pax

1

@ACRAB95
Diss jest to obrażanie drugiej osoby, co nie powinno miec miejsca. nawet jesli nie kibicujesz Barcelonie to nie powinno się obrażać jej zawodników. Można krytykować za słaba grę. Sam uzyłem tego słowa w kontekście pewnej nagonki na zawodnika, nagonki nie merytorycznej. Ty przyznałeś że miałes zamiar go obrazic. Co do twojego wpisu jest on oczywiście nie prawdziwy. Busi w tym sezonie grał chyba najbardziej ofensywny futbol z (defensywnych) pomocników. Pjanic zrobil więcej? tzn.. Wejście Busiego w pole karne przyczyniło się do bramki samobójczej z Villarealem, z Celta podania między linię i napędzajace ataki, z Juventusem grał 45 minut i wystawienie Leo z akcją i strzałekm Griezmana w słupek czy wystawienie Ansu przerzutem na sam na sam.
Nie gra rewelacyjnie, jednak z tych co wymieniłeś (Jong, Arthur, Rakitic) grał najbardziej wertykalnie i najszybciej (odgrywając głównie z pierwszej piłki).

pax

0

@Turio

"Też nie rozumiem, dlaczego mówi się tylko o przemocy wobec kobiet oraz, że traktuje się kobiety jakby były gorsze. Przecież jeśli ktoś się nad tobą znęca, to możesz to zgłosić na policję. Skarżenie się państwu na to, że ktoś boi się iść i zgłosić taki akt do odpowiednich służb jest bez sensu. Też nie rozumiem do końca, no bo jak kobieta da z liścia facetowi, to dlatego, że zasłużył, ale jak facet da kobiecie, o to już jest wielki problem. Czasem mam wrażenie, że kobiety chcą sobie zapewnić całkowity immunitet".
Jako człowiekowi jest mi po prostu przykro , gdy czytam takie bagatelizowanie problemu i nie czytanie postulatów. Tu była mowa o przesunięciu finansowania do pomocu dla ofiar przemocy. Mężczyzni są głównymi sprawcami przemocy i , możesz pisać co chcesz ale taka jest prawda. Z czego wysnułes wniosek o imunitecie dla kobiet? Czy jest taki postulat, czy tylko tak sobie zinterpretowałeś? Wsparcie dla ofiar gwałtów, ofiar żywym towarem, domów samotnych matek - rozumiem, że to zły postulat, bo go krytykujesz.
Z doświadczenia powiem, bo obracam się wokół osób zajmujacych się bezpieczeństwem - policjantów, prokuratorów, to nie masz pojęcia jak mężczyzna może katować i gwałcić swoją żonę i matke swoich dzieci, ale dla Ciebie to problem "dania z liścia". Gratuluję.

pax

0

@Ratamahatta

Widzę, że masz pretensje czy sugestie odnośnie de Jonga. Widzisz jak zagrał w tej akcji, ale omijasz ten temat merytorycznie, ale co pewien czas dajesz mi uszczypliwości z nim związane, abym chyba i jego wskazał jako winowające.
To, że łańcuch zdarzeń zaczął się od straty Leo, złej interwencji de Jonga i zostawienia korytarza podania przez Frenkiego do strzelca bramki to ja nie obwiniam tych graczy.

https://ifotos.pl/z/qqerexn

Następnie to Frenkie pobiegł za przyszłym strzelcem bramki, starając się go przejąć, ale raczej nie był to bieg na przejęcie zawodnika. Im dłużej biegli tym bardziej Holender odpuszczał.

https://ifotos.pl/z/qqerexs

To, że mimo prowadzenia piłki przez gracza Alaves, Frenkie zamiast go dogonić to swoim biegiem zostawał coraz bardziej w tyle...

https://ifotos.pl/z/qqerenp

Następie Frenkie praktycznie staje w miejscu widząc, że zawodnik Alaves za którym biegł przez 35 metrów jest nie obstawiony i go odpuszcza.

https://ifotos.pl/z/qqerenh

Można tu krytykować Leo za stratę, krytykować Busiego za złą interwencję i totalny brak powrotu, krytykować Frenkiego za nie zamknięcie korytarza podania i następnie powolny bieg i odpuszczenie strzelca w newralgicznej strefie, można ich za to krytykować ale jako zachowania które doprowadziły do groźnej kontry Alaves i tyle. Kontra skończyła się po przejęciu piłki przez Pique. Potem podanie Pique do Neto i fatalne zachowanie Neto i tyle. Ta sytuacja przypomina często grę gdy rywal stosuje pressing i stoper jest zmuszony podać do bramkarza. Jedna sytuacja kilkunastu w ciągu spotkania, błąd Neto nie był spowodowany stratą Leo 75 metrów dalej, brakiem powrotu Busquetsa, czy odpuszczeniem gracza przez de Jonga. Był spowodowany indywidualnym błędem w przyjęciu Neto.

