pax

1

@Khaniball
Tyle zdań, tyle wyrazów i zero merytoryki. Wiedziałem że nie odpowiesz na te pytania czy uciekniesz od dyskusji i sie będzie kurzyło....

pax

2

@tomek256
To tak nie działa. Nie mają prawa zmusić całości spoleczeństwa w drodze rozporzadzenia do ograniczenia swobód i wolności, dlatego te rozporządzenia choc zgodnie z prawem wprowadzane i stosowane są uchylane przez sądy bo są bez odpowiedniej podstawy prawnej. Taki mamy rząd.

pax

1

@Khaniball
"Spodziewałem się, że się do tego przyczepisz, więc ja się przyczepię do ":)" bo to też nie jest oficjale".
Tylko xD jest typowo gówniarskie, jakby się miało 10 lat :)
"Próbuję ci uświadomić, że to co napisałeś nie ma żadnego sensu i pozbawione jest jakiejkolwiek logiki, ty zdecydowałeś się pogrążać. ;)"
fajnie się miotasz. Dwa razy zadałem jedno pytanie, oczywiście nie odpowiedziałeś, najpierw odpowiadając pytaniem na pytanie a potem zmieniając temat. bardzo gówniarskie.
"Specjalnie sobie wcześniej odpaliłem ten moment, i dlatego napisałem juz, że było 7 naszych na 4, co oczywiście nie zwalnia go w teorii z powrotu ale w praktyce akurat w tym przypadku było by tak, że by nawet nie zdążył".
Nie rozumiem po co kłamać wybielając zawodnika, w momencie rozpoczącia kontry de Jong ma 2,5 metra straty do Pique i 2 metry do Busquetsa, 3 metry za nim jest Griezmann a 8 metrów sędzia.
https://ifotos.pl/z/qqexahx
Gdyby de Jong pobiegł chociaż z taka prędkością jak Pique, który nie jest demonem prędkości i zwrotności spokojnie "skasowalby" strzelca bramki obstawiając środek obrony.
https://ifotos.pl/z/qqexahs
teraz zrób sobie linię wszerz pola karnego z pozycji pIque odejmij 2,5 metra i będziesz miał gdzie byłby de Jong, a byłby w polu karnym gdy strzelec bramki byłby dopiero na linii pola krnego. A gdzie jest de Jong? Nawet kamery go nie były w stanie uchwycić, Griezmann dawno go wyprzedził, sędzia który miał 8 metrów straty go wyprzedził o kilka kolejnych metrów.

"A poźniej analogiczna sytuacja o De jongu


Ty "to jest defensywny pomocnik zabezpieczający tą strefę."

Ja "Jest przy pierwszej bramce 7 naszych na 4 betisu, proszę cię..."

Co można zinterpretować tak jak z Roberto, że De jong był bardziej wysunięty.

Więc kto zaprzecza samemu sobie?"

Oczywiście tylko i wyłacznie TY. Przy drugiej bramce, Roberto jest w swojej strefie przy najbardziej wysuniętym z prawej strony Barcelony zawodniku Betisu.
https://ifotos.pl/z/qqennnw
piłka Betisu sie jednak przebija ale Barcelona i tak ma przewagę 3 na 2 a potem 3 na 4. Więc według Ciebie analogicznie do sytuacji de Jonga nie musiałby wracać bo Ty usprawiedliwiasz brak powrotu de Jonga bo Barcelona ma przewagę liczebną. Jak przeczytasz mój opis gry Roberto z tego meczu a jest pod ocenami to właśnie daję mu współudział w tej bramce właśnie za brak powrotu. Sprawdźmy czy Ty jesteś w stanie za brak powrotu i brak zajęcia odpowiedniej pozycji de Jonga przy pierwszej bramce obarczyć go winą, czy tylko hipokryzja?

pax

1

@Aqualitek
Jakby to powiedzieć straciłeś zmysł smaku i zapachu.Jak pijesz piwo i czujesz jakbyś pil wodę bez smaku, radzilbym się zbadać :)

pax

2

@Khaniball
"Nie mam 10 lat, żeby mieć czas na takie rzeczy. Widziałem, że mógł się lepiej ustawiać, często brakowało szybkości. Więc był spóźniony. Mówisz sprawdzam? - xD
"
szczególnie to xD pokazuje wiek :). Nie masz 10 lat, ale nie pokazujesz sytuacji. Tylko piszesz xD.

""Powiedziałeś conajwyżej 3. Rozumiem, że za dwie asysty nie dodajesz nic do ostatecznej oceny? Bo jeśli dodajesz to bez nich byloby 1."

