pax

3

@Reden
Przeciez to de Jong głównie zawala powroty, źle się ustawia i Busi do tego więcej biega co juz było pokazywane w statystykach pomeczowych. To raczej Busi musi łatać dziury po de Jongu. Obecnie nie ma drugiego zawodnika z zadaniami defensywnymi któryby wolniej wracał od de Jonga.
Ja rozumiem wymiane pokoleniową, ale czemu zamienić na kogoś obecnie słabszego?

pax

4

@kaamil1910
Tak obraziłeś, wiesz o tym doskonale. Ja odniosłem sie tylko do komentarza, Ty natomiast do mnie.
Po prostu nie rozumiem wpisów które sugerują dobroczynny wpływ kontuzji. Jesli ktoś chce grać i ma poziom który pokazuje to na treningu, trener widzac prace to docenia. Obecnie weterani pokazuja wyższy poziom od zmienników.

pax

4

@kaamil1910
Czy ja Cie obraziłem? Napisałem cos o Tobie?
Gratuluję poziomu komentarza, jednego i drugiego :)

pax

6

@kaamil1910
Jesli ktoś ma grać w Barcelonie to tylko dlatego że prezentuje odpowiedzi poziom i wygrywa rywalizację a nie z powodu kontuzji innego zawodnika.
Kontuzje mogą wyjśc na dobre? Może gdyby np. Busquets, Roberto i Pique rozwalili sie autami i polamali kręgosłupy, to wtedy byłoby jeszcze lepiej bo "Weterani" juz by nie mieli miejsca w skladzie, w sumie jakby zgineli tez nie byłoby żle, klub zszedłby z pensji a inni mieliby pewny skład. O to chodziło? Cieszmy się z kontuzji.

pax

7

@Dargani
Sprowadzono de Jonga, ustawiono całą taktykę zespołu pod niego i gra słabiej od Busquetsa.

pax

10

Bardzo fajny i bardzo potrzebny tekst.

pax

6

@Scross
tzn. Busquets był najlepszym defensywnym pomocnikiem w tym sezonie, Pique byl najlepszym stoperem, Roberto od początku sezonu gra dobrze. Nie twierdzę, że grali jakoś wybitnie, czy nawet bardzo dobrze, popełniali błędy, ale na swoich pozycjach byli najlepszymi zawodnikami.
De Jong od początku sezonu gra słabiej od Busquetsa, Lenglet popełnia więcej błędów od Pique a Roberto gra na tyle stabilnie, że Dest dopiero się przebija do składu.

pax

35

Teraz zacznie się wylew jakie to wielkie szczęście nastało. Huczne imprezy, szampan lający sie strumieniami bo obok Busquetsa to ta dwójka (a nie bawem Leo) była wskazywana jako przyczynę wszystkich bolączek Barcelony. Pewnie znów jak w przypadku kontuzji Busiego będą wpisy, że to zbawienne kontuzje dające realne wzmocnienie druzynie. Amigosi, pupilki, niezatapialni, beton itd. - dla mnie sa to żenujące komentarze. Dla mnie jedyna weryfikacja jakości powinna nastąpic na boiku (ewentualnie na reningu) a każda kontuzja to osłabienie druzyny. Każda.

pax

4

@pluszek
Pierwszy z brzegu przykład



pax

2

@pluszek
W jaki sposób Messi nie wspiera nowych zawodników? Nie gratuluje Ansu po zdobyciu przez niego bramki? Nie współpracuje z Pedrim?

pax

31

Madrycki AS pierdnie i juz duża część rambli bije bravo majac podjazd z Leo. Jasne, zagrał słabo z Atletico - z najlepiej broniacą druzyną w lidze na ich terenie. Tutaj jednak Leo praktycznie palony na stosie - za co? Griezmann w każdym meczu kopie sie po czole, w ostatnim meczu pudłuje naście sytuacji sam na sam, nie strzela karnego a jedyna bramkę strzela gdy Leo bierze na siebie bramkarza i obrońcę co daje Francuzowi jedynie kopnąc piłkę ze środka pola karnego do pustej bramki. Tu zarzuty, że Leo bardziej szkodzi - było widać w ostatnim meczu, gdy go nie było w pierwszej połowie jak grała Barcelona a raczej jak nie grała. Trincao ma problemy z przyjęciem piłki, Dest jest raczej mniej eksplatowany przez Koemana a nie przez Leo, co do Fatiego to zawsze mial pełne wsparcie Leo. Tutaj zarzuty, że od odejścia Neya leo sie praktycznie stacza, nie ma serca do gry itd.
Gdy klub starał się wyciszyć kwestie wypowiedzi otoczenia Griezmanna to nagle AS zaczyna bic w ten sam ton.
Po słabym spotkaniu, jasne krytyka oczywiście się nalezy, ale to co sie tu wyprawia to przechodzi juz ludzkie pojęcie.
Może wystarczy zacząć po tych wszystkich kosmicznych występach traktowac go tylko jak człowieka, bo dla rambli jak nie strzeli hat-tricka i nie wypracuje kilku okazji bramkowych kolegom to jest zwykłą popierdółką niegodną nosic trykot Barcelony.
Jeszcze brakuje tylko sytuacji gdyby Leo doznał kontuzji to część tu osób otwierała by szampany z radosci , tak jak po kontuzji Busquetsa a wczoraj Pique i Roberto.

