pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Peciak
Nie widziałem info, posługuję się statystykami z fcbarca.com i whoscored. Dziwne (chociaz nie dla mnie) że pisząc o Roberto zawsze odzywaja się głosy o Semedo. ( I zawsze te same osoby :). Chyba dla Ciebie sprawdzałem jak to ułożenie stron ataku rozkladało się w ubiegłym sezonie. Nie jest to o tyle smieszne, że on wychodził i nie dostawał podań. Miał o połowe mniej podań w pierwszej niż w drugiej połowie. Przesunięcie strony ataku tkwi w przesunięciu Leo na środek a nawet na lewa stronę gdzie dubluje Coutinho (takiej sytuacji nie było w uboiegłych latach- tego nawet nie ma co porównywać).
Problem z Semedo był taki jaki ja pokazywałem teraz na przykładzie Roberto w drugiej połowie. Nelson dostawał podania. Dostawał podanie na wybiegnięcie a nie nawet na rozegranie ale nic z tym nie zrobił pozytywnego bo albo stracił albo dograł do tyłu i to samo napisałem o Roberto " raziła jednak duża dawka asekuranctwa pod bramką, prawie zawsze wybierał bezpieczne rozwiązanie, nie pomagało drużynie. Gdy dostawał piłkę na 16-25 metr od bramki przeciwnika, nie decydował się na jakiś rajd wzdłuż linii, czy zejście do środka czy cokolwiek co mogłoby zaskoczyć przeciwnika. Na połowie przeciwnika w pierwszej połowie słabo bo nie było jak się wykazać, w drugiej słabo bo brak pomysłu i asekuranctwo gdy już było można". Podobnie pisałem o Semedo. Wskazywałem minuty gdzie dostawał piłki i jak zakończyła się akcja z jego udziałem.
Traktuję wszystkich zawodników równo, w tym spotkamniu Roberto niczym szczególnym się nie wykazał, moim zdaniem tak jak pisałem dla mnie bardzo przeciętny występ i wskazałem, że moim zdaniem redakcja troszkę poszła w zbyt gloryfikująca stronę w jego przypadku.
Zgadzam się z stwierdzeniem, oby jego gra była lepsza w kolejnym spotkaniu
1
@Adamski69
To chyba nie jest odpowiedź. Wolałbym jednak odpowiedź z argumentami.
0
@neymarjr_143
Ja pytam, ale odpowiedzi nie dostaję.
1
@th@les
Na fullmatchesandshows spotkania były zawsze ładowane praktycznie równo z ich zakończeniem i były tam na stronie około 1-2 dni potem są blokowane. nie wiem czemu, ale tak miałem zawsze i widzialem aby się wyrobić z tym limitem 1-2 dni, bo potem zniknie.
Dla mnie główne problemy de Jonga to- nie czyta gry w defensywie , w ofensywie holuje piłkę i opóźnia decyzje na boisku przez co druzyna traci okazje, do tego bardzo asekurancka gra, gdy aż chciałoby się krzyknąć "podaj do przodu" a on słyszy "cofnij"
0
@Kwiatek67
Busiego - dlaczego ?? Wymień argumenty czystko piłkarskie ?
1
@th@les
Ja to tak widzę, piszę ogólnie o komntarzach w TV. W poprezdnim spotkaniu źle podał do Messiego to było, że Messi nie dobiegl a de Jong świetna piłka na wolna przestrzeń, de Jong zatrzymał się i ruszył to zachwyty na temat cudownego balansu. Ogólnie 90% mega pozytynych komentarzy (nie wazne co zrobi i jak zagra), natomiast np. o Busim który łacznie w tych 3 spotkaniach grał lepiej tyle pozytywów nie padło. To jest takie moje wrażenie, zawsze możesz miec inne :)
Powinen być zdjęcty, problem jest taki, że Koeman go nie ściągnie.
3
@Vaven
Ogólnie pompują balonik de Jong , Coutinho i negatywnie komentują Busquetsa i Roberto, np. każde normalne podanie de Jonga uznają za coś fantastycznego (nawet te niecelne), gdy de Jong traci piłke na własnej połowie prokurujac groźne sytuacje to nie wymieniaja kto stracił, podobnie z Coutinho, gdy np. idzie piłka w strone Roberto a podanie przecina Leo to polewka z Roberto mimo, że do piłki nie doszedł bo Leo wszedł wcześniej tor lotu piłki. Zawsze mieli swoich "ulubienców" i tak komentują a część rambli wsłuchana jak w księdza na ambonie :)
5
Ogólnie przeciętny mecz Roberto.
