pax

4

@Tomek54321
Semedo nei miał 11 asyst, wkręcają Cię. Nelson miał 2 asysty w lidze hiszpańskiej i 1 w LM, poza tym bodajże 2 w pucharze króla. Te 11 to z transfermarkt, bo ma inna metodologie, nikt tak nie liczy.

pax

11

Busi. Barcelona wygrywa 4:0. Ale kozła ofiarnego tak skromnego zwycięstwa trzeba znaleźć . To, że zagrał 3 świetne napędzające piłki między linie przeciwnika, miał swój wkład w bramke samobójczą, uratował zespół od utraty bramki, nieźle sie ustawiał i walczył w okolicach swojego pola karnego to za mało - jest stary, wolny, poza tym jest amigosem, chudy, woli yerba mate od kreatyny. Nie pasuje do współczesnego futbolu poza tym ciązy na nim wina za ostatnie porażki w LM.
ps. dostrzegam jego straty wynikające głównie z niechlujstwa, mimo że były głównie przy podaniach do przodu to nie powinne miec miejsca.

pax

0

@Hushovt
Ja wolę jak jest rywalizacja i wygrywa ten który w danym momencie jest lepszy. Wolałbym aby po jednych tzw.amigosach nagle stworzono następnych.

pax

6

@Hushovt
Ale de Jong dzisiaj nie zagrał dobrze. Z 6-7 razy miał wychodzących zawodników to obrót w tył i zwalniał, w obronie nie przewidywał gry. Pomijam tą stratę w polu karnym. De Jong musi się jeszcze wiele nauczyć - Busi duzo niepotrzebnych, niechlujnych strat, ale piłki między linie przeciwnika przednie, jak i kilka przechwytów na wyprzedzenie.

pax

1

@Janiama

"Pax przez kilka lat był przygotowany do tego bo ciągle opisywał Semedo grę. Dlaczego to robił?"

Wyjaśniłem wszystko pod felietonem, ale jak widać zarówno na boisku jak i w komentarzach widzisz tylko to co Ci pasuje. No to jeszcze raz.

Co do częstego odnoszenia się do prawego obrońcy, bo taki zarzut tez się pojawił. Oceniam czy odnoszę się do ocen od co najmniej przegranego finału CdR z Realem (chociaż było to już znacznie wcześniej). Wiele osób upatruje sobie pewnych graczy i hejtuje lub hypuje swoich nielubianych/ulubionych zawodników. Wtedy ciągnie się strumień negatywnych lub pozytywnych kłamstw na ich temat (powstają stereotypy t.j.: „wrzutki Alvesa na dach”). Jednym z pierwszych tak traktowanych był Alves i od brania go w obronę przez lata baczniej przyglądam się bocznym obrońcom https://www.fcbarca.com/66493-okiem-kibica-dani-alves-futbol-w-rytmie-samby.html. Przez lata poznałem zasady i schematy panujące u każdego trenera w Barcelonie na tej pozycji, każdy mecz analizując 2-3 razy, porównując i analizując ruch bocznych obrońców, zadania boiskowe. Dlatego, jak pisano cynicznie o wrzutkach Alvesa w każdym meczu na dach Camp Nou pytałem kiedy to było, bo robiąc np. zestawienie wrzutek Alvesa przez kilka miesięcy takowych nie było, ale mimo to takie komentarze były non stop. Podobnie zdarzało się jak wymyślano na temat Gomesa (krytykując go za spotkania w których nawet nie grał) czy Ivana w jedną stronę lub Arthura czy de Jonga w drugą. Dlatego opisując grę zawodnika skupiam się na jego grze minuta po minucie, opisując wszystkie najważniejsze zagrania, ogólnym opisie gry (z piłką, bez piłki, ustawienie itd.) i statystykach. To, że częściej robię oceny w kontekście bocznych obrońców, szczególnie prawej strony to nie jest kwestia „uwzięcia się” na Nelsona ale wcześniejszej i głębszej analizy tej pozycji od czasów gry Alvesa. Po prostu baczniej przyglądam się prawej stronie od co najmniej 7-8 lat, czyli zanim Semedo nie było w drużynie. Dlatego jako pierwszy zauważyłem jego przesunięcie na fałszywego skrzydłowego w ataku pozycyjnym.

