pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Encore , @Coutinho007
Tylko dwie różnice między wami - czy słabszy de Jong od Busquetsa i Coutinho od Vidala. W sumie pokazuje to że poziom tych zawodników jest bardzo slaby obecnie i tylko wybór który jest słaby a który słabszy. Nie da sie tego rozstrzygnąć, mozna brac rózne czynniki - kwota transferu, pokładane nadzieje, wpływ na grę, ilość minut, statytyki meczowe, ale faktycznie zawiedli w tym roku.
2
@natanvip
Tekst o Coutinho a tu atak zgodnie z trendami na Busquetsa. Brafo Ty.
4
@Guffi
To samo jest na rambli. Wystarczy, że ciemnoskóry w małej mieścinie w Winsconsin źle spojrzy na bialego, juz te same osoby wyszukuja takich informacji i wypisuja komentarze o czarnym rasizmie, końcu cywilizacji itd.
Wystarczy komentarz o czarnym w kontekście rasizmu to od razu ma 150-200 zielonych.
1
@inViNcibl3
Pisałem, że CZĘŚCIOWO zmniejszenie zachorowań na grype mozna przypisac obostrzeniom. Jasne, że sa osoby które w obawie przed testami na covida nie zgłaszaja sie do lekarzy mając grypę. Jednak zachorowalność na grypę w porównaniu do lat wcześmniejszych z pewnościa jest spadkowa.
0
@viscajasiek
Tak, tak, a Covida juz Fox Moulder przepowiedział jako obce DNA wstrzykiwane w tajnych instytutach agencji rządowych :)
4
@inViNcibl3
statystyki nowotworów i grypy to dwie rózne i niezależne od siebie kwestie. Jesli spada liczba zdiagnozowanych nowotworów to raczej moim zdaniem jest to wina ograniczeń w dostepie do odpowiednich badań, lekarzy, ośrodków. Więc tu raczej liczba samych zachorowań nie spada, a spada liczba zdiagnozowanych przypadków.
Z grypą jest inna sytuacja. Grypą można się zarazic podobnie jak Covidem droga kropelkowa, więc obostrzenia dotyczace covida uderzaja też w grypę - maseczki, dystans, brak zgromadzeń, pozamykane szkoły, galerie. W szkole jak jedno dziecko miało grypę po tygodniu połowy klasy nie było w szkole, teraz tego nier ma. Wię spadek zachorowań na grypę można częściowo przypisać wpływoi ograniczań z Covida.
1
@Tomo_95
Tylko ja nie twierdzę, że byl to gorliwy katolik, wprost odwrotnie. Napisałem, że nie stosuję od razu zaszeregowania, generalizacji wskazując jedynie, że wiele osób takie generalizacje stosuje wobec innych narodów, religii.
4
@Ratamahatta
Czyli Polska to kraj katolicki w którym Polacy gwałcą zwierzęta - bo uprzedzenia nie biorą się znikąd?
Pamietam tez wybiórczośc prawicowej prasy w Polsce, gdy przez 2 miesiące żyła gwałtem na Polce chyba w Rimini, gdzie jej chłopak został poibity a ona zgwałcona przez grupę imigrantow z którymi spędzali czas na plazy. W tym czasie w Łodzi grupa Polaków zaciagneła młoda dziewczynę do mieszkania i kilka dni ja gwałciło, po kilku dniach dziewczyna uciekła ale zmarła z powodu odniesionych ran wewnetrznych, w tej samej Łodzi w tym samym czasie została znalezione ciało zgwałconej i zamordowanej dziewczyny. w sumie faktycznie uprzedzenia nie biora sie znikąd. Prawicowa prasa oczywiście przemilczała fakt gwałtów Polaków w katolickim państwie ale przez dwa miesiące maglowało temat gwałtu imigrantów.
https://www.se.pl/wiadomosci/polska/zbiorowy-gwalt-na-26-latce-w-lodzi-sprawcy-robili-jej-zdjecia-sa-zarzuty-aa-84Sg-8fEW-H34p.html
Uprzedzenia nie biorą się z nikąd to gwałty na zwierzetach czy zbiorowe gwałty z szczególnym okrócieństwem to przejaw polskości czy katolicyzmu skoro szyfladkujesz jednych to chyba wypadaloby tez drugich, czy działa to tylko w jedną stronę?
7
@Guffi
Jakby cos takiego było w kraju arabskim od razu byłaby poruszona kwestia religii, kultury, itd. a u nas w kraju w środku Europy, dość mocno jednonarodowym i katolickim cisza. Ja nie wiąże oczywiście tego zwyrola z religią, narodem czy kulturą, ale znając ramblę, wobec innej nacji by tak było.
