pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Można wyróżnić Pedriego, Dembele czy nawet Firpo. Griezmann, Dest, Pjanić słabiutko. Mamy bardzo słaba pomoc - jedynie Pedri cos gra, Pjanic bardzo słabo, de Jong słabo, Busi wszedł i nic nie dał a nawet słabiej, Coutinho nieźle ale to tylko na małej przestrzeni.
Braithwaite zwalił karnego, ale cały czas wiązał dwóch stoperów, ale karny będzie rzutował na ocenie.
Koeman nie ma pomysłu, czekając na 18 letniego fatiego i szukając w nim lekarstwa na wszystkie bolączki Barcelony.
1
@kiper09
Przeciez jest de Jong obok Pjanica i wyglada to słabo. Co ma Busi do słaberj gry Pjanica czy de Jonga ?
0
@Keson
Czyli zawsze, każdemu dajesz 10 za mecz, szacun.
0
@Keson
Skoro dajesz Busiemu 10 w każdym spotkaniu to musisz byc jego wiernym fanem.
0
@Coutinho007
Hmmm, pytanie typu wróżenie. Jest źle, ale tak było prawie zawsze jak grał de Jong z Pjaniciem. Holowanie i zbyt mało pomysłu na grę.
0
@Hanok
Bo czytałem comeczowy hejt na Busquetsa przed spotkaniem i wielkie prześmiewcze komentarze jak go Koeman posadził na ławce.
6
Podobnie jak w meczu z Juventusem przegranym 0:3 jak narazie najsłabszy Busquets. Oby Koeman ściągnął go w drugiej połowie.
0
@SinMistico
Dzwoniłem cwaniaczku, czeka na Laportę.
1
Dwa błędy Desta na własnej połowie pewnie poleci taki sam Hejt przez 3 dni jak przy błędach Busquetsa w przedostatnim spotkaniu czy jednak nie ?
1
@ShawnC
"oczywiście ze przeciwnicy maja przewagę"
Wytłumacz lepiej. Skoro Messi w środkowej strefie absorbuje dwóch stoperów, to w jaki sposób przeciwnicy mogą mieć przewagę? Kto wybiega ze środka w ataku pozycyjnym przeciwnika tworząc dziury? Busi czy de Jong ?
Ostatnie sezony graliśmy z nie wracającym się Suarezem który prawie nie przekraczał linii środkowej i Messim na środku boiska a w pierwszym sezonie Valverde Barcelona była świetnie broniącym zespołem nie tracącym bramek.
Powtarzam, że sytuacje i stracone bramki Barcelony to głownie wynik błędów indywidualnych , a Messi miał tu niewiele wspólnego. Ty upierasz się przy swoim, ale nie za bardzo widzę tu argumentację. Wskaż które bramki straciliśmy przez Leo w tym sezonie, bo pisanie o czymś nie popartym rzeczywistością jest jedynie naciąganiem faktów pod założona tezę. Skoro jak piszesz jest to wielki problem to było ich co najmniej z 10 skoro to dostrzegasz. Wypisz z połowę 5-6 to też już byłoby dobrze.
Ja pamiętam, np. bramkę z Realem, gdy jedyną osobą w zespole która w akcji Realu zastosowała pressing był Leo.
2
@ShawnC
Jak piszę, że straty Leo nie powodują praktycznie utraty bramek to piszesz, że to nic nie znaczy, bo masz już swoja interpretację. Zawodnik ofensywny kreując grę ofensywną często traci, ważne aby drużyna była dobrze ustawiona a tu Koeman nie robi dobrej gry. Leo w ataku gra ogólnie jako pomocnik ale gdy bronimy zajmuje pozycję napastnika. W pomocy w obronie jest wtedy Pedri, Griezmann czy nawet Braithwaite. Co za różnica czy jako wysunięty zawodnik obsorbujacy stoperó jest Messi czy Griezmann?
Jak jest strefa Leo przy kryciu? Czyli jak groźne jest nie pokrycie strefy cofniętej "9", czy ofensywnego pomocnika dla rozgrywania ataku przez przeciwnika?
