pax

1

@zombie
Aż tak dobrze z kreacją u nich nie było, z tymi sytuacjami bramkowymi bym nie przesadzał. Biliśmy trochę głowa w mur, a najlepsze sytuacje były raczej autorstwa Messi, Ansu i Roberto niż wymienionych zmienników. Nie chodzi o to że grali źle, bo tego nie napisałem, ale sam stounek strat do odbiorów może zastanawiać.

pax

1

@G9 , @Bagsik88 , @Beztroskii


„We wczorajszym meczu oddaliśmy 25 strzałów in total... 25 strzałów. Z tego celnych było jakieś 10. To nie mów że niechlujni byli zmiennicy, bo dzięki nim zaczęliśmy dochodzić do jakichkolwiek sytuacji. [...]Nie liczę strzałów Messiego, bo to SFG. Ale wejście Pedriego i Pjanicia całkowicie zmieniło obraz gry. Zaczęliśmy szybko przechodzić podaniami do przodu, zamiast klepać między obrońcami”.


To sprawdźmy, jaki był wpływ zmienników.


6 strzałów zmienników 2 celne (Pjanic i Dest), 2 strzały Trincao z nieprzygotowanej pozycji poza polem karnym, gdy za każdym razem obrońca blokował mu światło bramki. Strzał Pjanica po podaniu Leo raczej kiks nie strzał i dodatkowo zablokowany strzał Desta.


Jak było w bezpośredniej kreacji w drugiej połowie:.


47:43 strzał Leo z ostrego kąta po podaniu de Jonga


50:46 podanie PJANICA do Leo który decyduje się na indywidualna akcję i oddaje lekki strzał


53:30 wrzutka Roberto do Ansu – świetna sytuacja


59:25 Messi z rzutu wolnego wysoko nad bramką


62:57 Gol Griezmana, po tym jak Ansu wszedl w przebitkę z przeciwnikiem


64:35 Roberto zalicza odbiór przy polu karnym Alaves po swojej stracie i wystawia Leo, strzał Leo obok bramki


67:40 Messi z rzutu wolnego podaje do PJANICA ten bardzo zły strzał


73:40 podanie Pedriego do Fatiego, gdy przy nim jest dwóch zawodników, strzał zablokowany


76:58 strzał Ansu z boku pola karnego po dograniu Leo


77:48 bezsensowny strzał TRINCAO z dystansu gdy był kryty przez dwóch zawodników


82:40 strzał TRINCAO zza pola karnego gdy obrońca zasłania światło bramki, strzał zblokowany


83:04 PJANIC do DESTA strzał sprzed pola karnego blokuje obrońca


87:00 Messi z rzutu wolnego do Desta którego strzał z 12 metrów broni bramkarz


87:33 PEDRI do Pjanica i strzał z około 30 metrów


88:24 Messi wrzutka na Pique i strzał Pique


89:08 Roberto wykłada Pique w polu karnym, ale nie trafia czysto w piłkę


90:41 Roberto do Leo, ale strzał z dystansu zablokowany


93:08 PEDRI przed polem karnym do Leo którego strzał jest zablokowany


93:30 PJANIC do LEO, ten decyduje się na akcję indywidualną, robi rajd i strzela obok bramki


Było wiele nichlujnych zagrań zmienników – 74:43 dośrodkowanie Pjanica kilkanaście metrów nad bramką, podanie Pedriego kilka metrów w aut gdzie ktokolwiek z Barcelony był kilka metrów od miejsca gdzie piłka przekroczyła linię (48:30), dośrodkowanie Desta w 76’ i 94’ minucie. Było kilka takich sytuacji, kilka niepotrzebnych strat. Wiele znich wynikało właśnie z nonszlancji, barku doświadczenie itd.


„Ale wejście Pedriego i Pjanicia całkowicie zmieniło obraz gry. Zaczęliśmy szybko przechodzić podaniami do przodu, zamiast klepać między obrońcami. [...] Dawno nie widziałem Barcy tak szaleńczo atakującej przeciwnika, a to już jest coś. Musi przyjść tylko skuteczność”.


