pax

0

@El dominatore
NIgdzie tu nie pisałem o MOTM, tak jak o tym nie pisałem w czasie spotkania. Raczej widzę, że kogoś uwiera jak widzi dobra grę zawodnika Barcelony :)

I jeszcze pisać o Roberto w tekście o Pedrim, hmmm aż taki ból za dobre spotkanie.

pax

0

@POLAK12345
W kontekście przedwczorajszego spotkania jako argument wypomnieć mu spotkanie sprzed 2,5 roku

pax

12

Jeszcze nic wielkiego tak naprawdę nie pokazał (jedynie zasygnalizował, że ma potencjał), a czym mnie już zachwycił? Jedna drobna sprawa po 2 tygodniach opanował ustawienie i taktyke co jego poprzednik nie potrafił zrobić przez w 3 lata.
Cieszę się z rywalizacji Desta z Roberto, bo podnoszenie poziomu jest czyms dobrym dla zawodników i Barcelony.

pax

15

Pedri
Troszkę balonik zaczyna byc pompowany. Sam go zaraz po meczu chwaliłem, głównie za walkę, wybieganie i zrozumienie schematów Barcelony, lecz wiele jest jeszcze do nauki. Jednak zachwycił piłkarski świat głównie w 2 połowie, bo pierwsza była dość przeciętna. Straty na własnej polowie (25', 42') ograny przez Cuadrado w 15' akcja kończy się bramką Moraty (ale Var), niepotrzebnie przejmuje podanie 22' skierowane do Alby - akcja traci tempo. Jednak w pierwszej połowie były też pozytywny - 10' dobre odegranie do Alby, zablokował podania Cuadrado 19', 24', 26', dobra gra wzajemna z Albą i de Jongiem 21' czy z Leo 34, i efektowny zwód w 34'. Jednak bez wartości dodanej.
Druga połowa inna, wyszedł mniej bojaźliwy, był pewny w działaniu, jak to mówią Pan Piłkarz. Nie było idelanie (58' strata w dryblingu, 74' groźna strata z próbą wymuszenia karnego) ale było bardzo dobrze. 47 - dobra klepka z Leo, 60' - dobry drybling i przejście Cuadrado w srodkowej strefie, , 61'- napędzenie akcji na własnej połowie, 62' - zwód i minięcie Cuadrado, ofensywne napędzenie akcji i odegaranie do Leo, 64' najpierw przechwyt, potem dobre odegranie do Leo w pole karne, 65'- dobry drybling i gra kombinacyjna z Leo na wysokości pola karnego, 76' - dobra napędzajaca piłka do Leo w środku pola, 80'- dobry odbiór na Dybali.
Jest jeszcze sporo do nauki, ale ten chłopak nie miałby jeszcze u nas matury. Dobra gra, ale niech już go Koeman nie daje na skrzydło bo Pedri traci 70% swojego potencjału, on zyskuje w grze kombinacyjnej a nie jako wahadło, to nie ten profil zawodnika Panie Koeman. jak tak dalej będzie się rozwijał będzie dobrze.

pax

13

Roberto
Co do Roberto, to w tym sezonie nie zagrał jeszcze słabego spotkania. W spotkaniu z Juve znowu świetnie się ustawiał w obronie, zamykał korytarze, czyścil pole karne:
- 3' zablokowanie podania na skrzydlo
4- odbiór na lini pola karnego
9'-przechwyt
12'- odbiór wslizgiem
13'- dobrym ustawieniem zgarnia bezpańską piłkę w polu karnym
19'- przechwyt w polu karnym
24'- wybicie głową we własnym polu karnym
25'- odbiór we własnym polu karnym
31'- przechwyt we własnym polu karnym
46'- przechwyt we własnym polu karnym
48' zablokowanie przerzuttu
54' - przejęcie na wysokości pola karnego Juve
59'- wyczyszczenie głowa w własnym polu karnym
82' - przechwyt i rajd z podaniem do fatiego.

