pax

0

@FutbolToMagia
Chcieli?? Jakoś nikt z nich nie złozył oferty z topowych druzyn gdy jego agent dał info że Nelson będzie szukał klubu. Znalazł się "portugalski" klub w lidze angielskiej spoza topu.
Pokazał wysoki poziom? W czym? w defensywie? w ofensywie? W najważniejszych spotkaniach sezonu? Jakies argumenty na pokazanie jego poziomu? W lidze hiszpańskiej .
Roberto Barcelona nie sprzeda z powodów sportowych, a Nelsona pozbyto się bez żalu.
Przeczytaj felieton, przeczytaj FAQ, pooglądaj filmiki.
Skąd Ci przyszło do głowy moje uprzedzenie, nie raz chwalilem Semedo, nie raz wnioskowałem o podniesienie mu oceny przez redakcję. Skąd Ci przyszło do glowy moje uprzedzenie, zwykły realizm wobec gry zawodnika.

pax

0

@FutbolToMagia @Midast
Możemy porozmawiać merytorycznie o tym co w artykule?
Ja zawsze odpisuję, zobaczmy czy Wy potraficie.
Zacznijmy od dwóch sytuacji
Pierwsza:




Zaznaczyłem Wam bieg wolnego Roberto i szybkiego Semedo, tylko czemu Roberto jest o kilkanaście metrów przed Semedo? Teraz gdyby Semedo biegał w obronie tak jak Roberto to gdzie byłby w tej sytuacji? Czy zdążyłby obstawić swoja strefę?



https://ifotos.pl/z/qqxqrhx

https://ifotos.pl/z/qqxqrhn

Nelson i Roberto startują do obrony z tej samej pozycji, jednak jeden biegnie a drugi truchta - częsty obrazek przez ostatnie sezony. Proszę o komentarz.

Sytuacja druga

Kogo kryje a przedewszystkim gdzie biegnie Nelson po czym czemu staje w miejscu?

Ma zawodnika przed sobą i zamaist go kryć go biegnie w strefę gdzie nie ma zagrożenia i nie ma zawodnika drużyny przeciwnej. To jest brak inteligencji boiskowej, przewidywalności gry.

Czekam na wasze opinie o tych sytuacjach.

pax

0

@FutbolToMagia
Ja Ci pokazuje argumenty a TY powtarasz to co już wykazałem jakie to bezsensowne. Z wielu źródeł były informacje że Guardiola woli Roberto od Semedo a następnie że City chce kupić roberto za 38 mln funtów. czy to plotki czy nie, takie info było. Barcelona jednak woli pozbyć się słabszego, Nikt o zdrowych zmysłach nie sprzeda lepszego niż gorszego w momencie gdy trener widzi w nim potencjał. Widocznie kolejny trener - Valverde, Setien, Koeman tego potencjału nie widzieli u Semedo.
Aspeky sportowy wykazałem w tekście - Nelson to może czwarta dzisiątka w Europie na tej pozycji. Z punktu sportowego świetny ruch, z finansowego cieszy że chociaż tyle wzieli, bo koszt pobytu Semedo w Barcelonie w stosunku do jakości gry to katastrofa - ponad 56 milionów.

pax

0

@FutbolToMagia

Druzyna która jest w kryzysie, kryzysie sportowym i finansowymi sprzedaje zawodnika któryś jak jeden z userow pisał z 3-krotnie niższą pensją od drugiego z wyższą. Drużyna zaczyna nowy projekt i trener go nie widzi w składzie. Drużyna która chce powrócić na top nie pozbywałaby się lepszego zawodnika tylko gorszego i to właśnie zrobiła. Gdyby liczył się argument finansowy Barcelona wystawiłaby Roberto na listę transferową i wtedy dostaliby i kasę i zaoszczędzili na pensji. Jednak widać że chodzi o aspekt sportowy a nie finansowy.

pax

0

@Midast
Odniosłem się do Pana wpisu. Teraz ja poproszę o skomentowanie moich argumentów. Proszę ocenić zachowanie Nelsona w prezentowanych filmikach. Obejrzeć filmik i odnieść się do nich w kolejności.

