pax

7

@martin3131

Popatrz się, złapałem Cie na klamstwie. A Ty tak jak Pis zamiast posypać głowę popiołem - nagle przechodzić do bezsensownego, niezwiązanego z przedmiotem dyskusji ataku. Nie masz argumentów, wygłupileś się i tyle. Ludzie sie pośmiali z twoich wpisow i zamiast grzecznie przeprosić to w wątku o terrorystach piszesz o Semedo.

pax

7

@tristan87
Tłumacząć na nasze: na siłowniach będzie można uprawiac sport ale tylko w ramach zajęć sportowych, nie uprawianie sportu na zająciach sportowych będzie surowo zabronione, podobnie jak uprawianie sportu na siłowni poza zajęciami sportowymi.

pax

5

@martin3131
Rozumiem, że z oskarżaniem (bez podstaw) i sączeniem jadu się zgadzasz?

Dałeś dwa wpisy i w żadnym nie odpowiedziałeś na pytanie. dalej będziesz kluczył, zmieniał tematy, tchórzył. Proste pytanie - wymień tych terrorystów za których chcesz rozliczać polityków w Polsce.

pax

2

@martin3131

Dalej nie odpowiedziałeś.

czekam więc........

pax

8

@martin3131

O czym Ty piszesz??
Dalej pytam o których terrorystach pisałeś??
NIe uciekaj, nie rejteruj, nie tchórz?

Rzucasz jakies oskarżenie a potem nie potafiąc czegokolwiek udowodnić piszesz "tyle mam do powiedzenia w tym temacie" - typowe pisowskie zagranie - oskarżać, dzielić Polaków, sączyć jad a potem uciekać od dyskusji.

pax

10

@martin3131
Zmieniasz temat. Jak każdy kto popiera tą partię. Pytałeś kto wpuśxcił terrorystów do Polski, spytałem jakich terrorystów i cisza. Typowe bezsensowne bez poparcia w rzeczywistości hasło. Jeszcze raz, o jakich terrorystach pisałeś - napisałeś A, teraz napisz B.
dzięki Pis nie ma atakow w Polsce, a za PO-PSL były? Czy wtedy też dzięki Pisowi nie było zamachów? Za PO-PSL nasze wosjka były najliczniejsze w Afganistanie, dodatkowo rozpoczęła się arabska wiosna, wojna w Syrii itd. i zamachów nie było.
Napisz coś z argumentami, bo to co piszesz nie ma nic z rzeczywistościa wspólnego.

pax

6

@martin3131
MOżesz podać o których terrorystów chodzi?
Ja podam jednego Mourad T. zatrzymany w Rybniku we wrześniu 2016r.

O jakich terrorystów i jakich polityków chodzi? Nie lubie jak ktos rzuca hasła, które nie niosą za sobą informacji. O co chodzi.

pax

1

@FC1899Barca
Piękne miasto choć pełne przeciwieństw. Robi wrażenie. Tylko szkoda że ma z 2-3 kilometry szerokości i z 30 długości :)

pax

0

@Janiama
Sądzę, że jedno i drugie. Zarówno ocieplenie zwiększa nasz system odpornościowy a zamknięcie szkół dodatkowo uniemożliwiło transmisje patogenu.

pax

0

@tobiasson92
Dodatkowo jak sądzę (moja opinia) wirus znacznie lepiej czuje się w okresie wiosna i jesień. Dlatego chorujemy w tych okresach np. na grypę.

Tu przytoczę fragment pewnego artykułu w sieci.
"Chłód sprzyja wirusom

Reakcją na spadek temperatury jest próba ograniczenia schładzania krwi. Pod wpływem chłodu naczynia włosowate skóry, błony śluzowej nosa i dróg oddechowych się obkurczają. W ten sposób mniej krwi może przez nie przepłynąć i mniej schłodzonego płynu trafi do wnętrza ciała. Łatwo to zaobserwować choćby na dłoniach, które pod wpływem zimna robią się bledsze. Z czasem mogą drętwieć, bo w mięśniach jest mniej krwi i energii do ich poruszania – dochodzi do miejscowego niedokrwienia. Taki proces zachodzi też w nabłonku nosa. Śluzówki wolniej pracują i nie są w stanie wystarczająco efektywnie usuwać wirusy.