Wg. twojej interpretacji, skoro dałeś mu 6 to bez asyst dałbyś mu 4?"
Odpowiadając pytaniem na pytanie to brak kultury. Jeszcze raz spytam, na ile bys go ocnienił bez tych asyst, skoro za calość dałeś najwyżej 3?

"Hmm, chcesz żebym cię poważnie traktował? Gdzie miał De Jong większy udział przy pierwszej straconej bramie...? "
Sprawdź sobie z jakiej strefy pada pierwsza bramka, który z pivotów jest odpowiedzialny za tą strefę i wejście zawodnika z drugiej linii w tą strefę, sprawdź sobie zachowanie de Jonga i jego brak powrotu. Kilkanaście lat starszy sędzia biegnie szybciej robiąć różnicę o kilkanaście metrów od de Jonga, to jest defensywny pomocnik zabezpieczający tą strefę.

pax

1

@Wymyslilemtosobie

Polubiłem z Tobą rozmawiać. Zawsze poprawia mi to humor, taki mam ubaw, bo jesteś jak zawsze niemiłosiernie orany. Mam cytować twoje kłamstwa o linii spalonego? Czy szybko usuniesz wiadomość? Widac, że nawet brakuje Ci odwagi przyznac się do błędu.

"Po pierwsze zmieniasz swoje twierdzenie że Roberto będąc za zawodnikiem go kryje albo blokuje( teraz już nagle nie jest za nim tylko z lewej czy z prawej)".

O jakiej Ty sytuacji mówisz? Znowu coś wymyslasz. Gdzie ja tu o Roberto napisałem? Napisałem ogólnie, że możemy się róznic interpretacjach pewnych wydarzeń boiskowych, nie podawałem jakieś konkretnej sytuacji związanej z konkretnym zawodnikiem, ale ogólnie na czym może polegac istota sporu interpretacji i jaka jest różnica między błędną interpretacją a twoimi kłamstwami. Ty sobie coś ubzdurałes zmanipulowaleś i jeszcze twierdzisz że zmieniam jakieś zdanie. To juz nawet nie jest żałosne, dla mnie to śmieszne.



"Napiszę jak dla dziecka może wtedy ci się uda. Jeżeli akcja z piłką idzie lewa strona to de Jong schodzi w stronę Alby żeby go wspomoc. Busi ustawi się bliżej środka i asekuruje go. W tym czasie w okolice lini środkowej po prawej stronie schodzi Dembele. A teraz uwaga szybki zwrot akcji. Nadążasz? Akcja idzie druga strona. Busi schodzi do prawej wspomagać Roberto. De Jong przesuwa się do środka a do lini środkowej po lewej stronie podchodzi Fati. Przy większej ilość przeciwników na naszej połowie typowa 10 (tu widział bym Griezmana) cofa się i wspomaga środek".



Pewnie i tak jak zawsze kilka razy zmienisz zdanie. Jednak dopytam o role Ansu i Messiego, który stosuje pressing ale głównie tylko na połowie rywala, więc on w tej ukaldance raczej nie uczestniczy.



"Musisz wymyślać kłamstwa i zmieniać rzeczy pod siebie bo już chyba zaczynasz łapać że znów się ośmieszasz".

Jak sam widzisz, jeszcze mnie na kłamstwie nie złapałes ja Ciebie tak. Z osmieszaniem sam widzisz, mam niezły ubaw z rozmowy z Ciebie.

pax

2

@Peciak
"Tak samo szeroko gra wygląda na drugim skrzydle z Fatim czy Pedrim, mimo to Alba znacznie częściej decyduje się na ataki. Nie widzę tutaj związku z grą Dembele, bo na lewej falnce kto by nie grał na LS to Alba jest non stop podłączony do ataku".

Niestety mylisz się, nie będę tu pisał tak Jak Ty o „podwójnych standardach”, czy jakiś uprzedzeniach do jakiegoś konkretnego zawodnika. Po prostu wskażę, Ci w czym tkwi problem i jak to wpływa na grę, może wtedy uświadomisz sobie jak jest różnica gry ofensywnej prawego bocznego obrońcy w tym sezonie, gdy gra Dembele a gdy gra każdy inny skrzydłowy.