W pierwszej połowie gdy na prawa stronę nie szły podania w ataku kilka razy wybiegał nie doczekując się podań. Tym samym nie miał okazji aby cokolwiek pokazać. Tylko 25 podań w pierwszej połowie i 45 w drugiej pokazuje jasno, że nie z jego winy, ale prawa strona nie funkcjonowała w tej części gry. W drugiej Barcelona zaczęła grać bardziej prawą stroną więc (zarówno z Griezmanem jak i Trincao) liczba podań wzrosła. Kilka niezłych podań wypuszczających Trincao czy klepek z Messim (który znów biegał głównie po lewej stronie), ale nie było ich zbyt dużo, raziła jednak duża dawka asekuranctwa pod bramką, prawie zawsze wybierał bezpieczne rozwiązanie, nie pomagało drużynie. Gdy dostawał piłkę na 16-25 metr od bramki przeciwnika, nie decydował się na jakiś rajd wzdłuż linii, czy zejście do środka czy cokolwiek co mogłoby zaskoczyć przeciwnika. Na połowie przeciwnika w pierwszej połowie słabo bo nie było jak się wykazać, w drugiej słabo bo brak pomysłu i asekuranctwo gdy już było można, jedynie kilka niezłych podań – na wyróżnienie piłka wzdłuż linii omijająca obrońcę do Trincao.
W defensywie ogólnie przeciętnie tym razem. Dobre ustawianie się, trzymanie linii i pozycji, świetne powroty, gra box to box, co dość skutecznie ograniczało poczynania Okamposa. Jednak brak jakiejkolwiek interwencji (oprócz zablokowania strzału) (12 strat i brak choćby przechwytu lub odbioru) w obronie pokazują, że nie był to jego mecz. Z tego co pamiętam (bo po raz pierwszy od miesięcy na fullmatchesandshows nie załadowali całego spotkania) poważny błąd przy poprzeczce Araujo, to Roberto dał wejść zawodnikowi i niebezpiecznie dośrodkować. Ogólnie moim zdaniem za poprzedni mecz Roberto w opisie został dość mocno skrzywdzony, tak teraz wydaje mi się troszkę w drugą stronę. Tam portale wskazywały go na kandydata do MOTM a tu został zjechany, tak w tym meczu nie miał bramki jak w poprzednim, kilku kluczowych interwencji w obronie (nie ratował drużyny blokując strzał w światło bramki) a ocena raptem o pół stopnia niższa. Jak mawiał Xavi „w Barcelonie nie możesz być dobry, musisz być najlepszy”, dlatego cieszę się, że Dest zwiększy konkurencyjność prawej strony.
3
@Rewolucja123
Zostawiliby juz ten Sosnowiec w spokoju :)
0
@masq
Po zajęciach odpiszę. Teraz tylko wskażę jak gramy w ataku: 2-2-2-2-2
-----------------------------------------------------------
-Fati-------------------------------------Griezman-
------Coutinho-----Messi-------------------------
Alba----------------------------------------Roberto
------de Jong-----Busquets---------------------
----Lenglet------------------------------Pique----
Nie jest to normalne ustawienie :)
1
@DarekFCBnaZawsze
Ansu się nadaje jako drugi napastnik, wykorzystujący szybkość. Przy ostatniej bramce bliżej bramki od fatiego był Messi i Griezman, ściagając pozostałych obrońców, Fati miał jednego do minięcia. Nie była to gra typowej "9". Fati dobrze radzi sobie na skrzydle i tam bym go zostawił, tylko na drugiej dałbym Trincao (choc jeszcze nic nie pokazał) czy Dembele. My i tak gramy 4 pomocnikami, bez "9".
0
@kkbarca
Tylko popełnił błąd przy bramce dla Sevilli :(
7
@masq
Moim zdaniem Ansu jest za słaby fizycznie na 9, na przepychanie sie z stoperami i grę tyłem do bramki, Messi to samo. On nie potrafi grać tyłem do bramki. Chyba większość wskazywała, że Coutinho słabo gra na skrzydle - jest za wolny jak na skrzydłowego i nie ma takiego parcia na bramkę jak miał Iniesta.
