pax

0

@Midast
Kto tu uwielbia Roberto? Raczej jesteś osobą bezpodstawnie atakująca zawodnika Barcelony. Małostkowe podejście, dziecinne podejście. Oczywiście bez merytoryki, jak zawsze. Znowu mnie z tchórzostwa nie odznaczyłeś, jak i z tchórzostwa uciekasz od dyskusji pod felietonem. Ja wciąż czekam i czekać będę.

pax

0

@stone80
Tylko takiej niemerytorycznej odpowiedzi oczekiwałem, niby człowiek wiedział a jednak się łudził.

pax

0

@pax

Bardzo dobra gra Roberto. Cały czas z myślał o grze ofensywnej.



3’ dobre wejście na skrzydło ale dośrodkowanie zablokowane

4’ piłka na skrzydło do Leo

7’ wejście w pole karne, ale przerzut de Jonga za słaby

7’ przejęcie piłki po wybiciu bramkarza i odegranie głową do Leo

8’ dwa razy rozegranie piłki na skrzydło, raz do Leo, raz do Trincao

9’ – odbiór w środkowej strefie

11’- wbiegnięcie na skrzydło, Leo wybiera inna opcję

14’- przejęcie piłki po błędzie napastnika Ferencvarosi

15’ – pokazanie się na skrzydle, odegranie do Leo

16- dobra piłka do Trincao za linię obrony z boku pola karnego

18- gra wzajemna z Trincao

18’ dobre wejście na skrzydło i odegranie do Ansu w polu karnym

21’ – gra wzajemna z Trincao

22- podanie na skrzydło do Trincao, ten faulowany

24- gra wzajemna z Trincao na 20 metrze przed bramką

26- wyprowadzenie piłki z strefy obronnej, ponad 20 metrowy rajd, zatrzymany faulem

26- odegranie do Leo na skrzydło (akcja z faulem i karnym na Leo, Roberto nie przypisywałbym tu jakiejkolwiek zasługi, pokazałem jedynie w kontekście gry do przodu)

32- ostry faul na Roberto w środkowej strefie

36- dobre podłączenie się do ataku i jeszcze lepsze odegranie do Trincao w polu karnym

37- odbiór Roberto na własnej połowie (akcja z poprzeczką Leo)

39- odbiór kierunkowy na połowie przeciwnika, piłka do Trincao

40- kolejny odbiór kierunkowy, piłka do Leo, strzał Leo zablokowany

41- wejście na skrzydło, nie dostaje piłki w pierwsze tempo ale w drugie, klepka z Trincao

41- wejście na skrzydło i odegranie w pole karne do Trincao

41-rozciągnięcie do linii do Trincao

44- bardzo dobry przechwyt, gdy zawodnik z Węgier wychodził na sam na sam z Neto

44- ponad 20 metrowy bieg z piłką, trochę za słabe odegranie do Trincao który jest faulowany

45’ wejście w pole karne, ale przerzut de Jonga za słaby

46- gra wzajemna z Trincao

47-gra wzajemna z Trincao

48-wejście w pole karne, pokazywał Trincao aby mu zagrał , ten wykonuje nieudany przerzut na drugą stronę

48-rozciągniecie do Trincao

49-wejście w pole karne ale złe dogranie od Coutinho

49- pomaga wyjść spod pressingu w własnym polu karnym, potem bieg do przodu, piłka od Leo, 10 metrowy bieg z piłką i odegranie w tempo do Trincao, jego strzał broni bramkarz

52- dobra pilka do de Jonga przed polem karnym

54- przejęcie piłki w środku pola

54- wejście na skrzydło i nieudane zagranie do Fatiego na 18 metr

56- rozrzucenie na skrzydło do Trincao, klepka z Portugalczykiem, niecelna zagranie w pole karne do Leo, pressing i odzyskanie piłki na 20 metrze od bramki Ferencvarosi

60- niecelny przerzut do Leo.





