pax

0

Czy komentatorzy wymienili kto miał tą stratę, zakończoną groźna kontrą ??

pax

0

@stone80

"Już nie bądź bezczelny".

Jak się nie wie co napisać, to trzeba zaatakować i pokazac brak kultury. Stary twój numer, przewidywalny, ogólnie słabo to wychodzi.

Poszedł do asekuracji stopera i okazało się to dobrym wyborem, zamknal korytarz do podania wzdłuż i podania do strzału, zostało tylko miejsce na wyrzucające podanie pod duzym kątem. Od wejście Trincao, Barcelona miała grać w obronie 5-3-1, co było kilka razy idoczne i Roberto pokazywał to Portugalczykowi. Popatrz na grę Portugalczyka w tej akcji, totalna biernośc i złe ustawienie. Bez sensu pisać, że pozwolił podać, bo wtedy nie wiadomo na czym miałby polegać błąd i złe ustawienie. Gdybyś napisał nie pokrył zawodnika z 9 do którego poszło podanie mógłbym pomysleć, czy cos nie jest na rzeczy a tak napisałeś że źle się ustawił względem podającego a nie względem zawodnika wobec którego poszło podanie. Jasne mógł stanąć szerzej i nie asekurowac stopera, ale Baeza schodził właśnie w lewą stronę i ustawiał się do mozliwego strzału bo jest to lewonozny zawodnik.

pax

1

@Midast
"Szkoda, że nie piałeś tak na cześć Semedo po meczu z Interem w Mediolanie. Ależ zapomniałem. Ty nie znosiłeś Semedo."

Problem z fanatykami Semedo jest taki, że chcieliby aby wychwalać zawodnika nawet za spotkania w których on nie grał. Semedo nie grał w Mediolanie z Interem, to i nie pisałem wtedy peanów (nie "puemy" - nie ma takiego słowa, ja robie często literówki ale nie uprawiam słowotwórstwa) bo zawodnik nie grał. Tyle są warte twoje słowa. Jakby zagrał bardzo dobrze to bym go chwalił, ale on nie grał z Interem zarówno w 2018 jak i w 2019. To o jakim spotkaniu piszesz. Pewnie będziesz chciał aby za dzisiejszy mecz z Sevilla tez go wychwalać, mimo że nie zagra, mimo że nie jest już w drużynie.

pax

1

@Midast
Zwracając sie do kogoś "ty", piszemy z dużej litery. Pisałem Ci juz kiedys o kulturze. poza tym, wmawianie pewnych rzeczy komus kto temu zaprzecza jest też pozbawione kultury i gówniarskie. Taki masz styl, dla mnie to desperacja. Chciałbym abys kiedys pisał tylko o tekście, a nie o mnie, wiem, że nie potrafisz. Wolisz atakować, pisać personalnie ale w kwestii dyskusji merytorycznej uciekasz od dyskusji bo wiesz, że wykazano by twoje pomyłki. Będę czekał na dyskusje, mamy tyle sytuacji do omówienia, linki masz w felietonie. Tylko trzeba miec jaja.

pax

1

@Peciak
Tylko szybki skrzydłowy to raczej nie bedzie grał tam, a przynajmmniej od pierwszej minuty.

pax

0

@stone80
Jaki błąd ? Bo asekuroiwał Pique a Barcelona przeszła na 5-3-1 i Trincao był spóźniony i nie obstawil swojej pozycji ?

pax

1

@stone80
Ale czytaj ze zrozumieniem. @aro1 potwierdza mój wpis a ja potwierdzam jego komentarz.
Widzę, że lubisz wstrzynać kłótnie piszac personalnie zamiast odnieść się merytorycznie do komentarza. W sumie jak zawsze.

pax

1

@Midast
Znowu atak na mnie. Ja lubiłem Semedo, a Roberto nigdy nie było moim pupilkiem. To, że jeden był lepszy od drugiego nie oznacza że kogoś lubiłem lub nie. Dalej będziesz uciekal od dyskusji pod felietonem i tylko jak małolat atakował personalnie?
Już dwa tygodnie czekam na dykusję, ale Ty jak zawsze stchórzyłeś.