Odnieś się merytorycznie do mojego felietonu, co w nim jest błędnego, gdzie popełniłem w nim błąd itd. Dość zgadzamy się pod tematami politycznymi, nie sądziłem że w kwestiach piłkarskich będziesz używać pisowskich metod, atak personalny bez odniesienia się do meritum.

pax

1

@Bagsik88
Nie ma sensu udowadniać userowi @Janiama rzeczy oczywiste. On dla Semedo jest w stanie nie widzieć kilkumetrowego złamania linii spalonego no by wyszło że Nelson popełnił juniorski błąd. Dla niego najlepszy z Bayernem był Nelson a obrońca musi biegać za zawodnikiem w polu karnym bez możliwości przekazania.

pax

0

@pluszek
Jest nie na temat bo odnosiłem się pierwotnie jedynie do bzdurnego zestawienia nowotworu z covidem. A potem w kwestii zachorowalności i śmiertelności. Nie odnosiłem się do samej pandemii czy jest czy jej nie ma, czy obostrzenia wprowadzone są dobre lub źle.

pax

0

@ToWinaSedziego
Dzięki, @Janiama lubi atakować ludzi którzy punktują jego bzdury, po ten pisze komantarze ich nie odznaczając.

pax

0

@Janiama
Jak zwykle brak kultury. Napisz i zaadresuj to do mnie jak piszesz kłamstwa o mnie. Lubisz pisać bzdury bez pokrycia a potem uciekasz od dyskusji.

pax

0

@pluszek
To co piszesz nie jest na temat dyskusji.

pax

4

@lucca87

Popatrz jak ta rozmowa wyglądała.

Ja

„Bo masz oficjalne dane. Oczywiście możesz z nimi polemizować że pewnie zachorowalność była większa ale ludzie przechodzili bezobjawowo i nie wykonywano badań”. (piszę że dane są zaniżone)

Ty

„Teraz to ty piszesz bzdurny post bo zarażonych jest więcej niż oficjalne dane”. (potwierdzasz moje słowa, ale uważasz, że ja piszę coś innego)

Ja

„Zarówno z pewnością jest większa liczba chorych i większą liczba zgonów z powodu Covida”. (piszę że dane są zaniżone)

Ty

„Koleś tylko popełniasz kardynalny błąd w Polsce jest dużo więcej osób zarażonych niż 85 tyś”. (potwierdzasz moje słowa, ale uważasz, że ja piszę coś innego)

Ja

„Dodatkowo ja podałem, że z pewnością dane są niedoszacowane bo zarówno zachowrowalność jak i smiertelnośc jest większa”. (piszę że dane są zaniżone)

TY

„Zakładasz że zakażonych jest tylko 85 tyś. A to duży błąd”. (potwierdzasz moje słowa, ale uważasz, że ja piszę coś innego)

Ja

3. Wskazuję, że oficjalne dane zachorowań są niedoszacowane ze względu na małą liczbę testów w Polsce? (piszę że dane są zaniżone)

Ty

Podałeś 85 tyś zakażonych A to nie jest prawda. Chyba że w to wierzysz to nie mamy o czym rozmawiać. [...]błąd bo odnośnie ilość śmiertelnych osób do złej liczby zakażonych- oficjalna dana jest znacznie niższa niż rzeczywista i żeby to podważać to trzeba być niezłym ignorantem umyslowym. (potwierdzasz moje słowa, ale uważasz, że ja piszę coś innego)

Ja

„Obaj się zgadzamy, że ze względu na m.in. mała ilośc robionych testów dane o zakażeniach sa niedoszacowane i z pewnością było/jest więcej zakażeń” (piszę że dane są zaniżone)

Ty

Żeby udowodnić twój brak logiki. Wg Ciebie jeśli w danym momencie mamy oficjalnie jeden przypadek zakażenia i jedna ofiarę śmiertelną to mamy śmiertelność 100%. (potwierdzasz moje słowa, ale uważasz, że ja piszę coś innego)

Itd., itd.


