pax

3

@Midast
Odpowiedziałem Ci na ten wpis zarówno pod nim jak i na prywatnej wiadomości, wpis dałeś 3 godziny temu i od razu dostałes wiadomość.
To jest właśnie brak szacunku i kultury, chcesz dyskutować, ale nie odpisujesz na wpisy innych, ale samemu oczekujesz aby inni odnosili się do twoich i tu już natychmiast. Czekam od dwóch dni pod felietonem. Ja czekam dwa dni, Ty dostajesz odpowiedzi po kilkunastu minutach i to w wątkach bez odznaczenia.
Jeszcze nikt mnie do ściany nie przystawił i mam jedną cechę jesli coś błędnie napisze potrafię się nad tym pochylić. jednak w tej dyskusji nie ma takiej możliwości, bo Ty jak i kolega nie operujecie argumentami tylko osobistymi komentarzami.

pax

3

@Midast
Pisanie o kimś czy zwracanie się do niego bez oznaczania jest czymś takim.
Domaganie się od kogo komentarza na swój wpis a następnie gdy się go dostaje samemu się ucieka od dyskusji jest czymś takim. To co, wracasz do dyskusji czy dalej uciekasz?

pax

0

@Midast
Ja odpisuję na wszystkie wpisy, taka mam naturę i kulturę. na który wpis Ci nie odpisałem ?? Ja mam odpisywać na twoje nowe wpisy a Ty uciekasz od moich. Nigdy nie siedzę jak mysz pod miotłą.
Odpiszesz na moje wpisy? czy dalej będziesz uciekał ?

pax

0

@FutbolToMagia
Rozpocząłeś tu wątek, a że dzisiej Nelson odchodzi to postanowiłem, nie pisać jak bardzo mijasz się z rzeczywistością, bo po prostu pewnie Ci smutno. Jednak tutaj sam mnie zaczepiłeś. Tak, tak, Barcelona była za słaba dla Semedo dlatego przechodzi do Wolver..., aby seryjnie wygrywać Ligę Mistrzów.
Jak zwykle nie potrafisz czytać ze zrozumieniem i narzucasz w swoim tekście własną interpretację. Wskaż że się cieszę z krytykowania i niepowodzeń. Piszesz jak zawsze personalnie bo nie masz argumentów zresztą jak zawsze. Do twoich tekstów: "Semedo najlepszy na świecie, top3 na świecie" teraz dodajemy "prezentował wyższy poziom niż Barcelona". XD

pax

2

@Jacob94
On nie podawał prawie do przodu, z Dembele podobnie jego gra z Dembele prawie nie istniała. Mimo wchodzących kolegów w pole karne od prawie zawsze odgrywał do tyłu

pax

1

@equwesta

Akurat Nelson był w najbardziej komfortowej sytuacji. Alves czy Montoya miał nie wracającego Messiego i grającego na środku Xaviego , potem było lepiej bo przyszedł Ivan i Aleix z Alvesem i Roberto mieli wsparcie (nie asekurację) z strony Ivana. Nelson miał wsparcie Roberto, Ivana, Vidala i griezmana (oczywiście nie wszystkich w jednym spotkaniu). Nelson miał najbardziej komfortowa sytuację ale przez swoje złe ustawienia i błędy indywidualne dochodziło do fatalnych w konsekwensji sytuacji dla barcelony.

pax

0

pax

6

@Midast
Uwielbiam twoje zakłamanie i manipulacje, tak łatwo się ja punktuje.