Jeśli się mylę to przekonaj mnie, że się mylę, bo pisanie że ponad 20 sekund wcześniej Leo ma pierwszą stratę, albo że Busquets złą interwencją kieruje piłkę do przeciwnika a potem i tak Barcelona przejmuje piłkę i organizuje nowy atak nie są argumentami.

Przepraszam, może Ci się wydaje że faworyzuję tu de Jonga, ale moim zdaniem nie miał on bezpośredniego wpływu na utratę bramki.


pax

0

@Ratamahatta
Czy po interwencji Busquetsa odzyskaliśmy piłkę ? Bo jesli tak to rozumiem, że niechęc do zawodników przysłania Ci realną ocenę wydarzeń boiskowych.
Rozumiem że chcesz aby wskazał, że winny jest Messi, Busquets i de Jong, ale moim zdaniem winny jest Neto, gdyż popełnił błąd w sytuacji gdy mieliśmy piłkę.
Czemu nie odpowiadasz na pytania? Jaki wplyw na utratę bramki miała np. pierwsza strata Leo?

pax

0

@Ratamahatta

Czy strata Leo przed polem karnym lub zachowanie Busquetsa miało wpływ na błąd Neto?
Akcja została spacyfikowana, więc nie ma bezpośreniego pzrełożenia na sytuację. Byliśmy w bezpiecznym posiadaniu piłki.
Wczesniej w naszej akcji Leo dwa razy stracił piłkę, Busi niedokładnie zagarł i też stracil, de Jong przejał ale potem się tak ustawił jak widać. Akcja poszła po napędzającym podaniu, gdzie zawodnik podajacy nie został zablokowany a korytarz podania otwarty.
https://ifotos.pl/z/qqerers
Dla mnie nie ma to jednak przełożenia na utratę bramki. Piłka została przejęta, akcja spacyfikowana a indywidualny błąd zawodnika spowodował utratę bramki. Możesz miec odmienne zdanie ale wskaż gdzie nie jestem rzetelny, wskaż jak strata Leo czy zachowanie Busquetsa miało wpływ na utrate bramki?
Ja się mogę mylić, nie twierdzę, że jestem nieomylny, po prosatu chciałbym poznac argumentcję.
Nie rozumiem po co piszesz, że Messi dwa razy stracił piłkę, skoro raz stracil to odzyskaliśmy i zaczeliśmy budować nową akcję, jaki to ma wpływ na utratę bramki? Nie ma.
Tak jak złe wybicie Busquetsa było przejęciem pilki po stracie piłki przez Leo, to przejęcie piłki Busiego było takie że pzreciwnik przejmuje, potem Busquets robi wślizg a de Jong przejmuje piłkę i podaje do Leo - konstruujemy nowy atak. Jaki to ma wpływ na utratę bramki? Żadnego. Jesteśmy wposiadaniu piłki, czemu o tym piszesz? Zadaj sobie to pytanie.
Ostatnia strata Leo, miałaby by wplyw gdyby bramka padła bo Barcelona nie zdążyła zorganizowac obrony (gdyby było np. w innej strefie) i gdybyśmy nie przejeli piłki. Jednak my mielismy ustawiona obronę, piłke przejeliśmy, więc strata 75-80 metrów od bramki, gdy przejmujemy piłkę nie ma wpływu, chyba, że będziemy się wracać do 1 sekundy spotkania i rozpoczęcia gry od połowy boiska bo to była geneza wszystkiego.

pax

1

@Ratamahatta
Jakiś dziwny atak w moja stronę - gdzie tu widzisz moją niekonsekwencję? Prosiłbym wskazać. Strata Leo nie miała bezpośredniego przełożenia na bramkę, gdyż sytuacja została spacyfikowana. NIe chodzi nawet, że strata Leo byla w "bezpiezcnym sektorze" czyli przed polem karnym przeciwnika, nie chodzi nawet że mielismy przewage liczebną, gdy przeciwnik wychodzil z akcją, ale chodzi że przejeliśmy piłke, spacyfikowaliśmy akcję, a bramka padła po indywidualnym błędzie zawodnika w przyjęciu.
Traktuje wszystkich równo, wiem wiem niektórym fanboyom to sie nie podoba.

