pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
6
@VamosRakieta
Wolałbym innego prawego obrońcę, bo jak zawsze pisałem wybór między Roberto a Semedo to wybór między słabym i jeszcze słabszym. To że Roberto jest klasę lepszy od Semedo nie oznacza że się sprawdza na tej pozycji.
4
Ciekawe czy to prawda, że Barcelona złozyła juz dwie oferty za prawego obrońcę Maxa Aaronsa, które zostały odrzucone przez Norwich, chociaż osiagnięto juz niby indywidualne porozumienie z zawodnikiem. Pewnie plotki, ale...
0
@Marjando
również pozdrawiam :)
0
@Marjando
Widziałem z miesiąc temu ofertę z polskiego klubu za Leo.
NIe było oficjalnej oferty, a fake newsy są często, często robi je agent.
Nie nie było slychu, w sekundę znalazłem :) .... https://www.thesun.co.uk/sport/football/3961409/sergi-roberto-manchester-city-pep-guardiola-barcelona/
0
@Marjando
Przypomnij mi jakie oferty złożono. Kto i ile dawał, nie plotki. Miesiąc temu guardiola miał powiedzieć że jakby chciał sprowadzić z PO z Barcelony to tylko Roberto. Przypomnij mi te oficjalne oferty.
0
@Marjando
Nie wiem czy poprawi, ale wydaje się że gorzej już być nie może. Co z Dembele bo nie zrozumiałem, wytłumacz. Czemu nikt nie dał za Roberto? Bo klub nie miał zamiarów go sprzedawać? Czemu nie ma ofert za Messiego czy Ter Stegena? Bo klub ich nie chce się pozbyć. Jaki profesjonalizm? Jaka szybkość? Popatrz na jego powroty do obrony, on wraca truchtem mając nadzieję że inni załatają jego błędy. Jest najsłabszym zawodnikiem szerokiej kadry.
0
@Marjando
Nie bardzo, po prostu pewnie został wystawiony na listę tranbsferową, a do tego agent sam na własna rękę mu szuka klubu - jeżeli plotki się potwierdzą to znalazł dla niego klub gdzie będzie juz 9 Portugalczykiem. Gdyby był tak dobry jak tu kilka osób o nim pisze to właśnie City z bayernem i PSG by sie o niego biło, ale jakoś cicho o tym.
Nie, to nie wina taktyki, ale jego indywidualnych błędów, sądzisz że jak grał na skrzydle Dembele to coś w poziomie gry Nelsona się zmieniło? Nic.
Nikt nie patrzy tylko na mecz z Bayernem, ale widzi od 3 lat ten sam poziom.
6
@Janiama
Macieju, kiedy odpiszesz na post do ostatniej dyskusji?
0
@Lincolm
Xavi oprócz różnych mniejszych i większych kontuzji i dolegliwości miał zerwane więzadła.
0
@Midast
Jak bym chciał kiedyś przeczytać jakis argument gdy piszesz o Semedo, zamiast tych bzdurek typu: " Przejrzyjcie na oczy: Semedo to bardzo dobry obrońca".
Szkoda, żed niegdy nie wchodzisz do merytorycznej dyskusji, może dzisiaj lub jutro znalazłby kolega czas.
Nelson był współwinny conajmniej 4 bramek z Bayernem, przez ESPN został okrzyknięty najgorszym występem obrońcy w Lidze Mistrzów w historii. A co najbardziej lubię, twierdzenia - że za słabą grę Nelsona odpowiadają wszyscy oprócz niego: trener, Pique, Roberto, Vidal, de Jong, Messi, Griezman, Alba, kto jeszcze jest winny bardzo słabej gry Nelsona od prawie 3 lat?
0
@G9
Dlatego w tamtych bardziej można było się nastawić na sprawdzanie młodych zawodników niż w tym roku gdzie trzeba pracować nad taktyka z nowym trenerem bo sezon już się ogólnie rozpoczął
0
@G9
Ogólnie i w innych okolicznościach bym się zgodził. Jednak okoliczności sa inne.