10 przykładów na typowe ustawienie Dembele na prawym skrzydle nie dające możliwości wejścia na obieg. W tym spotkaniu Roberto przy Dembele jedynie 3 razy poszedł na obieg ale dostał tylko raz i to spóźnione podanie.

https://ifotos.pl/z/qqenxqe

https://ifotos.pl/z/qqenxqw

https://ifotos.pl/z/qqenxqs

https://ifotos.pl/z/qqenxqq

https://ifotos.pl/z/qqennpp

https://ifotos.pl/z/qqennpr

https://ifotos.pl/z/qqennpx

https://ifotos.pl/z/qqennpn

https://ifotos.pl/z/qqennpe

https://ifotos.pl/z/qqennpw

10 przykładów zupełnie innego ustawienia Ansu na lewym skrzydle, dające bardzo dużą przestrzeń Albie, cały korytarz wolny do wejścia wzdłuż linii. Ansu cały czas schodzi do środka, cały czas zostawia skrzydło, może na skrzydle jest w 3-4 sytuacjach a tak łamie cały czas do środka lub wyciąga bocznego obrońcę, czego nie robi Dembele. Popatrz na każdym zdjęciu gdzie jest Fati a gdzie Alba.

https://ifotos.pl/z/qqennpa

https://ifotos.pl/z/qqennpq

https://ifotos.pl/z/qqennhp

https://ifotos.pl/z/qqennhh

https://ifotos.pl/z/qqennhr

https://ifotos.pl/z/qqennhx

https://ifotos.pl/z/qqennhn

https://ifotos.pl/z/qqennhe

https://ifotos.pl/z/qqennhw

https://ifotos.pl/z/qqennhs

Z skrótu meczu z Alaves, jedynie co utkwiło Ci w pamięci to, że na skrzydło do przodu wszedł dwa razy Busquets a nie Roberto. Busquets bardzo często wchodzi pomiędzy linie czy nawet wchodzi w pole karne (vide bramka z Villareal). Pokażę Ci przykład twojego skrytykowania Roberto za brak wejścia ofensywnego i co właśnie pokazuje dlaczego Roberto obecnie musi wiedzieć kiedy się podłączyć a kiedy nie.

Dembele na skrzydle, wychodzi Busquets na prawą stronę w pole karne (jedna z dwóch przytoczonych sytuacji przez Ciebie), strata Dembele, kontra Alaves, gdyby nie Roberto który asekurował całą stronę byłaby groźna sytuacja, bo nikogo by nie było, ale Ty zarzuciłeś Roberto, że on nie wyszedł ze swojej pozycji, nie zostawił całej strefy bez asekuracji i nie pognał do przodu, bo Busi był tam gdzie powinien być Roberto. A dzięki temu Roberto właśnie ratował zespół po stracie Dembele.

https://ifotos.pl/z/qqenxqh

https://ifotos.pl/z/qqenxqr

https://ifotos.pl/z/qqenxqx

Mam nadzieję, że wreszcie dostrzegasz tą różnicę, bo nie za bardzo mama czas znowu dwie godziny tracić na pokazywanie oczywistości, jeden atakuje przy samej linii, drugi zostawia cały pas od linii wolny dla innego gracza z zespołu, dodatkowo ścigając obrońcę. Nie krytykuję tu Dembele, tylko pokazuję charakterystykę jego gry, którą usilnie starasz się nie dostrzegać.


pax

1

@Peciak
Jednak zrobię screeny bo wcześniej widziałem różnicę, ale nie sądziłem że jest aż taka duża. Przeważnie różnimy się ze sobą, jednak tutaj nie sądziłem, że będziesz udawał że czegos nie widzisz co jest więcej niż oczywiste. Do godziny będą screeny.
Wskażę Ci jak ustawia Ansu a jak Dembele, ile miejsca zostawia Ansu Albie a ile Dembele Roberto/Destowi.

pax

0

@Peciak
Widzę, że jak nie zrobię screenów z tego filmiku, to nie zobaczysz różnicy. Ehhhh

Tak, Dembele częściej uruchamiał Semedo niz obecnie Roberto (ale nawet w moim felietonie o Semedo o tym pisałem, Dembele uruchamiał Semedo a ten tracił lub zagrywał do tyłu, Nelson pojawiał się z przodu i było wielkie wow, ale nie było w tym jakości), co jest wynikiem dwóch spraw - po pierwsze w systemie 4-2-3-1 gra skrzydłowego, w systemie 4-4-2 grał prawego napastnika, niby mała różnica, ale jest róznica w szerokości gry, bo w środku jest Messi i Griezman a po drugiej stronie Ansu (Pedri lub Coutinho-którzy też schodzą często na środek) więc jest mniej miejsca na środku (nie mowiąc że i de Jong i Pedri sie tam pojawiają), dlatego Ousame jest bliżej linii bocznej aby rozciagać. Teraz mamy więcej zawodników ofensywnych w grze niz wcześniej a do tego defensywni mają też zadania ofensywne - dlatego tak ważną sprawą jest rozciągnięcie i uruchomienie skrzydeł, czyli grę na pełnej szerokości. Druga sprawa, to brak asekuracji, w systemie 4-3-3, czy 4-4-2 zupełnie inaczej ustawiała się pomoc do ewentualnej asekuracji boków, teraz nie ma Vidala czy Rakiticia, którzy pelnili taka role, więc boczny obrońca nie może sobie pozwolić na takie wyjście aby pozostawic cały pas bez nikogo z tyłu.

