pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@masq
Nie napisałem, że zagrał słabo tylko, że komentatorzy na eleven zaczeli "bić" bravo bo Leo wrócił się z 3-4 razy i nagle Leo MOTM.
1
@Peciak
Nie zrozum mnie źle:)) Ja zawsze przyjmuję każdą krytykę. Problem jest w tym że tej merytorycznej jest zazwyczaj niewiele. Jak widzisz poświęciłeś większośc swojego wpisu mnie a nie temu, że gdzieś się mylę. Nie patrzę tylko pod kątem statystyk co doskonale wiesz. Z jeden strony piszesz, że muszę patrzeć na mecze z innej strony z drugiej nie wskazujesz tych elementów mna które nie zwracam uwagi. Problem jest taki, że zarzucasz mi coś czego nie ma. W felietonie o Nelsonie połowa była o rzeczach nie ujętych w statystykach, dzisiaj o Busim tak samo pisalem o ustawieniu, z Leo o powrotach czyli rzeczcah nie ujętych w statystykach. Często patrzę pod kątem ustawienia może dlatego widzę jak ustawiał się Semedo , jak ustawia się Busi a jak de Jong. Ja to wszystko widzę. Nie napisałem, że Leo zagrał źle, zagrał bardzo dobrze ale 8 i MOTM dla osobiście jest przesadzoną oceną, która wynika jedynie z komentarzy na eleven.
5
@ObiektywnyKibic121
Tylko oni od lat czytają ramble i powtarzają często te same bzdury i tak samo ulegają pewnym trendom. Pamiętam jak jechali po Gomesie nawet w spotkaniach w których on nie grał, ostatnio jest tak samo, nie widzą kto wykonuje czarną robotę w spotkaniu, chwalą tylko "swoich" ulubionych zawodników. Dzisiaj gdy Roberto, wślizgiem sparował strzał na poprzeczkę ratując Barcelonę od utraty bramki powiedzieli "jakiś zawodnik zablokował strzał". Hehe. Tacy są, tylko to co skomentują potem jest 100 razy powtarzane na rambli i tak są oceniani zawodnicy.
21
Widzę, że Leo dostał zawodnika meczu od userów, bo na eleven go chwalili. Dla mnie jeden z najsłabszych występów w jakich go widziałem, a uwielbiam Leo. Zle wykonany rzut wolny, złe podanie do Alby (chociaż pomysł świetny) przy kontrze praktycznie 4-2, kilka niepotrzebnych strat, kilka złych decyzji. Super wejście z bramką samobójczą, 0 interwencji w obronie, ale 3-4 razy się wrocił do obrony więc MOTM. Gramy w 10 na wyjeździe i chwalimy zawodnika, bo pomaga w obronie.
Naprawdę wolę włączyć komentarz Hudsona niż chłopaków na eleven. Tam każde dotknięcie piłki przez de Jonga naznaczone jest według nich geniuszem, nawet fatalne podanie do Leo zostało skomentowane jako świetne podanie na wolną przestrzeń ale źle Leo. Busi tak jak w poprzednim spotkaniu, mega gra box to box (tam jego wejście w pole karne sprokurowało bramkę samobójczą, ale jest amigos więc bee i słabiutkie oceny na portalu) świetne ustawienie, gra na wyprzedzenie, w akcji bramkowej Ansu on odzyskał piłkę.
5
@barcelonaLM
Podobno to de Jong miał byś tym pivotem box to box a Busi jedynie tym zabezpieczającym :))
35
Po Busim drugi najwięcej biegający, jego bramka to jedynie dodatek w tym meczu pokazujący grę box to box. Najważniejsze interwencje jednak miał w obronie, które utrzymywały wynik - wślizg z zablokowaniem strzału który zmierzał do bramki, czy wybicie gdy (chyba) Aspas wyszedł sam na sam. Po zdjęciu Griezmana praktycznie sam musiał łatać prawą stronę, wiedział kiedy i jak się ustawić, kiedy rozciągną obronę, zaasekurować pomocników czy pomóc Pique- 2 zablokowane strzały, 6 interwencji w obronie. Na minus dla mnie ten faul na skraju pola karnego.