pax

2

@Freek_Tom
Roberto nie jest jednym z moich ulubieńców. Nie rozumiem tej personalnej docinki. Pezewaznie oceniam od 7-8 lat na portalu prawego obrońcę.
Ogólnie reaguje jak widzę moim zdaniem gdy kogoś nie właściwie albo inaczej niesprawiedliwie ocenia w górę lub w dół. Tu po bardzo dobrym spotkaniu opis 2/3 negatywny, pominięcie większością pozytywnych aspektów gry. Dawno nie widziałem czegoś takiego tutaj.

pax

1

@Tobi23
Przeczytaj najpierw co napisałem. czy pisze coś o Bayernie lub lub Liverpoolu, więc piszmy na temat. 95% mojego tekstu nie dotyczy bramki ani interwencji z poprzeczką. Czytajmy co komentujemy, napisz z czym sie nie zgadzasz, a ty piszesz abym nie brał tych dwóch sytuacji TYLKO pod uwagę. Piszmy merytorycznie i komentujmy co ktos pisze.

pax

1

@Freek_Tom
O jakiej jakółce piszesz ??
Oceniamy jeden mecz, sa to oceny za mecz, jeden konkretny. Po 2-3 spotakaniach mam go oceniać za ...jeden mecz, kilka czy sezon? masz prawo miec swoje zdanie i swoją ocenę, ale pisanie o ocenianiu kilku spotkań przy ocenia za jedno spotkanie jest bez sensu. Był opcją w ataku, podałem przyklady i to nie wszystkie, był zawodnikiem box to box. Napisz z czym sie nie zgadzasz.

pax

1

@jeykey1543

No może, ale w tym przypadku nie strzelił dwóch bramek przy stanie 5:0 i przeciwnik sie nie położył, a dodatkowo w tym meczu zawodnik zaliczył kilka świetnych interwencji w obronie, miał najwięcej interwencji w obronie i najmniej strat. ot, taka różnica

pax

2

@Rewolucja123

no, ale z autu podawał Roberto, aaa i dlatego tego nie napisali :)

pax

0

@TenJeden
NIkt nie mówił, że to sa serwisy z "wybitnymi ekspertami". Z czyms się nie zgadzasz w moim opisie ?

pax

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

pax

12

Jak to mam w zwyczaju opis gry prawego obrońcy poniżej, redakcja bardzo nieadekwatny opis tym razem zrobiła.

Jak to mam w zwyczaju opis gry prawego obrońcy.

Trochę a nawet bardzo dziwi mnie opis redakcji a szczególnie „Niemniej gol w 95’ zwieńczył RACZEJ PRZYZWOITE zawody”. Miałem nie robić opisu, ale dawno nie widziałem tak nieadekwatnego opisu. Najwyżej oceniony przez sofascore, drugi najwyżej przez whoscored. Moim zdaniem był to jeden z najlepszych występów prawego obrońcy od miesięcy, szczególnie w defensywie był to wyśmienity występ. Redakcja na jego temat 2/3 negatywnego komentarza. Skąd takie a nie inne zdanie oceniających? Trochę dziwne, że ewidentne błędy innych zawodników są przemilczane (np. podanie głową Alby do przeciwnika we własnym polu karnym w 15’ (groźna sytuacja) czy jego strata przy wyprowadzaniu na wysokości pola karnego w 25’). Widziałem co najmniej 5 wycofań kilka metrów do tyłu de Jonga, Coutinho, Fatiego czy Alby w obrębie pola karnego Celty, gdy korytarze podań były zamknięte ale tylko Roberto w takiej sytuacji doczekał się negatywnego komentarza. Dlaczego? „W 40’ pogubił się pod polem karnym rywala i płynność akcji ponownie wzięła w łeb”. Nie czepiamy sie już strat, ale płynności, mimo że była to sytuacja w której to miało miejsce była gdy 8 zawodników Celty było na 18 metrach, wszystkie korytarze podań były zamknięte a jedynym zawodnikiem któremu mozna byłoby zagrać był Griezman wracający ze spalonego. Ale komentarz poszedł.