pax

1


Pokazałem Ci twoje kłasmtwo. MOżemy się mylić w interpretacjach pewnych zdarzeń czy zachowań na boisku, ja mogę twierdzic że kryje się od prawej a Ty od lewej i tu się możemy spierać i ktos z nas może się mylić. Jednak jak wskazujesz, że zawodnik A łamie spalonego, a to zupełnie inny zawodnik łamie linię co widac dokładnie na powtórkach to kłamstwo. Oglądasz kilka razy te powtórki i analizujesz, więc widząc cos takiego piszesz kłamstwa, dlatego raczej nikt poważnie nie będzie brał twoich wywodów.
"Skoro De Jong schodzi do boku to robi to z jakiegoś powodu a nie dlatego że chce tam pobiegać".
Ale ja nie twierdziłem, że schodzi tam bez powodu. To kolejna twoja nadinterpretacja, coś słabo z argumentami, skoro posuwasz się do takiego zachowania. Twierdziłem jednak, że schodzac tam zostawie pozycję którą powinien nominalnie zajmować i nią jest zmuszony wypełnic Busquets i nastepuje przesunięcie w linii pomocy. Jak widzisz nie odpowiadasz na pytania a chcesz dyskutować. Jeszcze raz spytam, kto obstawia środek skoro de Jong poszedł na lewą obronę, a do Busquetsa masz pretensje że: "to jego brakuje po stronie Roberto do pomocy".
"Więc po co Busi miał by pokrywać prawa stronę skoro piłka jest po lewej".
Przeciez masz pretensje, że go nie ma po prawej, przeciwnikom wystarczy przerzut bo piłka jest szybsza nawet od Usaina Bolta i Roberto jest tam sam na dwóch-trzech zawodników.
ps. nie muszę wymyślać twoich kłamstw, sam je piszesz:)

pax

0

@CulesBarcelion
Od przekonania trenera są treningi.
De Jong nie jest problemem? Przeciez miał swój udział przy stracie większości bramek Barcelony w tym sezonie.

pax

1

@Wymyslilemtosobie
"Ty nie rozumiesz taktyki".
Skwituję to uśmiechem.
"De Jong jak i Busi mają taką samą część boiska do pokrycia".
Dlatego z Tobą czasem nie ma sensu rozmawiac, bo to nie tylko te kłamstewka, nadinterpretacje i często brak logiki a zaprzeczenia samemu sobie. Piszesz o wspieraniu przez de Jonga lewej bocznej obrony, baaa o zastępowaniu Alby na tej pozycji przez de Jonga. Więc kto wtedy z pomocników asekuruje środek? I kto wtedy z pomocników asekuruje prawą stronę? Skoro jeden defensywnych pomocników zajmuje lewym bokiem to drugiemu zostaje cała reszta. Wiem, wiem, trudno to zrozumieć. To tylko logika.
Jak na razie de Jong ma współudział przy większosci bramek przeciwników i nie zmienią tego twoje niemerytoryczne wypowiedzi.

pax

1

@Peciak


Proszę bardzo, popatrz jak bardzo jest przyklejony do linii, praktycznie nie opuszcza strefy przy linii przez całe spotkanie. Jeżeli od tej strefy odklei się chociażby na 2 metry juz Roberto biegnie na obieg (3:33-3:42) ale to sa bardzo rzadkie przypadki, bo Dembele gra przy linii i przeważnie idzie do linii końcowej.
Pokazujesz mecze gdy grał na lewej stronie w komentarzach dotycząch prawej strony. Ja komentarz o grze Dembele jako osoby w pewien sposób ograczniczającą grę prawego obrońcy pisałem pod newsem dotyczącą Desta, w pewien sposob usprawiedliwiając jego dość bierną gre w tym aspekcie. Więc nie chodzi aby usprawiedliwić czymś Roberto (bo było to głównie w kontekście Desta), ale aby pokazac charakterystykę Dembele (której nie oceniam negatywnie, ale pokazuję jaka jest).