Dużo słabszy przeciwnik gra w osłabieniu, Koeman wycofuje graczy defensywnych i wysyła do boju prawie wszystkich graczy ofensywnych których ma to trudno to nie atakować przeciwnika. To były główne czynniki obrazu gry. Wprowadzenie Pedriego i Pjanica było w 46 minucie a po 15 minutach była czerwona kartka. W ciągu tych 15 minut Barcelona miała 4 strzały – 3 razy Messi i raz Ansu, Pedri nie miał otwierających podań, a Pjanic jedno do Leo który aby oddac strzał i tak musiał przeprowadzić akcję indywidualną. Sytuacja się zmieniła po czerwonej kartce a nie po zmianach dokonanych w połowie. Więc wejście Pedriego i Pjanica nie było tak kluczowe dla zmiany obrazu gry jak czerwona czerwona kartka.


Tu jest tak, że jak się zauważy jakis element negatywny u kogos kto jest high to od razu jest atak na osobę. Nigdzie nie napisałem, że grali źle, fatalnie, tylko że mieli niewytłumaczalną liczbę strat, która często wynikała z niechlujstwa. Pedri miał fajną wizję gry, kilka fajnych ciekawych zagrań zrobił, szukał miejsca, przestrzeni ale często brakowało w nich jakości o czym pisałem (czasem lekko za mocno, czasem troszkę za lekko). Najgroźniejsze akcje były jednak autorstwa Messi, Ansu, Roberto a nie Pedri, Pjanic,Trincao.

Co nie oznacza, że grali źle, ale że jeszcze brakuje im doświadczenia i troszke jakości bo Pedro ma dobrą wizję gry.
ps. ja np. odnotowałem przechwyt Pedriego w 65:53 czego nie ma w statystykach.

pax

2

@Beztroskii
Chętnie podyskutuje na ten temat. Z innymi również. Teraz wychodzę, ale zdążyłem drugi raz zobaczyć 2 połowę.
Wypisalem sobie wszystkei strzały z drugiej połowy, w jakich okolicznościach były i kto podawał i kto strzelał.

pax

1

@Beztroskii
Głónie jest rozmowa ile dali zmiennicy. Więc ile tych sytuacji klarownych stworzylismy w 2 połowie?

pax

2

@Janiama
Tylko jest.............presja wyniku.
I o tym piszę, że jak chcemy wygrywać, nie zawsze usprawiedliwiajmy straty i brak odbiorów wiekiem. Chyba, że nie zalezy nam na zwycięstwach i nie rozliczamy z dobrych wyników ale zakładamy przedłuzona aklimatyzację młodych i ogrywanie się.

pax

3

@G9
Długość utrzymywania się przy piłce może mieć wplyw na odbiory ale nie jest to jednoznaczne, bo jednak piłke tracilismy. Jesli zawodnik jest przy piłce 2,5 minuty a Ty 7,5 minuty (bo długo rozgrywasz piłkę po obwodzie) i on ma 2 straty posiadania i Ty 2 straty to jakie przełożenie na straty ma utrzymywanie się przy piłce? Nie jest to chyba problem aby to zrozumieć?
Pokazałem jedynie ilość strat, zbytnio tu nie analizowałem, tylko wyraziłem swoje zdanie, że taka ilość strat i stosunek odbiorów do strat jest niezrozumiała. Rozumiem, że nie mogę napisac krótkiego posta bo oczekujesz dogłębnej kilustronicowej analizy, jak jej nie dostajesz to masz o to pretensje.
"Straty były, ale np. nie oznacza to odbioru w wykonaniu Alaves - bo nie będzie to retrieval w statystykach tylko interception".
I tu sie mylisz, "Interception" oznacza przechwyt piłki przez przeciwnika, przeciwnik ma odbiór piłki, tylko jest róznica między przechwytem czyli przejęciem piłki pomiędzy podającym a odbiorcą a odbiorem bezposrednim (tackles) na pilkarzu.
Wiem jak to wyglądało i ile strzałów oddalismy, jednak ile było klarownych sytuacji? Ile było 100% sytuacji? Sytuacji sam na sam? NIe chcesz liczyc strzałów Leo to juz masz 10 strzałów mniej i zostaje 3 celne strzały w meczu (oprócz bramki Griezmana).
Co do np. Pedriego super, że miał 4 kluczowe podania, ale 17 razy stracił piłkę w tym zaliczono mu 14 strat (2 rózne źródła). Wskaż ile było tych podań zmienników rozrywających obronę. 17 tracił piłkę w 1 polowie spotkania.
Fajnie, że cisneliśmy, ale niewiele to dawało bo nie było pomysłu, kilka strzałów z dystansu, praktycznie brak ruchu pionwego.
Wejście Pedriego i Pjanica zmieniło obraz gry? Może, a może czerwona kartka, gra w osłabieniu (wycofanie napastnika) i zamurowanie dostępu do bramki. MOże to, może to a może wszystko po trochu.

