pax

0

@masq

Wszystko zależy z jakim przeciwnikiem. Obecnie odsunałbym od pierwszej 11-stki de Jonga i na 2-3 spotkania zrobiłbym z niego zmiennika.

---------Busquets----------

(de Jong, Pjanic)

Trincao--Messi----Coutinho-

(Dest) (Puig) (Pedri)

--- Griezman----------Fati---

(Braithwaite) (Dembele)



Koeman preferuje jednak system z dwoma pivotami (tu bym sie pokusił na wypróbowanie systemu z 3 stoperami ze słabszymi przeciwnikami) w dwóch wersjach

Araujo - Pique - Lenglet

---Busquets -----de Jong---

Griezman---Messi-Coutinho-

---Dembele---Ansu-----



Araujo - Pique - Lenglet

Busquets-----de Jong---

----Messi-------Coutinho--

---------Griezman---------

--Trincao--------------Fati--



Wiadomo że Messi, Coutinho i Griezman na typowe skrzydło się nie nadają, dodatkowo Coutinho i Messi nie potrafia grac tyłem do bramki. Więc Griezman jako jedyny może grac na fałszywej 9. Messi i tak się głęboko cofa.



Powiem szczerze, że nie da sie ułożyc 11-stki, bo Barcelona ma za dużo zawodników którzy powinni występować, rotacyjnie grając ciężko jest uchwycić jedną pozycję

Patrząc na obecna formę to ustawiłbym zawodników tak jak w drugiej wersji na 3 stoperów w wersji ultraofensywnej.

Araujo - Pique - Lenglet

Busquets-----Pjanic---

----Trincao-------Coutinho--

------------Messi---------

--Dembele--------------Fati--


W wersji defensywnej

Roberto(Dest)-Pique-Lenglet-Alba

-----Busquets-----de Jong(Pjanic)-

----------Messi------Coutinho (Puig)--

Dembele (Trincao)----------Fati(Pedri)---


pax

2

@IronSanHybrid
To tak jakby Jacek wygrał 10 turniejów wielkoszlemowych, ale wszystko oddał na budowę portu lotniczego który nigdy nie powstanie.

pax

11

Iker, gadasz głupoty. Xavi zadzwoni i Ci wyjaśni. Chociaż w sumie co masz powiedzieć, skoro Ronaldo to tak jak Ty legenda Realu, więc musisz mówic poprawnie.
Poczytaj jak Messi miał łatwo w życiu i jak mu wszystko było dane i na nic nie musiał ciężka pracą sobie zapracować.
:))
https://www.fcbarca.com/67704-nielatwe-poczatki-kariery-leo-messiego.html

pax

28

Wbrew pozorom jest to spore odmłodzenie skladu, biorąc pod uwagę, że do wszystkich zawodników którzy zostali (a jest ich większość) to trzeba doliczyć +1, w stosunku do zeszłego roku to nie jest źle.

pax

2

@MESSIah16
Co ma tu zmiana konstytuji?? Chodzi o wprowadzenie nakazu noszenia maseczek dla ogółu spoleczności rozporządzeniem oddelegownym do ustawy w której nie ma o tym mowy. Przepis dotyczący ogółu społeczności mógl byc wprowadzony nie zmiana konstytucji a wprowadzeniem stanu nadzwyczajengo, ale z powodów politycznych go nie wprowadzono (bo Duda mógłby nie wygrac wyborów).

pax

5

@wodnik_szu

??? Konkrety ?? Bo raczej to co piszesz nie ma zbytniego przełożenia na spotkania. KOgo nazywasz wóz z węglem ??
Jak narazie Busquets w nowym sezonie gra dużo lepiej, zarówno w ofensywie jak i defensywie.
De Jong spowalnia grę, często niepotrzebnie holując pilke, potem często opóxnia moment podania piłki, niewybiera najlepszych rozwiązań. Busquets gra bardziej do przodu, ma więcej podań do pzrodu do tego duzo lepiej się ustawia, lepiej askekuruje i więcej biega. Porównanie w kwestii kreacji de Jonga do xaviego czy Iniesty to nieporozumienie.