W jaki sposób przeciwnicy mają przewagę w ofensywie jednego zawodnika? Jeśli Leo stoi przy linii środkowej to obok niego jest dwóch stoperów - to jaką przewagę mają przeciwnicy? Przeciwnicy nie mają przewagi w ofensywie przez to że Leo gra w obronie jako najbardziej wysuniętego zawodnika, czasem robi się przewagą w sektorach, ale jest to spowodowane wieloma innymi czynnikami o czym pisałem w felietonie 2 miesiące temu.
Barcelona jest wciąż najwięcej czasu przy piłce.
2
@ShawnC
https://www.fcbarca.com/66090-okiem-kibica-messi-znowu-czlapal.html
Przez chodzenie Leo dostajemy baty? Dziwne, Leo od wielu lat gra tak jak gra i gra na nie osiągalnym poziomie. Z Liverpoolem był kosmitą w pierwszym meczu i najlepszym zawodnikiem Barcelony w drugim a jednak Barcelona nie awansowała do finału - czyżby przez Leo? I tak można pisać.
Jak popatrzysz na straty bramek to oczy się otworzą i zobaczysz, że po stratach Leo tracimy bardzo mało bramek, a błędy skutkujące utratą bramek to głównie stoperzy i defensywni pomocnicy.
4
@NaFazieHitman Niestety system zrobili taki, że jest totalny bałagan prawny. Policja skieruje wniosek o ukaranie do Sanepidu, Ty dostajesz legalnie mandat (bo został wydany przez organy do tego uprawnione i na podstawie stosownego aktu wykonawczeg) ty idziesz z tym do sądu a sąd anuluje Ci mandat za brak podstawy prawnej.Niestety zrobili to tak, jakby chcieli wydrukować wyrok TK w sprawie aborcji i sie zabezpieczają.
2
@MaziFCB
Majstra by zrobili, z LM byłoby gorzej ale z takim składem to możliwy półfinał. Jedyna obawa o pomoc - przydałaby się rezerwa na pomocy do zmiany bo Xavi, Iniesta by max jedna połowe obecnie ugrali.
18
Gratuluję zwycięzcy i wszystkim finalistom, to miłe uczucie znaleźć się wśród Was. Gratuluję też redakcji i obsłudze technicznej tego przedsięwzięcia które elektryzuje świat już od kilku lat. Oczywiście wszystkim którzy na mnie głosowali bardzo serdecznie dziękuję, zarówno już na etapie eliminacji, jak i w rundzie play-off. Niezmiernie mi miło, że doceniacie moje komentarze czy felietony (w tym roku o Semedo, de Jongu czy początkach Koemana). Szczególnie, że wiele moich wpisów zaprzecza narzuconym trendom na rambli, często domagam się w nich szacunku dla zawodników, krytyki a nie wyzwisk a to nie zawsze jest popularne w ferworze emocji. Często wypowiadam się o spotkaniu czy zawodniku dopiero jak 2 czy 3 raz obejrzę spotkanie, bo uwierzcie, że to daje zupełnie inny odbiór spotkania, bez emocji – czysta analiza, taktyka, ustawienia, gra z piłka i bez piłki. Dlatego wskazuję na sytuacje które umykają nam, gdy emocjonujemy się grą na żywo. Jeszcze raz dziękuję wszystkim serdecznie za głosy. Znaleźć się w pierwszej 10-tce to wyzwanie do jeszcze bardziej merytorycznej pracy.
Pamiętajcie ważne, aby samu dochodzić do wniosków (nie powtarzać tylko to to co staje się popularne, łatwe i daje zielone) ale i wsłuchiwać się w głosy innych, prowadzić dyskusje ale nie obrażać oponentów. Jak co roku w okresie miesiąca przed galą ograniczam o około 90% swoją aktywność na portalu, bez parcia na tytuł bo to tylko zabawa, a byłem przecież już na podium. Fajne jest uczucie bycia docenionym ale nie po to człowiek siada do klawiatury aby zielone się zgadzały (nie w moim wieku:)). Więc niebawem znów będę analizował spotkania, robił analizy graczy jak i kontynuował cykl „jak to się stało” (analizujący jak doszło do utraty bramek przez Barcelonę), co zostało 3 tygodnie temu wstrzymane. Ogólnie to był trudny czas dla każdego usera, nie tylko ze względu na grę naszej Azulgrany w sezonie 2019/20 jak i obecnym, ale na zalew polityki, wyborów, LGBT, Covidu na rambli który często zdominował dzienne dyskusje spychając tematy piłkarskie na plan dalszy. Doprowadzało to do niepotrzebnego antagonizowania się użytkowników.
