwierdzasz , że nie.
A jak ktoś chce konkretów to odsyłasz do internetu albo wrzucasz link do Biblii, której jak sam potem piszesz nawet całej nie przeczytałeś.
Większego fanatyzmu nie widziałem.
0
@KrystianR A nie pytają się ludzie o to jaki film polecają, albo do jakiej restauracji iść? Od tej strony tez można ugryźć. Chodziło mi o to co konkretnie wywołuje u fanów żużla/F1 ten dreszczyk emocji i z drugiej strony jeśli kogoś nie zainteresowała formuła to czemu
0
@koziar pastafarianizm
0
@KrystianR Chciałem się posiłkować zdaniem większości ;)
1
Jako osoba, która nie ogląda sportów motorowych chciałbym spytać co dla takiego postronnego fana ogląda się lepiej? Formuła 1 czy żużel?
28
Jedna literka a zmienia całkowicie narrację
3
@DaPidejpi tak (15 znaków)
0
@KrystianR Jak robisz samemu to najlepiej zrób dwu warstwową pomiędzy dając jakiś styropian, żeby temperatury z zewnątrz nie dawały się tak we znaki
2
@Azi „podziel się tymi sprzecznościami proszę”
Ok, zrobię to w odróżnieniu od Ciebi, choć Ty ani razu w tej dyskusji nie spróbowałeś choć raz podać czegokolwiek.
Spójrzmy na kilka przykładów:
Kto poszedł do grobu?
Według św Mateusza była to Maria Magdalena i druga Maria. Grób jest zamknięty ciężkim kamieniem.
Według Marka, Maria Magdalena, Maria i Salome po tym jak już widziały grób przychodzą namaścić ciało i zastanawiają się kto odsunął kamień.
Łukasz mówi, że przychodzi Maria Magdalena, Maria, Joanna i inne kobiety i nie zastanawiają się w ogóle jak odsunąć kamień.
Jan mowi, że ciało było od razu namaszczone i przychodzi Maria sama.
Co tam znajduje?
Według Marka, mężczyznę siedzącego po prawej.
Według Łukasz dwóch mężczyzn.
Według Jana dwóch aniołów siedzących po dwóch stronach.
A Mateusz pisze, że nastąpiło gigantyczne trzęsienie ziemi, po którym zstąpił anioł świecący się jak piorun, który przeraził strażników, odsunął głaz i usiadł na kamieniu…
Dodam tylko, że to nie są nawet rozbieżności występujące tylko w samym temacie Zmartwychwstania, nie mówiąc o całej Biblii, na którą tak się powołujesz.
Samej Biblii mi nie musisz linkować, choć doceniam ten wysiłek, który włożyłeś, żeby pierwsze źródło jakie by nie było podać. Natomiast wydaje mi się (teoria, żeby nie było), że w odróżnieniu od Ciebie ją przeczytałem. I to ze zrozumieniem.
1
@Azi Biblia to tekst sakralny, a nie żaden dowód historyczny. Już mi się nawet nie chce wchodzić w temat spisywania jej lata po Chrystusie i masie sprzeczności tam występujących.
„ Zapewne z czytaniem będzie problem”
Argumenty ad persona to jedyne czym możesz się poszczycić, ale nevermind
0
@PEDRIII Brak dowodów na istnienie tak wybitnej postaci rozstępującej wody, zmartwychwstającej i wstępującej do nieba na oczach świadków, w jednym z najlepiej udokumentowanych wiekach ludzkości jest idealnym przykładem na to, że ta wiara jest równa wierze ś latającego potwora spaghetti
1
@Azi Podaj jedno źródło historyczne, że ktoś taki istniał, bo jedynym źródłem był Józef Flawiusz, który urodził się 37 roku naszej ery. Flawiusz, którego domniemany kilkuzdaniowy tekst przez wielu historyków jest uznawany za dopisany i sfingowany. My liczymy czas tak, a Arabowie inaczej? Czego to jest dowodowem poza ogromnym wpływem kościoła na przestrzeni wieków?
0
@PEDRIII Na nic nie ma dowodów. Do tej pory nie pokazałeś żadnego przykładu
0
@Azi Podaj mi przykłady historyczne na to, że Jezus istniał , bo coś kiepsko z tym. W Biblii jest masa sprzecznych informacji, a wszyscy głosiciele chrześcijaństwa urodzili się przypadkiem przynajmniej 70 lat so 300 lat po nim. Więc daruj sobie bajki o magicznych uzdrowieniach
0
@Azi Jakby ktoś siedział tydzień w zamkniętym pokoju i pojawiałyby mu się stygmaty to bym uwierzył, ale niestety na taki dowód się nie natknąłem
1
@Azi Bardziej wiarygodna niż to, że komuś się coś takiego pojawia samoistnie i nie próbuje tego udowodnić przed całym światem dając się zamknąć w pomieszczeniu pełnym kamer, żeby ludzie nawrócili się na chrześcijaństwo
0
@elo1600 nawet nie musiał do tej apteki chodzić. Gdybym chciał się okaleczać kryjąc się przed ludźmi to bym zlecił przekazywanie fiolek w chlebie czy przyklejając fiolki w randomowych miejscach jak w zbiorniku na wodę w toalecie
4
Upsss…
https://x.com/breakonthru234/status/1415523426421280775
2
@PEDRIII a w latającego potwora spaghetti?
0
@elo1600 Chłopie miażdżysz go tak, że idź już spać. Zero merytoryki u niego. Samo przekrzykiwanie się i ataki ad persona. Chłop chyba oczekuje, że ktoś się cofnie w czasie i przebada ojca Pio, żeby mu coś udowodnić. A wciąż mówimy o tym co jest bardziej prawdopodobne.
To tak jakbyśmy mieli odnaleźć latający talerz, który ktoś sfotografował, żeby coś udowodnić
0
@Azi No dawaj podaj argumenty za tym, że to stygmaty, bo ja podałem argument, że moja teza jest do udowodnienia. Ty powtarzasz się jak zdarta płyta