pax

4

@Freek_Tom
Od miesiecy pisze ze Roberto jest słaby lub co najwyżej przeciętny. Problem w tym że Semedo jest jeszcze słabszy.

pax

0

@Imonkey
Ofensywy progres u alby po odejściu neymara. Może po prostu Barcelona nie chce się pozbywać Roberto. Jeśli nikogo nie kupią zostaną tylko z nim a słaby jest lepszy od słabszego.

pax

2

@Midast

Panie Adamie, wykonał Pan tyle tytaniczną, co syzyfową pracę, która gdyby była pracą dyplomową, w mojej ocenie by się nie ostała. Osobiście oblałby Pan u mnie egzamin”.

Ładne wprowadzenie, ale zero odniesienia merytorycznego do tekstu.



„Nie ukrywam, że zawsze byłem zwolennikiem gry Semedo dlatego też nie mogę się zgodzić z budową pseudoteorią o Portugalczyku”.

Jeszcze nie podał pan argument a już pisze o pseudoteorii. Wnioski wyciąga się po potwierdzeniu teorii/tez. Już widać że z góry założona teza ma wpływ na wnioski. Dalej nic merytorycznego, nie ma w tym akapicie.



„Jest on moim zdaniem kolejnym przykładem zmarnowania potencjału piłkarza li tylko w następstwie patologii jaką wykreowali działacze, trenerzy, a zwłaszcza wierchuszka drużyny, która do przysłowiowego "stołu" często nie dopuszczała innych, lecz tylko "swoich”.

Zmarnowania potencjału?? W jaki sposób? Zagrał 124 spotkania, ponad 8,5 tysiaca godzin. Liczba podań czyli uiczestniczenia w grze była porównywalna z innymi zawodniikami, liczba dobrych piłek na skrzydło była porównywalna z lewą stroną. W czym nie dopuszczała Semedo? Leo mu karnych nie dawał strzelać? Nelson miał bardzo słabe jakościowo wejścia na skrzydło. Dostawał wiele piłek, ale nic z nich nie potrafił skonstruować.

Przykład spotkania z FAQ

meczu z Villareal Dembele uruchamiał Semedo, w drugą stronę mimo wielu sytuacji Semedo nie zagrywał piłki na wolne przestrzenie do Dembele, wolał wielokrotnie spowolnić akcje i wycofać do tyłu.

5'- Dembele wybiega i pokazuje się Semedo ten odgrywa do tyłu do Ivana

15'-Ivan do Semedo na skrzydło, ten mając jednego przeciwnika odgrywa do tyłu.

19'- Messi do Semedo na skrzydło a ten odgrywa do tyłu.

22’-Semedo nawet nie atakowany, zamiast do Dembele wybiera zagranie do tyłu do Pique

40’- Dembele wypuszcza na skrzydle Semedo ten piłka do tyłu.

45’- dobra piłka do Semedo, wychodzi mu Dembele a ten do tyłu do Ivana.

56’ Dembele na skrzydło na wolną przestrzeń do Semedo a ten do tyłu do Busquetsa



Jago słaba jakość, asekurancka gra nie nie dawała drużynie możliwości rozciągnięcia gry.

Argument wymyślony i nie mający potwierdzenia w rzeczywistości meczowej.





„Wierchuszka drużyny w osobach Messi, Suarez, Alba, Busqets, Pique, a po części również S.Roberto, Rakitić i Vidal najczęściej grała między sobą zapominając o innych graczach będących na boisku”.

Taaaa, prawie 50 podań w meczu to nie strasznie mało, ale nie jest to dobry wynik. Tylko Nelson słabo ma z rozumieniem gry, nie gra kombinacyjnej piłki, nie wchodzi w rozegranie, do tego mało sie pokazuje na skrzydle, po prostu jest schematyczny i bierny. Nikt go nie pomija, bo ja sie pokaże to piłke dostanie ale jesli ma mniejsza liczbę podań to tylko ze względu na swoją słabą jakość i fatalne rozumienie taktyki.