"skoro ze starszym o 5 lat Pjaniciem"

Pjainc - 2 kwietnia 1990
16 listopada 1993 - Semedo

Jakbym nie naciągał nie wyjdzie mi 5 lat - 3 lata 7 miesięcy i 14 dni.


pax

3

@Midast
hmmm
po kilku spotkaniach się przekonamy....
Nelson - cały pierwszy sezon - 0 asyst , 0 bramek
.... czy można grać słabiej?
Zrobiła dobry interes - finansowy ogólnie nie wyszła źle a sportowo zyskała sprzedając słabszego z dwojki obecnych zawodnikó na PO i mając pieniądze na kupno nowego zawodnika - lepszego od tej dwójki.

pax

16

@Midast
Zaczynasz nowy wątek, mimo że nie odpowiedzialeś w starym. Troche szacunku i kultury. Chciałeś abym tam odpowiedział na twoj wpis, zrobilem to, Ty na mój nie odpowiedziałeś a zacząłeś mnie obrażać w kilku innych. Rozpocząleś kilka komentarzy na mój temat pod różnymi pod moją osobe po czym uciekasz od dyskusji.
Statystyki były częścią felietonu i to nie najobszerniejszą a jedynie uzupelnieniem opisu, wraz z filmikami. Czekam tam na dokończenie dyskusji.
Może jak Griezman bedzie odchodził to zrobię podsumowanie jego występów, tak jak w przypadku Xaviego, Alvesa czy Semedo.
Czekam pod moim felietonem na dokończenie dyskusji, czy dalej będziesz w innych watkach pisał o mnie, nie odznaczając mnie co jest gówniarskie. Czekam na twóje odniesienie się do sytuacji z filmików.

pax

5

@kosmos91
Będzie jak Barcelony z nowym PO zdobędzie LM. nie cieszy mnie fakt, że zawodnik nie potrafił prezentowac odpowiedniego poziomu dla takiego klubu jak Barcelona.

pax

4

@LyFT
Był asekurowany, ale popelniał błędy indywidualny. ostatnio był jakis afelieton o jego grze, z 3 dni temu - polecam obejrzeć filmiki dołaczone do tego filmu. nelson przegrywał większość pojedynków biegowych.

pax

1

@th@les
thx :))

pax

3

Powodzenia, aby kontuzje nie dotykały i odpalił.

pax

6

@BaroPodertos , @horang , @Rewolucja123

Obejrzałem spotkania z Pucharu Konfederacji i Ligi Narodów z Nelsonem. Niestety grał jeszcze gorzej niż w Barcelonie. W akcjach ofensywnych praktycznie w ogóle nie uczestniczył. W stosunku do bardzo słabych statystyk ofensywnych w klubie to w reprezentacji jest jeszcze słabiej – brak asyst, brak bramek, dwa kluczowe podania z czego jedno to wycofanie na 30 metr. Lepiej jedynie było w bezpośrednich odbiorach, ale jeszcze gorzej w przechwytach, zablokowaniach, pojedynkach główkowych itd. Bardzo słaba współpraca ze skrzydłowymi, szczególnie z Ronaldo który szczególnie w finale LN grał dużą część spotkania jako prawo-skrzydłowy. W półfinale Pucharu Konfederacji Chicharito, mimo krycia Nelsona wszedł na skrzydło, po czym wszedł w pole karne i dograł (i tak padł jedyny gol dla Meksyku – komuś może przypomnieć akcję Daviesa).

w finale Pucharu Narodów jedyna bramka dla Szwajcarii padła po karnym sprokurowanym przez Nelsona. Inna drużyna, inny trener, jednak gra Nelsona nawet słabsza niż w Barcelonie.

pax

9

@horang

Po pierwsze, każdy prawy boczny obrońca w Barcelonie od kilku lat nie ma takiego (zdrowego) skrzydłowego. Alves (w ostatnich latach) Montoya, Vidal czy Roberto nie mieli takiego ofensywnego wsparcia, a grali dużo lepiej. Potrafili się odnaleźć w takich realiach, lepiej współpracować z Leo, grać ofensywnie i mieć dużo lepsze osiągnięcia indywidualne w ofensywie.