Już rozumiesz dlaczego oprócz innych głupot które tu wypisałeś (np. o przeszacowaniu zmarłych), można się śmiać z tego co piszesz. Nie czytasz lub nie rozumiesz rzeczy które ktoś pisze. Co najmniej 5 razy piszę, że dane są niedoszacowane/zaniżone a Ty i tak piszesz swoje twierdząc, że ja sądzę inaczej (nie zgadza się z tezą czy jest jakiś inny powód?). Nie wiem czy śmiać się czy płakać. Taką rozmowę można byłoby prowadzić w nieskończoność. Ja pisze jedno a Ty nie czytasz tego, ale uważasz że piszę zupełnie cos innego i nie ważne ile razy bym to samo napisal i tak nie czytając byś twierdził cos innego. Taka dobra uwaga na przyszłość – czytaj tekst który komentujesz.

pozdrawiam

ps. też juz nie będę komentował (jeśli sam już też nie będziesz)

pax

2

@lucca87
Tak jak sądziłem, że odpiszesz. Wygłupiłeś się w tym wątku strasznie. Piszesz straszne głupoty. Do tego nie czytasz ze zrozumieniem, a to już duzy problem. Piszesz rzeczy oderwane od dyskusji, nie odnosisz się do tematu. Fajnie, że wątek wszedł na główną jako popularny, ludzie czytaja i mają bekę z Ciebie. Wmawiasz ludziom, rzeczy które nie napisali byleby dostoswac tekst pod swoja tezę. Napisz coś na temat, bo tak często dyskutuje z ludźmi piszacymi nie na temat, że raz chciałbym podyskutowac z kims kto co pisze na temat. Dałem 4 punkty, nie udało Ci sie podważyć ani jednego :))
pozdrawiam
Podważ np. pkt.3 "Wskazuję, że oficjalne dane zachorowań są niedoszacowane ze względu na małą liczbę testów w Polsce". Zgadzasz się czy nie z tym? Według mnie jest/było więcej zachorowań, ale Ty pewnie uważasz inaczej, skoro chcesz podważac moje zdanie.
ps. przeważnie jak z kims dyskutuję i wskazuje brak logiki, głupotę czy poprostu miałkośc argumentacji ten ktoś ucieka od dyskusji - w sumie nie zawiodłeś mnie, spodziewałem się tego.

pax

2

@lucca87
I to uwielbiam. Ktos trzy razy pisze, że kończy rozmowę a jednak nie potrafi jej skończyć.
Jak piszę, lubisz patrzeć wybiórczo i wybierać tylko to co pasuje pod z góry założoną tezę. Twój brak obiektywizmu i ustawienie danych pod swoją tezę pokazuje, np. odniesienie się jedynie do punktów dotyczących śmiertelności.
pkt.1 - nie podważony
pkt.2 - nie podważony, bo to co napisałeś nie jest na temat. Takie są oficjalne dane - możesz pisać że są niedoszacowane lub przeszacowane, ale nie możesz podważyć takie że właśnie takie są oficjalne dane, bo taki jest bezwzględny ich wynik. Oficjalnie nie jest mniej ani więcej, tylko tyle ile podalem. Tyle było testów z pozytywnym wynikiem. To o czym piszesz, jest w pkt.3, o czym pisałem zanim wszedłeś w dyskusję, więc jedynie powieliłeś moje słowa i jeszcze piszesz o "ignorancie umysłowym". Czytajmy czasem wątki które się komentuje, bo naprawdę można wyjść na ignoranta umysłowego.
pkt.3 Obaj się zgadzamy, że ze względu na m.in. mała ilośc robionych testów dane o zakażeniach sa niedoszacowane i z pewnością było/jest więcej zakażeń. Gdybym używał takiej logiki jak Ty to pisałbym że każdy kto to podważa to o czym pisałem jest ignorantem umysłowym.
pkt. 4 Totalny strzał w stopę z twojej strony. "jak mogą być oficjalne dane śmiertelności niedoszacowana skoro praktycznie każdego kto ma gorączkę podejrzewają na covid?" No wlaśnie każdy z gorączką juz ma podejrzenie o covid i zgłasza się na testy. Muszę Ci powiedzieć, że osoby które zmarły a nie miały robione testów nie zgłaszają się z gorączka i nie mają robionych testów. Chyba, że dla swojej tezy napiszesz, że nieboszyki chodziły z katarem do lekarzy i na pewno mają zrobione badania. Więc logicznie z twoich słów by wynikało, że liczba zakażonych się zgadza (bo nawet z katarem się podejrzewa o Covid) a liczba zmarłych przez brak podejrzen o covid jest niedoszacowana. Jak mówię, myślmy logicznie i formułujmy spójne wnioski. Z góry założyłeś sobie coś i na siłe próbujesz to udowodnić, to nie na tym polega bo potem wychodzą takie sprzeczności logiczne.