„Messi i jego koledzy zniszczyli nie tylko styl drużyny ale również wielu piłkarzy, którzy w innych drużynach przed i po przygodzie z Barceloną byli wyróżniającymi się piłkarzami”.

Może po prostu Barcelona jest tak topowa i tak jest wysoki poziom, że wyróżniający się w średnich zespołach nie dają rady. To nie styl Barcelony ale pomysł z kupnem topowych na podobne pozycje zawodników nie dał możliwości rozwinięcia skrzydeł Griezmanowi czy Coutinho. Semedo miał ten komfort grał na swojej pozycji i w sumie niewiele pozytywnego pokazał. Czy Lenglet w przeciagu całego pobytu w Barcelonie stracił? Dembele zjadła kontuzja, Ansu wystrzelił, de Jong też inna pozycja do tej pory. Napisz konkretnie kogo zniszczył Messi.



Każdy nawet najlepszy piłkarz nie za wiele by osiągnął gdyby nie drużyna.



Tez slyszałem że to sport drużynowy.

Nawet taki Messi gdyby nie miał swego czasu u boku Puyola, Xaviego czy Inestę nie byłby taka gwiazdą jaką w ostateczności został.

Jasne, ze tak. Ale co to ma do tematu? Chcesz powiedzieć że Ansu byłby większym objawieniem, gdyby nie fatalna postawa Semedo i już by został gwiazdą?



„No bo co by się stało gdyby wszyscy ci wielcy piłkarze nie podawali do Leo. Myślę, że jego statystyki byłyby zdecydowanie mniej okazałe, a Messi nie zdobyłby tych sześciu Złotych Piłek”.

Teraz rozmawiamy o Leo? Co to ma do tematu? Prosze popatrzec do FAQ. Z Nelsonem jest inna sprawa. Jak druzyna gra słabo to Nelsona gra słabo, jak drużyna gra świetnie to Nelsona tez gra słabo.



„Oparł Pan swój wywód na statystykach. Są one bez sprzecznie ważne, lecz nie do końca mówią o piłkarzu. No bo gdyby klasę piłkarza oparto jedynie na statystykach to jakie miejsce w historii Barcelony czy piłki w ogóle zająłby np. Inesta”.

Następny bez sensowny wpis bo powtarza Pan z jednej strony to co ja napisałem (Iniesta) z drugiej nie czyta Pan tekstu który komentuje, bo dużą część mojego tekstu poświęciłem na opisy z sytuacjami a nie na statystyki. Pan chcąc napisac cos pod z góry założoną tezę pisze o statystykach nie widząc że są one tylko częścią szerszej analizy. Jakie miejsce miałby Iniesta? Ze swoją grą byłby legendą o czym pisałem w tekście.



„Warto zadać pytanie dlaczego taka Barcelona zapłaciła swego czasu za Semedo aż 40 mln euro? Czy dlatego, że był słaby? Chyba nie”.

Są transferowe niewypały, był Chyhrynski, był Arthur, Gomes. Zdarzają się takie transfery które poprostu nie wypalaja bo zawodnik nie jest w stanie przeskoczyć pewnych kwestii jakościowych.



„Piłkarza należy oceniać w kontekście tego co robi na boisku, ale zawsze w szerszym kontekście”.

Tzn.??



„No bo załóżmy, że piłkarz biega po skrzydle, wychodzi na pozycję, haruje ale koledzy go nie dostrzegają powodując, że jego praca idzie na marne”.

Zgadza sie, ale nie jest to przykład Semedo. On w obronie nie haruje a w ofensywie przeważnie dostaje piłki ale je traci.