2
@Janiama
Koeman sam nie wie czego chce. taktyka jest żle dobrana pod piłkarzy. Nie ma ruchu z przodu, nie ma wymiennosci pozycji. Przez pierwszy miesiac to jakoś funkcjonowało, teraz juz nie. To, że nie ma Ansu nie jest usprawiedliwieniem dla trenera. Nie ma ruchu pionowego ani poziomego miedzy strefami. 4-5 jest ustawionych w linii ataku plecami do bramki i nie ma wyjscia poza linie obrońców. Kto takie schematy ustawia? Kto forsował 4-2-3-1 z z wolnym Busquetsem i nie wracajacym de Jongiem. Strefa 16 metra w barcelonie cały czas nie obstawiona ze wzgledu na zle ustawienie pomocników. Kto nad tym panuje? Koeman nie ma pomysłu ani na autobusy ani na agresywny pressing. Barcelona ma 3-4 sytuacje bramkowe w spotkaniu, na takie zespół to stanowczo za mało. Jaki schemat funkcjonuje? Alba -Messi to nie Koeman go wprowadził, ale graja na pamięc bo nic innego sie nie dzieje. W latach ubiegłych było podobnie z skutecznością. Jak sie na 15 sytuacji wykorzystuje 30% to się robi Manite, jak z 3 wykorzystuje sie jedna to strzela sie jedna bramkę. Jak strzelasz 5 bramek to nikt Cie nie rozilcza że mogło byc duzo więcej, ale jak strzelasz jedna i druzyna przegrywa lub remisu to wracasz do tych dwóch niewykorzystanych sytuacji.
Piszesz co trener ma zrobić bo kilku zawodników nie ma do dyspozycji. Eibar na stadionie Barcelony to nie Bayern na obcym obiekcie. Taki Coutinho czy de Jong są praktycznie tyle warci co cały zespół Eibaru. Można sie oszukiwać, ale czy gramy z Walencią, Eibarem czy Cadizem to gra wygląda tak samo.
6
@Janiama
Usprawiedliwiać fatalny mecz z Eibarem i innymi Levantami meczem z mistrzem Niemiec, zdobywcą Ligi Mistrzów w poprzednim sezonie przyznam, że nie znałem.
0
@vangoor
A coś na temat ?? Uwielbiam jak ktoś jako argument pisze: 'Zacznij oglądać mecze" :)
3
@Bykunn
Tylko osoby wierzące w teorie spiskowe i tak tego nie obejrzą, wszyscy antyszczepionkowcy. Będą upierac się do końca.
3
@Azi
To wiadome, więc nawet jak jesteś zaszczepiony i przebywasz długo z osoba zakażoną to wdychasz patogeny do swojego organizmu. Szczepionka daje możliwośc łagodnego przejścia choroby albo zwalczenia patogenów które są w organizmie. Tylko nie rozumiem, po cvo pisać i straszyc ludzi nieskutecznością szczepionek, bo u kogos tam po kilku dniach po szczepieniu wykryto patogen w organizmie.
2
@betonito
Ma najlepsza kadrę w lidze hiszpańskiej i nie potrafi jej poukładac. "Jakie tłuste koty" nie do ruszenia? Alba gra dobry sezon, Roberto grał dobry sezon (lepiej od Desta) a juz długo kontuzjowany, Pique kontuzjowany, Messi swoje robi - jakie tłuste koty sa w Barcelonie nie do ruszenia? Busquets na poczatku sezonu grał bardzo dobrze (lepiej od de Jonga), teraz słabo i jest tylko rezerwowym.
5
@tobiasson92
Możesz napisać motywację swojego wpisu ?
Żadna szczepionka nie daje 100% pewności nabycia odporności na zakażenie, ale bardzo wysoki procent, żadna nie daje nabycia odporności "z dnia na dzień".
O tym że większość zdąży naturalnie przejśc słyszę od pół roku.
W USA zaszczepiono już prawie 2,5 mln na koronawirusa. Pokazujesz jeden przypadek. Niech podobnych przypadków będzie 10 tysięcy, a niech powikłania poszczepionkowe ma kolejne 10 tysięcy, to wciąż bedzie to mniej niż 1% zaszczepionych.
0
Jest wylew na Busquetsa bo grał 8 minut. Busquets i Arthur to są inne pozycje, obecnie na pozycji Arthura gra de Jong. Grał 90 minut no ale o nim cisza :) Ważne aby Busquetsowi sie dostało a nie temu na którego pozycji gra Arthur.
0
@vangoor
To nie jest odpowiedź? Przecież o tą pozycje w konkurencji jest 3 zawodników. Cała trójka gra słabo, ale wytłumacz czemu tylko piszesz o dwóch ?
1
@Krzywy95
Obserwuje Barcelonę od Rijkarda dość skrupulatnie, wczesniej tez ale nie aż tak aby szukać tutaj wszystkich kwestii taktycznych. Akurat to co robi Koemana jest dośc czytelne (opisałem to w felietonie przed klasykiem-ze względu na prawa autorskie redakcja nie mogła pokazac wykresów, screenów itd.). Jego poczatki (taktyczne) gry były inne - wypadł mu Fati i chwilowo Dembele i się calkowicie pogubił. Za Valverde gralismy 4-3-3 i Busi był na środku, Vidal często był z przoidu jako ofensywny pomocmnik, grający klepki z Leo i wchodzacy w pole karne, Ivan miał inne zadania, ale tez potrafiol kreować i regulować tempo.