Po drugie sytuacja z Dembele jest też bardzo ciekawa. Wiele osób podkreślało, że Nelson przy Dembele grał dużo lepiej. Ousmane dobrze współpracował z Nelsonem, ale to była jednostronna współpraca. Dembele dawał świetne podania Nelsonowi na skrzydło po czym piłek zwrotnych się nie doczekał. Nelson tracił te piłki, w najlepszym przypadku „palił” akcje wycofując piłkę do tyłu. Jak ta współpraca w przypadku Nelsona z Dembele się przedstawiała? Mit współpracy Semedo-Dembele wziął się od dwóch spotkaniach z grudnia 2018r., gdy Dembele świetnie dogrywał do Nelsona na skrzydło, po czym Nelson wszystkie piłki tracił, lub „palił” akcje. Dla wielu jednak, poprzeczka dla Nelsona jest zawieszona tak nisko, że wystarczy aby pokazał się z przodu i stracił i już są oklaski „bo się pokazał”. Potem z niewiadomych dla mnie przyczyn pisano o świetnej współpracy (mimo że 80% czasu później Dembele leczył kontuzje) lub wspominano tą mityczną współpracę. Te dwa grudniowe mecze się przedstawiały:

W meczu z Villareal Dembele uruchamiał Semedo, w drugą stronę mimo wielu sytuacji Semedo nie zagrywał piłki na wolne przestrzenie do Dembele, wolał wielokrotnie spowolnić akcje i wycofać do tyłu.

5'- Dembele wybiega i pokazuje się Semedo ten odgrywa do tyłu do Ivana

15'-Ivan do Semedo na skrzydło, ten mając jednego przeciwnika odgrywa do tyłu.

19'- Messi do Semedo na skrzydło a ten odgrywa do tyłu.

22’-Semedo nawet nie atakowany, zamiast do Dembele wybiera zagranie do tyłu do Pique

40’- Dembele wypuszcza na skrzydle Semedo ten piłka do tyłu.

45’- dobra piłka do Semedo, wychodzi mu Dembele a ten do tyłu do Ivana.

56’ Dembele na skrzydło na wolną przestrzeń do Semedo a ten do tyłu do Busquetsa

W kolejnym meczu z Espanyolem 10 grudnia 2018 podobnie. Na plus w pierwszej połowie był widoczny i często obsługiwany przez Dembele, jednak żadnych z tego efektów nie było Np. 7'-dobre podanie Dembele do Semedo, ten próbuje dośrodkować, jednak wprost w przeciwnika. 10'- dobra klepka Semedo-Dembele-Semedo, ale dośrodkowanie Semedo znowu w obrońcę. 35’- dobra akcja – Rakitić-Messi-Vidal-Semedo, dośrodkowanie Semedo zablokowane, itd, itd.

Jednak powstał wtedy mit super współpracy Dembele-Semedo, Semedo-Dembele, jednak to tylko mit, wystarczy sprawdzić ilość asyst, kluczowych podań, dośrodkowań Nelsona w stronę Dembele. Cała współpraca polegała na dobrym wypuszczeniu Nelsona przez Dembele i stracie lub wycofaniu Portugalczyka. Ousame zagrał w 74 oficjalnych spotkaniach W Barcelonie, niech ktoś poda ile Nelson miał kluczowych podań, czy asyst do Dembele?

pax

6

@Janiama
Akurat o Arthurze pisałem jako pierwszy, że gra słabo i nie kreuje, popatrz do artykułów oceniających. Jako pierwszy na stronie robiąc jego oceny i analizy. No ale Ty widzisz tylko to co chcesz zobaczyć.

"Sam artykuł był już szczytem wszystkiego. Jakoś nie widziałem byś coś takiego napisał o Rakiticu..."
https://www.fcbarca.com/65757-okiem-kibica-rakieta-jeszcze-nie-odpalila-houston-czy-mamy-problem.html
i cyk :))))

"Granica między oceną obiektywną pilkarza a nienawiścią do niego jest bardzo wąska i to ją przekroczyłeś".
W którym momencie? 2-3 krotnie chcąc podnieść jego ocenę przy ocenie redakcji? Pisząc pozytywy jesli takie były w jakimś meczu? Nie wymyślam i nie kłamię na jego temat - jak Ty, byleby wybielić zawodnika. Już widzisz linię spalonego czy dalej będziesz twierdzić że to Griezman popelnił błąd. Robię czasem oceny od conajmniej 7 lat i jakos nikt nie podważył ich rzetelności, czy wskazał przekłamanie. Tak jak ty teraz - piszesz że jest cos nieobiektywne czy nie rzetelne ale nie piszesz gdzie się mylę czy gdzie podaję fałszywe statystyki, gdzie kłamię opisując coś minuta po minucie. Rzucasz oskarżenia nie mając nic abby je poprzeć, a tylko po to aby personalnie zaatakowac i się lepiej poczuć.
" Ok teraz go nie ma w Barcelonie i czekam na rzetelne ocenianie piłkarza".
Zawsze było rzetelne - nikt nie podważał opisów.