„W odniesieniu do Semedo wielu tutaj piszących przypomina mu wtopę w meczu z Bayernem, kompletnie pomijając fakt z kim mierzył się na skrzydle Portugalczyk. Bayern na swojej lewej stronie wystawił Daviesa i Comana, dwóch bardzo szybkich, dynamicznych , a do tego bardzo dobrych technicznie piłkarzy.To z nimi musiał mierzyć się osamotniony Semedo, gdyż jak zawsze S.Roberto jak dzieciak dawał się robić jak chcieli przeciwnicy i jak zawsze nie potrafił nadążać za atakami przeciwnika, zostawiając Semedo osamotnionego”.

Nie byl osamotniony, po prostu jego błędy indywidualne zaważyły na jego fatalnej postawie i wyniku. On jest w linii ostatnich obrońców. Czy ktos asekuruje Pique? Dziwne jest to, że jest mowa że Roberto był robiony jak dziecko, ale memy robione są z Semedo.



„To nie Semedo był słaby w tym meczu, chociaż i on nie za wiele pokazał. Słaby był trener ze swoją żałosna taktyką i właśnie S.Roberto oraz Lenglet (bezpośrednio uczestniczył przy 5 bramkach Bayernu)”.

Zgadza się on nie był słaby, był najsłabszy, taki jak tytuł felietony – „słaby, słabszy i potem Semedo”.



„Wielu z Was zapomniała również katastrofalną grę w meczu z Bayernem Messiego, nie mówiąc o Suarezie”.

No tak, Suareza był winien że Lewandowski zabrał mu piłkę na linii ko ncowej, Messi był winien że davies sie z nim zabawił, Suareza był winien że o 2 metry nie zauważył linii spalonego, Messiego wina że Coutinho go ograł. Nikt nie zagrał dobrze, ale najsłabszy był Nelson i jego gra w głównej mierze przyczyniła się do tak wysokiej porażki.



„Panie Adamie. Kopie Pan leżącego, a to nie świadczy pozytywnie o Panu”.



Rozumiem, czyli Nelson jest tak słaby że trzeba go wspierać zakłamując jego grę a nie pokazywac rzeczywistiści.

„Barca nie sprzedaje Semedo dlatego, że on jest słaby lecz li tylko dlatego, że jest to jeden z nielicznych piłkarzy obecnego składu, za którego inny klub da niezłą kasę”.

Taaa, bo nowy projekt i nowy trener dostrzegaja potencjał ale Barto kazał sprzedać. :))





Reszta już nie na temat

pax

0

@Midast
W porządku. Dyskutujmy na argumenty. Ja odpowiem na Twoj wpis a Ty na mój.

pax

3

@Imonkey
Progres miał np. Alba. To nie jest kozioł ofiarny, ale po prostu słaby jak na Barcelonę zawodnik. Regres zaliczył Ivan czy Busi ale każdy to widzi i nie wmawia światu ze są obecnie na topie. Tak jak wielu pisze o Nelsonie. Poza tym nikt nikomu nie broni napisać o Suarezie :)

pax

4

@Freek_Tom
Skoro to wina trenerów to jak wytłumaczysz błędy indywidualne? Jak wytłumaczysz truchtanie w obronie, odpuszczanie krycia. Chyba trener mu nie mówił: " udawaj krycie, a potem oduszczaj, nie biegaj do obrony".

pax

5

@ramon59
NIe jestem redaktorem. Po prostu raz na jakiś czas wysyłam felieton, który redakcja akceptuje, tyle.
Co do gry Semedo.
Widzę dwa argumenty -
druzyna gra słabo to i Nelsona gra słabo
Z Dembele Nelson grał lepiej.

Polecam zapoznac się z FAQ w komentarzach, które już przeszły na drugą stronę. tam jest odpowiedź na te watki.

pax

3

@FutbolToMagia
Tym, że twoje komentarze są osobiste i negatywne nie dodają im jakiejkolwiek merytoryczności a raczej pokazuja niemoc w argumentacji.

pax

3

@Midast

Spierajmy się na argumenty, wskazujmy błędne interpretacje lecz róbmy to w kulturze bez wzajemnych złośliwości i personalnych ataków. Wszyscy jesteśmy cules.