7
@barteq
Wierzę, przecież przed wyborami ponad 40 wiadomości w dzienniku było tylko krytycznych o Trzaskowskim i tylko pozytywnych Dudzie. Ale to było wypłaszczenie krzywej obiektywizmu.
8
@FC1899Barca
Chodzi i o to, że został zaproszony kandydat, nie był wyzywany, nie było nagonki, były merytoryczne pytania. Miał możliwość wypowiedzenia się. No, faktycznie, tragedia, obecnie niedopuszczalne.
11
@FC1899Barca
No, nie bardzo. Doskonale zdajesz sobie sprawę z upolitycznienia mediów publicznych wmawiając innym że tak było zawsze. Nie było tak.
Jeżeli są media prywatne to niech mają skręty prawicowe czy lewicowe. Kto chce to ogląda. Nigdy media publiczne nie były tak upolitycznione, od radia po TVP.
11
@FC1899Barca
No jeśli nie mamy wolnych państwowych mediów, upolityczniono sądy, to argumentem na takie zarzuty jest kwestia że w 45 roku zachód zostawił Polskę na pastwę ZSRR? To jest przyznanie się do zarzutów, tylko usprawiedliwienie ich.
10
@FC1899Barca
Na temat nie powiedział nic. Mówił rzeczy oderwane od tematu dyskusji. Jakby powiedział że hodon zaatakował Polskę też by było że mówi prawdę ale też nie na temat.
23
@FC1899Barca
Lubie jak Jaki robi z siebie pośmiewisko. Zero merytoryki tylko populistyczne hasła dla TVP. Szkoda tylko że nie wypomniał jeszcze tego że Polska jest opóźniona no przez wrednych Włochów nie była częścią imperium rzymskiego.
2
@czółkovsky
Będzie drugi sezon? Bo się spociłem.
2
@Rewolucja123
Czekałem aż ktoś zauważy ten błąd Araujo. Zabrakło doświadczenia, ogólnie dobry występ młodego stopera, ale tu ewidentnie zawalił krycie.
0
@masq
Tobie też synu marnotrawny część mojej schedy będzie dana :)
3
@Rewolucja123
Ja się cieszę jako kibic i obserwator życia rambli, że robisz te analizy. Czy się ze wszystkim zgadzam czy nie to zupełnie inna kwestia, czy inni się zgadzają z Tobą też inna. Fajnie że w kilku przypadkach dajesz do myślenia, sprawdzenia sytuacji. Ważne że rodzi się z tego dyskusja i można się merytorycznie wypowiedzieć. Komentarzami typu "xd" się nie przejmuj to świadczy o argumentacji takich osób.
3
@masq
Mój duch żyje w Was wszystkich ale jeszcze nie wszyscy jesteście tego świadomi :)
2
@Ratamahatta
W sumie cała drużyna to moi idole :) Rozumiem, że kibicowanie Barcelonie przeszkadza.
Nie napisałem że zagrał świetnie. Wymieniłem tych którzy moim zdaniem zagrali jeszcze słabiej.
4
Słabiutko de Jong, Roberto i Griezman takie pierwsze wrażenia. Zobaczymy na spokojnie.
0
@robsesh
Tak tak, najlepiej wsadź sobie jak się nie ma argumentów.
0
@robsesh
Piłka musiała by dotrzec na prawą stronę. Roberto z 5 razy wychodził na skrzydło i nie dosawał piłek.
1
@robsesh
W ubiegłym sezonie różnica między prawa a lewą strone przy przeprowadzaniu ataków wynosiła 1,5%. 33,3 do 34,8% - teraz jest ponad 20% różnicy. Nie rozumiem więc komentarza. Wtedy piłki szly na prawą stronę, ale niewiele z nich wynikało.
Obecnie Messi zmienił pozycję. piłki idą przez niego i przez Coutinho który jest w konstruowaniu akcji po lewej, tak jak Ansu i de Jong. Nie rozumiem więc komentarza.
1
@busquets5
Nigdy nie tłumaczyłem zawodnika, jeżeli grał źle. Nie rozumiem komentarza.