"Ty oglądając mecz Barcelony ZAWSZE zaczynałeś od tego kiedy pierwszy błąd zrobi Semedo".
przykłady moich komentarzy:
- „Najlepszy Pique, bardzo dobrze też Semedo i Lenglet, dobry Leo i Ivan w drugiej połowie”.


- „Semedo dzisiaj najlepszy mecz w sezonie (choć też gra nie była idealna) ale bardzo dobre spotkanie”,


- „To nie był występ w obronie na 1 Semedo moim zdaniem. Zaliczył kilka dobrych odbiorów, tym razem prawie zawsze był dobrze ustawiony, zablokował dwa strzały, w tym jeden groźny”.


- „Kontuzja Nelsona to zła wiadomość dla Barcelony. Nie upatrujmy tu pozytywów w szansach dla Wague, czy powrotu Roberto na PO. Kontuzja zarówno w kontekście indywidualnym jak i drużynowym to zawsze zła wiadomość. Oby szybko wrócił do treningów”.


- „Może uda mi się dzisiaj ocenić każdego gracza. Oceniłem pierwszą połowę u Semedo na 8 i byłem pod wrażeniem gry i pewnej lekkości”.


- „Pisałem, że ja bym podniósł ocenę Semedo” (w stosunku do oceny redakcji).


- „W ostatnim meczu z napoli gdzie zrobiła sie nawalanka personalna wnioskowałem o podniesienie oceny Semedo, [...] Co do Nelsona wcześniej dałem mu 6,5 a w opisach podkreślam jego dobrą grę z Griezmanem o czym wcześniej nikt nie pisał”.


- „Akurat tu Semedo bym nie krytykował za spalenie, on dobrze wyszedł, raczej Leo minimalnie spóźnił podanie”.

ps. powrócisz do wcześniejszych wątkow czy będziesz tak uciekał od dyskusji. Kiedys nie naciskalem na kontynuację dyskuski w ktorej twierdziłeś, że w polu karnym nie istnieje cos takiego jak przekazywanie i zawodnik jak kryje jednego to musi go kryc cały czas, wskazałem Ci że gdyby tak było to w ciagu 5 sekund stoperzy byliby wyciagani ze swoich pozycji i potem była cisza. Ostatnio pisałeś , że zawodników nalezy oceniać przez pryzmat ostatniego spotkania dając do zrozumienia, że za mecz z Bayernem powinien być oceniany pozytywnie bo dobrze zagrał z Napoli (sic!). jest szansa że jak wchodzisz w dyskusję to kedyś z niej nie uciekniesz?

Nawet w wątku żegnającym Semedo w którym pisze pozytywne słowa o Nelsonie, wchodzisz i robisz małostkową prowokację.

pax

7

@Coutinho007
Zarówno mnie jak i redaktorów oceniających wyzywali od hejtetow, rasistów itd. Sądzę że to raczej forma desperacji była, jak brakuje argumentów wtedy wyzwiska są tym jedynym czynnikiem aby poczuć się lepiej.
Szkoda że Nelson nie odpalił

pax

11

@Comentateiro
Tak jak w Barcelonie tak w nowym klubie życzę mu powodzenia i pokazania się z najlepszej strony. Zawsze życzyłem mu jak najlepiej a jak miał kontuzję życzyłem mu szybkiego powrotu do zdrowia. Oby kontuzje go omijały.