@Janiama , @Midast @stone80 @FutbolToMagia , @VenoM

Jak to sie wszystko zgadza, jak to wszystko jest przewidywalne. Nawet raz po prośbie o kulturę są osoby które wolą personalne ataki. Akurat te cytaty które wklejasz raczej mają odwrotny skutek, potwierdzaja wszystko o czym piszę.

pax

3

@stone80
Wyszczególniłem kilka osób w FAQ aby byla dyskusja, jednak nie zawiedliscie mnie, że takową będziecie przy braku argumentów zmienić w personalny atak. Moja prosba nie odniosła skutku jak widac, niektórzy wole merytorycznie podyskutowac inni wolą personalnie atakować.
Większość tekst osoby powyżej jest o mnie (praca dyplomowa, pseudoteoria itd...) napisane zostało, że cała druzyna uwzięła się na Semedo od trenera i 8 zawodników druzyny nie podajac mu piłek - jest to nie na temat bo w FAQ napisałem, że porównywalne były podania na prawe i lewe skrzydło, pokazywałem zdjęcia. Poza tym teorie o osamotnionym Semedo mozna sobie między bajki włozyć. Tak osamotniony w meczu z bayernem że 3 bramki padły gdy go na obronie nie było.
Ok, jest argument z porównaniem Messiego i Semedo. tak Messi zmarnował talent Semedo a sam nie został zmarnowany, tylko to nie ma potwierdzenia w rzeczywistości. radzę zapoznac się w całości z FAQ.

pax

4

@martin3131
Miał zniżkę formy przez pewien czas. Najpierw obnizył loty a potem Lucho swoją taktyką przerzutów po (20-30) przerzutów stoperów do napastników z pominięcie pomocy mu nie pomagała. Jednak mimo braku liczb często jego wkład był decydujący, potrafił tak jak piszesz zaabsorbować obrońców czy miec asysty 2 stopnia itd. czasem w jego pzrypadku wkład w zwycięsta nie miał odzwierciedlenia w staystykach, ale jak piszę taki wpływ mają jednostki wybitne.

pax

4

@FutbolToMagia
Dalej o mnie. Kilkukrotne prosby i wezwania o kulturę wypowiedzi nie pomogły. Jesli nie ma się sily argumentu pozostaje argument siły. jak pisałem w komentarzu FAQ, chciałem kulturalnej dyskusji ale jest kilka osob które zamaist tego wola personalne komentarze wiedząc, że merytorycznie nie mają argumentów.

pax

4

@FutbolToMagia

Nie podając argumentów i nie odnoszac się do tekstu a cały atak skupiając na mnie i osobistych przytykach dajesz świadectwo o sobie nie o mnie.
uważasz, że krytyczny tekst o najsłabszym prawym obrońcy od lat jest na rekę "relaowi"? Chyba na rękę byłaby pochwała dla słabego zawodnika a nie wskazanie że na taki klub jak Barcelona nie prezentuje on odpowiedniego poziomu.

pax

7

@robsesh
Przez pewien czas miał bardzo slabe statystyki, Potrafił wygrywać klasyfikacje asystentów w LL by później nie asystować przez ponad 40 spotkań z rzędu. Np. w sezonie 2012-2013 miał 16 asyst, a w ciągu 4 sezonów 2014-2018 łącznie miał tylko 8.

pax

8

@Vito9
Vito , zwiń komentarze w dół i tam znajdziesz FAQ, tam znajdziesz odpowiedz na na zagadnienie Dembele-Semedo i inne pytania,

pax

2

@Vito9
Dostawał od Dembele ale i od Messiego i Roberto i Pique, ale z tego niewiele wychodziło. Nawet ta współlpraca Dembele-Semedo byla jednostronna bo Portugalczyk juz nie dawał piłki zwrotnej bo przeważnie stracił lub ewentualnie odegrał do tyłu. FAQ 1