Co najmniej dwukrotnie ratował zespół od utraty bramki a przy kolejnych 2-3 interwencjach zażegnywał groźne sytuacje. Kontrolował całą stronę boiska, często osamotniony musiał zmagać się z przewagą liczebną przeciwnika https://ifotos.pl/zobacz/sam1jpg_qqnxxax.jpg, https://ifotos.pl/z/qqnxxar . Świetne ustawianie, zamykanie korytarzy, wiedział kiedy się podłączyć do ataku, kiedy kryć szerzej, kiedy wspierać Pique a kiedy wchodzić wyżej do pressingu. Jedyny zawodnik pierwszego zespołu z pozytywnym bilansem interwencji do strat aż 8 do 3. Drugi po Busim z największym przebiegniętym dystansem. Po zejściu Grizmana był często samotny, jedynie momentami doskakiwał Busi lub de Jong (głównie w pierwszej połowie), od początku drugiej połowy w obronie Barcelona stała 4-4-1 z Coutinho jako wspierający prawy pomocnik który grał słabo w tym aspekcie gry (raczej bywał niż trzymał pozycję). Dopiero wejście Trincao i to od 80’ zmieniło się na 5-3-1 z grającym skrajnie w linii obrony Portugalczykiem. Oczywiście nie był to występ bezbłędny (redakcja skrupulatnie wyliczyła wszystkie złe zagrania, ale nie było już tego co obserwowaliśmy od miesięcy - autostrady z prawej strony czy błędów w ustawieniu. Od meczu napisałem jeden komentarz o Roberto czekając na artykuł ocenowy. Często był opcją w ataku, następnie szybko wracał do obrony. Wiele razy wbiegał na pozycje do ewentualnych zagrań lub sam inicjował akcje (np. wejście w pole karnym przy strzale Griezmana 8’, czy przejście do ataku z piłką gdy faulowany był Ansu 48’, i pokazanie się jako opcja w tej samej minucie, wejście w pole karne w 31’, wejście na skrzydło na dobieg w 74’). W destrukcji to przecież nie tylko ten sparowany strzał zmierzający do bramki 73’, czy ściągnięcie piłki głową zmierzającą na głowę Nolito, ale wiele innych dobrych akcji o których redakcji nie wspomina – np. 31’ odbiór, zablokowane dośrodkowanie 69’, 86’ wygarnięcie piłki Aspasowi na 5 metrze przed bramka Barcelony gdy mijał Pique, wybicie piłki głową na 4 metrze od bramki Barcelony gdy do piłki przymierzał się Aspas 47, wyczyszczenie na 5 metrze w 91’. W ofensywie na drugiej stronie grał rewelacyjny Fati, szukający drugiej szansy w Barcelonie Coutinho i Messi który więcej w tym spotkaniu grał z lewej niż z prawej https://ifotos.pl/z/qqnxxap, a mimo to Roberto z woleja zaliczył bramkę. Dla redakcji taki występ to na dobry z plusem (6,5). Jego straty w tym meczu były 3 – na połowie rywala i jedna na środku boiska, nikt nie miał mniej i nikomu innemu redakcja ich tak skrupulatnie nie wyliczyła.

Ogólnie więcej niż bardzo dobry występ, w obronie biegał bardzo dużo i się bardzo dobrze ustawiał, ze względu na taktykę zespołu i czerwo Lenglet nie zawsze miał wsparcie, kilka kluczowych defensywnych interwencji ratowało Barcelonę do ataku podłączał się niezbyt często, ale jak się, podłączał stawał się opcją w rozegraniu rozciągając zasieki przeciwnika, do tego bramka. Na minus ten faul z boku pola karnego i strata na środku boiska. Bardzo nieadekwatny opis redakcji.



Widać duży pompowany balonik Coutinho. „Duzy udział przy bramce” nr2 – indywidualna akcja, Leo, minął dwóch rywali a kolejny po niefortunnej interwencji zalicza bramkę samobójczą, ale Coutinho „duzy udział przy bramce”. Do tego opis na 100% pozytywny, nic o stratach, złych decyzjach, momentami słabej asekuracji.


pax

5

@Bagsik88
Tym razem redakcja bardzo nieadekwatnie opisała zawodnika więc pewnie się uaktywnią

pax

1

@Ratamahatta @Bocheno1 @masq

Spokojnie, wiele osób sobie wyciera twarz moim nickiem, niektórzy dla atencji, inni dla zielonych inni z kompleksów i złośliwości. O De jongu nie pisałem, że zagrał źle w kontekście ostatniego meczu, bo nie zagrał źle (ale ludzie lubia pisać że ktos coś napisał, mimo że rzeczywistośc jest inna). Tylko np. że jest niesamowicie hypowany na eleven (po nim tylko Cou). De Joing źle podał do Leo i komentarz że cudowne podanie na wolną przestrzeń, na końcu spotkania się zatrzymał z piłką i ruszył i komentarz o niesamowitym balansie, ruchu itd.
Po dwóch spotkaniach za bardzo nie ma co się porywac na argumenty - tylko wytłumacz jedno czemu Busquets więcej biega i ma więcej przechwytów na polowie rywala (ogólnie i tak ma więcej) od de Jonga który nominalnie miał być pivotem box to box, a Busi tym bardziej defensywnym?
Zapraszam po 3 spotkaniu do dyskusji bo zrobię podsumowanie całej drużyny.