pax

3

@Matan_Zajcev
Jasne, tylko po stracie trzeba piłke odebrac, aby znowu rozpocząc akcję. Bez odbioru nie ma nowej akcji.
Skoro przypominasz Guardiole, Lucho, Setiena, a może i valverde, ja dodam Martino i Villanowę - czy w tym okresie powiedzmy od 12 lat była taka sytuacja że nie wygralismy jednego spotkania w ciągu 4 spotkań ligowych z rzędu?

pax

0

@Wymyslilemtosobie
Jak sam widzisz nie wykazałeś gdzie się pomyliłem i nie chodzi tylko o twoje pzrypuszczenia i gdybanie. Może masz racje, ale podane przykaldy pokazują cos innego. W żaden sposób nie udowodniles swojego stwierdzenia. I nie chodzi o to aby przeciwnik miał sytuację i że wtedy bym to zobaczył. jednak nie pokazałes nic aby cos udowodnic.
Więc zapytam inaczej, jak Roberto powinien sie zachować? W prawie połowie przykładów jego zejście do środka kończyło sie jego odbiorem, faulem na nim, przechwytem, w drugiej prawie połowie piłka nie docierała w jego strefę. Były 2-3 sytuacje w których Morata raz uciekł de Jongowi a raz wyszedl przed Araujo.
Zaczyna się robic mała schizofrenia, ale przynajmniej juz nie uznajesz przesunietej obrony za błąd, ale za błąd uznajesz jej nieumiejetne wykonanie. To juz postęp, duzy bo wcześniej uważałeś że trzeba pilnowac tylko swojej strony, twierdząc że asekuracja środka obrony to błąd dla bocznych obrońców.
Wskaż te błędy, narazie uważałeś za błąd samo przesuniecie do srodka i zostawienie skrzydłowego, teraz już tak nie uważasz, ale błędem jest nieumiejetne przesunięcie. To gdzie twoim zdaniem powinien stac Roberto w tych sytuacjach?

"Powtórzę też że nie w tym widzę błąd ustawiania się Roberto, tylko robienie tego w nieumiejętny sposób(czy to też z wielkiej napisać żebyś zrozumiał?). Podane sytuacje pokazują możliwości które stwarza drużynie przeciwnej i oczywiście jest to gdybanie".
Jakie mozliwości? Ciagle piszesz że tą możliwościa jest podanie na opuszczone skrzydło z drugiej strony przynajesz rację, że boczny obrońca nie popełnia błędu schodzac do opuszconego środka przez stoperów. Zdecyduj się. Zaprzeczasz sam sobie.
Jeszcze raz spytam, jak powinien zachować się w takich sytuacjach, przypominam nie mamy narazie technologii aby być w dwóch miejscach jednocześnie - kryć środek i bok, wchodzacego na środku i skrzydłowego.
Odpuśćmy sobie teksty o ośmieszaniu, większośc kto czyta tą dyskusję niech sama sobie wyrobi zdanie :)

pax

9

@draxidox
Wskazywało by to, że dziecko jest od urodzenia a nie od poczęcia.