W ofensywie nie błyszczał, to fakt, na skrzydle pod linią był Dembele, po wejściu Ansu miał więcej miejsca co od razu przełożyło się na ofensywne wejścia. Z Dembele grał caly czas do przodu , ale to były po prostu pilki oddawane do Francuza, bez prób obiegnięcia (nie byłoby asekuracji) cały czas do przodu, ale to trochę mało (np. 4', 7', 10', 28', 34') do tego 1' dobra długa piłka do griezmana, 50' przerzut do Leo, 82' rajd z podaniem do Fatiego, 89' dobre wyjście , pociągnął ofensywnie, dobry pomysł z przerzutem ale za lekko. Dodatkowo często był tym trzecim stoperem, a przy wszelkich rzutach wolnych czy rożnych zostawal z tyłu jako jedyny stoper.
W obronie był bardzo uważny, dwa niezablokowane dosrodkowania i 2 strzały gdzie zostawił bardzo mało miejsca w trudnych warunkach (Chiesa i McKennie) i faul na żółta tez nie do końca przemyślany.
Fajnie, że jest wreszcie rywalizacja PO z Destem, z pożytkiem dla Barcelony.

pax

2

@dafik85
Ale on w tym sezonie gra lepiej od de Jonga, 2/3 spotkań to naprawdę dobre spotkania. Był współwinny 1 bramki w lidze przy 4 de Jonga.

pax

2

@Coutinho007
Po dobrym meczu calej czwórki powiedzmy Koeman powinien ich rotować tak aby każdy czuł i szansę i presję, poza tym powinien ściągnąc Pedriego ze skrzydła bo to mija się z celem, ale w 4-2-3-1 niestety tak musi być. Dla Pedriego idealne byłoby 4-3-3.

pax

2

@meez
Z tym bywa różnie, Busi często ma bardzo dobre penetrujące piłki. De Jong gra wyżej, ale to Busquets ma lepszy presing ma połowie rywala. Poza tym samobójcza bramka z Villarealem była po wejściu Busquetsa w pole karne. Jest tam duża wymienność, De Jong jest wyżej ale zajmuje tą pozycję, jednak oprócz podania do fatiego z ferencvarosem niewiele wnosi, oprócz stawrzania przewagi w lewym sektorze służcemu wyciagania prawego obrońcy by wszedł tam Alba.
Busquets ma większa wizję po prostu, tu nie chodzi o wydolność, szybkośc, ale taka inteligencja boiska jak narazie jest po stronie Busiego.

pax

1

@MarshallLAW
OK, tylko kogo ma zmieniać? Poza tym na początku sezonu był najwięcej biegającym zawodnikiem druzyny.

pax

3

@MarshallLAW
NIe mamy szybkich i silnych DP, siła to zgranie, gra druzynowa, ustawianie się. Obecnie Busi jest nawet lepszy od de Jonga, ale to wciąz zblizony poziom.

pax

2

@Coutinho007
Tylko który z naszych pomocników nadążał w tym sezonie?
De Jong, Busi, Coutinho ?
1 i 3 bramka Realu pokazuje, że nikt z nich nie jest zawodnikiem szybkim, zawodnikiem dobrym wydolnościowo i grającym box to box. Siła naszej pomocy to kolektyw, ustawianie się, czytanie gry.

pax

2

@Rewolucja123
Może to dziwne, ale lepiej patrzyło mi się na grę de Jonga na stoperze niż na defensywnym pomocniku odpowiedzialnym za transmisję i częściwo kreację.Na stoperze, grał szybko, prosto i do przodu, jasne że były to głównie podania na środek boiska, ale przynajmniej piłka krążyła, a jak na pomocniku to zwód, zwód, kółeczko do tylu, kółeczka do przodu, do boku, do tyłu, do przodu, kółeczko.

pax

4

@Mathoue
na jakiej podstawie to twierdzisz, de Jong był zamieszany w 4 z 5 bramek straconych w lidze.

pax

5

@Coutinho007
Nie zmienia to faktu, że Koemana powinen rotować wszystkimi trzeba pomocnikami. Tak, aby każdy z nich czuł presję.