pax

0

@Peciak
"Nie mów też, że gra w 10 Betisu nie miała wpływu na ofensywniejsza grę ta strona boiska, bo oczywiście miała".
Jak wytłumaczysz to, że pisałem dokladnie to samo przed spotkaniem z Betisem, przed czerwona kartką?
Piszemy o tym sezonie, jego zejścia na środek i zostawienie miejsca na obieg to rzadkość. Piszesz o firmowych zejściach na uderzenie skoro on w lidze hiszpańskiej oddał 2 strzały!! w LM jest nieco lepiej ale tam były tez strzały sytuacyjne. Jego zejścia do środka to rzadkość w porównaniu z wejściami do linii końcowej, tu wieksza wiedzę ma @Rewolucja123 bo robił minuta po minucie Dembele. Ousame wchodzi przeważnie na pełnej prędkości do linii końcowej i stamtad próbuje dogrywac. Do tego jego ustawienie https://ifotos.pl/z/qqenppa nie daje mozliwości wejścia na obieg. W poprzednich sezonach była zupełnie inna sytuacja - przy 4-4-2 czy 4-3-3 boczny obrońca mógł bardziej aangazowac się w grę ofensywna bo jeden z pomocników (Vidal, Rakitić) zostawali z tyłu, teraz tego nie ma.
Ansu wyciagał bocznego obrońcę dla Alby, czy to saom robił Dembele dla Roberto? Proste.

pax

1

@Wymyslilemtosobie
"Napisałem komentarz że jesteś śmieszny (co jest prawdą bo inaczej twojej fachowości o piłce nie da się opisać). Czy to aż tak wulgarne?"
Pytaj moderacji za co usunęła Ci komentarze, ja nie wiem które i czy usunęła, widziałem w twoich komentarzach przekleństwa więc jest to złamaine regulaminu.

"Jeżeli De Jong wchodzi na pozycje na której powinien być Alba to moim zdaniem zastępuje go".
Mówię interpretujesz po sowjemu, de Jong nie wchodzi na bok obrony jako czwarty w linii.
"Nie wykazałeś kłamstw tylko jeszcze bardziej się pogrążyłeś".
Nie rozumiem takiego masochizmu, po co sie pogrążasz. Oglądałes powtórki i chociazby wskazałeś że Roberto złamał linie spalonego, mimo że to Araujo złamał linię a nie Roberto. Tyle są warte twoje teksty. Potem zamiast napisać, "przepraszam, pomyliłem się" i nie byłoby sprawy a tak udajesz że nie złapałem Cię na tym.

"Dembele jak i Fati powinni się skupić na ataku i w razie czego na szybkich kontrach. Idealnie było by jak by wspierali obronę ale zajeździli by się. [...] Nie pisałem że nie będą wspierać defensywy bo to każdy piłkarz powinien robić".
jedno zdanie sugeruje jedno, drugi co innego i jak tu z toba dyskutować, gdy zaprzeczasz sam sobie. To jak zajeździliby się czy jednak powinni wspierac i nie zajeździliby się?

"Tak jak Busiego koloryzujesz a moim zdaniem to jego brakuje po stronie Roberto do pomocy i przeważnie to jego brakuje w obronie. Mobilności brakuje i lepiej już nie będzie. De Jong co jakiś czas pomaga Albie, nawet czasem zastępuje go. Z prawej strony tego nie ma. [...] Nie oczekuje że Busi będzie wchodził na skrzydło. Raczej wolał bym żeby wchodził między Pique a Roberto".
Oglądaj spotkania, de Jong pomaga Albie bo w tamtym sektorze jest przeważnie piłka, więc tam tez są zawodnicy, Poza tym jak De Jong pomaga Albie , to wtedy Busi ogarniac ma środek (bo de Jonga nie ma tam) i całą przestrzeń do prawej linii (bo nie ma bocznych pomocników? Widzisz, że nie rozumiesz taktyki w systemie 4-2-3-1. dajesz de Jongowi ogarnięcie powiedzmy 1/4 przestrzeni (wsparcie dla Alby na lewej stronie) a Busquetsowi 3/4, ale winisz Busquetsa że nie wypełnia tej przestrzeni dokładnie.
Przeważnie to brakuje de Jonga, bo Frenkie jest chyba obecnie najwolniej wracającym zawodnikiem Barcelony.

pax

1

@Wymyslilemtosobie

"De Jong nie tyle zastepuje Albe co wchodzi na pocyzję trzeciego stopera - tak jak grał Roberto przez część pierwszej połowy."

Czyli chcesz powiedzieć że robi to co boczny obrońca ale nie zastępuje Alby?

Tak to jest z pewnymi osobami, że próbuja interpretować na swój sposob rzeczy oczywiste. Zastępowanie Alby byłoby w sytuacji gdy gramy 4 obrońcami w linii, a de Jong wchodzi na pozycję bocznego obrońcy, gra trzema stoperami jest jednak inna i dotyczy tylko sytuacji gdy przeprowadzamy atak pozycyjny. To nie jest zastępowanie zawodnika 1 na 1, w sytuacji gdy go brakuje gdy się bronimy.

