pax

61

@Janiama
Po co zaczynasz nowe wątki jak nie odpisujesz w komentarzach pod swoimi wcześniejszymi postami. Wielokrotnie było poza tym pisane że Nelson nie ma 6 asyst. Jeśli ma to wskaż te podania. Wskaż statystyki UEFA, laliga, marca, a nie transfermarkt bo to jedyny portal który stosuje inną metodologię niż oficjalnie przyjęta. Wiemy już od Ciebie że Semedo był najlepszym zawodnikiem z Bayernem. Powiem szczerze że nigdy się nie spotkałem aby ktoś kto grał w piłkę nie potrafił zobaczyc 3 metrowego złamania linii spalonego przy bramce Coutinho i udawać że tego nie było byle pasowało do tezy.

pax

2

@Yoshi94
Dla mnie można, tylko jest zmienna w patrząc na moment kariery. Inny moment kariery miał iniesta w pierwszym sezonie gdy grał ogony a inny Paulinho. Tak jakby porównać pierwszy sezon Leo w lidze hiszpańskiej z pierwszym Ronaldo w lidze hiszpańskiej.

pax

3

@klopx
Nie wiem czy jest lepszy. Nie wiem czy się sprawdzi w Barcelonie.
Nelson w pierwszym sezonie LL+LM:
bramki - 0
asysty - 0
Więc trudno być gorszym.
Niestety czy przyjdzie Dest czy Aaron to będą rotowani z Roberto. Zobaczymy czy konkurencja na tyle na niego wpłynie, że będzie grał lepiej, bo cięzko byłoby gdyby on grał w podstawie tak jak chociażby w tym sezonie, czyli słabo-przeciętnie.

pax

0

pax

1

@Peciak
Co by nie mówić jeśli tak bardzo chcesz porównać, to Nelson za wysoko poprzeczki nie zawiesił w laLiga i LM w pierwszym sezonie

Ponad 2000 minut
asysty - 0
bramki - 0

pax

3

@Hushovt
Jeśli dojdzie do skutku to pozytywnie. Cięzko byłoby gdyby na PO został tylko Roberto.

pax

3

@BarcaInfo
hmmm, na boisku wydaje się inteligentny, dobry przegląd pola, obrońca średnio-dobry, dość szybki, potrafi utrzymac się przy piłce, dobry pressing, gra z podniesioną głową, dużo widzi. woli podania dołem zamiast wrzutek. Jesli przyjdzie to gra w Barcelonie zweryfikuje, co potrafi. To jest zawodnik który jeszcze się uczy - 20 lat. Jeśli przyjdzie do nas, będzie rotowany.

pax

1

@Peciak
Ocenię jak zagra w Barcelonie. Nie jestem osobą która wróży lub wmawia innym co ktos powiedział, mimo że jeszcze na ten temat się nie wypowiedział. Takie złośliwości zostawiam innym, każdy ma swój poziom :)

pax

5

@BarcaInfo
Zobaczymy czy się potwierdzi, pisałem o tym 2 dni temu. Czyli Norwich przyjęło 3 ofertę Barcelony.

pax

0

@Amnesiac1982
Ale kto opiera wszystko na statystyce? Przedwczoraj redakcja puściła mój tekst, gdzie głównie był opis a nie statystyka. Co do Roberto od miesięcy pisałem że na PO jest słabo-przeciętny i nic poza tym.

pax

3

@Midast
Niech Pan odpisze mi w komentarzach pod felietonem, a nie uciekaj od dyskusji. Personalne uszczypliwości w innych wątkach bez odznaczania to naprawdę gówniarskie, taka gimbaza obgadująca za plecami . Czekam na tą dyskusje czy znowu brak argumentów i osobiste komentarze w innych wątkach bez oznaczania.
Rozumiem, że teraz Pan będzie kibicował Wilkom z Anglii bo będzie tam grał Nelson. Ja kibicuję Barcelonie, Nelson w Barcelonie się nie sprawdził, może sprawdzi się w słabszych zespołach.

pax

2

@Midast
Widzę że niemożność czy też nieumiejętność prowadzenia merytorycznej dyskusji prowadzi do personalnych uszczypliwości w innych wątkach i przy innych tematach. Słabe, małostkowe, gówniarskie.
Wciąż czekam na odpowiedź pod felietonem o Semedo.