W obronie nie miał zbytnio czym się wykazać, Barcelona zdominowała grę, więc zaliczył najwięcej odbiorów bezpośrednich na połowie rywala, na minus dwa spóźnione powroty, jeden w pierwszej połowie drugi w 58 minucie. Ogólnie bardzo dobre spotkanie i wbrew pozorom bardzo ofensywne. Drybling, Dwa kluczowe podania, przerzut, ciagłe klepki z Trincao, opcja do rozegrania na skrzydle, ściągał obrońcę robiąc miejsce Trincao.

Twoja kolej:)

pax

0

@stone80

Znowu brak merytoryczności. Potrafisz cos o piłce i piłkarzach czasem napisać? "Rozbrojone" - przez kogo ?

pax

0

@stone80
"chociaż on to przynajmniej się przyznał, że zawsze wywyższa tych krytykowanych piłkarzy specjalnie".
Tu masz dwa swoje kłamstwa.
Widzę, że dalej brniesz w kłamstwa - 99% uzytkowników, podaj metodologię jak to sprawdziłeś :)
Nigdy nikogo nie wywyższam ani nie zaniżam nikomu oceny, to że ona nie pokrywaja się z egaltacja twoich ulubionych graczy to nie moja wina. jakos nikt, nie potrafił zbić merytorycznie moich wpisów, czy komentarzy.
Miłe, że doceniasz to, że według Ciebie jestem geniuszem, ja tak o sobie nie mysle, ale miłe że dla Ciebie nim jestem:)

pax

0

@rocky5
NIe ma jak kibic Barcelony, życzy zawodnikowi dobrej gry.

pax

1

@Wossi61FCB
Odniosę się więc merytorycznie do twojego komentarza. Dziękuję za komentarz. NIe wiem czy pisać w kontekście tylko wczorajszego spotakani czy meczu z Realem, ale pokolei.
"Od prawego obrońcy wymagam przede wszystkim współpracy z prawym skrzydłowym, szybkości, zrobienia przewagi oraz zorganizowania w obronie. Co do obrony to okej, nie mam większych zastrzeżeń, ale oczywiście mistrzem świata tutaj też nie jest. No bo jednak trochę tych bramek z jego strony boiska tracimy".

Roberto przez swoje wybieganie i bardzo mądre ustawianie się świetnie zamyka korytarze podań. W tym sezonie 5 spotkanie i nie tracimy bramek z prawej strony - 2 karne (de Jong i Pique) i z środka gdy de Jong przegrał pojedynek główkowy a Araujo nie zdązył pokryć "swojego". Więc nie tracimy bramek z prawej strony, mimo, że większośc czasu Roberto gra sam z przewagą przeciwników na jego stronie. Jak zagrał wczoraj w kontekście destrukcji - najwięcej odbiorów w druzynie, ciągla gra box to box, miał kluczowy przechwyt gdy zawodnika wychodzil na sam na sam. Zrobił co do niego należało, w lidze podobnie - w tym sezonie ratował już zespół od utraty bramek.

Od prawego obrońcy wymagam przede wszystkim współpracy z prawym skrzydłowym, szybkości, zrobienia przewagi [...] A co z ofensywą? Umie wyprowadzić piłkę, ok. A co dalej? Schodzi do środka boiska, oddaje piłkę jakiemuś pomocnikowi i to tyle z jego udziału w tej akcji. Wraca asekurować tyły. Albo druga opcja. Poda piłkę Griezmannowi czy Messiemu, zaczyna się urywać, dostaje podanie zwrotne i... przyjmuje, po czym wycofuje do Griezmanna... Nie ma on ani dryblingu, ani szybkości że zrobić przewagę. Jest zmuszony wycofać piłkę.


No właśnie on robi przewagę, problem jest taki, że od poczatku sezonu obecnie grają lewą strona w ataku i dlatego są dziury z prawej - defensywni pomocnicy grają głównie z lewej strony (radzę popatrzeć na heatmapy) - Coutinho z lewej, Messi na środku lub (w lidze) z przewaga lewej strony, Ansu na lewej. Na prawej jest sam Roberto i czasami Griezmann który jest jest na środku i raz na prawej, lewej masz 5-6 zawodników na prawej 1-2. Cięzko zrobić przewagę grając samemu lub w dwie osoby. Chcesz współpracy z skrzydłowym, proszę jak to wyglądało wczoraj.