pax

13

@blaugrana16
Uwielbiam takie komentarze :)
Tego nie napisałem ale skoro Ty tak sądzisz to bardzo mi miło i dziękuję za uznanie :)

pax

0

@BarcaInfo
dzięki, fajnie by było :)

pax

3

@Mr8lack
Z Juventusem mielismy więcej i bardziej klarownych. Wczoraj cisneliśmy ale nic zbytnio z tego nie wynikało.

pax

3

@kaladin , @Bocheno1
Ja się zgodzę z większym posiadaniem, ja się zgodze że trzeba wtedy kreowac sytuacje. Jednak statystyka tej trójki 25 do 0 jest niewytłumaczalna.
Posiadanie ma to do siebie że dłużej utrzymujesz się przy piłce, ale Jak masz 105 strat to znaczy że przeciwnik odzyskał posiadanie 105 razy, więc wtedy trzeba zawalczyc o odzyskanie piłki.
Dobrych okazji wcale nie by ło za dużo, strzały z dystansu, strzały zablokowane, strzały sytuacyjne.

pax

14

Koeman jeszcze nie ogarna nie tylko ustawienia, ale pewnych schematów, lepszej transmisji, stref na boisku. To, że ma problem z autobusami to było wiadome, nie ma pomysłu niestety jak narazie. Jedna z liczb które redakcja podała pod ocenami, której obraz jest przerażający.
Oprócz Pique i Griezmana których mozna wyroznić za destrukcję (8 strat i 12 odbiorów) to reszta druzyna a szczególnie rezerwowi grali strasznie niechlujnie, złe wybory, błędy w przyjęciu, straty posiadania - więc jak odrobic stratę.
Oprócz wymienionego Griezmana i Pique reszta druzyny zaliczyła 105 strat i 16 odbiorów, w tym rezerwowi (Pedri, Trincao, Pjanić, Dest) 33 straty i tylko 3 odbiory. Odliczając Pjanica to wymieniona trójka 25 strat i 0 odbiorów. Powinni byc pełni energii i zmotywowani, wypoczęci i gryźć trawę w 2 połowie. O czym my więc rozmawiamy.

pax

0

@BarcaInfo
Jesteś biegły w szukaniu róznych informacji. Jesteś w stanie znaleźc inforamcję o przebiegniętych kilometrach w tym spotkaniu ?

pax

1

@BarcaInfo
W oczy rzucają się dwie statystyki, jednak pozytywna i druga negatywna.
4 kluczowe podania w 45 minut
17 strat w 45 minut

pax

0

@Wymyslilemtosobie
I jeszcze jedno, puściłem komentarz na ramblę pokazując wielu osobom na czym polega asekuracja, czy przesunięta obrona. Pisałem też w felietonie i tu to przytaczałem, że ma tez swoja wadę w postaci odsłoniętego skrzydła, ale nie jest to błędem co usilnie starałes się wykazać ale nic z tego nie wyszło. Nie wszyscy to wiedzą, jak widac po tej dyskusji.

pax

0

@Wymyslilemtosobie
„4:25 - Roberto robi masaż Moracie. To nie jest krycie, nawet nie blokowanie. Tylko złe podanie ratuje go”.

Jak jego ratuje? Przecież to niby według Ciebie pozycja Araujo, a Roberto niby popełnia błąd wspierając stopera bo powinien być przyspawany na prawej obronie. Roberto odpuszcza Moratę gdy już wie że ten do piłki nie dojdzie. Kryje zawodnika idącego na sam na sam. Podający widząc naciskającego Roberto na Moratę z lewej strony podaje zbyt głęboko w prawą stronę. Rozumiem, że powinien odpuścić i stwierdzić, nie moja pozycja to go nie kryję? Tak się gra w nowoczesnym futbolu.