pax

9

Musi wziąć się w garść, od początku sezonu najsłabszy z pomocników a Koeman robi z niego zawodnika niezmienialnego. Wielka przyszłość przed nim tylko obecnie sam nie do końca się sprawdza w systemie ułożonym specjalnie dla niego.

pax

3

Można wykonać badania o przemakalności obuwia. Co bardziej skuteczne obuwie skórzane czy materiałowe, badanie wykonać na grupie którą przez wielogodzinn stoi po kolana w wodzie i stwierdzić że żadne obuwie nie jest nieprzemakalne.
Wniosek dla spiskowcow - skoro obuwie nie chroni, to od jutra wychodzimy bez obuwia lub w klapkach.

Tamto badanie nie ma nic związanego z obecną sytuacją używania maseczek przez społeczeństwo.

pax

5

@DonMatteo901
Komentowałem to wczoraj. Niestety wybiórcze informacje wklejane dla potwierdzenia teorii spiskowych.

Badanie to dotyczy sytuacji sprzed prawie 10 lat, przeprowadzone w Wietnamie na pracownikach służby zdrowia mającymi ciągły wielogodzinny kontakt z chorymi i którzy mieli średnio kontakt z 36 chorymi na choroby układu oddechowego spowodowane patogenami.

pax

4

@IronSanHybrid
"Wy" jest normalnym okresleniem wśród elit systemu funkcjonującego w Polsce 1945-1989, jak widać z którego pewna część społeczeństwa nie wyrosła lub juz obracając sie wsród pewnej grupy społecznej je przyswoiła. "Wy towarzyszu ..." .

pax

2

@Iberatista
Wspamniały, merytoryczny komentarz , nie ma z czym polemizować. Tylko pochylić się należy nad przenikliwością spostrzeżeń. Prawie by się chciało bić brawo, prawie.

pax

0

@Triv44
Ale fajnych tematów masz pełno - Watergate, wsparcie dla nikaragui, kwestia Kuby.
Za prace typowo biograficzne bym sie nie brał - chociaż biografia szczególnia McArthura napewno ciekawa. Najłatwiej opracowac sobie konflikt - albo np. popatrzeć na działanie CIA (operacja Ajax czy np. działanie z Diemem przed wybuchem wojny w Wietnamie) albo FBI czy Komisji MacCarthyego itd. Można Wziąć się za wyścig zbrojeń. Tematów jest naprawdę dużo - wojna w Korei, okupacja Japonii.

pax

3

@tobiasson92
Przeczytałem teraz to co podałeś: Elisabeth Mahase. Covid-19: What is the evidence for cloth mask. BMJ 2020. I tam jest zupełnie inna kwestia a mianowicie że medyczne sa bardziej skuteczne od materiałowych, aby spoełczenstwo nie pozyskiwało maseczek tak aby ich nie brakło dla slużby zdrowia. W tym samym tekście jest napisane że jednak powodują wyhamowanie pandemii (Ian Jones) itd. Oczywiście jest też napisane, że lepiej mieć specjalne okulary bo patogen może wnikać przez oczy.
Dla mnie jeśli patogen przenosi się np. przez wykrzytuszenie, kichnięcie i mam założoną meseczkę i druga osoba która jest te 2 metry ode mnie i tez ma założona maseczkę nie mówię, że się nie zarazi, ale z pewnoscią wchłonie mniej patogenów niż by mogła gdyby nie było maseczek, a sam patogen zostanie rozpylony w mniejszej ilości na mniejszej pzrestrzeni.
Wskaż badania które potwierdzaja bezuzyteczność stosowania maseczek w taki sposób w jaki jest rekomendowane (z dystansem społecznym itd.)