Katastrofę dopełnia fakt, że zwężone naczynia krwionośne nie tylko nie przepuszczają wystarczającej ilości krwi, ale i komórek odpornościowych i innych substancji obronnych.

Do akcji wkraczają wtedy podstępne rinowirusy, które błyskawicznie zaczynają korzystać z okazji i mnożyć się w osłabionym układzie oddechowym. Proces postępuje szybko. Lekarze szacują że co druga, zainfekowana osoba ma objawy przeziębienia już następnego dnia. Najbardziej zaraża między 2 a 4 dniem choroby. Osoba, która chwilowo przegrywa walkę z wirusami nie tylko sama cierpi, ale jest jeszcze niebezpieczna dla otoczenia.



Do aresztu za infekcję

Gdybyśmy żyli w świecie rządzonym przez nadopiekuńczych lekarzy, to pewnie zaraz po wykryciu zakażenia zamykaliby oni chorych do aresztu. Przynajmniej domowego. Brzmi strasznie, ale coś w tym jest. Badania nie pozostawiają bowiem złudzeń, co do rozprzestrzeniania się chorób. Osoby przeziębione przenoszą wirusy także na innych, infekując otoczenie. Zaczyna się od najbliższych, w domu. Potem problem zaczyna się rozszerzać. Osoby chore często idą do pracy. Każde kichnięcie to wydalenie niepokojąco dużej liczby wirusów na zewnątrz. Z imponującą prędkością. Wirus może wówczas osiągnąć prędkość 160 km/godz i pokonać 50 metrów w sekundę. Najpopularniejszy nabój pistoletowy (Parabellum 9×19 mm) ma prędkość początkową pocisku wynoszącą ok. 350 m/s. Jak więc widać, wirus to taki wolniejszy pocisk. Jak trafi, może rozłożyć na łopatki nawet najsilniejszego człowieka.



W okresie zwiększoej liczby przeziębień, możemy być pod ostrzałem w wielu miejscach. Coraz częściej przebywamy w dużych skupiskach. W biurze wirusy zaczynają krążyć także dzięki klimatyzacji. Kichający lub kaszlący zasłonił nos i twarz dłonią? Jeśli szybko jej nie umył, to chwycił za klamkę, którą dotnie osoba jeszcze zdrowa".

Zmniejszona odporność+duże skupiska i "mieszanie" się ludzi.

pax

1

@tobiasson92

Hmmm, przecież prawie nikt nie zaraził się pierwszego września. Wystarczyła jednak osoba która miała kontakt i następnie poszła do szkoły, mogła ten kontakt mieć 5 czy 10 września. Potem od tej jednej w kolejnych dniach zarażały się następne dzieciaki a po czasie od nich rodzice i potem dziadkowie. Wzrost zakażeń idealnie się zgadza z otwarciem szkół. To nie tak, że pierwszego września, po minut po powrocie ze szkoły nagle wszyscy mieli byc chorzy.

pax

3

@tobiasson92
Obecnie szkoly są problemem 200-500 osób w jednym miejscu, nauczyciele przechodzący z klasy do klasy, obiady na stołókach, lekcje w-fu itd...
W szkołach są rózne procedury (maseczki dla wszystkich, brak kontaktu między kalsami, przerwy korytarzowe wymiennie dla różnych klas itd.), ale tylko ich zamknięcie jest w stanie spowodować wypłaszczenie :).
Szkoły nie są problemem? Ale 1000% skok zakażeń dość przypadkowo zbiegł się po miesiącu utwarcia szkół i transmisją patogenów między dziećmi a rodzicami i dziadkami.