pax

3

„JAK TO SIĘ STAŁO”


Czyli cykl o tym jak tracimy bramki 1:1 z Alaves

Szybka kontra Alaves, jednak Barcelona w przewadze 3 na 2. Dobra interwencja Lengleta wyhamowuje akcję, mimo to dogranie idzie na prawą stronę w kierunku Rioji, tam Pique przejmuje niezbyt dokładne dogranie i akcja spacyfikowana. Pique mając w pobliżu zawodnika Alaves spokojnie odgrywa do Neto.

https://ifotos.pl/z/qqereph

To nie była trudna piłka do opanowania. Był czas aby ją spokojnie przyjąć, była na odpowiedniej wysokości, choć wcześniej lekko kozłująca, ale nie była też zagrana mocno. To nie był przysłowiowe „wsadzenie na minę”. Moim zdaniem Neto mógł początkowo zakładać, że Pique nie będzie podawał a jedynie blokował dostęp do piłki i bramkarz ostro wybiegł do piłki, aby wziąć ją do rąk. Tak sobie tłumaczę „mocne” jego wyjście w stronę piłki (czego prawie nigdy nie widzimy przy dograniach obrońców do bramkarza). Jednak zawodnik Alaves zbliżył się na tyle szybko, iż Pique nie mógł zastawić piłki nie dotykając jej, czekając aż Neto ją przejmie, więc zdecydował się zagrać do bramkarza. 10 metrów odległości to wystarczająca odległość przy niezbyt mocno zagranej piłce, aby ją dokładnie przyjąć. Nie dostrzegam tu błędu Pique.

https://ifotos.pl/z/qqerepr

Neto ma co najmniej 5 metrów od przeciwnika w momencie przyjmowania piłki. Błędem mogła być sama decyzja o przyjęciu. Gdyż miał otwarte korytarze podania z pierwszej piłki i nie był w tym momencie naciskany a piłka nie była trudna. Neto jakby bał się przyjąć piłkę lewą nogą co na tym poziomie jest niewytłumaczalne, wykonuje kroki odstawno-dostawne co ma wpływ na błędy w przyjęciu, aby za wszelka cenę przyjąć piłkę prawą nogą.

https://ifotos.pl/z/qqerepx

Piłkę przyjmuje na prawą nogę, jednak jest to bardzo złe przyjęcie, po którym piłka odskakuje i jeszcze dotyka lewej pięty, następnie Neto wykonuje 6 małych kroczków wokół własnej osi, szukając gdzie jest piłka bo przestał ją kontrolować. Tu jest kolejny błąd, widząc już że zawodnik jest przy nim powinien zastawić piłkę i krótkim ruchem nogi wybić piłkę na rzut rożny. On natomiast źle zastawia piłkę, bierze niepotrzebny zamach prawą nogą (co dodatkowo opóźnia możliwość zagrania) i próbuje wejść w drybling. Rioja wygarnia mu piłkę spod nóg i bramka.

https://ifotos.pl/z/qqerepn

https://ifotos.pl/z/qqerepe

Wcześniejsze stracone bramki w tym sezonie.

Liga hiszpańska

1. https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9186040#comment-9186040

2. https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9186197#comment-9186197

3. https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9176327#comment-9176327

4. https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9183509#comment-9183509

5. https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9186399#comment-9186399



Liga Mistrzów

https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9206048#comment-9206048


pax

1

@Imonkey
Czytaj ze zrozumieniem, to nie jest trudne.

pax

1

@Wymyslilemtosobie
Wyzywając innych się chcesz dowartościować, gdy ktoś punktuje napisane twoje bzdury. Dyskusja to domena kulturalnych. Nie napisałem kim Ty jesteś tylko czym są twoje wpisy. Ale widzac po przekleństwach które piszesz w komentarzach i poziomie komentarzy pewnego poziomu raczej dystkusja z Tobą nie przeszkoczy. A szkoda, każdy z niej mógłby cos wynieść.

pax

0

@MrCule_X
A jest paragraf na to, jesli propagują. Widzisz to może jest tak jak z tą pracą i zarobkiem kobiet, niby jest prawo a zycie życiem?