1
@FutbolToMagia
Jakie Ty masz chłopie kompleksy na moim punkcie :)
0
@adi7adi8
OK, będe go krytykował za mecz w którym gra dobrze bo w przyszłosci pewnie zagra źle. Bravo.
2
@Bartek22
mam inne zdanie, ale nie będe teraz dyskutował bo 2 połowa się zaczyna, zobaczymy jak zagra w drugiej, ale w pierwszej robił świetna robotę.
13
W pierwszej połowie dobry meczu Busiego. 4 przechwyty, w tym ten gdy Celta wychodziła z kontra a on przechwycił i akcja bramkowa fatiego od tego sie zaczęla. swietnie sie ustawia. Ale pewnie znowu dostanie słabe oceny np bo....z tych...amigosów.
Zobaczymy co pokaże w 2 polowie.
ps. juz czytam jaki fatalny był Busi w pierwszej połowie, ehhh
3
@Bartek22
Busi slabo?? 4 przechwyty i ten kluczowy przed bramką Ansu. Robi niesamowita roboitę w tym spotkaniu
1
@FutbolToMagia
Czyli ucieczka od dyskusji.
3
Oby choć namiastka samby wróciła na prawą obronę, której nie było od kilku lat.
1
@FutbolToMagia
Chciałbym, ale obaj wiemy, że niepotrafisz inaczej. Trochę to smutne. I nigdy nie byleś za merytoryczną dyskusją, nigdy nie obchodzily Cię fakty tylko inwektywy.
Jeśli jesteś za merytoryczną dyskusją, wskaż merytorycznie gdzie w moim felietonie się mylę, tam były tylko inwektywy twoje i zero merytoryczności. Obaj wiemy, że inaczej nie potrafisz. Wypunktuj mój felieton, skoro pisałeś że jest nierzetelny, mnie od hejterów itd... Skoro tak się kreaujesz na merytoryczną osobę, wskaż gdzie są błędy w moim felietonie.
0
@FutbolToMagia
Potrafisz coś napisać na temat dyskusji,
1
@Tomek54321
Pisałem też innych, kiedys byłem obro nca Gomesa, czy Ivana, ostatnio że niby atakuję de Jonga - są osoby które widzą w zawodniku tylko zalety, a jak mu zagranie sie nie uda, to wszystkich dookoła winią, ale nie "swojego" zawodnika. Prawa opisuję częściej, ale wyjasniałem juz tego przyszczyny nie raz.
2
@Tomek54321
Tylko najlepsze jest to, ze ja nigdy nie miałem negatywnego stosunku do tego zawodnika, po prostu oceniałem jego grę w każdym spotkaniu.
2
@don'T.R.I.P.e
też nie widziałem, mam nadzieję, że Dest trochę ją "odbujduje". Zobaczymy
1
@busquets5
Z drugiej strony Messi wchodzi na środek i na środku czeka na zagranie Alby, czy na środku rozrzuca piłkę. To jest podział na trzy strefy.