pax

5

@Kapitan_SW
Jakim zatłoczeniem? Zawsze mozna wprowadzić lockdown branzy turystycznej w styczniu - zamkniecie hoteli, pensjonatów, punktów gastronomicznych i do tego zakaz wychodzenia z domu. Dzieciakom pod choinke xboxy i PSy pokupują i poukładane, dzieciaki zadowolone w domu, gospodarka po tyłku, rząd ma podwyzki, wina opozycji i UE :)

pax

8

@arasz1819
Nic by nie było. Marsze z jednej strony a TVP z drugiej powrównująca UE do targowicy, rozbiorów, ZSRR a Jarosław jak Rejtan byłby męczennikiem zbawcą narodu, który sprzeciwstawia się dyktatowi - juz nie 3 zaborców a 25 ciemiężycieli. Byle do wyborów i do kolejnych spółek skarbu państwa i podwyżek dla ministrów.

pax

8

@ArdoFCB
Byłaby Polska, tylko mogłaby się bardziej rozwinąć a nie pogłębiac przepaść gospodarczą. Jednym zależy na rozwoju innym na zacofaniu. Wszystko zależy od priorytetów i jakie pokolenia chcemy wychowac i jakich wyborców chcemy miec :)

pax

0

@marcin000019
Zalezy jakiego rozmiaru jest koszulka :)

pax

2

@kubix05
Dla mnie jednak pierwsza wersja była niepodrabialna :)
KLASYKA


A w Pankracym jeszcze serial czechosłowacki "Nikogo nie ma w domu" :)

pax

2

@Pertezm
Jest jedna różnica.
Jak Griezmann nie wykorzysta 5 stuprocentowych sytuacji, nie strzeli karnego i fatalanie się zachowa w polu karny, poślizgnie się na piłce i strzeli w trubuny zamiast do pustej bramki to otoczenie Griezmanna wini za to Leo.
Jakby Leo miał takie sytuacje i tak je wykończył nikt z otoczenia Leo by się nie wypowiadał, a jak by się wypowiadał to nikt by nie winił za jego indolencję strzelecką Griezmanna.
Proste

pax

6

@Naturopata
Ale kiedy się czuł najważniejszy? W Ajaxie grał z drugim pivotem w reprezentacji grał też często z drugim pivotem np. z de Roonem.
Tak jak wina Leo że Griezmann pudłuje na pustą bramke tak teraz wina Busquetsa, że de JOng słabo gra w ofensywie a w defensywie nie wraca i popełnia szkolne indywidualne błędy.

pax

3

@Naturopata
Nie zawsze jako pierwszy dostawał piłkę, poza tym gra z jednym pivotem powoduje jeszcze głębsze cofanie się, więc mniejsze zaangażowanie ofensywne i w kreacji gry.

pax

11

@Naturopata
Przecież w Ajaxie grał jako drugi pivot.

pax

5

@neeed
Chyba nie bardzo. Nikt nie pisał, że de Jong nie ma potencjalu, że jest słaby i że sie nie nadaje. Po prostu jeśli są głosy krytyczne to za konkretne sprawy, za konkretne błędy, braki powrotów itd. Trudno, aby Xavi jako możliwy potencjalny przyszły trener nie będąc trenerem zaczał krytykować młodych zawodników.

pax

2

@JarekS
Tylko z tego co wiadomo Xavi w projekcie sportowym ma mieć wolną rękę. Trudno aby Font wiedział, jesli uda mu się zatrudnic Xaviego, jakie decyzje będzie podejmował xavi, kogo Xavi będzie chcial sprowadzić, na kim oprze swoją grę. Chyba nie powinien pzryszłemu trenerowi narzucać projektu sportowego.

pax

10

@AlexDark00
Tylko za sytuację w Polsce, rozmontowywanie sądów, podzielenie społeczeństwa, rozwalenie budżetu i finansowanie swoich rodzin, kuzynów, znajomych, najgorszą polityke zagraniczną, fatalne inwestycje a bardziej ich brak itd...

pax

2

@ObiektywnyKibic121
A gdyby odwrócić zagadnienie. Z tak olewającym i wolno wracającm de Jongiem to może Busquetsowi nie gra się dobrze?
U góry masz przykłady bramek , gdzie Frankie olał powrót, z Alaves nie winię go za utratę bramki ale pokazuję jego brak przykladania się do gry defensywnej. Oczywiście to są tylko przykłady na braki powrotów - nie mówię tu o bezsensownym sprokurowaniu karnego, przegranie pojedynku główkowego przy bramce Luuka de Jonga, czy złego ustawienia w ostatnim spotkaniu. Frenkie niestety często olewa powroty do obrony, a ustawienie na dwóch stoperów przy braku powrotów jest bardzo groźne dla zespołu (bo Koeman zlikwidował jednego z pomocników wzmacniając siłe ataku).

pax

2

pax

7

@MESSIah16
ale ludzi wkręciłeś :)
Przecież w 1920r. nie było Związku Radzieckiego :)

pax

6

@lukbed232
W większośc goli zamieszany był de Jong, o nim tez napiszesz "balkonik" ?

pax

1

@PatrykBarca
Jasne, tylko że i tak w wiekszości przeypadku biega szybciej, mimo że ma mniejsze możliwości. Wystarczy popatrzeć jak traciliśmy bramki w tym sezonie.

pax

1

@PatrykBarca
Więcej biega Busi co pokazywały statystyki przebiegnietych kilometrów.

pax

0

@DaPi
A na jakiej pozycji gra w wiekszości spotkań de Jong ?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?