„19:22 umiejętnie prawie rozbraja pułapkę offside'owa (Araujo sygnalizuje spalonego), zostawiając za sobą masę przestrzeni. Precyzyjna piłka na skrzydło pokazała by to że Roberto nie zabezpiecza skrzydła i że nie miał by szans jakkolwiek zabezpieczyć przed potencjalnym strzałem”.

Gdyby pokazałaby gdyby, ciągle gdybasz w chwili dobrego czytania gry przez zawodnika, – dzięki zachowaniu Roberto Barcelona odzyskała piłkę, a Ty piszesz „gdyby” przeciwnik zagrał inaczej, nie zagrał. No i trzymajmy się faktów, Araujo źle stoi i to on rozbraja pułapkę offasjdową nie Roberto. Możemy mieć różne poglądy ale nie wymyślajmy.

https://ifotos.pl/z/qqehesn

„29:18

Przy dokładnej wrzutce Roberto tylko przyglądał by się jak zawodnik Juventusu oddaje strzał”.

Gdyby byłoby gdyby. Nie wiesz czy tak by było, podobne sytuacje kończyły się przejęciem Roberto, można napisać gdyby poszła długa wrzutka na zawodnika na skrzydle to Roberto by przejął, a następnie zrobił 70 metrowy rajd zakończony strzałem, ale to tylko gdyby gdyby tylko że w drugą stronę :), ja wolę trzymac się afktów, Ty gdybania.



„44:37

Roberto znów łamie linie spalonego, całe skrzydło wolne. Lenglet porusza się w stronę Moraty by go przejąć”.

Znów? Jeszcze takowej nie złamał. Może Lenglet się porusza, ale nawet na moment nie był go stanie przejąć Moraty stojąc 1,5-2 metry za nim nie od strony piłki, to Roberto zamyka korytarz podania do Moraty. Mógłbym przyjąć, że był tu błąd, ale nie Roberto ale pomocników, cała trójka jest zlokalizowana w jednym miejscu, natomiast wejście Danielo który był całkowicie odpuszczony przez pomocników spowodowało wyjście do niego Araujo, który zostawił nie obstawiony srodek obrony, w to miejsce musiał się udać Roberto bo środek jest ważniejszy niż boki. To normalne w nowoczesnym futbolu, to się nazywa asekuracja.

https://ifotos.pl/z/qqehess

„68:16

Roberto robi sztuczny tłum (tyle pozytywnego). Kompletnie nie wie co się dzieje na skrzydle. De Jong biegnie wspomóc Lenglet ale kątem oka widzi zawodnika Juventusu bo przygotowany jest już do zwrotu”.

Sytuacja jest taka, że 3 sekundy przed transmisją piłki, Roberto jest sam na stronie boiska z dwoma zawodnikami i umiejętnie ich „trzyma” a po drugiej stronie są wszyscy pozostali zawodnicy Barcelony.

https://ifotos.pl/z/qqehesa

Już w samej akcji odcina jednego zawodnika od wejścia po swojej lewej stromnie który wybiera opcje do środka i cały czas obserwuje Chiese.

https://ifotos.pl/z/qqeheap

A następnie zamyka korytarz podania do Chiesy. Szach i mat.

https://ifotos.pl/z/qqeheah



„68:56

Roberto zbiega do De Jonga. Wystarczyła by piłka między nich dwóch do Chiesy i znów akcja mocno pachnącą bramka”.

Gdyby wystarczyłaby gdyby. Naprawdę to gdybanie gdy przez całe spotkanie cały czas strefa jest praktycznie zabezpieczona jest dla mnie nie zrozumiałe. Przecież właśnie taka piłka została zagrana, tylko Morata wyprzedził de Jonga i wszedł od Jego strony a Chiesa miał za daleko do takiej piłki.

18:12

„Roberto jak i Araujo źle ustawieni. Wystarczyła by piłka do Chiesy i znów zaczyna być gorąco”.