Granie dwoma pivotami było problemem - barcelona od około miesięca juz tak nie gra bo de Jong gra duzo wyżej od środkowego pomocnika nawet po cofnięta "9". Przy dwóch pivotach i przesunietej obronie mielismy tylko jednego zawodnika (Roberto) na 3 atakujacych zawodników przeciwników bo tylko dwóch pomocników broniło a Busi byl ustawiony na środku a de Jong na lewej stronie.
0
@Pertezm
Każda kontuzja jest zła dla zespołu i dla zawodnika. Zespół i trener zmniejsza opcje rozegrania i wariantów, jeśli ktos ma grać to powinen to pokazywać na treningu i w spotkaniu a nie dostawać awans poprzez kontuzje kolegi z zespołu. Można być zadowolonym, że ktos kogos godnie zastąpił, ale nie pisac o kontuzji jakby była czyms dobrym.
0
@vangoor
Ile ten Pjanić z Busquetsem grali razem ?
4
@Krzywy95
Jak narazie nie widzę ręki Koemana w taktyce Barcelony. Nie potrafi ustawic zespołu, nie potrafi rozczytac przeciwnika (co robił valverde), nie ma słabych grajków, ale nie potrafi ich wykorzystać. Nie ma ruchu z przodu, nie ma wymienności pozycji - nie ma pomysłu na autobusy, do bólu zagęszcza środek lub lewą stronęzagęszcza środek, wprowadza zawodników na nie swoje nominalne pozycje, dokonuje złych zmian.
Jedyne plusy to, że wprowadza młodych (przynajmniej część i dobrze na początku wprowadził pionową wymiennośc pozycji Fati-Alba, taktycznie sam nie ogarnia swojego 4-2-3-1, więc go modyfikuje z fatalnymi skutkami.
0
NIe rozumiem tych złośliwości wobec Dembele. On sie nie spóźnił na trening, on tylko przyszedł 23 godziny i 38 minut za wcześnie na kolejny.
2
@Piotr,1985
Napisanie że zespół jest piłkarskiem śmieciem jest powodem do wstydu dla osoby która to pisze. Tiki-taka nie funkcjonuje w Barcelonie od 6-7 sezonów,więc o jakiej modyfikacji stylu tu piszesz. Skończyła sie na Tito jeszcze czasem elementy kontynuowane były przez Tatę. Lucho zmienił styl odstawiając tiki-take na bok.
Barcelona jest wielkim klubem, klubem który co rok gra w fazie play-off Ligi Mistrzów, w ostatnich latach zdobywa najwiecej tytułów w Hiszpanii. Teraz jej nie idzie od 3,5 miesiąca to nie powód do pisania że jest piłkarskim śmieciem, bo jest w środku tabeli w połowie sezonu. To wstyd dla kibica jeśli nim jesteś.
Śmieci się wyrzuca więc rozumiem, że równiez i Barcelonę wyrzucasz ze swojego życia?
1
@Dani13
Tiki taka to głównie Alves-Messi-Iniesta-Xavi . Neymar i Suarez to juz inna epoka i inny styl, ale racja, że tiki-taka do niedościgniony wzór przejścia szybkimi podaniami do ataku i stały ruch zawodników.
3
@ShawnC
Ja mam z ludzi którzy jeszcze wczoraj obwiniali Leo za słabą grę zespołu i że jest głównym powodem porażek i słabej gry.
0
@Trepyveb
Trochę brakuje - indywidualne błędy de Jonga czy lengleta przy straconych bramkach, słaba postawa Desta (ma czas na złapanie formy, pierwszy sezon - ale nie jest to obecnie zawodnik na poziom zwycięskiej Barcelony), bardzo słaba kreacja pomocy - De Jong, Busi-Pjanić zawodzą pod tym względem jak i zawodza w destrukcji.
Troche oklepane zestawienie - winni Messi , Griezmann i Busquets.
I jeszcze mozna byłoby wymienić kilka spraw.
0
@ObiektywnyKibic121
Na poczatku sezonu Griezman grał jako 9 - próbowano takiego ustawienia, plus zamieniano ustawienie ze skrzydłowymi. Griezmann nie miał za bardzo jak schodzic bo tam niżej grał Leo, czasem nawet Fati. ruch Griezmana byl poziomy pozycjami, a innych zawodników jest tez pionowy np. fatiego wypuszczajacego Albę. Griezmann jako 9 sie źle ustawiał,, przyklejał sie do jednego stopera lub schodził niżej a nie szukal przestrzeni miedzy stoperami co własnie wiązałoby ich obu. Do tego braithwaite do praktycznie kazdej piłki startował.
0
@ObiektywnyKibic121
Griezmann tego nie robił gdy był wystawiany jako "9".
0
@pokemon227
Czyim idolem jest Busi? Chyba coś sie pomyliłeś.