pax

1

@Waslak12
Rozumiem, że osoby starsze to juz ludzkie odpady, warte jedynie utylizacji, bo do tego takie rozumowanie się to sprowadza. Typowe Konfederacyjne bzdety.
W czym ma rację? Ze może to dotykać ludzi słabszych i starszych czy tego że wirus zabijający już ponad milion osób na świecie jest dla świata zbawienny i niesie polepszenie dla ludzkości. Nie lepiej od razu wprowadzić eutanzję dla osób powyżej 65 roku życia? Gazować astmatyków, nadciśnieniowców czy cukrzykow?
Może mam niski iloraz inteligencji a może poprostu wyrosłem już z nabieranie się na antysystemowe, populistyczne hasła i utopijne recepty bez pokrycia Konfederacji. Tak jak z tzw. "bonem oświatowym" - wielkie halo i potem juz pustka.

pax

2

@Waslak12
"Wirus zabijający 10 proc. zarażonych to nie "broń biologiczna" lecz środek na polepszenie puli genetycznej narodu i ludzkości".
Wszystko na ten temat.

pax

41

@cules_
Co było gorzej. INgdy nie było tak źle jak jest za rządów tego rządu. Nigdy nie było takiego rozkradania, nepotyzmu.
Były konkursy na większośc urzędów, były przetargi. Jasne nie zawsze wszystko było idealne. teraz rozpieprzyli wszystko. Zagarneli wszystko tak, że ludzie bez wykszałcenia i doświadczenia przejmuja najważniejsze urzędy. całe rodziny umieszczane sa w spółkach skarbu państwa. Wszystkie rządowe zakupy są praktycznie bez przetargowe pod stołem.
Zlikwidowanie TVP Info w obecnej formie to chyba oczywista oczywistość, wolisz jak dziennikarze TVP Info robia progamy kreując tematy czy z obiektywizmem maja tyle wspólnego co jak z kibicowaniem Realowi -



Nie chodzi o covid, chodzi o całość, Polska straciła na znaczeniu, wpolityce zagranicznej sie nie liczymy, wewnętrznie jesteśmy coraz słabsi. Inflacja przd covidem szła w górę, kilkadziesiat nowych podatków, nagminne łamanie prawa i zasad demokracji.
Spokojnie z Konfederacji się wyrasta :)

pax

34

@cules_

Uwielbiam jak dzisiaj system sie wali, łamana praworządność, zagrabianie wszystkich urzędów przez PiS a to wszystko wina Tuska, Merkel i Putina.
Wybory się skończyly, mozna teraz juz pisać z argumentami bez populizmu.

pax

2

@Midast
Nie rozumiem jak można mieć takie kompleksy z mojego powodu i szukac rzeczy na własną niekorzyść. Skoro nie zwróciłem Ci uwagi na taką formę w wpisie, to dobrze że kolega sam sprawdza i sam się poprawia.
Chcesz dyskutować, czekam od tygodni w felietonie o Semedo na twoją odpowiedź, ale nie oczekuję wnikliwej analizy a kolejnego tchórzostwa i ucieczki od dyskusji.
Ps. Jestem raczej humanista niż polonista (politolog, historyk)

pax

1

@Bogan
Tylko to nie jest mój błąd. raczej potwierdzenie tego o czym piszę. Skoro nie robi się ponownego testu jak piszesz, to zrobienie kolejnego (nawet na wlaśna ręką) który wskazuje na obecność genów wirusa nie zwiększa liczby zakażonych (a jedynie przedłuża stan nie wyzdrowialych mimo, że ta osoba juz mogła by byc uznana za nwyzdrowiałą i nie zarażającą.
Napisalem, jak sądzę, co sądzę że tak powinno być jak napisałem,jeżeli tak nie jest (robienie ponownych testów) to moim zdaniem jest to błąd.

