pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@Borneo
Pierwszy trening 31 sierpnia: Alba, Dembele, Firpo, Neto, Pique, Rafinha, Sergi Roberto, Suarez, Vidal, Araujo, Akieme, Oriol Busquets, Cuenca, Matheus Fernandes, Konrad, Ilaix, Monchu, Tenas i Wague. Reszta na zgrupowaniach reprezentacji. Pierwszy mecz po 2 tygodniach.
3
@patataj
Felieton pierwotnie miał screeny, heatmapy itd. Specjalnie dałem Busiego i Frenkiego razem (jako parę uzupełniących się DP) - Frenkie grając w środkowej strefie, przy wyprowadzeniu czy kreacji w ataku pozycyjnym gra głównie w ataku po lewej i prezentuja to heatmapy a Busquets gra dość równomiernie (jeśli nawet z lekką przewagę po prawej to nie wyrównuje łącznej gry defensywnych pomocników bardziej po lewej). Tą prawidłowość potwierdzaja heatmapy z 3 ligowych spotkań oprócz Celty, gdy zmienione zostało ustawienie ze względu na czerwoną kartkę Lengleta. Daj sobie łącznie heatmapy Busiego i de Jonga. Z Messim się częściwo zgodzę w kwestii heatmap (choć nie pisałem że gra po lewej ale wskazałem jego "nową" aktywnośc po lewej stronie "Przeniesienie się Leo na środek, a czasem nawet na lewą stronę") , ale w kwestii wyboru podań do przodu na lewą lub prawą strone już nie. On bardzo często przyjmując piłkę odwraca się tyłem do prawej strony ustawiając sobie podanie na lewą stronę - podaje na lewą dwa razy częściej niż na prawą. Gra Messiego to jedynie jeden z elementów przeniesienia większego ciężaru na lewą stronę - wyszczególniłem 7 a pewnie mozna byłoby jeszcze coś dodać (co zrobiłeś w kwestii dryblingu/holowania de Jonga).
Co do kreacji Busi-de Jong, to z pewnymi wnioskami się zgadzam z innymi nie. Busi bardzo często podaje do przodu z pierwszej piłki, wynajduje zawodników między liniami przeciwnika (z lewej, prawej i na środku), de Jong natomiast bardzie holuje piłkę dzieki temu ma więcej dryblingów, robiąc kółeczka i podając głównie wewnątrz prawej strony boiska. Jasne, może to byc kolejny 8 punkt do kwestii dlaczego gramy bardziej lewą niż prawą.
22
Po raz kolejny dziekuję redakcji za "puszczenie" tekstu i Błażejowi za korektę. Żałuję rownież tego, że przez prawa autorskie nie mozna było zaprezentować screenów z ustawieniem, strefami gry, taktykę, wykresów z miejscami przechwytów czy heatmapy. Mam nadzieję jednak że nie wyszło bez tego źle, czekam na dyskusję i do boju jutro :))
0
@FutbolToMagia
A co do Nelsona to jak widzisz, nie rozpoczynam o nim wątków, nigdy nie byłem do niego uprzedzony, raczej Ty widząc pierwszy mecz gdzie ma lepsze oceny niz zwykle (czemu nie pisałes o jego ocenach w poprzednich spotkaniach?) musisz o tym napisać i jak zwykle jeszcze się pomylic na jego korzyść. Ludzie Cię wyjaśniają a Ty dalej brniesz w te kłamstwa.
0
@FutbolToMagia
Tak, tak sam go zrobiłes sobie ranking i według Ciebie Nelson zajał wszystkie 3 miejsca na podium :) Zawsze nie miałeś argumentów co do Nelsona i zawsze Cie wszyscy wyjasniali. Jak Nelson grał każdy widział w Barcelonie i nie trzeba do tego warcać, nie wypalił i tyle.
Teraz mnie raczej interesuje twoje zdanie na temat "bonu edukacyjnego", pisałeś coś na ten temat. Mogę liczyć na (chociaz raz merytoryczną) dyskusję. Czy tez będziesz rzucał hasła jaki to genialny pomysł i następnie ucieczka od dyskusji.
2
@Rewolucja123
Przecież wiesz o jego uprzedzeniach co do zawodników. Pisał głupoty o Semedo a potem uciekał od dyskusji bo nie miał argumentów, teraz przy każdej okazji bezpodstawnie atakuje Roberto i każdego kto o nim pozytywnie napisze.
Nic nie poradzisz.