"Nie wiem za co usunęli, nic nie napisali. Widać lubią cię i nie mogli patrzeć jak ktoś cię czyta i wyjaśnia. No trudno".
Jedyna osobą wyjasnianą byłeś Ty z tego co spobie przypominam (łacznie jak wskazywałem te kłamstewka - jak błędne wskazanie osoby która złamała linię spalonego byle dostosować do z góry założonej tezy), i jak znajde czas jeszcze się odniose do tametej rozmowy. Moderacja nie działa tak że kogos lubi czy nie, ale czy ktos łamie regulamin, z tego co pamietam używałeś przekleństw w swoim tekście. Teraz o swoj język masz do mnie pretensje?

"Ja nie widzę Busiego w obronie a tego oczekuje od Defensywnego pomocnika".
No właśnie, jak się nie chce czegoś widziec to się nie widzi. Busquets lepiej broni, lepiej się ustawia od de Jonga, ma więcej odbiorów i przechwytów od Holendra i mniej strat, no ale jak się z góry coś założy to tak potem jest. Oczekujesz od defensywnego pomocnika aby był bocznym pomocnikiem - Barcelona tak nie gra. Jest nowy system wprowadzony przez Koemana - wcześnij był Vidal i Rakitic którzy grali z boku pomocy. Teraz jest przesunięcie ciężaru gry na lewą stronę i przesuwają sie wszystkie formacje, dlatego brakuje zawodników z prawej strony.

"Wsparcie dla obrony przede wszystkim, później wyprowadzenie piłki. Dembele jak i Fati powinni się skupić na ataku i w razie czego na szybkich kontrach. Idealnie było by jak by wspierali obronę ale zajeździli by się".
Na tym polga nowoczesny futbol. Oczekujesz, że skrzydłowi nie będą wpierać zadań defensynych, a jesli to jedynie jako wartośc dodana. Mylisz się. Nominalna "9" jako najbardziej wysuniety też tylko zadania ofensywne - czyli już 3 zawodnikami mniej mamy bronić - bo by się nam zawodowcy zajeździli. Busquets wspiera obronę i następnie wyprowadza ataki.

pax

1

@Wymyslilemtosobie
Jeżeli ktos usunał Ci komentarze to znaczy, że łamały one regulamin, więc nie rozumiem o co teraz ten płacz tutaj.
Co do tego co piszesz, to wskazałem dlaczego tak sie dzieje w felietonie o początkach Koemana - cała druga linia i linia ataku została przesunieta na lewą stronę. Popatrz gdzie był Dembele gdy stracilismy pierwszą bramkę. W systemie 4-2-3-1 pivot jest jedynie wspierającym boki, a tu gówne wsparcie boków idzie od skrzydłowych, czego Dembele prawie nie robi.
De Jong nie tyle zastepuje Albe co wchodzi na pocyzję trzeciego stopera - tak jak grał Roberto przez część pierwszej połowy.

pax

2

@CulesBarcelion
Dest zagrał w sumie 2 spotkania od pierwszej minuty więc nie wiadomo jak się by sprawdził. To jest dopiero osoba która może się sprawdzić, ale jest jeszcze niewiadomą. Umtiti od 2 lat sie leczy, więc raczej nie nadaje się do pierwszego składu na już. A co z de Jongiem bo on popełnia najwięcej błędów skutkujących utratą bramek, jego na kogo bys wymienił? Czyli Alba jest ok ?

pax

3

@Peciak

"Wiesz z czego wynikała lepsza gra Roberto z Trincao? Spieszę z odpowiedzą: Betis grał w 10 i już nie było tej przewagi liczebnej na jego stronie, którą dość trafnie zauważyłeś".
No właśnie nie Panie Peciak. Ja o tym już pisałem przed mecze z Betisem, w newsie o Deście: " 5 listopada 2020, 15:36
Teraz doszedł Dembele i wcale to nie pomaga dla ofensywnej gry PO. Nie chodzi, że z Dembele prawa strona nie jest aktywna bo jest. Tylko zupełnie inaczej gra Dest/Roberto gry na prawej stronie jest Leo, Trincao, Griezman, Ansu czy Pedri. Dembele gra często sam (nie, że egoistycznie) ale sam idzie w drybling i nie zbiega do środka ale idzie do lini końcowej, dodatkowo ustawia się bardzo blisko linii bocznej. Nie daje to mozliwości wejścia na obieg PO, nie ma tez zbytnio możliwości gry kombinbacyjnej z Dembele, więc to też są dodatkowe czynniki ograniczające rolę ofensywna PO". Więc jak widać widziałem to przed Betisem i przed grą w przewadze.