"A nie słyszałem aby osoby bezobjawowe umieraly Na covid?" Przecież i tak byś nie uwierzył, bo z góry założyleś cos innego i nic Cię nie przekona. Nawet jak dałbym linki z tym, że lekarze wpisywali zgon z powodu zapalenia płuc, niewydolności oddechowo-krązeniowej, bez badania na covid to i tak byś to nie uwierzył że mógł byc to covid, bo z góry masz swoja tezę. To nie chodzi o bezobjawowe - uwielbiam jak ktoś aby udowodnić swoją tezę posuwa się do tak płytkich interpretacji, ale o złe zdiagnozowanie chociażby duszności, zmniejszenia objętości płuc, zapalenia płuc itd.
https://oko.press/umrzesz-na-kwarantannie-nie-liczysz-sie-do-koronawirusa/
Uwierzysz? Ja nie wierzę że uwierzysz, bo masz tezę i fakty, przypuszczenia, podejrzenia, logika Cię nie oderwą od swojej tezy, tak z góry założyłeś i koniec.

"Każdy lekarz mówi że ta śmiertelność jest na oficjalnych danych przeszacowana grubo A ten dalej swoje". Oczywiście kłamstwo. Można znaleźć masę wypowiedzi lekarzy którzy jasno wskazują na niedoszacowaną liczbę zgonów na Covid ze względu chociażby na symbol choroby wpisywaną jako przyczynę zgonu wypisywaną przy zgodnie. Każdy? Wystarczy jeden aby podważyć twoja tezę, ale Ty podporządkowujesz wszystko pod nią, uzywając kategorycznych stwierdzeń które łatwo podważyć.

"Nic już więcej nie napiszę w tym temacie bo widzę że nie masz honoru przyznać się do błędu ale to typowe dla większości tu".
Nie mam Honoru, aby do czego się przyznać? Jak narazie wystawiłes się na śmieszność.

pax

4

@lucca87
Bardzo lubie jak ktoś coś wybiórczo traktuje zestawienia i podporządkowuje pod z gory załozoną tezę.

Nigdzie nie wykazałeś że gdzieś się mylę (nie podważyłeś moich 4 punktów wypowiedzi). Uważasz, że liczba zakażeń w Polsce jest niedoszacowana (bo pasuje do tezy) natomiast liczba zgonów jest doszacowana (bo to pasuje do tezy).
Chyba sam widzisz, że to naiwne myslenie, ale jak ktoś z góry sobie coś założył to nawet logika tu nie pomoże.

pax

4

@lucca87
Podałem 4 punkty do ktorych sie miales odnieść. NIe odniesłeś się, ale zacząłeś pisać coś alternatywnego pozbawionego merytoryczności.
"Spoko koniec rozmowy bo nie przyjmujesz do wiadomości że masz błędy logiczne to trudno.

Pozdro i trzymaj sie"
ps. "śmieszny jesteś"

pax

5

@lucca87
Czyli nie podasz danych, ale zarzucasz innym pisanie bzdur. Ja operuję oficjalnymi danymi zachorowań i śmiertelności. Dodatkowo wskazuję, że dane są z pewnością niedoszacowane, zarówno pod względem liczby jak i śmiertelności ze względu na małą ilośc testów.
Gdzie jest mój błąd i pisanie bzdur? napisz konkretnie w czym się nei zgadza?
1. Podaję złe oficjalne dane zachorowań w Polsce?
2. Podaję złe oficjalne dane śmiertelności w Polsce?
3. Wskazuję, że oficjalne dane zachorowań są niedoszacowane ze względu na małą liczbę testów w Polsce?
4. Wskazuję, że oficjalne dane śmiertelności są niedoszacowane ze względu na małą liczbę testów w Polsce?