0
@Kusco15
Nie ma opcji. Nic ich nie skruszy. Pandemia? Przecież gdyby była Platforma to byłoby 10 razy więcej ofiar, rząd wspaniale walczy z z pandemią. Mamy cudowną służbę zdrowia, jest 12000 respiratorów a tylko 800 chorych pod respiratora. Pandemia nie nadąża nad działaniami rządu.
1
@ArturS
To skoro dobrze zagrał (bo tak gra ze slabeuszami) jak piszesz to czemu piszesz że zagrał zachowawczo i że za wysoka nota?
Tylko Nelson grał słabo, nie wracał (był najwolniejszym w obronie zawodnikiem barcelony), nie potrafił się ustawić, brakowało mu inteligencji boiskowej, mało zdecydowany w odbiorach - w ofensywie i defensywie grał słabiej od Roberto.
1
@ArturS
Jaki mecz oceniasz?? O czym piszesz ??
Z Ferencvarosi zagrał bardzo ofensywnie, więc albo uwazasz że zagrał dobrze w ofensywie bo Ferencvarosi jest słabeuszem albo zagrał słabo bo Ferencvarosi jest gigantem europejskim. Proszę, określ się.
0
@Qbic17
Nie zrozum mnie źle, w tym co piszesz jest dużo racji. Jak widzisz nie odnoszę się tu praktycznie do meritum tej kwestii, Ty się głównie na tym skupiasz. Mamy więc dwie różne plaszczyzny dyskusji. Uważam że wyrok jest fatalny, uprzedmiotawia rolę kobiety i z tym się zgadzamy. Ja pisze o cynicznym posłużeniu się tym tematem w tym momencie.
1
@ArturS
Zachowawczo?? Dawno Roberto nie zagrał tak ofensywnie.
2
@Midast
Pamiętaj, że czekam na merytoryczną dyskusje w tekście o Semedo przed czym wciąż tchórzysz. Ja będę czekał i przypominał. To, że zarzucasz redakcji, że ma jakis pupilków bez jakichkolwiek argumentów to jest chamstwo.
0
@Qbic17
Masz rację, że brzmienie ustawy sie zmienia, chociaz nie jest jednak ustanowiniem prawa. Jednak mój post miał zupełnie inne znaczenie. Dlaczego w momencie krytycznym dla państwa, momencie zagrożenia gospodarczego, zdrowotnego teraz nagle pojawia się temat aborcji. Jak piszesz "mleko się rozlało", więc w pewien sposób będziemy tu robić jałowe spory. Nie próbuj mnie przekonac do takiego czy innego stanowiska bo na tym polega fortel PiSu, aby zajmowac się tym tematem zastępczym.
2
@Hasszz
Wolisz tracic na niemerytoryczne komentarze. Wybaczam.
2
@TylkoBarca7273
W obecnym sezonie gra prawie cały czas sam w obronie na prawej stronie, mimo że przeciuwnika gra tam 2-3 zawodnikami Roberto jest sam, dopiero po czasie wspomagają go inni zawodnicy. Bardzo dobrze się ustawia i zamyka korytarze, wspiera stoperów i wraca do obrony po akcjach ofensywnych. Kilka razy uratował Barcelone przd stratą bramki czy to blokując strzał zmierzający do pustej bramki (np. Celta) czy przechwytujqac piłkę zmierzająca do zawodnika wychodzącego na sam na sam (Ferencvarosi). Popełnia bardzo mało błędów w obronie będąc osamotniony często https://ifotos.pl/z/qqnaewp. Barcelona nie straciuła bramki z tej strony lub po akcji przeciwników z tej strony. W ataku prawa strona jest bardzo słabo aktywowana przez pomocników- Busi i de Jong grają bardziej z lewej strony, Messi gra na środku schodząc często na lewę stronę i mając 2/3 podań do przodu na lewo a nie na prawo, Coutinho gra głównie tylko krótkimi podaniami, więc założenia trenera sa takie aby grać lewą stronę, mimo to Roberto uzbierał juz kilka kluczowych podań i zaliczył bramkę. Lepiej współpracuje mu się z Trincao niz z Griezmanem.
0
@El dominatore
Może nie pasjonuje, ale nawyk od czasów Alvesa został
0
@Qbic17
Jakie prawo zostało ustanowione?
1
@Hasszz
Świetny merytoryczny komentarz. Chylę czoła przed wnikliwą analizą.