Wystarczyłaby gdyby wystarczyłaby, ciągle jakieś przypuszczenia. Roberto zbiega i widzi jak Araujo zgubił Moratę, następnie Roberto wychodzi przez Moratę przewidując podanie dokonuje i przechwytu. Spacyfikował sytuacje po profesorsku, dla Ciebie to błąd.



30:59

„Centymetry ratują Roberto”.

Zawodnik świetnie blokuje podanie, ma przechwyt kierunkowy, dobrze czyta grę, obstawia korytarz podania, a tu że niby „centymetry go ratują”. Straszna niechęć musi być do niego, skoro po dobrym zagraniu i tak jest taki tekst.



73:17

„Błąd któregoś z środkowych obrońców wymusza błąd Roberto. Szybka piłka do środka i na skrzydło i pozycja Roberto nie wiele by dała”.

Na czym polega błąd Roberto, że stara się asekurowac opuszczoną najgroźniejszą strefę boiska czyli strefę bezpośrednio na wprost bramki? Tak sie gra i tak gra Barcelona, to asekuracja.

73:33

Roberto nie jest w stanie przeciąć podania do środka. Na zdj. Nie widać czy ktos jest na skrzydle i nie wiadomo czy piłka tam zagrana znów stała by się potencjalną akcja dla Juventusu.

Na czym znowu polega błąd Roberto, że stara się asekurowac opuszczoną najgroźniejszą strefę boiska czyli strefę bezpośrednio na wprost bramki? Po co pisac, że nie jest w stanie przeciąć podania, przeciez on nawet nie ma zamiaru przecinać podania ale pokryć zawodnika, przyblokować, utrudnić strzał jesli otrzymalby pilkę. Prawa strona byla zupełnie pusta, nie było tam zawodników Juventusu, ale nie wiem czemu napisałeś ¾ komentarza o tej sytuacji, że GDYBY tam ktoś był. Nawet gdyby był Roberto podjął słuszną decyzję zbiegając do najgroźniejszej strefy a wciąż słyszę o jakimś gdybaniu.



Przykład Alby pokazuje znów pokazuje że dokładna piłka wpeda w tarapaty i obronę i bramkarza. Po ułożeniu ciała widać że Lenglet ogarnia środek.

W większości przypadków Roberto jak i Barcelona ma szczęście że drużyna przeciwna nie wykorzystuje masy przestrzeni i możliwości która Roberto im tworzy (oczywiście wraz z całą drużyna Barcelony). Niestety niekiedy robi on sztuczny tłum zapominając o skrzydle i nie widzi potencjalnych zagrożeń jakie stwarza swoja grą i ustawianiem.

Rozumiem co chcesz napisać, ale tak gra Barcelona od lat i przesunięta obrona nie jest błędem. Takie ustawienie ćwiczy trener. To nie jest jakiś jednostkowy błąd aby pokazywać palcem – „patrz to błąd” oni (boczni obrońcy) tak grają. Jak widać daje to wymierne rezultaty, jasne czasem może się zdarzyć, że trzeba stanąć szerzej, bliżej skrzydła, ale właśnie wtedy dokonuje się wyboru, albo asekuracja środka albo skrzydła. Najgorsze jest stanie w połowie, ani krycie jednego, ani drugiego. Boczny obrońca nie może stać zbyt blisko skrzydłowego, bo ten ma wtedy możliwość minięcia go wzdłuż linii bocznej lub zejścia w stronę środka, więc boczny obrońca musi zająć taką pozycję, aby zminimalizować obie te możliwości. Poza tym cały czas mówimy o sytuacji, gdy piłka jest po drugiej stronie boiska a przerzut zajmuje kilka sekund, więc wtedy obrona dokonuje korekt. Błędem byłoby stać przyspawanym do swojej nominalnej pozycji, nie widząc ruchu zawodników drużyny przeciwnej i piłki.


"Wklejasz takie wycinki i jak się na nich przejechałeś to nagle wycinki ble".
Gdzie sa ble? Coś sobnie ubzdurałeś, gdzie się wypowiedziałem, że to co ja wkleiłem pokazujac Ci sytuacje potem stwierdziłem, że są Ble. Proszę wskaż.