Tzn.?? Zagęszczenie jest podobne. Polska jest krajem rolniczo-przemysłowym, gdzie duża liczba mieszkańców mieszka na wsiach i w małych i średnich miasteczkach, gdzie występuje stosunkowo mała rotacja ludności w porównaniu do państw bardziej rozwiniętych. Rozumiem że przeanalizowałeś także ten czynnik, dlaczego jest duża zachrowalność w Nowym Jorku, Londynie, Barcelonie a mniejsza w miastach o podonym zagęszczeniu ale stosunkowo mniejszych z mniejszą mobilnością ludności.

pax

4

@lucca87

Szkoda, że nie wykazałeś gdzie się mylę.
Podaj inne dane skoro uważasz, że dane które ja podaję to "kardynalny błąd". Dodatkowo ja podałem, że z pewnością dane są niedoszacowane bo zarówno zachowrowalność jak i smiertelnośc jest większa.

pax

2

@Kuba0605
Tam konflikt był na różnych płaszczyznach z Lucho. Wiele rzeczy się nie podobało zawodnikom co robił Lucho, w kwestiach czysto poza sportowych. Z tego co pamiętam Leo był taką osobą ze względu na swój autorytet która potrafiła mowic w imieniu drużyny. To było pozbycie się wielu zasłużonych osób dla klubu z otoczenia szatni przez Lucho (nie chodzi o piłkarzy), zwalnianie zawodników z wyjazdów z drużyną jeśli nie są powołani na spotkanie itd.. Sam projekt sportowy też wiele wtedy pozostawał do zyczenia (do tego momentu jak na Barcelone nie było kolorowo jeśli chodzi o styl i wyniki a nawet tutaj Enrique był przez wielu nazywany w-fistą). Taktycznie - Lucho ustawił Suareza na skrzydle, ograniczył role najlepszej pomocy świata. Leo po spotkaniu z kapitanami powiedział, że da z siebie wszystko i dał, ale i wiele się zmieniło na lepsze w drużynie po jego "buncie".

pax

4

@lucca87
"Skąd masz śmiertelność 2,8% naukowcy udowodnili że IFR to ca. 0,3%-0,6%".
W Polsce zarażonych około 85 tysięcy zmarło prawie 2,5 tysiąca i łatwo wyliczyć że to jest właśnie teki procent który ja podałem. Pewnie posługujesz się danymi dotyczących osób bez chorób współistniejących aby mieć argument w dyskusji. Ja pokazuję oficjalne dane z Polski i możesz sobie obliczyc ten procent. Jeżeli ktoś ma np. cukrzyce i żyłby powiedzmy jeszcze z 20 lat z tą choroba a przez Covid umiera, to wliczać go do zmarłych dzięki Covidowi czy nie wliczac bo miał choroby współistniejące?

"Teraz to ty piszesz bzdurny post bo zarażonych jest więcej niż oficjalne dane".
Nie przeczytałeś całego watku, więc cytuję moją wcześniejszą wypowiedź: "Bo masz oficjalne dane. Oczywiście możesz z nimi polemizować że pewnie zachorowalność była większa ale ludzie przechodzili bezobjawowo i nie wykonywano badań. Ale na tej samej zasadzie możesz domniemywać że były osoby które zmarły z covidem a nie przeprowadzono badań i oficjalnie figurują jako niewydolność oddechowo-krążeniową". Piszesz, że napisałem bzdury by potwierdzić to o czym ja pisałem wcześniej.

"Poza tym to kwestia czasu jak się większość osób zarazi".
Do tego się nie odnosielm, a jedynie że zestawienie nowotworu z Covidem w kwestii pandemii jest z założenie błędne.

pax

2

@lucca87
Czytaj ze zrozumieniem co w tym wątku napisałem. Zarówno z pewnością jest większa liczba chorych i większą liczba zgonów z powodu Covida.

pax

2

@lucca87
Jak pisałem. Odnosimy sie do Polski. Liczba zakażonych do liczby zmarłych.

pax

2

@covidout
Ja pokazałem czyste przełożenie. Ta liczba może być mniejsza lub może być większa. Ty nie podważyłeś w jakiś sposób tego przełożenia tylko że jest wyssany z palca.
Wiele osób zmarło na niewydolność i nie było badanych.
Nawet jeśli w sposób sprzeczny z metodologią zmniejszyłbym liczbę o połowę to i tak wychodzi pół miliona Polaków.

pax

5

@covidout
Bo masz oficjalne dane. Oczywiście możesz z nimi polemizować że pewnie zachorowalność była większa ale ludzie przechodzili bezobjawowo i nie wykonywano badań. Ale na tej samej zasadzie możesz domniemywać że były osoby które zmarły z covidem a nie przeprowadzono badań i oficjalnie figurują jako niewydolność oddechowo-krążeniową. Więc wychodzi na to samo.

pax

8

@covidout
Policz sobie ilość zmarłych do liczby chorych.

pax

5

@pax
Edit. Bez chorób zmarłoby prawie 150 tysięcy.

pax

25

@FC1899Barca
Z porównaniem z nowotworem wiesz, że się wygłupiłeś. Gdybys ten watek pominął i chcial napisac ogólnie o nadmuchaniu balonika z pandemią bez tej wstawki byłoby lepiej. A tak bronisz swojego wpisu wiedząc, że jest bzdurny.