0
@biniek
NIe masz szans, nikt go nie przekona że czarne jest czarne a białe jest białe. Pokazujesz mu linka, że nie byl najlepszy a on pokazuje zapowiedzi przedmeczowe i twierdzi że to oceny z meczu. Ubaw po pachy. Ja tak mam zawsze :)
@FutbolToMagia posługuje się statystykami w sposób wybiórczy, mało, on ich prawie nigdy nie uznaje. Jak Nelson był najgorszym bocznym obrońcą w lidze hiszpańskiej pod względem kluczowych podań i asyst to uważał, że statystyki nie sa ważne i whoscored zakłamuje jego grę, jak dostaje wyższe noty to na whoscored to juz jest fajny portal i mozna się nim posługiwać. Wystarczy się go spytać ile asyst w lidze hiszpańskiej miał Semedo przez trzy lata? Nie odpowie, ale napisze że źródła whoscored,squawka, laliga, marca nie są miarodajne.
0
@dawidlabadz123
Jest szansa, że odpowiesz?
Ograniczony czas, tzn? Ile jeszcze mieli czasu?
Wybierz odpowiedź (jedna) jest prawidłowa.
a-tydzień
b-miesiąc
c-rok
d-dwa lata
e-trzy lata
7
@ArdoFCB
Na całe szczęście Korwin nigdy nie byl związany w żaden sposób z komuną :)
0
@Krisgum
"Temat aborcji to temat niejako zastępczy, chwilowy wyciągnięty z szafy tylko po to żeby odwrócić naszą uwagę i w pełni się zgadzam. [...] nie powinno się bagatelizować żadnego z nich".
Sam widzisz, że trochę zaprzeczasz sam sobie. Raz że temat zastepczy, raz że nie do zbagatelizowania. Temat musiałbyć chwytliwy, aby przykryc obecną sytuację. PiS nie wywołał tego tematu w tej chwili bo jest ważny, ale że jest "gorący społecznie" i przykryje nieudole zarządzanie w czasie pandemi.
0
@Hellrider
Dlatego jak sam widzisz, chcesz wejśc w tą dyskusje, masz pewne obawy (przyszłorodzinne), rozważasz kwestie, myślisz o tym, staje się to dla Ciebie problemem i o to właśnie chodziło Pisowi.
0
@dawidlabadz123
Tzn.?? Ile mają czasu ?
3
@FutbolToMagia
Z dyskusji o Semedo zawsze uciekałeś lub brałeś się za personalne ataki. Jesli jednak coś wiesz na temat bonu edukacyjnego to chetnie merytorycznie podyskutuje na jego temat. Dlaczego uważasz, że bon edukacyjny jest to genialny pomysł?
67
Nie rozumiem, jak połowa rambli brnie w melodie jak im zagra PiS. Przecież wyrok TK (rozpatrywany poza kolejnością) został specjalnie wydany w momencie, gdy Polska gospodarka jest coraz słabsza, Polska ma największy deficyt wśród wszystkich panstw w UE (w stosunku do PKB), służba zdrowia ledwo ciagnie ten wozek, nie ma procedur czy strategii walki z pandemią, wychodza kolejne przekręty, nie ma pomysłu jak maja funkcjonowac szkoły. PiS wyciąga hasło aborcja, aby przykryć swoje nieudolne rządy - tak jak przed wyborami sztucznie rozdmuchano kwestię LGBT a ciemny lud sie znów nabiera. Teraz dyskusje od którego dnia, tygodnia, miesiąca mówimy o człowieku, czy płód to człowiek itd. Ciemnemu ludowi rzucono zabawke którą ciemny lud bawi sie nie zwracając uwagi na otaczajaca rzeczywistość i po co teraz dostał zabawkę. Chocholi taniec trwa, pandemia, niewydolność służby zdrowia, protesty rolników, protesty górników, kolejne rozdawnictwa to wszystko zeszło na plan dalszy.
3
@ArdoFCB
Tylko dyskusja o reformie szkolnictwa to jedno a nieprzemyślane, czasem populistyczne pomysly Konfederacji wrzucane pod plaszczykiem dyskusji o szkolnictwie to drugie. W ubiegłym roku był pomysł "bonu edukacyjnego" teraz klas jednopłciowych. Spokojnie, z Konfederacji sie wyrasta :)
0
@Statistics
MOzesz rozwinąć tą statystykę 107 i 105 ?
1
@tobiasson92
Wreszcie wstaliśmy z kolan i staliśmy sie dumnymi Europejczykami a wzrost deficytu jest jedynie wypłszczeniem krzywej oczekiwań społecznych do możliwości rozdawnictwa państwa.
0
@ddanioofcb
TZN?