12
W ostatnim spotkaniu z Villareal, na ekranie pokazała się statystyka częstotliwości przeprowadzania ataków Barcelony ze względu na stronę boiska. Na ekranie w pewnym momencie wskazywała ona 55% ataków lewą i 11% prawą stroną (whoscored w całym spotkaniu wskazał 47 do 26%). Pojawiły się od razu komentarze, iż prawi obrońcy a szczególnie jeden przez kilka lat nie miał „liczb” bo Barcelona nie grała prawą stroną i posyłane piłki w prawą stronę były rzadkością. To oczywiście bzdura, co wskazywałem już w felietonie. W swoim tekście pisałem, że częstotliwość piłki na prawej i lewej stronie była porównywalna. Teraz przeliczyłem dokładnie sezon 2019/2020 - 47 spotkań LaLigi i LM zliczając procent przeprowadzenia akcji prawą i lewą stroną. Różnica w przeciągu całego sezonu jest niewielka bo wynosi zaledwie około 1,5%, prawa 33,3 a lewa 34,8. Dlaczego ostatni mecz wzbudził takie poruszenie właśnie ze względu na małą aktywność jednej strony? Przecież gdyby tak było zawsze od kilku lat, to nikt by na to uwagi nie zwrócił, bo takie spotkania byłby codziennością a nie rzadkością. Whoscored troszkę inaczej zlicza strefy poruszania się i piłki, ale sam schemat jest zachowany. W ubiegłym roku tylko dwa spotkania miały podobną różnicę: z Valladolid na korzyść prawej strony (21% różnicy) i Atletico (19%) i większą z Getafe (26%) na korzyść lewej strony. To są tylko liczby, które wskazują że w ubiegłym roku prawa strona nie była „zaniedbywana” ale tak samo „uczestniczyła w grze”, a słabość „liczb” głównie wynika z braku jakości tam grających. Oczywiście można różnie interpretować, wskazywać że po lewej stronie była dłużej piłka bo Alba z de Jongiem czy Arthurem grali częściej kombinacyjnie wymieniając podania, a Alba grał w trójkątach, a po prawej stronie głównie piłka szła na akcje oskrzydlające. Jednak jest dużo zmiennych, dlatego interpretacje pozostawiam innym. Z mojej strony jedynie potwierdziłem wcześniejsze wpisy, że spokojnie aktywacja prawej i lewej strony była porównywalna przez cały ubiegły sezon.
@Peciak , @Bagsik88
1
@FutbolToMagia
"Semedo był według whoscored.com TRZECIM najlepszym zawodnikiem spośród 28 piłkarzy, tylko Messi i Mertens mieli wyższe oceny".
Po pierwsze. Dla mnie głupotą jest porównywac zawodnika który zagrał całe spotkanie do zawodnika np. takiego jak Lenglet który wszedł w 93 minucie. Po drugie chyba nie podajesz danych z whoscored - przeciez ty ich nei uznajesz, nie uznajesz statystyk i portali robiących zestawienia na podstawie algorytmów statystycznych. Rozumiem, pasuje to tezy, więc wtedy wybiórczo stosujesz że whoscored jest ok, ale jak podaja liczbę asyst to się z nia znie zgadzasz.
Kilka z twoich kłamstw w tym spotkaniu
Podkoloryzowałeś występ Semedo strasznie byleby go przedstawić w superlatywach.
Redakcja ma rację, że gra Nelsona była strasznie pasywna, jego podlączenie do akcji z przodu rzadkie, wyjścia na obieg mozna policzyć na palcach jednej ręki i jeszcze palców zostanie, podłączenie do akcji tez tylko kilka. Ile razy zdecydował się na przejście dryblingiem na skrzydle czy minięciem obrońcy szybkością? Przeważnie dochodził do 30 metra i potem jak dostawał piłke do głównie odegranie do tyłu (co ominąłeś w opisie). NIe robił pzrewagi w sektorach, nie ściągał obrońców - gra bez piłki leżała. Do tego te kiksy z wrzutką, z tym centrostrzałem jak to nazwałeś, czy z głowką w własnym polu karnym - fatalne zagrania, co dla Ciebie były jedynie ani złe ani dobre.
Starałem się delikatnie napisać że podkoloryzowałeś, mogłem napisać że kłamiesz w opisie, ale po co.
Zrozum, nie ja przypisałem zagrania innym zawodnikom, tylko Ty przypisałeś Semedo zasługi innych zawodników a na innych zrzuciłeś błędy Nelsona.
11:40 Nelson źle podaje do Vidala, a nie że Vidal zbyt pasywnie
15:03 nie było przejęcia Nelsona, Napoli ma piłkę
16:30 zawodnik Napoli naciskany przez Vidala posyła piłke na aut, Ty piszesz że to zasługa Semedo
17:24 Nelson zagrywa w ciemno, piłkę do nikogo, a nie złe zachowanie napastnika
25:20 nie Semedo zmusza przeciwnika do straty
54:20 Nelson nie zalicza odbioru, po co tak pisać?
56:18 To nie Semedo ma odbiór a Vidal
itd., itd.