pax

1

@Midast
Jak widać ja potrafiłem odpowiedziec i na długi, pierwszy tekst i na prośbe o źródła, czy Pan też to będzie potrafił? Personalnie atakowac łatwo przez internet, zobaczymy czy odwagi wystarczy na merytoryczną dyskusję, czy tylko wystarczyło komentarze personalne. Czekam :)

pax

27

Rozmowa spod sklepu:
- ile Barcelona zarobiła w tym okienku?
- z 60 milionów.
- wow, to kogo sprzedali?
- wszystkich :)

pax

6

@Patrykl145
Skąd wiesz, że na 100% wyleci? To tylko minimalna liczba głosów potrzebna do głosowania.

pax

0

@Sulej
Nikogo nigdy nie krytykowałem bo mam do niego jakiś osobisty negatywny stosunek, zawsze jeśli uważałem, że gra zawodnika jest słaba to pisałem o grze a nie o zawodniku, wskazując elementy gry w których zawodzi. Co do Semedo to nigdy go nie obrażałem, nie wyzywałem, nie sprzedawałem, wiele osób mnie atakowało, bo pokazywałem konkretne sytuacje, wskazywałem konkretne braki taktyczne, konkretne błędy indywidualne, słabe statystyki a mniej wyrażałem opinię, wiadomo że z opinią można dyskutować z faktami już nie za bardzo, dlatego tyle jadu się wylewało zawsze. Jednak ja do Nelsona nigdy nic osobistego nie miałem. Pokażę kilka swoich komentarzy które zebrałem na szybko, aby wskazać, że nie chodzi o osobę Semedo (bo mam do niego neutralny stosunek jak do każdego innego zawodnika a nawet pozytywny) ale o jego grę. Jestem kibicem klubu a nie zawodnika. Jeżeli moim zdaniem Nelson grał dobrze, zawsze pisałem pozytywnie wobec niego. Jednak moim zdaniem tych dobrych spotkań było bardzo mało, więc i tych komentarzy było stosunkowo mniej.
- „Najlepszy Pique, bardzo dobrze też Semedo i Lenglet, dobry Leo i Ivan w drugiej połowie”.
- „Semedo dzisiaj najlepszy mecz w sezonie (choć też gra nie była idealna) ale bardzo dobre spotkanie”,
- „To nie był występ w obronie na 1 Semedo moim zdaniem. Zaliczył kilka dobrych odbiorów, tym razem prawie zawsze był dobrze ustawiony, zablokował dwa strzały, w tym jeden groźny”.
- „Kontuzja Nelsona to zła wiadomość dla Barcelony. Nie upatrujmy tu pozytywów w szansach dla Wague, czy powrotu Roberto na PO. Kontuzja zarówno w kontekście indywidualnym jak i drużynowym to zawsze zła wiadomość. Oby szybko wrócił do treningów”.
- „Może uda mi się dzisiaj ocenić każdego gracza. Oceniłem pierwszą połowę u Semedo na 8 i byłem pod wrażeniem gry i pewnej lekkości”.
- „Pisałem, że ja bym podniósł ocenę Semedo” (w stosunku do oceny redakcji).
- „W ostatnim meczu z napoli gdzie zrobiła sie nawalanka personalna wnioskowałem o podniesienie oceny Semedo, [...] Co do Nelsona wcześniej dałem mu 6,5 a w opisach podkreślam jego dobrą grę z Griezmanem o czym wcześniej nikt nie pisał”.
- „Akurat tu Semedo bym nie krytykował za spalenie, on dobrze wyszedł, raczej Leo minimalnie spóźnił podanie”.
Itd.