pax

1

@Mns21
Nie znajduję tu rzetelnych informacji na temat nie noszenia maseczek, badanie dotyczyło róznicy skuteczności pomiędzy rodzxajami maseczek.
Może jestem laik, ale chodzi tu o przenikanie patogenów skierowanych bezposrednio na maskę? Pytanie czy badanie zostało wykonane w warunkach dystansu spolecznego i czy jest adekwatne do rozpalenia patogenu gdy nosiciel i potencjalny biorca ma maskę (tak jak jest (powinno być) obecnie?). Czy jedynie w warunkach bliskiego i bezposredniego skierowania strumienia patogenu na maske biorcy? Podobno główna kwestia jest taka, że osoba zakażona która jest w masce dużą częśc patoganu oddychając zostawia na własnej masce zmniejszając ilośc patogenu w powietrzu. Nie wiem, więc pytam.

ok, przeczytałem już to badanbie. Już pomijam fakt, że badania były przeprowadzone prawie 10 lat temu w Wietnamie, ale prawdopodobnie były ok. Już tez pomijam fakt że każdy z badanych miał średnio kontakt z 36 pacjentami zakazonymi wirusami dróg oddechowych. Ehhh, aby wysuwac z tego wniosek, że noszenie masek jest bezsensu.

pax

1

@Triv44
Hmmm, skoro interesują Cie te czasy i raczej nie chodzi o kwestie strategiczne to pisałbym o drugiem froncie czyli wojnie propagandowej w USA przeciwników wojny w Wietnamie.
Chociaz sam prowadząc wykłady zawsze lubilem tematykę zmian społecznych w USA po II wojnie światowej - polecam ten temat na prace licencjacką, np. w kwestii rewolucji seksualnej i ogólnie zmian społecznych. Pierwszy numer Playboya z Marlin Monroe, potem Hustler, pierwsza pigułka antykoncepcyjna - Enovid, książka Betty Friedan, czy raport Kinsleya (choć podważany naukowo odbił sie szerokim echem). Do tych kwestii można dodac pewne kwestie społeczne przebudowa infrastruktury, budowa suburbiów (przedmieść) i wpływ na inny sposób spędzania czasu i przerwy w pracy- powstawanie fastfoodów (McDonald czy KFC) itd. fajny, prosty temat ale ciekawy :)

pax

0

@IronSanHybrid
Zapewne prawdziwa, ale jednak nie sądzę, aby to nie było po prostu w kwestii popularyzacji samej dyscypliny, dlatego uważam to za takie polskie czepialstwo. Teraz przyszkole orliki często mają mozliwośc montowania siatek do tenisa (na boiskach do siatkówki przeważnie). Oczywiście jest to dość indywidualny sport do trenowania w małych grupach a nie do trenowania z klasą. Więc zapewne chodzi o pewna populryazję dyspypliny w wieku szkolnym właśnie.

pax

0

@IronSanHybrid , @FC1899Barca
Chodziło oczywiście o cos innego, o pewną popularyzacje dyscypliny po sukcesie, gdzie dzieciaki same będa garneły się do tego sportu. Sam rozstawiałem siatke do tenisa i grałem na boisku do siatkówki...można? MOżna.

Jak ktos chce cię przyczepić, to znajdzie wszystko bez zrozumienia kontekstu i inni (propisowcy) zaatakuja onet za sam cytat Adama Pawlukiewicza bo jako portal jest dośc antypisowski, więc zrobią z kwestii sportowej polityczny cyrk.

pax

4

Panie Turek, kończ Pan ten mecz!

pax

2

@wyrek
"Bez odbioru"

Tak jak sądzilem.
Pozdrawiam

pax

2

@wyrek
"jakie to ma znaczenie? Skoro masz wszystkie dane nt. grypy?".
Ma takie to znaczenie, że tak jak w przypadku górników zrobiono badania przesiewowe i wyszło że duża część mają koronawirusa ale przechpodza bezobjawowo, ale sa wliczani do statystyk. Skoro jak piszesz jest to grypopochodne to osób które mają patogen grypy ale przechodzą bezobjawowo i nie sa poddawani badaniom i nie wykonuje się badań przesiewowych nie są wliczani w statystyke. Osoby przechodzące bezobjawowo grypę nie sa wliczani do statystyk osoby które bezobjaowo koronawirusa tez, tylko w przypadku koronawirusa poprzez badania przesiewowe wyłapuje się (część)bezobjawowców a w przypadku grypy juz nie.