8’ dwa razy rozegranie piłki na skrzydło, raz do Leo, raz do Trincao

16- dobra piłka do Trincao za linię obrony z boku pola karnego

18- gra wzajemna z Trincao

21’ – gra wzajemna z Trincao

22- podanie na skrzydło do Trincao, ten faulowany

24- gra wzajemna z Trincao na 20 metrze przed bramką

36- dobre podłączenie się do ataku i jeszcze lepsze odegranie do Trincao w polu karnym

39- odbiór kierunkowy na połowie przeciwnika, piłka do Trincao

41- wejście na skrzydło, nie dostaje piłki w pierwsze tempo ale w drugie, klepka z Trincao

41- wejście na skrzydło i odegranie w pole karne do Trincao

41-rozciągnięcie do linii do Trincao

44- ponad 20 metrowy bieg z piłką, trochę za słabe odegranie do Trincao który jest faulowany

46- gra wzajemna z Trincao

47-gra wzajemna z Trincao

48-rozciągniecie do Trincao

56- rozrzucenie na skrzydło do Trincao, klepka z Portugalczykiem, niecelna zagranie w pole karne do Leo, pressing i odzyskanie piłki na 20 metrze od bramki Ferencvarosi
Do tego współpraca z Messim i Ansu.

Jasne, czasami gra spokojnie, nawet asekurancko z tym się zgadzam. wynika to chociażby z tego, że jego strata powoduje odłonięcie prawej strony. Nie ma Vidala czy Ivana którzy jednak lepiej zabezpieczali tyły w systemie 4-4-2 czy 4-3-3 niż system 4-2-3-1 gdzie de Jong i Busi schodząc na lewa stronę odsłaniają prawą. Zgadzam się że ma słaby drybling, tylko robimy z niego typowego skrzydłowego z szybkiem wejściem na skrzydło, dryblingiem i parcie na bramkę. On ma wypełnieć pewne zadania, a nie zastępowac innych graczy.

"A teraz do klubu sprowadziliśmy Desta. Oczywiście jest on młody i niedoświadczony, ale Fati i Pedri też tacy są. A Dest w tych dwóch meczach jakie zagrał pokazał się naprawdę z dobrej strony, potrafił zrobić przewagę, zrobić sprint, dośrodkować piłkę no i co równie ważne- dobrze rozumie się z Messim.

przewagi nasza prawa strona nie będzie istnieć... Tak jak nie istniała w ostatnich meczach kiedy grał tu właśnie duet Roberto/Griezmann".

Dest jest niedoświadczony, robi błędy w rozegraniu, traci piłki,
ma pzreewagę zawodnikó na sowjej stronie, ale oprócz dwóch sytuacji gdzie zagrał wycofująca piłkę do wbiegającego Leo niewiele pokazał. jaką przewagę zrobił Dest, wymień te dobre dośrodkowania. Messi zszedł na lewa stronę w meczach ligowych to nie kwestia rozumienia się ale operowania piłką w tym sektorze boiska - te podania Messiego po których Leo strzelał to nie były prostopadłe pilki, piłki za linię obrońców ale podanie do najbliższego zawodinka, który był wolny. Podaj te sprinty w który Dest zrobił coś fenomenalnego/ Zagrał ledwo 100 minut i nagle zaczyna być pompowany balonik mam wrażen. To jest pewna przyszłość, młody chłopak z potencjałem który może wiele wnieśc, ale on najpierw musi ogarnąc taktycznie grę, potem poprawić wiele kwestii.

Powodzenia na zdawaniu :)

pax

17

Bardzo dobra gra Roberto. Cały czas z myślał o grze ofensywnej.