Chciałbym także tu zaapelować do redakcji, o wyznaczenie jesli nie corocznego to okazjonalnego tytułu: Honorowej Złotej Piłki za wkład usera w tworzenie serwisu. Skoro Robertinho przeszedł juz na „portalową emeryturę” i stał się Primus inter pares wnioskuje o właśnie takie oznaczenie dla tego „szarego” juz usera takim tytułem.
I mimo wszystko, wierzcie w tytuły i zdobyte puchary BARCELONY w tym sezonie !!!
1
@Rewolucja123
Jak sam widzisz, Pedri zepsuł, krytyka na Busquetsa :))
0
@MESSIah16
No i ?? Wydadzą rozporządzenie i znowu będzie dualizm prawny. W sposób legalny dadzą Ci mandat, który potem sąd odrzuci ze wzgledu na brak podstawy prawnej. Policja bedzie miała prawo dać Ci mandat, a sąd ten mandat Ci anulować. Zabawa a kotka i myszkę z Polakami.
0
@matirix20
Życzyłem mu jak najlepiej w Anglii. Ostatnio jednak mu bardzo nie idzie. 2 kolejki temu sprokurował karnego, 3 kolejki strzeli samobója, a cztery zawalił bramkę. Oby choć tam się ogarnął i wszedł na wyższy poziom.
0
@sebasek99
Widzę że starasz się wykazać gdzieś moją niedokładność. Nie ma jej :) Nigdzie nie pisałem że nie były groźne. Odniosłem się jedynie do wpisu odnoszącego się do ich miejsca.
1
@patataj
Uważasz że stwierdzenie że po jego stracie straciliśmy gola to hiperbola? Stwierdzenie że on krył Kubalyego to hiperbola? W kontekście strat po każdym podaniu tak się tworzy diss i kłamstwa które się ciągną latami. Tak było z wrzutkami Alvesa w trybuny... Mimo że może miał jedną taką w sezonie gdy był z tego powodu wysmiewany przez wiele miesiący, nawet do dziś.
0
@sebasek99
Wskaż gdzie skręcam? Sam go krytykuję za te straty, strata Desta? Nie krytykuje go za utratę bramki, a jedynie wskazuję że są osoby które każde złe zagranie innego zawodnika przypiszą busiemu. Wskazałem jedynie przykłady wczorajszego zakłamywania rzeczywistości. Każdy zawodnik jeśli zagra źle zasługuje na słowa krytyki.
1
@tmQbassive
Nie piszę o krytyce ale o wyzwiskach, przekłamaniach czy wysmiewaniu.
2
@patataj
Przepraszam, możesz wytłumaczyć? Gdzie przeciwstawiam się krytyce? Skoro sam pisze że zagrał słabo i wypominam te dwie straty a po meczu jeszcze spóźnioną grę na wyprzedzenie? To nie satyra ale wskazanie do jakich przekłamań dopuszczają się osoby których celem życiowym stało się zbieranie zielonych za obrażanie zawodnika Barcelony.
1
@pt9
Szkoda, że bez niego w składzie wyglądamy identycznie, mecz z Juve pokazał, że niekoniecznie wina leży tam gdzie wszystkim sie wydaje.