"Nowa choroba w postaci koronawirusa jest grypopodobna w dużej mierze i dlatego stosuje sie badania przesiewowe". Skoro jest grypopochodna to czemu nie stosuje się badań przesiewowych na grypę, logika?

pax

2

@wyrek
"W okresie od 1 września 2019 do 30 kwietnia 2020 odnotowano łącznie 3 769 480 przypadków grypy i podejrzeń zachorowania na grypę w Polsce. Hospitalizacji wymagało 16 684 osób. NIZP-PZH informuje też o 64 zgonach z powodu grypy w tym okresie. W tym samym okresie czasu odnotowano ponad 50000 zakażeń na koronawirusa".

"Jeśli szacunkowo doliczysz te 30% do grypy i 90% do koronawirusa to dalej ten koronawirus nie jest wiele groźniejszy niż grypa. Prosta matematyka.".


Po doliczeniu tych 30% masz prawie 5 mln na grypę i to bez uwzględnienie badań przesiewowych i tych co przechodzą łagodnie i sami zwlaczają objawy bez wizyty u lekarza.
A tu tylko pół miliona, czyli 10 razy mniej. Jak to pisałeś. Prosta matematyka.

pax

2

@wyrek
Tylko czemu nie odniosłeś się do reszty mojego wpisu? Chociazby na temat braku badań pzresiewowych na grypę a na koronawirusa już tak?

pax

0

@lucca87
Tylko Mylisz dwie rzeczy, zagrożenie koronawirusem oraz wydolność i organizacje służby zdrowia i służb.

pax

3

@wyrek
Nie odnoszę się do całej dyskusji, tylko do logicznego pojmowania przytoczonych przez Ciebie danych.
Czyli do osób "zagrypialych" należy doliczyć te podane 30 %. Bezobjawowcow. Dodatkowo tak jak ja i wielu innych którzy przechodzą grupę objawowo ale na tyle łagodnie że zgłaszają się do lekarza, dodając do tego że na grupę nie wykonuje się badań przesiewowych a na koronawirusa często tak. To teraz odnieś to do skali porównawczej.

pax

0

@krzysiek-fcb-17
Ktoś ma raka albo złamał rękę obala mit pandemii. W jaki sposób?
No muszę Cię zmartwić wirusów na codzień nie widać, to są takie małe patogeny co ciężko je zauważyć.

pax

2

@krzysiek-fcb-17
Uwielbiam takie romzowy.
Czy ja twierdzę że inne choroby nie są groźne? Po co wmawiasz mi coś czego ja nie twierdzę.
Więc twierdzisz że ludzie dzisiaj nie umieraja na raka czy wylewy? Co powiesz ich rodzinom?
Lekarze dopisują zmarłych na covit a pod respiratorami leżą manekiny?

pax

3

@damian16161212
W jakie głupoty, że koronawirus potrafi doprowadzić do śmierci? Stań przed rodziną, której bliscy stracili kogoś w wyniku koronawirusa i im to powiedz, że wirus nie zabija.
To, że pewne działania mogą być na wyrost czy przesadzone, nie oznacza, że zagrożenia nie ma. Jedź do szpitala jednoimiennego i powiedz, ludziom że udają.

pax

4

@damian16161212
Mnie zabija ludzka głupota. Przeczytałem co napisałeś i chyba nie dociągnę do respiratora :)

pax

0

@BarcaInfo
Nie wiesz który ogólnodostępny portal prezentuje tego typu grafiki podań?

pax

2

@Yosemite
Jednyna FIFA w którą kiedyś grałem to 99 i on miał największy overall :)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?