pax

2

@Mathoue
Fajnie, że Pjanic się pokazał i teraz powinna być ostra konkurencja, bo de Jong to jest conajwyżej taka sama klasa obecnie co Busi. Więc nie powinno byc świętych krów.

pax

6

@masq
To nie błąd to ramblowska rzeczywistość :)
W połowie przypadków przed meczem wiadomo jakie kto będzie miał oceny.

pax

54

Wiem, że to nikt praktycznie nie docenia Busquetsa, a co dopiero aby go pochwalić. Jednak jego piłki z Juve w drugiej połowie byly kapitalne. Między linie, przerzuty i to 30 metrowy cross do Fatiego na sam na sam co Ansu postanowił nie wiedziec czemu szukac gdzies Braithwaita - czereśnia na szarlotce. Tak, tak, wiem, wiem, zaraz będzie że chudy, nie perspektywiczny, amigos itd. Pooglądajcie czasaem mecz bez uprzedzeń do jakiegoś zawodnika.

pax

0

@Cygan BRC
Polska ma obecnie największy deficyt w UE

pax

2

Nawiązujęc do klęczącego Pana na zdjęciu. To 3/4 rambli(useró) chciało przyjścia Cuadrado i odejścia Alvesa.

pax

0

@Midast
Ja Kolego, nie uciekam od dyskusji, tylko Ty.
Nie wiem czemu podkreślasz swój wiek, mimo że jestem młodszy, to tez do młodzików nie należę - kultura, odwaga - nie zależą od wieku Kolego.
Jeżeli uważam, że ktos nie ma racji to staram się to udowodnić, to mnie odróżnia od Kolegi.
Kolega nie potrafi przyznać, że nie ma racji wtedy poprostu tchórzy i ucieka od dyskusji. Rozumiem, jak Kolega chce coś powiedziec to ja mam odpowiadać, jeżeli chcę od Kolegi uzyskac odpowiedź to wtedy już "Koniec dyksuji".
Ja wciąż czekam na dyskusję, mieliśmy się wymienić poglądami, odpowiedź na wzajemne pytania, ale tylko Ja miałem odwagę.

pax

7

@Worny
Tu wezme Holendra w obronę. Akurat kilometry de Jonga w tym spotkaniu nie mają zbytniego znaczenia bo został przesuniety na stopera w 2 połowie.

pax

0

@Pablit
Czasem boli dobry mecz zawodnika Barcelony.

pax

2

@Senyer
Fajnie zagrał, prawie wszystko rozciągające podania z pierwszej piłki

pax

23

Pedri bardzo fajny mecz, może nie było kluczowy, może nie był efektowny, ale pracował, pracował, pracował.

pax

0

@El dominatore
Jak narazie w defensywie bardzo pewny. W ofensywie wypuszcza Dembele, plus dwa przerzuty i z 2 wyjścia do przodu gdy nie dostawał piłki, w ofensywie nie za bardzo sie udzielał, ale w defensywie jak narazie bez zarzutu. W polu karnym czyścił wszystko, odbierał piłki wchodzącym zawodnikom. Ogólnie jak narazie dobre spotkanie.
Wiadomo, z uprzedzeniami się nie wygra.

pax

4

Ogólnie nie jest źle, ale wciąż widać brak pomyslu. Piłka do Alby jak od 3 lat i to cała gra ofensywna, dzięki Dembele uruchomiona prawa strona, ale to za mało, wciąż brak ruchu wertykalnego. Wszyscy stoją, jeden z piłka probuje coś zrobic reszta patrzy czy mu się uda.

pax

0

@Volk
Roberto wszystko czyści w polu karnym.

pax

0

@Wymyslilemtosobie
Jasne że tak, każdy moze mieć swoją opinię. Od początku sezonu niestety de Jong gra słabiej od weterana. Wystarczy że napiszę iż de Jong był zamieszany w utratę 4 z 5 bramek w lidze hiszpańskiej a Busi w jedną. Czy też nie przekonam :)

pax

1

@Bocheno1
Życie :)
Po meczu będzie to samo, nie ważne kto jak zagra, te same teksty wytnij - wklej.

pax

3

@Kuba0605
Czemu? Grał lepiej od de Jonga.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?