Sam już byłem nazywany hejterem Iniesty, Alby, Mascherano, Arthura, Rakiticia, Villi a nawet de Jonga (o ostatniej trójce napisałem także dość krytyczne felietony https://www.fcbarca.com/50574-hiszpanska-gwiazda-barcelonski-przecietniak.html, https://www.fcbarca.com/65757-okiem-kibica-rakieta-jeszcze-nie-odpalila-houston-czy-mamy-problem.html, https://www.fcbarca.com/94367-frenkie-de-jong-przyszlosc-barcelony.html
). Co do Nelsona np. 2-3 krotnie wnioskowałem do redakcji o podniesienie mu oceny. Dostrzegam słabszy okres w karierze zawodnika i o tym przeważnie jako pierwszy piszę (tak samo gdy zawodnik robi postępy i widać progres formy), jednak przeważnie pisząc oceny odnoszę się do konkretnego spotkania. Mając obiektywne kryteria mogą widzieć w jakimś przedziale czasowym progres czy regres gry. Nie mam/miałem problemu napisać, że Iniesta (chociaż jest i zawsze będzie symbolem, legendą i crackiem) miał słabszy okres gry, czy wskazywać słabą postawę w jakimś spotkaniu Ivana, Alby, Busquetsa czy Mascherano by potem w kilku kolejnych ich chwalić, bo zagrali świetne spotkania. Tak jest z Nelsonem, nie mam problemu go chwalić, jeśli zagra dobrze w spotkaniu, problem jest, że nie za wiele było takich spotkań po których można byłoby go chwalić.
Co do częstego odnoszenia się do prawego obrońcy, bo taki zarzut tez się pojawił. Oceniam czy odnoszę się do ocen od co najmniej przegranego finału CdR z Realem (chociaż było to już znacznie wcześniej). Wiele osób upatruje sobie pewnych graczy i hejtuje lub hypuje swoich nielubianych/ulubionych zawodników. Wtedy ciągnie się strumień negatywnych lub pozytywnych kłamstw na ich temat (powstają stereotypy t.j.: „wrzutki Alvesa na dach”). Jednym z pierwszych tak traktowanych był Alves i od brania go w obronę przez lata baczniej przyglądam się bocznym obrońcom https://www.fcbarca.com/66493-okiem-kibica-dani-alves-futbol-w-rytmie-samby.html. Przez lata poznałem zasady i schematy panujące u każdego trenera w Barcelonie na tej pozycji, każdy mecz analizując 2-3 razy, porównując i analizując ruch bocznych obrońców, zadania boiskowe. Dlatego, jak pisano cynicznie o wrzutkach Alvesa w każdym meczu na dach Camp Nou pytałem kiedy to było, bo robiąc np. zestawienie wrzutek Alvesa przez kilka miesięcy takowych nie było, ale mimo to takie komentarze były non stop. Podobnie zdarzało się jak wymyślano na temat Gomesa (krytykując go za spotkania w których nawet nie grał) czy Ivana w jedną stronę lub Arthura czy de Jonga w drugą. Dlatego opisując grę zawodnika skupiam się na jego grze minuta po minucie, opisując wszystkie najważniejsze zagrania, ogólnym opisie gry (z piłką, bez piłki, ustawienie itd.) i statystykach. To, że częściej robię oceny w kontekście bocznych obrońców, szczególnie prawej strony to nie jest kwestia „uwzięcia się” na Nelsona ale wcześniejszej i głębszej analizy tej pozycji od czasów gry Alvesa. Po prostu baczniej przyglądam się prawej stronie od co najmniej 7-8 lat, czyli zanim Semedo nie było w drużynie. Dlatego jako pierwszy zauważyłem jego przesunięcie na fałszywego skrzydłowego w ataku pozycyjnym.