3’ dobre wejście na skrzydło ale dośrodkowanie zablokowane
4’ piłka na skrzydło do Leo
7’ wejście w pole karne, ale przerzut de Jonga za słaby
7’ przejęcie piłki po wybiciu bramkarza i odegranie głową do Leo
8’ dwa razy rozegranie piłki na skrzydło, raz do Leo, raz do Trincao
9’ – odbiór w środkowej strefie
11’- wbiegnięcie na skrzydło, Leo wybiera inna opcję
14’- przejęcie piłki po błędzie napastnika Ferencvarosi
15’ – pokazanie się na skrzydle, odegranie do Leo
16- dobra piłka do Trincao za linię obrony z boku pola karnego
18- gra wzajemna z Trincao
18’ dobre wejście na skrzydło i odegranie do Ansu w polu karnym
21’ – gra wzajemna z Trincao
22- podanie na skrzydło do Trincao, ten faulowany
24- gra wzajemna z Trincao na 20 metrze przed bramką
26- wyprowadzenie piłki z strefy obronnej, ponad 20 metrowy rajd, zatrzymany faulem
26- odegranie do Leo na skrzydło (akcja z faulem i karnym na Leo, Roberto nie przypisywałbym tu jakiejkolwiek zasługi, pokazałem jedynie w kontekście gry do przodu)
32- ostry faul na Roberto w środkowej strefie
36- dobre podłączenie się do ataku i jeszcze lepsze odegranie do Trincao w polu karnym
37- odbiór Roberto na własnej połowie (akcja z poprzeczką Leo)
39- odbiór kierunkowy na połowie przeciwnika, piłka do Trincao
40- kolejny odbiór kierunkowy, piłka do Leo, strzał Leo zablokowany
41- wejście na skrzydło, nie dostaje piłki w pierwsze tempo ale w drugie, klepka z Trincao
41- wejście na skrzydło i odegranie w pole karne do Trincao
41-rozciągnięcie do linii do Trincao
44- bardzo dobry przechwyt, gdy zawodnik z Węgier wychodził na sam na sam z Neto
44- ponad 20 metrowy bieg z piłką, trochę za słabe odegranie do Trincao który jest faulowany
45’ wejście w pole karne, ale przerzut de Jonga za słaby
46- gra wzajemna z Trincao
47-gra wzajemna z Trincao
48-wejście w pole karne, pokazywał Trincao aby mu zagrał , ten wykonuje nieudany przerzut na drugą stronę
48-rozciągniecie do Trincao
49-wejście w pole karne ale złe dogranie od Coutinho
49- pomaga wyjść spod pressingu w własnym polu karnym, potem bieg do przodu, piłka od Leo, 10 metrowy bieg z piłką i odegranie w tempo do Trincao, jego strzał broni bramkarz
52- dobra pilka do de Jonga przed polem karnym
54- przejęcie piłki w środku pola
54- wejście na skrzydło i nieudane zagranie do Fatiego na 18 metr
56- rozrzucenie na skrzydło do Trincao, klapka z Portugalczykiem, niecelna zagranie w pole karne do Leo, pressing i odzyskanie piłki na 20 metrze od bramki Ferencvarosi
60- niecelny przerzut do Leo.


W obronie nie miał zbytnio czym się wykazać, Barcelona zdominowała grę, więc zaliczył najwięcej odbiorów bezpośrednich na połowie rywala, na minus dwa spóźnione powroty, jeden w pierwszej połowie drugi w 58 minucie. Ogólnie bardzo dobre spotkanie i wbrew pozorom bardzo ofensywne. Drybling, Dwa kluczowe podania, przerzut, ciagłe klepki z Trincao, opcja do rozegrania na skrzydle, ściągła obrońcę robiąc miejsce Trincao.


pax

0

@Dari0G
Dobry żarcik :))))))))))))))))

pax

1

@Rewolucja123
Rozpisałem sobie Roberto, może dzisiaj wrzucę

pax

0

@Rewolucja123
Juz obejrzałem ponownie jego grę , może nie aż tyle pominięty, ale od Coutinho, de Jonga i Trincao pilki byly za słabo dograne gdy wchodzil w pole karne. Jednak on cały czas grał klepki z Trincao albo grał mu w pole karne za linie obrony.

