pax

2

@tbas
NIe musi, poprostu pewne zapisy ustawy przestają obowiązywać.

pax

2

@Janiama
NO jeszcze mogą. Narazie mogą, jesli mają wyniki badania, skierowanie itd.. Chyba, że już ogłosili i wydrukowali wyrok TK, a tego nie słyszałem. Kwestia dni, a może jednak Pis się obudzi i poczeka do nowej ustawy z ogłoszeniem wyroku.

pax

1

@sebasek99
Już jestem.
„On zbiegł tam aż od Casemiro, bo widział że Brazylijczyk woli zostać i asekurować, więc nie przyda się Królewskim w akcji. Na pewno w tej akcji nie markował zaangażowania”.

Niestety się nie zgadzam, de Jong całkowicie olał powrót, nawet nie markował zaangażowania, po prostu potruchtał sobie, a na końcu akcji już stanął nawet co widać z innych kamer. Fakt, wcześniej niezbyt mocno zrobił przebieżkę w stronę Casemiro na połowie Realu, jednak od momentu gdy akcja została przerzucona a on przejął Valverde olał całkowicie grę. Między nim a Valverde jest 1-1,5 metra odległości, w momencie strzału jest prawie 30 metrów. ZERO zaangażowania.

Masz screen w trzech momentach.

1. Chwila gdy de Jong ma Valverde na 1,5 metra od siebie i całkowicie odpuszcza grę obronną.

2. Moment w którym Valverde wychodzi na czysta pozycję, popatrz gdzie jest de Jong – Zero zaangażowania, nie kryje nikogo, spacer .

3. Zaznaczone miejsce w którym jest valverde i de Jong w momencie oddawania strzału. Jeden pobiegł, drugi nawet nie potruchtał.

https://ifotos.pl/z/qqnqxar

„Zresztą polecam obejrzeć całą akcje od początku. Fede zaczynał wbiegać w tamten korytarzyk jeszcze za nim de Jong się jakkolwiek do niego zbliżył”,

Moim zdaniem nie jest to prawda, a nawet jest zupełnie odwrotna sytuacja, Valverde zbiega do boku a nawet lekko w kierunku własnej bramki a de Jong po skosie w kierunku bramki Barcelony, dopiero w chwili zawiązania krycia, Valverde robi zwrot w lewo o 90 stopni i biegnie w kierunku bramki Barcelony, w kierunku w który de Jong już się porusza.

https://ifotos.pl/z/qqnqxax

https://ifotos.pl/z/qqnqxae

„nie było szans aby Frenkie w jakikolwiek sposób dobiegł i zablokował możliwe podanie od Benzemy, na lepszej pozycji do tego był od samego początku Busi, który też wcześniej był w okolicach Valverde (Frenkie odbiegł od Casemiro aby wspomóc tamtą flankę)”,

W momecie, gdy Valverde „odkleja się” od de Jonga to Busi nie miał zbytnio czasu na reakcję, bo po dokładnie 1 SEKUNDZIE (zaznaczyłem specjalnie moment odklejenia się od de Jonga i zrównania się z Busquetsem) Valverde już mijał Busquetsa które nie zdążył nawet zareagować na odpuszczenie krycia przez de Jonga. Minęła sekunda. Jeżeli kryjesz zawodnika to szybciej widzisz jego ruch niż zawodnik, który jedynie asekuruje patrząc na piłkę i innych zawodników, szczególnie jeśli miał tak niewiele czasu na reakcję. Poza tym, mając na plecach zawodnika i robiąc kilka kontaktów z piłką co wiadomo że spowalnia bieg, to de Jong mógł wywrzeć presję, utrudnić opanowanie przyjęcia piłki, skutecznie naciskać, aby zawodnik nie miał komfortu oddania celnego strzału, a tu olał całkowicie sytuacje i przespacerował się jedynie. Różnica prawie 30 metrów biegu na odległości około 45 metrów to katastrofa.


Moment odklejenia się Valverde od de Jonga i olania powrotu przez Holendra, czas 4:43

https://ifotos.pl/z/qqnqxaw



Moment mijania Busquetsa przez Valverde, czas 4:44.

https://ifotos.pl/z/qqnqxas


„On zbiegł tam aż od Casemiro, bo widział że Brazylijczyk woli zostać i asekurować, więc nie przyda się Królewskim w akcji”.

To po co tam zbiegał skoro widział, że Brazylijczyk nie przyda się królewskim w akcji? Sam pisałeś: „Dopowiem tylko, że zawodowcy uczą się też biegać mądrze, a nie dużo, przy czym odpowiednie rozkładanie sił w spotkaniu, jest jedną z najważniejszych umiejętności do opanowania”. Wcześniej przed tym zbiegnięciem był właśnie na środku boiska czyli na pozycji na którą wszedł Valverde, ale zostawił tą pozycję. Nie uważam, że źle zrobił zbiegając w stronę Casemiro, bo powinien pomagać w pressingu, który wtedy zrobił Leo, ale zaniedbał już całkowicie pressing w dużo groźniejszej sytuacji i strefie.