pax

12

@Midast
Jak piszę, nie podaje Pan jakichkolwiek argumentów, pisze Pan o nieobiektywizmie ale go nie wskazuje. Pisze Pan, że patrzę na grę zawodnika tylko pod względem statystyk a tekst felietonu pokazuje zupełnie cos innego (same statystyki stanowią jedynie część tekstu). Aby pokazac mnie w jakis dziwny nie obiektywny sposób pisze Pan, że Roberto jest moim pupilem, mimo, że od miesięcy piszę że jest słaby lub conajwyżej sredni i że nie spełnil pokładanych nadzei zastąpienia Alvesa i ma Pan to w tekście, którego Pan nie przeczytał. Szkoda, że nie odnosi się Pan do tekstu, moich argumentów, nic o brakach powrotów, truchtaniu, błędach indywidualnych, asekuranctwie w ofensywie Nelsona, ale o mnie. Jedynym argumentem wobec tekstu o Semedo jest krytyka autora a nie tekstu.
Pozdrawiam

pax

5

@FutbolToMagia

Ja



"Chciałbym podyskutować w sposób kulturalny i merytoryczny o grze Portugalczyka, bez osobistych wycieczek, personalnych ataków, wyzwisk, które zawsze się pojawiają, gdy tylko ktoś napisze coś mniej pochlebnego o jego grze. [...] Spierajmy się na argumenty, wskazujmy błędne interpretacje lecz róbmy to w kulturze bez wzajemnych złośliwości i personalnych ataków. Wszyscy jesteśmy cules".

Wysyp personalnych komentarzy, bez merytoryki, bez podawania argumentow, bez polemiki z moim tekstem jedynie potwierdza to o czym napisałem.

pax

3

@Midast
Czy to argument??
Zapraszam do FAQ szczególnie punkt 10

pax

19

@Midast

NIe odniósł się Pan do tekstu. Dodatkowo wskazał na sytuację, iz posługuję się tylko statystykami co jest nie prawdą. Według Pana wszyscy są winni od trenera po przez prawie cała drużynę ale nie Semedo. Proponuję przeczytać FAQ i wtedy napicac komentarz bo tam sa odpowiedzi na wszystkie kwestie o które Pan powtarza i są one wypunktowane. Nie rozumiem czemu pisze Pan o braku obiektywizmu nie wskazując gdzie i w czym sie pomylilem, gdzie wyciągnalem błędne wnioski.
ps. nie jestem redaktorem, tylko zwykłym userem piszacym czasem felietony.

"Kopie Pan leżącego"? - może faktycznie, pod 3 słabych sezonach jeszcze o tym piszę - jak śmiałem pokazac rzeczywistą grę Nelsona przez te 3 sezony.

pax

3

@mr_robot
Nie wiem, na celowniku są trzy nazwiska - Dest, Emerson i Aarons. Nie wiem jaka będzie przyszłośc, łatwiej analizować przeszłosć :)

pax

5

@Barca_Big_Moment
Jeżeli od kilku lat gra głównie na tej pozycji, to tak jest klasyfikowany.

pax

0

@mr_robot
Powinien, ale wazna jest treść.

pax

4

@stone80
Ja
Chciałbym podyskutować w sposób kulturalny i merytoryczny o grze Portugalczyka, bez osobistych wycieczek, personalnych ataków, wyzwisk, które zawsze się pojawiają, gdy tylko ktoś napisze coś mniej pochlebnego o jego grze. [...] Spierajmy się na argumenty, wskazujmy błędne interpretacje lecz róbmy to w kulturze bez wzajemnych złośliwości i personalnych ataków. Wszyscy jesteśmy cules.
Ty
"Jeszcze teraz sięgnij do swojego majka i sam sobie wiadomo co :). [...] Przecież to pod jakąś chorobę psych. podpada. [...] To jest smutne i jak dla mnie typ potrzebuje pomocy a nie podziwu, normalne to to nie jest jak dla mnie".

Szkoda, że moja prośba o dyskusję w kulturze nie została przeczytana.

pax

17

Wszystkich czytających, obserwujących, komentujących proszę o obejrzenie dołączonych linków, bo to jest główna wartość tego artykułu.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?