pax

0

@DonMatteo901
Nie sądzę, skoro robimy test i wychodzi nam, że jesteśmy chorzy to jesteśmy (w zależności od stanu) w domu lub w szpitalu i potem jak sądzę robione są testy, aby sprawdzić czy ktos nadal jest zakażony. I do momentu aż test nie wykaże braku zakażenia rozumiem że jest uważany za chorego. Może to być w sytuacji w której powiedzmy jest wyleczony i nie zakaża, ale wciąz ma elementy wirusa w sobie, więc nie ma tu sytuacji dodawania chorego i mimo bycia ozdrowieńcem według testu jest chory.
Sądzę, że jest pewna ciągłośc w wynikach bo nie byłoby mozliwe, że ktoś jest zakażony i ma geny wirusa, potem ich nie ma a potem znowu ma. Jeżeli nie doszło do ponownego zakażenia to byłoby to niemozliwe.

pax

3

@DonMatteo901
MOżesz wyjaśnić o co chodzi tutaj w twojej interpretacji? Przecież nie jest mowa o tym, że test fałszuje czy dodaje zakażonych, ale że wykrywa geny wirusa, gdy człowiek juz przejdzie chorobę.
Nie rozumiem jak mozna tak interpretować słowa doktora - "dodatni wynik testu na #koronawirus nie potwierdza zakazenia". Cały czas jest tu mowa o kolejnym teście a nie pierwszym. Jest mowa o teście po przebyciu zakażenia.
"Zrobił test na wszelki wypadek i wychodzi że NADAL jest zakażony [...] Może popełnić błąd - PUKI test jest dodatni to ja jestem chory i zakażam". NIektórzy antycovidowcy nawet wprowadzają własne nadinterpretacje, aby wyszło że pandemia to ściema.

pax

2

@masq
To mi zaimponowałeś. Niewielu by sie do tego przyznało :)

pax

1

@BarcaInfo
NIech da Puigowi chociaz 15 minut.

pax

8

@FC1899Barca

Messi i Ronaldo nie wpływaja na miliardy? Liga Mistrzów nie wpływa na Milardy? NBA nie wplywa na milardy? Coca-cola nie wpływa na miliardy, czekaj, czekaj, budzę się :)))
Ostatnio słyszałem że południowokoreański pop wplywa na milardy.

pax

8

@FC1899Barca
Głupotą raczej nazwał wnioski jakie wyciągnałeś. Nikt nie podważył oficjalnych danych ministerstwa tylko twoja subiektywną opinię. Co to za pocieszenie że przez Covid zmarło 100 osób a w wyniku wypadków drogowych np. więcej.
Przechodząc przez ulice jestes zobowiązany do zachowania uwagi i ostrozności, w związku z pandemią dystansu spoelcznego, maseczek, mycia rąk. Starasz się unikać zagrożeń.

Znowu te teorie spiskowe ... jednostki sterują miliardami... ehhhh

pax

3

@Homeopata8989
Masz pełna rację, HiV roznosi sie podobnie jak Koronavirus a z porządnego kichnięcia mozna sie utopic :) Co za sens przeciez, zapobiegac temu czemu mozna zapobiec.

pax

0

@goryl-16
Jezu, jakie spiski i pomieszanie wszystkiego aby bylo tego dużo i antycovidowo.

pax

1

@Ascend
Ale to nie z powodu koronavirusa ktory jednak zbiera swoje żniowo, ale z powodu innych zachowań ludzi i czynników spowodowanych przez pandemię.

pax

1

@Ascend
NIekoniecznie. Wiele zakładów pracy jednak zamknieto, ludność jednak nie aż tak bardzo się przemieszcza, więc odpadają Ci w części wypadki przy pracy czy wypadki komunikacyjne.

pax

12

@FC1899Barca
Znowu teorie spiskowe....

pax

3

@HK23

Kiedyś mnie jeszcze dziwiło, że Polacy na wszystkich patrzą z zazdrością, wszystkim ubliżają, taka zwykła zawiść. Troche to przykre.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?