Nie mam do niego negatywnego nastawienia po prostu jego gra jaka była taka była, odnosiłem się do gry a nie do niego osobiście.

pax

0

@AV0CAD0
Czynnik jakości piłkarskiej. Sprzedajemy słabszego. Roberto pasuje Koemanowi który woli z jednej strony bardziej inteligentnych piłkarsko z drugiej o większej wydolności zawodników.

pax

2

@ForcaMilosz
Też tak uważam.

pax

4

@Tales_Omletu , @UncleDrew

Za Nelsona Barcelona miala zaplacić ponad 40 mln (oprócz kwoty transferu to plus po 5 mln za każde 50 oficjalnych spotkań).

pax

7

@zenoowity
Tylko nie widzisz jednego. Odwrotnej sytuacji. Oprócz felietonu o Semedo ja nie zaczynam wątków o Nelsonie (conajwyżej przy artykule oceniającym spotkania, co jest naturalne). Jedynie jak te same osoby rozpoczynają nowe wątki i gloryfikują pisząc nieprawdę to dopiero wtedy im odpowiadam. Nie spamuję rambli czy newsów o Semedo swoimi watkami, tylko punktuje już napisane komentarze. Tyle. czy ja rozpocząłem ten wątek?

pax

7

@zenoowity
Akurat user Janiama, nie jest młodzieżą. Nie przypominam akurat tu złamanie linii spalonego w kontekście złej gry Semedo, ale w kontekście zaklamania opisu jego gry.
Tzn. kto, co wylał? Pokazanie statystyk i konkretnych sytuacji to wylanie g...?

pax

7

@zTx
Szkoda że dyskusje tak wyglądają. Czekam w innym wątku na odpowiedź, ale zauważyłem że po moich argumentach zapadła cisza.

pax

6

@Rewolucja123

Nie chodzi aby kogoś zniechęcać do komentowania. Tak jak nie powinno się obrażać (to do @Janiama ). nie wyciągał bym jego cv. Po prostu jak ktoś pisze głupoty to należy to wskazać i skupic się na niezbyt mądrym wpisie, niż na osobie. Po prostu nie rozumiem jak można w takiej sytuacji tak zakłamywać i nie widzieć linii spalonego. O innych rewelacyjnych komentarzach już nie wspominając.

pax

19

@Janiama
Zaczynają się wyzwiska, ooo. Czy ja Cię obrażam? Proszę odrobinę kultury, spierajmy się na argumenty a nie na wyzwiska.

Wybieliłes w tej sytuacji juniorski błąd Nelsona, zwaliłeś winę na Griezmana, ale nie wspomniałeś że Nelson złamał linię spalonego, nawet jak pokazałem zdjęcia to tego nie przyznałeś. Zakłamanie level high.

pax

47

@Janiama
Uwielbiam takie odpowiedzi :))
Zero merytoryki tylko osobiste komentarze lub nie na temat. Gdybym miał odpowiadać na takim poziomie to bym pisał "o jest szczyt bezczelności i brak taktu, kultury i szacunku do osoby która jest na nieosiągalnym dla większości ludzi na ziemi poziomie" to bym przypomniał, że Puiga, czy Roberto krytykowałeś teraz zaczynasz Aarona a oni przecież też wielu rzeczy musieli sobie odmawiać aby dojść tam gdzie są. Czy odmawiał sobie tylko Semedo a inni już nie, to jest hipokryzja. Wszystkich można krytykować tylko nie Semedo? Nigdy nie obrażałem Semedo, ba ja go nawet nigdy nie sprzedawałem.
Odpiszesz w wątku na temat oceniania? Przypomnieć?

pax

28

@Janiama
Oto Twój opis sytuacji aby wybielić Nelsona od wielkiego błędu : "Ósma bramka idzie dluga piłka, Griezmann odpuszcza krycie stara się Semedo z blokować podanie jest trafiony piłką i jest bramka".

A tak to wyglądało.

https://mobile.twitter.com/Kiltro_Hecke/status/1294387384314933248/photo/1

Naprawdę jako były piłkarz nie wiesz co to znaczy złamać linię spalonego?

Rozumiem - wina Griezmana :))

pax

1

@Bogan
Dzięki :).

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?