pax

3

@Encore
W tym spotkaniu. Rzadko robiąc analizę odnoszę się do całości.

pax

1

@masq
Zapraszam jutro do dyskusji, bo obejrzałem jeszcze raz spotkanie i dawno nie widzialem tak ofensywnie grającego prawego obroncy w Barcelonie. Chętnie przeczytam jakie obrzydliwości widzisz w jego grze.

pax

11

Bardzo dobry mecz Roberto. Szkoda, że przeważnie nie ma merytorycznej dyskusji. Chętnei wymieniłbym spostrzeżenia.
Dawno nie widziałem tak ofensywnie grającego prawego obrońcy.

pax

0

@Wossi61FCB
Czyli norma. Bez argumentów, byle by spodobac rambli. Teksty "kazdy kto ogląda" sa pozbawione treści. Szkoda, liczyłem jednak, że będziesz potrafil wyargumentować swoje zdanie.

pax

2

@Moriarty
Akurat to Roberto dzisiaj cały czas pod grą, cały czas wychodził do podań, brał na siebie przeciwników, robił miejsce Trincao, 2 kluczowe podania, wypuszczenia trincao, 4 bezposrednie odbiory z tego 3 w granicach 20 metra od bramki przeciwnika.
Może nie mam racji, obejrzę jeszcze raz mecz to sie upewnię lub nie. Zobaczymy

pax

1

@Wossi61FCB
Możesz merytorycznie napisac coś więcvej niz Roberto to tragedia ? Uzasadnij swoje zdanie.

pax

1

@thcmenel420
Uważasz że patrząc na dzisiejszy mecz Dest za Roberto ?? Ciekawy jestem merytorycznej opinii.

pax

1

@okiemtypera_lucaxx95
2 wykopy i 3/3 wygrane pojedynki powietrzne

pax

0

@masq
Hmmm, czyli nie odniesiesz sie do kluczowych podań, odbiorów. Pressing to obowiązek, to dlaczego tylko Roberto tak pracuje, dlaczego najwięcej biega na boisku? Dla innych to nie jest obowiązek? Zgadzam się, że często gra asekurancko, tylko w tym meczu mial kilka dobrych zagrań do przodu, wypuszczał Trinaco w pole karne, zagrywał do Leo.

pax

1

@masq
Ale konkrety. najwięcej biegał na boisku, ciagle wychodził na pozycję, rozciągał linie obrony, 2 kluczowe podania (nikt nie ma wiecej, tylko 3 ma tyle samo) 4 odbiory - nikt nie ma więcej, cały czas w pressingu, dogrania do leo i Trincao.

pax

0

@Fawrf
To nie ważne że dawał rade, że najwięcej biegał, najwęcej odbiorów, napędzal akcje, on ma juz łatke i nie wazne co są osoby które zawsze będę po nim jechac.

pax

1

@masq
Nie dziwię się, zawsze się człowiek sie cieszy jak widzi dobrze grającego zawodnika.

pax

0

@clyde
Nie rozumiem czemu w końcu ?? MOżesz uzasadnić ?? najwięcej dzisiaj biegający, najwięcej odbiorów, 2 kluczowe podania, dobrze sie ustawiał

pax

0

@ObiektywnyKibic121
Nie jestem fanem Roberto, po prostu przez ostatnie 3 lata grał lepiej od Nelsona i tylko to pisałem.

pax

1

@DanielOOL
dzisiaj Roberto gra lepiej od Desta

pax

10

Super piłka de Jonga. Oby tak dalej

pax

0

@PatrykBarca
Ja bym chętnie od początku zobaczył Puiga, czy Desta na prawej. Przyjdzie Alba i Dest będzie musiał 1-2 spotkania się aklimatyzować na prawej.

pax

0

@zibi
Tak właśnie sądziłem.

pax

1

@PatrykBarca
Dlatego rozumiem jego brak w skałdzie jako oszczędzanie go przed Klasykoiem, a nie że to "coś pięknego".

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?