- brak normalnego presezonu
- mini rewolucja w składzie
- nowy trener
Nie ma normalnego presezonu, zawsze było to 5-8 spotkań, - tourne po USa do tego springi, ostatnio często superpuchar, gamper itd... Teraz sa tylko 3 mecze, które nadają rytm meczowy.
Mini rewolucja, zmiana w tak newralgicznych pozycjach jak środek pola - Ivan, Vidal, Arthur - w stosunku do poprzedniego sezonu, do tego nowe nabytki Pedri-Trincao. Nowy trener nie miał zbytnio czasu na wdrożenie swojej taktyki, ustawienia, swojej koncepcji, musi sprawdzić praktycznie jak jego wskazówki wykonuje drużyna - pierwszy skład.
Z nowym trenerem przyszła szansa na określenie nowej hierarchii w drużynie, na walkę o skład.
Te sparingi mają w przeciągu ostatnich lat najwięcej na znaczeniu w stosunku do innych presezonów.
0
@ObiektywnyKibic121
Wystarczyło wejść kilka dni (3-4 dni) po meczu na ramblę. W dniu meczu i dzień po była cisza (bo każdy na świezo widział co się działo), ale już po 3-4 dniach zrobił się wysyp komentarzy i poleceń przyznających mu MVP za to spotkanie.
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-8826854#comment-8826854
Teraz juz wiesz skąd taki wynik miała ankieta
3
@ObiektywnyKibic121
Ja nie wyrzucam zawodników, pokazuje tylko jakie są trendy na rambli. Są osoby ktory mimo, że zawodnik zawala conajmmniej 4 bramki w najważniejszym meczu sezonu twierdzą że był najlepszy na boisku i że jest najlepszy na świecie. Potem widzisz to w ankiecie. Nelson oprócz dryblingu nie ma nic czym mógłby w Barcelonie się wykazać. Jest szybki ale w obronie tego nie pokazuje a w ofensywie podejmuje złe decyzje lub gra zbyt asekurancko więc sam atut jakim jest jego szybkość sam niweluje.
A co do statystyk nikt nie patrzy na asysty podawane przez transfermarkt bo to jest jedyny portal który ma swoje kryteria i sa one nie uznawane oficjalnie. Popatrz na statystyki LaLiga, Marki (ma prawo do prowadzenie oficjalnych statystyk i nagrody indywidualne za statystyki) whoscored, sofascore itd...
Na pozycji prawego obrońcy w Barcelonie (LL+LM)
Roberto
minuty-9904
bramki-3
asysty-21
kluczowe podania-104
Semedo
minuty-6645
bramki-2
asysty-2
kluczowe podania-23
ps. możesz sokmentować zachowanie Semedo w tym filmiku który Ci przesłałem?
1
@ObiektywnyKibic121
Semedo ma wielki hype na stronie, dlatego tamta ankieta wyszła jak wyszła. Analitycy i komentatorzy po meczu z Bayernem uznali że występ Semedo był najgorszym występem obrońcy w historii Ligi Mistrzów - nie tylko był współwinny conajmniej 4 bramek, w kolejnych też nie zachowywał się dobrze, prokurował kolejne sytuacje dla Bayernu a u nas na rambli były osoby który oznało go za najlepszego piłkarza Barcelony w spotkaniu.
2
@ObiektywnyKibic121
Tylko rozpatrujemy średnio-słabego prawego obrońcę który został zapchajdziurą z nominalnego środkowego pomocnika z prawym obrońcą, - najdroższym kwotowo transferem obrońcy Barcelony, który jest nominalnym prawym obrońcą i nie potrafi wygrać rywalizacji z tym zapchajdziurą
1
@ObiektywnyKibic121
Przecież Nelson jest najwolniejszym w obronie obrońcą od kilkunastu lat, od bardzo często nie wraca do obrony, albo truchta.
NIe chodzi aby nie mieć pytań, miej pytania. Obecnie w defensywie i ofensywie Nelson jest słabszy od Roberto i jednym z najslabszych bocznych obrońców w lidze. Semedo ma warunki szybkościowe ale ich nei wykorzystuje w obronie. Roberto jest słabo-średnim PO, ale ustawieniem nadrabia dużo więcej.