"Ulala Panie Pax, czyżbym złapał Pana na tzw. podwójnych standardach?"
No raczej nie, ale fajnie to czytać :)

"W zeszłym sezonie wiele razy pisaliśmy o grze Semedo i Roberto i za każdym razem jak akcje rywali szły naszą prawą stroną i nie daj Boże Portugalczyk nie zablokował dośrodkowania, to był to jego błąd i bym w Twojej ocenie uznawany za współwinnego utracie bramki. Ja miałem przeciwne zdanie, że jeżeli zablokuje piłkę to plus dla niego, ale brak zablokowanie nie może być nazywany błędem - jest to prędzej dobry skill dośrodkowującego. Tutaj jak widać, Roberto wybielony całkowicie z utraty 1 gola. To jak to w końcu jest?"

Nelson nie miewał zbytnio przewagi liczebnej przeciwników, było to związane innym ustawieniem Barcelony gdzie było 4-3-3 lub 4-4-2, więc w większości sytuacji miał wsparcie Roberto, Vidala lub Ivana. Jeżeli przegrywał pojedynek 1 na 1 to wskazywałem, że popełnił błąd. W tym sezonie jest sytuacja, że ciągle jest przewaga przeciwnika w tym sektorze boiska ze względu na 4-2-3-1 i brak wsparcia skrzydłowego. Jeżeli natomiast Semedo miał przewagę liczebną czy "złe wsparcie" innych zawodników, lub grali przesunieta obrona i zostawiał skrzydło tak samo go usprawiedliwiałem a nawet broniłem. Tak jak np. przy bramce Viniciusa w Klasyku, gdzie akcja poszła prawą strona, ale Braithwait źle przejał Juniora a Semedo miał innego zawodnika, więc na niczym mnie nie złapałeś. Tak jak np. przy opisie gry Roberto z Juve gdzie wypomniałem mu dwa niezablokowane dośrodkowania.
mam nadzieję że dostatecznie wyjaśniłem. Zgadza się, że wskazuje dośrodkowanie jako winę zawodnika gdy przegra pojedynek 1 na 1 lub gdy stoi zbyt daleko od zawodnika a akcja jest w bocznym sektorze. Tutaj natomiast jest przewaga 2:1 i zrobił co mógł aby zablokowac dośrodkowanie. Tyle.

pax

4

@Khaniball

"Ma wkład jasne, dwie bramy z tyłu stracone ale dwie asysty, czyli na plus, to chcesz powiedzieć?
"

Nagle zaprzeczasz sam sobie. Najpierw uważasz że nie jest winny pierwszej bramki a potem że jest. Przy pierwszej bramce nie był winny, to już ustalilismy, przy drugiej można mu jakąś współwinę dać. Tyle.


"Nie był na swojej pozycji, był zbyt wysoko i dlatego nie nadążył, w dodatku jest wolny więc jak ktoś go ojedzie to już nie ma szans żeby dogonić".


Był na swojej pozycji, był przy najbardziej wysunietym zawodniku na boku obrony.
"Nie będę meczu od nowa oglądał czy szukał po internecie, bo nie zależy mi aż tak na udowodnieniu swojej racji komuś, kogo nawet nie znam. Ale odniosę się do tego w skrócie, on jest wolny, więc jak się spóźni chwilę, zacznie biec o sekundę poźniej niż powinien to już się robi różnica".
Pisałeś że był spóźniony cały mecz. Po co mijać się z prawdą? Gdy ktos mówi sprawdzam to nagle
"nie będę meczu od nowa oglądał"



Powiedziałeś conajwyżej 3. Rozumiem, że za dwie asysty nie dodajesz nic do ostatecznej oceny? Bo jeśli dodajesz to bez nich byloby 1.


"O De Jongu nie chce mi się rozpisywać, nie zagrał najlepiej ale to chłop z potencjałem, cały czas czekam aż zacznie podawać więcej i pewniej do przodu".
De Jong z przodu dał mniej od Roberto a mial wiekszy udzial przy obydwu bramkach straconych od Roberto. To zapytam jeszcze raz to jaką ocenę byś wystawił de Jongowi?

pax

4

@Khaniball
"Jasne. Z tego co mi wiadomo to grał na obronie, czyli to bierzemy pod uwagę najbardziej".
Najbardziej pewnie tak, ale wkład w ostateczny wynik jest jednak duży.