„Na pewno w tej akcji nie markował zaangażowania”.

Jeżeli spacer nazywasz zaangażowaniem, to prawdopodobnie mu tego nie zabrakło.

„Ja wiem co tutaj was może prowadzić do innych wniosków. Znacie wynik danej akcji, co ona przyniosła i z tej perspektywy oceniacie sytuacje. Co jest trochę błędne, ponieważ trzeba na to patrzeć przez pryzmat zawodnika, a on przecież wtedy nie wie, jak potoczy się to dalej, analizuje sytuacje na bieżąco, nie zna przyszłości przecież”.

To jest Barcelona, tutaj nie kalkulujesz, że może w sekundę ktoś przejmie twojego zawodnika, tu jesteś cały czas na najwyższych obrotach, szczególnie w takim meczu jak z Realem Madryt, to nie orlik, że można olać krycie, nie wracać i mieć nadzieję, że koledzy naprawią twoją bierność.

Takie moje zdanie. Pozdrawiam


pax

0

@jeyx77x
Ciężko było przejąć rozpędzonego zawodnika w 1 SEKUNDĘ.

pax

0

@Edoss
Czy to argumentacja i czego ten wpis dotyczy?

pax

1

@sebasek99
Dzisiaj jestem w podróży i ciężko mi napisać dłuższą wypowiedź na telefonie. Za około 2 godziny napisze, ale nie do końca zgadzam się z taką interpretacją. To są zawodowcy, którzy mają grać intensywnie a nie porzucać krycie bo byłby to "męczące".

pax

3

@TylkoBarca7273
Zrobi ją rewolucja @Rewolucja123 , jednak ja w artykule ocenowy napisze kilka zdań o Descie, ze względu na wieloletnie ocenianie tej pozycji, więc warto w Klasyku mu trochę czasu poświęcić.

pax

0

@VenoM
Taaa, a pax niby dostrzega jego błędy przy bramkach tendencyjnie. Czekam na odpowiedz w wątku zachowaniu de Jonga przy utracie większości bramek przez Barcelonę w tym sezonie.

pax

0

@BarcaF4n
Konkrety bo tekst o kolejnej dekadzie bez sensu. Co ma gra Busquetsa przez kolejne 10 lat do obecnego poziomu de Jonga?

pax

0

@sebasek99
Jest metr od z Valverde i odkleja się od de Jonga na 30 metrów. Kogo krył de Jong? Casemiro?
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9176327#comment-9176327

Obecnie stosuje się krycie hybrydowe czyli połączenie krycia stref z zawiązywaniem krycia indywidualnego. Tak w tej akcji lenglet wziął Asensio, który przecież nie był w jego strefie, ale przy przesunięte j obronie wziął skrzydłowego.

pax

2

@sebasek99
To trochę dziecinne myślenie, albo myślenie zawodnika ofensywnego takiego jak Messi. "Uciekł mi zawodnik to niech inni się martwią". De Jong jest jednak defensywnym pomocnikiem i jego głównym zadaniem jest destrukcja. De Jong przez całą akcję truchta. Jego zachowanie sprawiło że sytuacja była 3 na 3. Dołączając do tego złe zachowanie Busquetsa mamy to co mamy.

pax

8

@Rewolucja123
Zapomniałeś od oceny odjąć - 1 za bycie Amigosem i kolejna punkt niżej za mało sportową sylwetkę i mało perspektywiczny wiek :) reszta to dobra robota.

pax

0

@Coutinho007
Zgadza się, tylko z nim jest taki problem jak przez ostatnie lata był z Roberto na PO. Roberto grał co najwyżej średnio ale i tak był lepszy od innych graczy na tej pozycji. Busi też gra ogólnie dość przeciętnie a jednak na tle innych się wyróżnia, co nie jest dla mnie pocieszające.

pax

1

@Rewolucja123
Średnio ogólnie plus zachowaniem przy pierwszej bramek obniża ocenę. Takie 4. Kilka fajnych zagrań do przodu, bardziej wertykalny od de Jonga, nie holowal piłki, próbował rozrzucać piłki.

pax

0

@Coutinho007
No Busi ma swoje złe zachowania również, bo jest Amigosem, bo do dzisiaj jest obwiniany za Liverpool i Romę, bo jest starszy i mniej perspektywiczny, ale nie ma to przełożenia na obecny poziom gry w tym sezonie a jest tak to oceniane. Dla mnie jak oceniam kogoś to patrzę jak zagrał w konkretnym spotkaniu a nie ile ma lat i czy jest perspektywiczny.

pax

0

@VenoM
Dalej o mnie zamiast o moim wpisie. Przewidywalne.
Raz odnieś się merytorycznie i napisz, Hej, pax, Mylisz się to nie de Jong bezsensownie faulował w polu karnym, yo nie de Jong truchtał przy bramce Valverde, to nie de Jong krył Modricia. A tak został tylko komentarz personalny i bez argumentów.