Jeden z dziesiątek przykładów na szybkość Semedo
5
@Bagsik88
Widzę, że walczysz z wiatrakami.
Nie chcę wchodzić w dyskusję bo niebawem będzie duża dyskusja o Semedo, mam nadzieję że również Ci użytkownicy którzy tutaj piszą o Semedo jak grał dobrze w Barcelonie nie podając argumentów do swoich twierdzeń, będą brali w dyskusji udział.
2
@thegame1997
Wymagam jedynie tego, że jak ktoś ma coś do powiedzenia w dyskusji wchodząc w nią, będzie chciał bronić własnego zdania.
1
@badej60 @Janiama
Udziela się dzisiaj w dyskusjach, więc mam nadzieję że jednak odpisze. Już dojrzały człowiek, więc sądzę że jak wchodzi w dyskusję to też nie będzie z niej uciekał. Czekam więc na odpowiedź.
0
@challenger
Tylko jak to będzie miało wpływ na potencjale transfery in-out? Może być że nikt nie będzie chcial podejmować decyzji (odpowiedzielności) do końca okienna transferowego.
4
@stone80
dziękuję za niemerytoryczną komentarz
25
@stone80
2 lata temu była taka ustawa, ale Jarosław olał głosowanie i wycofał ją z procedowania. Liczyło sie polityczne poparcie Rydzyka a nie cierpienie zwierząt.
Co ma do kwestii tzw. ustawy o norkach kwestia komuny, zaborów, słabego wykształcenia. PiS robi wszystko zgodnie z aktualnymi słupkami poparcia, poszedł program o złym traktowaniu zwierząt w telewizji i nastroje społeczne są takie a nie inne, więc Pis cynicznie gra politycznie emocjami. Od 5 lat ma pełnie wladzy i nagle po 5 latach sie dowiedziało o traktownianiu zwierząt?
6
@Bamboleo
To tak z 5 lat wcześniej zanim trafil do Barcelony :)
1
Ciekawie jak będzie z transferami przy funkcjonowaniu obecnego zarządu. Czy bartek złozy rezygnację, kto przejmie funkcje decyzyjne za transfery. czy transfery nie zostaną wstrzymane aby stary zarząd nie był na minusie i dopłacał z własnej kasy. Tyle chaosu, jeszcze kwestia przyszłej sprawy z Setienem, może z Suarezem itd. Z transferami może być różnie niestety.
1
@Ghotti
Oglądałem jego wszystkei mecze z Dembele i napisz teraz jak grał Nelson. Ile w tych spotkaniach miał dograń do Dembele, kluczowych podań, asyst, ile razy strzelał, ile bramek strzelił, ile stworzył okazji itd? Nie było czegos takiego jak dobra współpraca Semedo-Dembele, jedynie były dogrania Francuza do Nelsona z któryc potem nic nie wynikało.
5
@Pustelnik
Wystarczająca liczba podpisów dopiero do głosowania nad odwołaniem.
0
@FC1899Barca
Nie straszne, dziecinne. kto ile ma mistrzostw czy miasto zatrzymane w latach 90-tych.
Może tylko dla mnie dziecinne, bo już wiekowy jestem, pamiętający mecze Piasta na "prawdziwym stadionie" XX lecia.
2
@Janiama
Pokażę Ci pewien przykład i chciałbym znać twoją odpowiedź.
W jednym spotkaniu zawodnik A zagrał 2 razy lepiej od zawodnika B. Jednak na przykładzie poprzednich spotkań zawodnik A ma 4 krotnie większy potencjał od zawodnika B. Czyli zawodnik A zagrał poniżej swojego potencjału a zawodnik B powyżej swojego potencjału. To kto zagrał lepiej w tym spotkaniu?
1
@FC1899Barca , @kibicsportu
Przez taki poziom dyskusji nie oglądam polskiej piłki. Jak dzieci w piaskownicy w Sośnicy zastanawiające się czy im bliżej na Okrzei czy na Roosvelta.