Wiesz, że sprawdzę co wypiszesz, po co kłamać?
uwielbiam punktować twoje kłamstwa
2
@FutbolToMagia
To jak przypomnieć twoje kłamstwa z tamtego spotkania? Pisać o innych bzdurach, w zeszłym tygodniu pisałaś że odszedł bo Barcelona była dla niego za słaba i odszedł do topowej drużyny, teraz przyznajesz że odszedł do średniaka. Sam już się gubił w tym co wymyślasz. Wiesz doskonale że Nelson w Barcelonie był grał bardzo słabo. Uwielbiam też gdy piszesz ze nie miał prawie wogole strat, zawodnik o największej ilości strat na swojej pozycji.
2
@FutbolToMagia
Raz w życiu zrobiłes minuta po minucie i dałes pełno kłamstw. Pisałeś o odbiorach Semedo, gdy nawet nie byl w poblizu piłki. Dodawałes zagrania Semedo aby podwyższyć odbiór swojego komentarza.
Wypunktowałem wtedy twoje kłamstwa, chętnie przypomnę :))))))
1
@Rewolucja123
Nie do końca. Pewną większą odwagę w grze widziałem u Busiego, nawet jeśli w wyniku jej były straty, u de Jonga bardzo asekuracyjna gra i mała kreatywność a to de Jong mial byc tym pivotem nastawionym bardziej ofensywnie.
0
@Rewolucja123
Tutaj trudno, rozmawia się na argumenty. Jeżeli ktos podejmuje dyskusje operuje własnymi odczuciami, subiektywnymi opiniami i sympatią a nie merytoryką. Przerabiam to od lat :)
0
@Rewolucja123
Wpisów za dużo nie będzie, mało popularne jest napisać, że Busi zagrał lepiej od de Jonga. Pisałem o tym zaraz po meczu, mimo niechlujstwa Busiego dużo lepsza gra w defensywie i lepszy przegląd pola plus duzy udział przy bramce.
1
@Kubox
Ja do Sosnowca nic nie mam, ale dużo tego było.
- Dlaczego w Katowicach mieszkania od 7 piętra są tańsze?
- bo widac z nich Sosnowiec
:)
0
@Rewolucja123
Fajna pracę wykonaliście obaj. Tu szacunek.
Zrobienie ankiety jest bez sensu moim zdaniem, bo znane ną nastroje na rambli. Więc wyniki sa już z góry pewne. Czasem by się to pokrywało z grą a czasem nie. Nie ważne jak by zagrał Busi i tak byłoby de Jong-Busi 95-5. Ciekawa byłaby taka ankiety dotycząca jedynie młodych - Pedri czy Puig albo Ansu-Dembele-Trincao, reszta jest przewidywalna.
ps. robiąc takie rzeczy pamiętaj o nastrojach userów i ich osobistym nastawieniu do graczy :) nie ważne co pokażesz, napiszesz i co wykażesz to i tak powiedzą że nie to nieprawda bo oni oni widzieli zupełnie inaczej a "ich" zawodnika zagrał świetne spotkanie :))
5
@zibi
Ponad 120 spotkań i nie dostał szansy? Wymień więc te wspaniałe zagrania Nelsona. Ile meczów rozstrzygnął, w ilu był decydujący? Na ponad 120 spotkań wymień choć 5, w których jego akcje były decydujące, utkwiły w pamięci.
2
@Midast
To jest żałosne,pisać do innego uzytkownika, dwa komentarze , w dwóch mnie atakując bez odznaczenia. To jest komentarz o Griezmanie ale kolega woli zaatakowac paxa który podał fakty na temat Semedo. Jesli by nie podal faktów to byś mnie wypunktował, Ty natomiast do innych ludzi piszesz ciągle atakując mnie, a z felietonu o Semedo szybko uciekłeś. Dla mnie to żenujące zachowanie. To, że ciągle do innych piszesz przedstawiając mnie w złym świetle daje świadectwo o Tobie. Każdy kto czyta sam wyrabia sobie świadectwo o twoich wpisach.