29
Nie jestem tu od bronienia Busquetsa. Wczoraj moim zdaniem zagrał słabo i to napisalem po meczu. Jednak wylewa sie od poczatku sezonu fala hejtu i przeklamań na rambli na jego temat, że czasem przekro sie robi gdy robia to kibice Barcelony. Zawsze jest pewien etap, że jak druzynie nie idzie to szuka sie kozła ofiarnego aby wylac na niego frustracje za wyniki druzyny, był to Alves, Gomes, Rakitić teraz Busquets. Jestem za tym aby każdego krytykować, ale nie wyzywać. Wczoraj zarówno lecialy wyzwiska, chamskie , ordynarne, rynsztokowe i jak i masa kłamstw tak aby podkreslić jakim fatalnym zawodnikiem jest Busi. Oczywiście te kłamstwa pisały osoby które go wyzywały. Wczoraj pisano, że rzut rożny on sprokurował po którym padła bramka (był to Dest), że on był odpowiedzialny za krycie strzelca (był to Griezmann), że kazda piłka kończyła sie stratą (nie miał ich przecież 65 tyle co podań), że te 2 straty były przy polu karnym Barcrelony ( a jedna była na wysokości koła środkowego, druga conajmniej 40 metrów od bramki). Nie usprawiedliwiam go za te dwie straty, bo wynikały one z nonszalancji, braku skupienia czyli jego indywidualnych błędów. Tylko apeluję jak to robię od wielu lat nie wyzywajmy zawodników ale ich merytorycznie krytykujmy.Mamy portal na poziomie, więc i my trzymajmy poziom.
4
@betonito
Po prostu skręca mnie ze śmiechu, takie podśmiechujki z Busiego, ten poziom, wysublimowanie, taka ironia i cynizm zarazem na najwyższym poziomie. Chylę czoła,az dam zielone. Warto sie ponabijac z Busiego, to jest takie trendy. Kolejna strata punktów przez niegoz Valencią i ta przegrana z Juve skutkująca utrata pierwszego miejsca w grupie, porażka 0:3 na własnym stadionie.
1
@MESSIah16
Można poznać źródło? Warto byloby zapoznać się z źródłem- czyli który polski portal to opublikował i z pełnym wywiadem.
5
@ObiektywnyKibic121
Powiedz gdzie tu bronię Busquetsa? Gdzie go rozgrzeszam za te dwie straty? Czytajmy ze zrozumieniem, coś nie pasuje do pewnego wyobrażenia i starasz się narzucic wlasny tok myslenia. To, że cały czas krytykujesz Busquetsa i piszesz o pozbyciu sie z klubu, każdy ma prawo pisac co chce. Wazne aby robił to merytorycznie.
Po dzisiejszym meczu skrytykowałem Busquetsa i za te straty i za bezsensowne, spóźnione próby przechwytów, wyrózniłem za niezłe rozgrywanie i zbieranie bezpańskich piłek ustawieniem. Pisałem, że ja dałbym mu 4.0 - czyli słabo.
Załozyłes z góry że będę we wszystkim bronil Busquetsa a tu moje wpisy to zweryfikowały. Jednak jak sam widzisz wpadłeś w pułapkę własnego z góry założonego nastawienia do zawodnika i jak widac do usera. Pozdrawiam.
3
@tmQbassive
Skąd wiesz, że nie wymaga od siebie poprawy? Uwielbiam jak ludzie pisza takie rzeczy dla zielonych. Jest pierwszym zawodnikiem który jest ostatnio zmieniany. Od ponad 2 miesięcy nie było spotkania aby zagrał pełne 90 minut. Na poczatku sezonu był najwięcej biegającym zawodnikiem. Ma silną pozycję w zespole bo jest najlepszym pivotem w drużynie. Pjanić jest jeszcze słabszy, a de Jong najlepsze spotkanie grał, gdy był wrzucony na stopera albo jako ofensywna opcja cofniętej 9.
0
@Rewolucja123
Tu jednak widziałem, że były sytuacje iż szedł do spóźnionej próby przechwytu. Gdy mijała go pilka zostawał z tyłu za linia piłki i za graczem do którego piłka zmierzała. TU nie chodzi o ogranie, ale o pewne doświadczenie. Przy takich brakach w defensywie, będąc jedynym pivotem z dwójką młokosów na stoperze moim zdaniem nie powinien sobie pozwolić na ryzyku - uda się-nie uda. Gdyby grali dwoma pivotami, taka gra byłaby ok, jeden trzyma pozycję, drugi aktywnie stara się piłkę odebrać.