"Nie mówie że moje założenia nie są błędne, mówie tylko że nie potrafiłeś w żaden sposób ich obalić. Coś tam próbowałeś, coś tam sobie ubzdurałeś, a na koniec wołasz "la ramblo pomocy"".
Pokazuję Ci ustawienie, baa pokazuję Ci wynikające z tego odbiory. Ty natomiast ciągle wymyślasz jakies wirtualne sytuacje które nie miały miajca ale mogłyby mieć. i to jest cała twoja argumentacja oparta na na rzeczywistości ale na gdybaniu,

"Pisałem że tylko "dobroduszność" rywali uchroniła Roberto i Ciebie od ośmieszenia".
Uff, całe szczęście, nam udało się uchronić, a Tobie?

pax

0

@Wymyslilemtosobie
Ludzi poprosiłem o wypowiedzenie się w tej sprawie.

"Głównym zarzutem było złe ustawianie się ale nie dlatego ze schodzi do środka tylko że robi to w nieumiejętny sposób".

Tylko Barcelona nie straciła bramki a to właśnie twoim zdaniem nieumiejętne schodzenie do środka kilkukrotnie ratowało drużynie tyłek, piłka tylko raz z twoich sytuacji przeszła na skrzydło i to nie z zagrywania z przeciwległego boku, ale ze środka. Argumenty mam zawsze, ale nie podaje jednak wycinku sytuacji aby podbudować swoje z góry błędne założenia.

pax

2

@dawidw4
Tzn. w jakim etapie Valverde przegrał sezon? Tylko LM. W lidze hiszpańskiej dwa mistrzostwa i jak go Bartomeu zmieniał to Barcelona była na pierwszym miejscu w lidze, wygrała grupę w LM i grała w ćwierć finale CdR.

pax

0

@POLAK12345
"Koncze dyskusje bo chyba nie umiesz czytac".
Ty nawet własnego słowa nie potrafisz dotrzymać, a co dopiero obronić swoje wywody. KEKW

pax

0

@POLAK12345
Gratuluję wywodu i hasła wprowadzenia do gry prawie 42 letniego rasiaka. Przykro mi że nie rozumiesz słowa po polsku. Zgadzam się z jednym, lepiej skończyć rozmowę, bo nie rozumiesz logicznych twierdzeń. Zdarza się.

pax

0

@POLAK12345
Lepiej jechac po zawodniku przed spotkaniem? Nie wiedząc jak zagra w spotkaniu, no to zapewne inteligentniejsze.

pax

0

@POLAK12345
Może się uda zrobic analizę po meczu.
Widzę, że nie rozumiesz moich komentarzy. Zdarza się. Piszę ciągle jak ktos gra słabo to należy się krytyka po meczu, a nie krytyka przed spotkaniem. Jak ktos gra dobrze to należy się pochwała a nie krytyka, ty natomiast nie zwracasz uwagi jak kto gra, ale patrzysz na nazwisko i tak oceniasz zawodnika.

pax

1

@Arnold1234
Czemu z Juve grał świetnie, podania ciasteczka, napędzał akcje.

pax

0

@Stoiczkow
Akurat zawodowo się tym zajmuje, więc pytam. Czy ostatnio odnotowano radykalny wzrost ataków antysemickich z strony muzułmanów w Francji?

pax

0

@daniel32778
Raczej próbuje pokazać że nie ma sensu jechać po zawodnikach i wyborze trenera przed spotkaniem.

Jak widać nie myliłem się 80% komentarzy dotyczy tylko tych dwóch zawodników.

pax

5

Raz, dwa, trzy, zaczynamy podjazd na Busiego i Roberto. Dajemy zielone :)

Fajnie atak, wreszcie dwa skrzydła.

pax

0

@paweldunajecfcb
To zależy które. Właśnie jestem na siłce.

pax

1

@Stoiczkow
Tzn. Jaką przyczyna?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?