W felietonie co mogłem pozytywnego o nim napisać to napisałem - współpraca z Griezmanem czy drybling. Nikt tu jeszcze nie wykazał abym się w tym tekście gdzieś pomylił, coś skłamał, źle zinterpretował itd. Każdy może mieć swoje zdanie i dobrze że je masz.

pax

0

@Sulej
To czemu piszesz hejter które to określenie jest negatywne?

pax

0

@insp1re

Po pierwsze, każdy prawy boczny obrońca w Barcelonie od kilku lat nie ma takiego (zdrowego) skrzydłowego. Alves (w ostatnich latach) Montoya, Vidal czy Roberto nie mieli takiego ofensywnego wsparcia, a grali dużo lepiej. Potrafili się odnaleźć w takich realiach, lepiej współpracować z Leo, grać ofensywnie i mieć dużo lepsze osiągnięcia indywidualne w ofensywie.

Po drugie sytuacja z Dembele jest też bardzo ciekawa. Wiele osób podkreślało, że Nelson przy Dembele grał dużo lepiej. Ousmane dobrze współpracował z Nelsonem, ale to była jednostronna współpraca. Dembele dawał świetne podania Nelsonowi na skrzydło po czym piłek zwrotnych się nie doczekał. Nelson tracił te piłki, w najlepszym przypadku „palił” akcje wycofując piłkę do tyłu. Jak ta współpraca w przypadku Nelsona z Dembele się przedstawiała? Mit współpracy Semedo-Dembele wziął się od dwóch spotkaniach z grudnia 2018r., gdy Dembele świetnie dogrywał do Nelsona na skrzydło, po czym Nelson wszystkie piłki tracił, lub „palił” akcje. Dla wielu jednak, poprzeczka dla Nelsona jest zawieszona tak nisko, że wystarczy aby pokazał się z przodu i stracił i już są oklaski „bo się pokazał”. Potem z niewiadomych dla mnie przyczyn pisano o świetnej współpracy (mimo że 80% czasu później Dembele leczył kontuzje) lub wspominano tą mityczną współpracę. Te dwa grudniowe mecze się przedstawiały:

W meczu z Villareal Dembele uruchamiał Semedo, w drugą stronę mimo wielu sytuacji Semedo nie zagrywał piłki na wolne przestrzenie do Dembele, wolał wielokrotnie spowolnić akcje i wycofać do tyłu.

5'- Dembele wybiega i pokazuje się Semedo ten odgrywa do tyłu do Ivana

15'-Ivan do Semedo na skrzydło, ten mając jednego przeciwnika odgrywa do tyłu.

19'- Messi do Semedo na skrzydło a ten odgrywa do tyłu.

22’-Semedo nawet nie atakowany, zamiast do Dembele wybiera zagranie do tyłu do Pique

40’- Dembele wypuszcza na skrzydle Semedo ten piłka do tyłu.

45’- dobra piłka do Semedo, wychodzi mu Dembele a ten do tyłu do Ivana.

56’ Dembele na skrzydło na wolną przestrzeń do Semedo a ten do tyłu do Busquetsa

W kolejnym meczu z Espanyolem 10 grudnia 2018 podobnie. Na plus w pierwszej połowie był widoczny i często obsługiwany przez Dembele, jednak żadnych z tego efektów nie było Np. 7'-dobre podanie Dembele do Semedo, ten próbuje dośrodkować, jednak wprost w przeciwnika. 10'- dobra klepka Semedo-Dembele-Semedo, ale dośrodkowanie Semedo znowu w obrońcę. 35’- dobra akcja – Rakitić-Messi-Vidal-Semedo, dośrodkowanie Semedo zablokowane, itd, itd.

Jednak powstał wtedy mit super współpracy Dembele-Semedo, Semedo-Dembele, jednak to tylko mit, wystarczy sprawdzić ilość asyst, kluczowych podań, dośrodkowań Nelsona w stronę Dembele. Cała współpraca polegała na dobrym wypuszczeniu Nelsona przez Dembele i stracie lub wycofaniu Portugalczyka. Ousame zagrał w 74 oficjalnych spotkaniach W Barcelonie, niech ktoś poda ile Nelson miał kluczowych podań, czy asyst do Dembele?

O co chodzi z tym, że nie miał skrzydłowego? jak miał to i tak mu nie podawał.

pax

4

@insp1re
W wielu spotkaniach miał Dembele, zdarzało sie też że był też Ansu. I co z tego wynikało?

pax

2

@ksobi
W ramach wstawania z kolan :)

pax

0

@Sulej


Proszę zapoznać się co oznacza słowo hejter. Po ilości komentarzy widac że Interesuje dyskusja z paxem wiele osób, ale nie na argumenty ale na osobiste wycieczki i obrażanie. Właśnie tak jak i twój komentarz. Zamiast porozmawiać na argumenty idzie personalny obraźliwy tekst. Po tym widać kto ma argumenty w dyskusji a kto potrafi tylko obrażać. Pisanie obraźliwych osobistych tekstów to akt desperacji, małostkowy tekst.

pax

4

@FutbolToMagia
Gdzie widzisz nienawiść?? Gdzie widzisz hejterów?? gdzie widzisz uprzedzenie i gdzie widzisz znakomitego piłkarza?? Gdzie widzisz wzór względem jakości gry?
Ucieka od dyskusji, bo nie ma argumentów, podobnie jak TY. Komentarz personalny i potem już niepotrzebna nawalanka. Zero merytorki? Poprosiłem i Ciebie o komentarz w kwestii prezentowanych sytuacji z filmików i podobnie jak Midast uciekacie od dyskusji.