pax

1

@Imonkey
Pokazałem jeden przykład nierównego traktowania kobiety i mężczyzny w pracy. Przeczytaj watek od początku.

pax

0

@Midast
"Przy tak kiepskim wyniku (remis) nota "7" świadczyłaby o tym, że dany piłkarz w sposób szczególny się wyróżnił, a jak wiemy tak nie było".
Czyli uzależniasz ocenę poszczególnego zawodnika od wyniku. Czyli jak napastnik zagra mecz zycia i strzeli 4 bramki, to trzeba mu obinzyc ocenę bo drużyna tylko zremisowała 4:4 bo obrona zawaliła?
Miał 5 kluczowych podan, z czego 4 była bardzo dobrej jakości i kreacji, czy to jego wina że jego koledzy ich nie wykorzstali? Tak tym sie wyróżnił. Czy zasłużył na MOTM czy ocenę nie wiem, wiem jaki jest twoj stosunek do tego gracza.
A i przypominam, Semedo w całym sezonie ligowym 2018/2019, w 26 spotkaniach, 1602 minutach miał aż 4 kluczowe podania, Roberto w jednym spotkaniu wykręcił ich 5. No tak, gra ofensywna bocznego obrońcy nie jest tak istotna a statystyki nie oddają rzeczywistości :)

pax

1

@Rewolucja123
To jest osoba która ucieka od dyskusji, gdy zaczyna się kwestia argumentacji.
Pisze kłamstwa na temat Semedo i Roberto a jak przychodzi do dyskusji to ucieka.
czekam na @Midast pod felietonem o Semedo, ale stchórzył.
To juz nie pierwsza i zapewne nie ostatnia nagonka.
każdego zawodnika można krytykowac, tylko trzeba użyć do tego odpowiednich argumentów, a jedynym argumentem Kolegi @Midast jest oczywiście stwierdzenie "wiemy jak było". Trzeba merytorycznie pochylic się nad tą argumentacją.

pax

2

@Wymyslilemtosobie
Pod meczem z Juventusem pisząc bzdury co do ustawienia w obronie.

pax

0

@Wymyslilemtosobie
Po prostu mylisz się w swoich wpisach. Nie pierwszy raz i pewnie nie ostatni :)

pax

2

@Bogan
Skoro jest tak dobrze, to po co ten postulat? Chyba, że tak dobrze nie jest jak byc powinno lub postulat jest spełnoniony, więc samo zajmowanie sie nim jest bezsensowne.

pax

2

@JarrusFCB
Powtórzyłeś to co napisał kolega powyżej.
Podałem przykład i nie koniecznie jest to skazane w sądzie na wygraną. Są pewne kwestie uznaniowe, leżące w kompetencji pracodawcy.
To czego się domagaja kobiety w tym postulacie? ja wytłumaczyłem jak to ja rozumiem. A jak ty to rozumiesz?

pax

2

@draxidox
Dlaczego zakładasz że będzie miał gorszych pracowników? Rozważamy tutaj właśnie taki przypadek, że pracownicy nie różnią sie poziomem pracy a jedynie wyplatą. Byłoby to logiczne zatrudniac tylko kobiety za niższe stawki, jeżeli tak samo miałyby wykonywać pracę jak mężczyźni.

pax

2

@Rothan1
@clyde dobrze Ci doradza. Teraz weź sobie open czy libre, ale dajac do sprawdzenia czy juz ostateczna wersja wysyłana do promotora czy dziekanatu lepiej w wordzie, albo pdf (tylko może miec promotor z nanoszeniem poprawek). gdy już napiszesz w np. open idź do kogos z wordem czy weź wersję próbną i sprawdź przesunięcia, wykresy bo się potem na ostatnia chwile możesz się zdziwić.

pax

2

@FutbolToMagia , @Remi70 , @Murazor
czekam na komentarz FTM po meczu i skomentowanie, tego, że Roberto nic nie wniósł do ofensywy , oprócz ...5 kluczowych podań w tym wystawienia 4 kreatywnych piłek z których powinne paść bramki. Był najbardziej efektywnym zawodnikiem w ofensywie, no ale dla Pana FTM nic nie wniósł w tym meczu do ofensywy, czekam na skomentowanie przez redakcje nadania mu zawodnika meczu dzieki jego ofensywnej grze.
Ciekawe czy tym razem pod ocenami cokolwiek napisze czy zrezygnuje z dyskusji.