pax

0

@badej60
Wiem, dlatego innym zwracam na to uwagę :)
Taka ciekawostka

pax

0

@NaFazieHitman
Tylko tu nie chodzi o jedną akcję ale cały mecz w którym większość czasu był z lewej strony.


pax

1

Szkoda, że chyba nikt nie zauważył że Leo wczoraj grał bardziej po lewej stronie niż po prawej. Po wejściu Trincao już całkowicie zamienił pozycje ale w pierwszej połowie jeszcze z Griezmanem wchodził na lewą po piłkę.

pax

0

@barteq
Nie bardzo, w szybkich atakach Celty był spóźniony a w ataku pozycyjnym Barca przeszła w obronie na 5-3-1, wtedy był ustawiony jako skrajny. Nie było za bardzo takich akcji z wrzutkami z lewej, aby asekurować prawą. Była jedna gdzie Roberto ściągną piłkę z głowy.
Ps. Specjalnie obajrzalem te ostatnie 20 minut po raz trzeci :)

pax

0

@Pawel13sz
Font jeszcze nie wygrał, nie wiadomo ile potrawa okres dobrej gry (oby jak najdłużej), niwe wiadomo kiedy by przyszedł xavi. A już takie pytania. Xavi jako ambasador MŚ w 2022, może przyjśc dopiero za dwa lata :)

pax

0

@barteq
Bo był boczny pomocnik, Barcelona odeszła już dawno od systemu defenywny-środkowy-ofensywny pomocnik. Wcześniej był Ivan, Vidal, czy Roberto i wracający Griezman.
Co według Ciebie oznacza asekuracja kogoś takiego jak Trincao? tzn. co dokładnie robi asekurując?

pax

1

@barteq
taaaa, szczególnie w tych akcjach defensywnych w własnym polu karnym, gdzie conajmniej dwukrotnie uchronił od straty bramki.
W sumię ironia Ci wyszła :)

pax

1

@El dominatore
Nie wymieniam każdą akcję. Nie kuś :))
To ma, że piszesz o Roberto kilka wątków a masz pretensje do kogos kto pisze jeden, zarzucając obsesję. Dziwne.

pax

1

@Bogan , @JORD10

Dlatego napisałem o stratach, ale miał też bardzo fajne napędzające podania między linie. Uratował tez zespół w groźnej sytuacji, w poprzednim spotkaniu został oceniony za bycie amogosem, zobaczymy w tym.

pax

1

@Bogan
Tylko czym? W ostatnim meczu grał podobnie, przypominam wejście w pole karne z bramką samobójczą. Też się świetnie ustawiał, zamykał korytarze, miał odbiory, w niedzielę miał kilka niepotrzebnych strat i został zjechany. Jego grę często nie widać, taka czarna robota która wiele daje.

pax

0

@VenoM
Przy pewnym zawodniku było na odwrót - za złą grę krytykowałem, no może masz rację.

pax

6

@El dominatore
Co jest najśmiejszniejsze? Pod tym meczem napisaleś dwa razy więcej komentarzy o Roberto niz ja ale mi zarzucasz jeden wywód. Ja akurat o Roberto napisałem tylko ten komentarz i w jednym wspomnialem tylko w kontekście komentarza eleven. Rozumiem, że jak nie ma się co czepić Roberto (a i tak piszesz o potykaniu się o własne nogi) to trzeba się czepic paxa :)
Roberto nie jest jakims moim ulubionym piłkarzem, więc nie zalewam po dobrym meczu rambli komentarzami na jego temat. Więcej poświęciłem grze Leo czy Busiego. Nie egzaltuje się jego występem, porównuję do innych. Jedynie wskazałem że mimo bramki, ważniejsze w tym meczu były jego interwencje w obronie, z jedną go krytykując, no ale jak się chce przyczepić paxa za jeden wątek.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?