pax

1

@Janiama
Vidal 25,5 koszt (transfer i wypłata), Semedo 57 mln (transfer i wypłata),
Po sprzedaży Vidal -16, Semedo -22. to tak, aby być obiektywnym :)
ps. kiedy moge liczyc na odpowiedź do komentarza o ocenianiu zawodników?

pax

0

@Vito9
Proszę przeczytać FAQ, które jest w komentarzach tutaj, (przeszło już na kolejną stronę komentarzy). Jest tam wyjaśniona współpraca Dembele-Semedo i wiele innych kwestii które nie zmieściły się w głównym tekście.

pax

1

@damianex10
Jedna mała prośba.
według definicji: "Asysta – podanie do zawodnika z tej samej drużyny, po którym zostają zdobyte punkty lub jest zdobyta bramka (tzw. gol).
Termin asysta występuje w grach zespołowych, między innymi w koszykówce czy w hokeju, zazwyczaj w zdobytych bramkach (golach) lub koszach (punkty) z akcji. Nie występują natomiast w rzutach karnych, rożnych czy rzutach osobistych".

Mozesz wskazać te 11 podań Semedo zamienionych na bramki.

pax

2

@ObiektywnyKibic121
"Wiekszy problem to jest taki ze Semedo wie ze jak pójdzie do ataku to Messi go nie zaasekuruje".
Ok, już wszystko wiem. Najlepszy strzelec i asystent w historii Barcelony i ligi hiszpańskiej, najlepszy gracz ofensywny powinen grać w destrukcji i asekurować ofensywne wejścia Nelsona - który pod względem ofensywnym jest jednym z najgorszych zawodników w LaLiga. W sumie coś w tej taktyce jest, tylko co?

pax

1

@Midast
"Tylko proszę nie wymyślaj"
Dlatego macie do mnie pretensje, bo nie wymyślam i posługuje się faktami.

Proszę bardzo, zajęło mi to minutę:
https://www.thesun.co.uk/sport/football/3961409/sergi-roberto-manchester-city-pep-guardiola-barcelona/
https://www.sportskeeda.com/football/news-barcelona-transfer-news-manchester-city-pep-guardiola-determined-sign-sergi-roberto
https://www.teamtalk.com/news/man-city-sergi-roberto-barcelona-talks
https://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-8582935/Manchester-City-pushing-deal-sign-Barcelonas-Sergi-Roberto.html

Podobno już trzy lata temu chcial sprowadzenia
http://footbar.info/z-ostatniej-chwili/1595,sergi-roberto-odchodzi-z-barcelony

Było info w mundo i nie tylko.
Odpowiesz na moje wpisy, czy będziesz obrażał zamiast jak mężczyzna odpowiedzieć na komentarze. i jak oceniesz pastawę Nelsona w tych sytuacjach nja filmikach?

pax

3

@Midast
Jakiej polemiki. Ty piszesz ja odpowiadam. Ja pisze a Ty uciekasz. Chciałeś abym Co odpowiedział, zrobiłem to, Ty natomiast sam widzisz co robisz, uciekasz od dyskusji, gdy ktoś grzecznie prosi o komentarz w wątku który sam zacząłeś. Czekam więc na odpowiedz.

pax

1

@saviolagzk
Tak to wyglądało mniej więcej od 2 lat. Dodałbym tylko "wskaż winnych tych słabych liczb, valverde bo go nie wystawiał, Setien no go wystawiał, Pique bo go nie asekurował, Roberto bo nie biega aż tak szybko, Messi bo mu nie podaje, Suarez bo mu się nie pokazuje, Dembele bo złapał kontuzje, Alba bo jemu podaje Messi, Rakitic bo jest zbyt wolny, Busi bo słabo wspiera, Ter Stegen bo nie naprawia wszystkich błędów, Davies bo jest topowy, taktyka bo nie dopasowana , itd. "

pax

0

@FutbolToMagia
Rozumiem.
Mój felieton nie jest rzetelny bo nie spytałem wcześniej Ciebie o zdanie.
Mój felieton nie jest obiektywny bo nie gloryfikuje Nelsona.
Ja wiem co ja sądzę, pyatm Ciebie, bo chetnie poznam twoje zdanie, ale Ty obrzucisz personalnym atakiem i uciekniesz od dyskusij.
Skoro pytam co sądzisz tzn. interesuje mnie twoje zdanie, logicznie.
Czekam więc na twój komentarz do prezentowanych sytuacji.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?