pax

8

@insp1re
Jasne że tak, dlatego cieszę się że jest np. Dest, który jeszcze nie gra oszałamiająco, ale za niedługo może poważnie naciskać na Roberto Albę i o to chodzi.
Nikt za darmo grać nie powinien, czy dlatego że jest kumplem Leo, czy za bramkę z zPSG, czy że jest młody i ma potencjał. Wszyscy równe szanse a weryfikacja na boisku.

pax

1

@insp1re
Jeżeli w danym momencie byłby najsłabszy to powinien siedzieć, tak jak w przypadku gdyby to był de Jong czy Pjanic. Ważne jest dobro drużyny a nie ego zawodnika.

pax

4

Fajnie że naciska, cała trójka powinna wzajemnie się motywować. Słabszy siedzi na ławie i zasuwa na treningach. Dobrze by było jakby nie było faworyzowania tzw. Świętych krów, tylko grają Ci którzy mają odpowiednią formę w danym momencie.

pax

0

@Rewolucja123
Przecież to walka z wiatrakami. Jest diss na busquetsa i nic z tym nie zrobisz

pax

0

@Mroziu
Fajnie że naciska, cała trójka powinna wzajemnie się motywować. Słabszy siedzi na ławie i zasuwa na treningach. Dobrze by było jakby nie było faworyzowania tzw. Świętych krów, tylko grają Ci którzy mają odpowiednią formę.

pax

0

@noface
Nie bardzo.

pax

4

@wyrek

Sądzę, że głównie kobietom chodzi właśnie o to aby miec równe szanse. Tylko tyle i aż tyle. Nie chodzi aby zarabiac więcej, ale aby byc rowno traktowane. Nie chodzi o jakis jeden konkretny przykład, ale o samo nastawienie, że kobieta pracuje gorzej więc może być gorzej wynagradzana.

pax

2

@ryba84
No właśnie nie. Dokonałeś rozróżnienia ale udajesz, że takiego nie dokonaleś. Jeżeli masz dwóch handlowców i jeden zarabia dla firmy 20 tysięcy a drugi 15 tysięcy to w wypłacie jest różnica ze względu na dochód który dzięki danemu pracownikowi ma firma - ta sama firma, to samo stanowisko, ten sam zakres obowiązków. Jeżeli jeden magazynier spakuje 200 zamówień a drugi 150 to tak samo ma to analogicznie odniesienie do wypłaty. Więc dokonałeś rozróżnienia ze względu na wyniki w pracy. Więc sa to inne przykłady.
Mówimy o takiej samej pracy, na tym samym stanowisku, czyli jeden i drugi pakuje 200 zamówień ale są inaczej wynagradzani bo kryterium jest płeć.

pax

2

@SiSenior
"Nie ma, nie będzie czegoś takiego jak równość płac w stosunku do wszystkich pracowników bez względu na płeć, orientację, wiarę, kolor skóry itd".

Jeśli dany pracownik, ma takie samo stanowisko jak ktos inny z tej samej firmy (też świeżo zatrudniony, z takim samym wykształceniem, kwalifikacjami, dorobkiem), pracuje taik samo ciązko, przynosi taki sam dochód dla firmy to dlaczego ma być opłacany gorzej ze względu na płeć, orientację, wiare czy kolor skóry?
Teraz specjalnie nadinterpretuję, ale pokażę o co chodzi, a czemu Ty nie zaprzeczasz.
Kobieta - stawka 50% mniej
Kobieta, lesbijka - stawka 75% mniej
Kobieta, lesbijka i do tego ciemnoskóra - nie placimy.
Jeżeli ktos wykonuje swoja pracę sumiennie to powinin byc wynagradzany uczciwie. Tyle, nie mniej i nie więcej niz inna osoba robiąca to samo i tak samo.

pax

3

@ryba84
Nie za bardzo rozumiesz? Przykład z kopalnia jest głupi do granic możliwości. czy jakaś kobieta protestuje bo zarabia mniej w kopalni? Nie, kobiety nie pracuja na dole i nie maja o to pretensji. Przykład z magazynem jest tak samo niewspółmierny bo nie odnosi sie do takiej samej pracy, ale do rozróznienia wyrobionej normy czyli efektów. Kobiety u "Ciebie" na magazynie nie zarabiaja mniej bo sa kobietami, ale że uszykują mniej czy wolniej zamówienie a to nie to samo. Rozmawiamy o tej samej pracy, na tym samym stanowisku.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?