"Straciliśmy dwa gole, przy pierwszej bramie ciężko było zrobić więcej, (piłkarze tacy jak np. Vinicius Jr pewnie zrobili by więcej bo są po prostu szybsi, więc podanie musiało by być wyższe) więc to mu darujmy".
Czyli bez winy przy pierwszej bramce
"ale przy drugiej go nie było. Może mi ktoś powiedzieć gdzie był obrońca przy drugiej bramce?'
Przy drugiej był na swojej pozycji, a uciekającego zawodnika przejął Lenglet który został ograny, w polu karnym źle zachował sie Pique i de Jong. Oczywiście ma swój współudział przy tej jednej bramce i za to chcesz mu wystawić ocenę 1. Bo jak oceniasz go na 3 to rozumiem że te dwa dodatkowe punkty za grę ofensywną i dwie asysty.
"Cały mecz ogólnie był spóźniony".
Cały mecz powiadasz? Pokaż z 5-7 takich sytuacji. Bo możesz napisać że strzelił też 3 bramki samobojcze ale czy to ma przełożenie na rzeczywistość. Chyba nie.

Mam rozumieć, że za jedną akcję w obronie chcesz mu dać ocenę 1-3, to ile dasz de Jongowi, ocenę minusową?

pax

0

@Khaniball
Tzn.? MOżesz podac argumenty na taką ocenę ?

pax

10

Zrobił na siłę 4-2-3-1 chcąc cała taktyke podporządkować odzyskaniu najlepszej wersji de Jonga. Niestety ta taktyka w wielu momentach sie nie sprawdza, dodatkowo dając obu pivotom zadania ofensywne, po których obaj maja problemy z powrotami to mamy co mamy. Busquets nie grzeszy szybkością i zwrotnością a de Jong olewa powroty i truchta często do obrony. Te braki pivotów na przedpolu łata Pique wychodzac do przodu - 3 razy wyjdzie i ma odbiór, raz wyjdzie i zostawi dziurę na środku i jest pozamiatane.

Coś trzeba poprawić.

pax

2

@Czarny_ck
Jak narazie w największa liczbe straconych bramek zamieszany jest de Jong

pax

1

@Yosemite
a Messi 447 bramek w lidze :)
to jest kosmos

pax

4

@VenoM
Widzisz tłumacze Ci jak jest obecnie, ale tego nie przyjmujesz. Pokazuję Ci, że inaczej układa się gra jak na prawej występuje Ansu lub Trincao którzy grają na skrzydle ale to pomijasz. Pokazuję Ci, że ze wszystkich skrzydłowych charakterystyka Dembele jest inna bo on jako JEDYNY gra na linii bocznej co pokazałem na zdjęciach.
Dodatkowo zmieniła sie calkowicie taktyka - w ubiegłych sezonach boczny prawy obrońca mógł grać bardziej ofensywnie bo było zabezpieczenie w systemie 4-4-2 lub 4-3-3 strefę mógł osłaniac Vidal lub Rakitic 9a i tak Semedo grał asekurancko, lub tracił gdy dostawał piłkę). Teraz nie ma nikogo, więc kto ma to asekurować , jak większość druzyny jest z drugiej strony boiska a wejście do przodu skrzydłowego wraz z bocznym obońcą robi wielka dziurę. Jak jest Trincao lub Ansu to oni nie schodzą tak głęboko do linii końcowej.
Widzisz nowego trenera, widzisz nową taktykę, widzisz zupełnie inne ustawienie pomocników i ofensywnych graczy, widzisz zupełnie nowych zawodników w skałdzie ale i tak się upierasz, że jest tak samo jak było wcześniej.

pax

3

@VenoM
Jest zmiana ustawienia. tak jak jest zmiana w ilości ataków prawą i lewą stroną. chcviałes abym to dla ciebie sprawdził i jak grał Semedo to ilośc ataków prawa i lwera była porównywalna.
Normalnego skrzydłowego? Wytłumacz po co ? tzn. jak przy "normalnym skrzydłowym" by sie wtedy boczny obrońca zachowywał?
ja wskazałem na pewną charakterystyke Dembele i takiej charakterystyki nie ma Ansu czy Trincao czyli też skrzydłowi i takiej nie ma Messi, griezmann czy pedri też grający często na tej pozycji.
jak skrzydłowy zbiega do środka tak jak Dembele przy strzale bramki to byłoby ok, ale on tak prawie nigdy nie zbiega, tylko idzie do końca do linii końcowej. Przy takiej grze traci się atut gry na obignięcie przez bocznego obrońcy. Dembele nie robi np. tego co robi Ansu czyli nie wyciąga bocznego obrońcy robiąc miejsce dla wchodzacego Alby.

pax

2

@Tomo1989
tak gramy od początku sezonu i od początku sezonu roberto sam ogarnia całą połowe boiska
https://ifotos.pl/z/qqenpwa
W meczu z Betisem, przy pierwszej bramce jest jednym zawodnikiem barcelony na prawej połowie boiska.
https://ifotos.pl/z/qqexahh

pax

3

@CulesBarcelion
To napisz którzy defensywni zawodnicy obecnej Barcelony zasługują na grę.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?