Po co jest ogłoszony stan pandemii?? Aby nie zarazili sie wszyscy - przez kwarantanny, przyłbice, maseczki, itd. Śmiertelność łączna wynosi około 2,8% to gdyby zarazili sie wszyscy Polacy bo wszyscy się z kims codzinnie kontaktujemy to zmarłoby ponad milion Polaków. Ile w tym czasie zaraziłoby się nowotworem przez kontakty z innymi osobami?
Większośc ludzi po 40-tce na cos choruje, nadciśnienie, cukrzyca, choroby wieńcowe więc dopisanie jako choroby współistniejące jest dla większości bezproblemowe. Nawet liczba 311 zmarłych na sam Covid to przy zarażeniu całej populacji w dobie pandemii to kwestia i tak ponad 15 tysięcy

pax

3

@Borneo
1. Z jednej strony piszesz że klub ma się odmłodzić z drugiej że Leo nie powinien odchodzić (33 lat). Akurat jesli chodzi o porażki z Romą, (szczególnie Live), Bayern Leo był wśród zawodników najmniwej winnych porazki.
2. Nie jest winą Leo jak leczy się Suarez i jaką dietę czy ćwiczenia stosuje - to klub, jego fizjoterapeuci, trener jest za to odpowiedzialny.
3. dziwny zarzut. Co Lao ma wybierać? czy Leo odmówił gry jak odchodzi Vidal? Czy Leo odmówił gry jak odchodzi Suarez? dziwne zarzut, nie pokryty rzeczywistością.
4. To kwestia ogólna, jak widac zawodnicy jednak mają więcej klasy i albo nie wysyłają sygnałów do prasy albo mówią o czymś wprost, raczej zarzą i osoby w klubie wysyłają przecieki do prasy.
5. Amigos Suarez usunał się z klubu, więc to raczej ogólna uwaga niż w kontekście tekstu, że barcelona potrzebuje napastnieka (lub zmienić styl gry).
6. Drugi raz piszesz albo projekt albo amigos ale znowu bez faktów, w tym punkcie piszesz to w kontekście znowu Suareza, mimo że Luisa nie ma w klubie a Leo jest.
7. Znowu nie widze tu argumentu w stosunku do samego tekstu felietonu.

pax

6

pax

23

Przeczytałem, jak zawsze. Trochę za mało odniesień do samego tematu - bo sugeruje że głównie będzie o T.W.A. a ten wątek był jedynie zaakcentowany (głównie Messi jako capo di tutti capi) i tu bym wrzucił więcej wątków (od Pinto któremu nie przedłużono umowy, Alvesie z którym tak a nie inaczej się pożegnano, Valverde któego pozostanie do końca sezonu chciał Leo, konfliktu z Lucho w styczniu który jednek obronił swoją posadę). Dużo wątków, jednak dałbym inny tytuł aby sam akcent felietonu był inny (bo o klubie wzajemnej adoracji jako takiemu mozna poświęcić cały kolejny felieton), chociaz podoba mi się ten wątek "doradczy" Leo. Karolu, czy pamiętasz nasz spór o Messidependencję lata temu - wydaje mi się, że był to najlepsza wymiana argumentów w historii portalu. Wydaje się, że pozycja Leo nie jest przez niego narzucona, ale wywalczona świetną grą i tytułami (dzis dodałeś np. wątek marketingu) i jest wynikiem pewnego szacunku i uznania a nie jak wtedy pisałem dyktatorskich zapędów. Cieszę sie, że troszeczkę zauważyłeś to co ja wtedy (chociaż wtedy głównie bylo o tym co na murawie boiska) i mam nadzieję, że osoby czytające i rozumiejące twój tekst też to zauważą. Jak zawsze do ozdobników nie mam pretensji, taki masz styl i fajnie, szkoda jedynie, że niktórzy będą widziec tylko te ozdobniki nie skupiając sie na tekście. Pozdrawiam

pax

5

@nuter27
Nie wiem po co chcesz machać konstytucją

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?