pax

0

@Coutinho007
Trochę przesadzasz, nikt nie oczekuje 10 kluczowych podań - bezsensowny argument. Jeżeli ma możliwość podania a woli zrobić kółeczko, wejść w drybling i oddać do tyłu lub podać nie w tempo.
Tu pisze jednak głównie o zachowaniu w obronie. Jako defensywny pomocnik popełnia zbyt dużo błędów co przekłada się na utraty bramek.
Nie wiem jaka rola była Busiego przy opisanych sytuacjach bramkowych? Że winisz Busiego za złe zachowanie de Jonga.

pax

3

@Ratamahatta
Wiedziałem że pójdzie taki argument. Tzn. Co robię. Wskaż gdzie się pomyliłem. Czyżbym nie napisałaś przy pierwszej bramce o Busim?

pax

0

@Edoss
Niestety nie masz tu argumentów, de Jong gra słabiutko narazie.

pax

2

@Striker
Poczytaj ramble. Cały czas że to wina Busiego, że gdyby nie Busi yo de Jong by odpalił itd..

pax

0

@kamilop
Na tego kto robi mniej błędów czyli obecnie na Hiszpana.

pax

12

Zaczęło się szukanie winnych i hypowanie. Dużo pisze dzisiaj o de Jongu bo widzę jak jest w co drugim wpisie hypowany a Busquets dissowany.
Dla drobnego przypomnienia. Barcelona straciła w lidze 5 bramek. Z czego 3 z gry. Pomijając bezsensowne zachowanie Lengeta to mamy:
Z Sevillą De Jong przegrywa pojedynek główkowy w polu karnym i bramkę strzela luuk de Jong którego miał kryć Araujo. Barcelona remisuje
Z Realem de Jong początkowo odpowiedzialny za krycie Valverde ale go odpuszcza i truchta do obrony, Busquets nie przejmuje zawodnika i też truchta. Bramka Valverde.
Trzecia bramka Realu de Jong daje się minąć Modriciowi następnie fatalnie zachowuje się w dalszej części akcji, gol modricia. Barcelona przegrywa.
Getafe - bezsensowny faul de Jonga w polu karnym gdy zawodnik jest z boku pola karnego tyłem do bramki, Barcelona przegrywa.

Więc troszkę z umiarem, wiem że jest młody, perspektywiczny itd..., ale proszę umiar.

pax

1

@kamilop
Odwróć sytuację. Busquets potrzebuje wsparcia, kogos wybieganego, kto zdąży wrócić a nie truchtac, kto się będzie dobrze ustawiał, kto nie będzie popełniał indywidualnych błędów.

pax

2

@Ratamahatta
Pique krył Benzeme i była przesunięta obrona przy pierwszej bramce, tu wina dp, przy trzeciej już bardziej widzę jego wspolwine.

pax

0

@Rewolucja123
Nie przegadasz, de Jong obecnie gra tak jak Busi, ale jest młody, ładny perspektywiczny więc...

pax

2

@KacperVEB
Widziałem jak po zejściu busquetsa zagrał, pełna gra zachowawcza z przodu kiedy trzeba było gonić wynik i zawalenie trzeciej bramki. To też wina Busiego?

pax

0

@G9
Druga linia w destrukcji gra bardzo słabo. Kilka przykładów z dziesiątek już w tym sezonie braku asekuracji prawej strony przez pomocników przez co jest przewaga liczebna
https://ifotos.pl/z/qqnaewp

Z Realem krycie de Jonga i Busiego to tragedia.

Pierwsza bramka

https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9176327#comment-9176327

Trzecia bramka

https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9177597#comment-9177597

pax

0

@G9
Przepraszam, wyjechałem z rodziną i teraz nie odpowiem. Dłuższe odpowiedzi pisze z komputera a nie z telefonu. Teraz tylko krótka odpowiedź: zupełnie inaczej to widzę, omawiamy mecz z Realem i pisanie o Roberto, Semedo, Liverpoolu, Romie jest bez sensu. W tym meczu zawidla głównie druga mało kreatywna druga linia i fatalna druga linia w destrukcji. Oprócz karnego z głupoty, obydwie pozostałe bramki mamy w sytuacji gdy strzelec bramki biegnie z środka boiska którego kryją defensywni pomocnicy i go puszcza, obrońcy w tym czasie obstawiają innych graczy.

pax

1

@BarcaF4n
Tylko właśnie oceniając grę jakiegoś zawodnika mamy patrzeć na jego grę czy na jego wiek, zakładając że jest perspektywiczny i odpali? Na razie Busquets prezentuje się nie gorzej od de Jonga ale podjazd jest prawie tylko na niego bo... Jest starszy.

pax

0

@ArturS
W obronie Semedo był najwolniejszy zawodnikiem drużyny, dlatego przez jego truchtanie traciliśmy bramki.
Semedo grał 3 lata i grał dużo słabiej od Roberto.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?