pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
@Bogan
Ja zawsze kibicuje, nie ważne kto gra to gra Barcelona.
0
@AlexDark00
Tylko inne zawody np. Policjanci dostali podwyżki a więc nauczyciele stali w kolejce.
34
Zawsze jak patrzę na news "znamy składy" i patrzę na te wyzwiska czy prześmiewcze teksty o jednych zawodnikach, zawód że nie którzy nie grają czy pompowanie balonika wobec drugich, nie wiem czy śmiać się czy płakać. Potem boisko często weryfikuje kogoś Subiektywne chciejstwa przedmeczowe. Zamiast nie ważne kto gra w meczu życzyć najlepszego meczu w karierze to lecą prześmiewcze tekściki. Skrytykujmy merytorycznie słabą grę zawodnika po spotkaniu a nie przed. Chyba że tu same Nostradamusy :)
1
@ArdoFCB
Ktoś jak rozmawia o Konfederacji to dla Ciebie znowu jedyny kontrargument bo za PO był tak cz tak. Co to ma do programu Konfederacji i ich liderów. Zaprosiłem do merytorycznej dyskusji na temat programu Konfederacji i otrzymałem jedynie zlew na PO. Zarzucasz PO że jedynym ich programem jest antyPis, a sam robisz dokładnie to samo. Jedyną kwestią Konfederacji jest antyPO, taki prezentujesz odbiór.
To jak z tym bonem edukacyjnym, sztandarowy pomysł Konfederacji. Doczytaj co to i chetnie wejdę w dyskusję.
0
@ArdoFCB
Nie rozumiem twoich kłamstw, za każdym razem wyolbrzymiasz, przesadzasz itd.
"protestujący atakują prawie wszystkie Kościoły" - prawie wszystkie to 90% kościołów, czyli było ponad 18 tysięcy ataków?
Co jesli ataki objęły grubo poniżej 1% - juz to nie pasuje do teorii?
jak ma program konfederacja. czytałem ten program - populizm i nic więcej. Nic nie ma do zaproponowania. Z jednej strony sreniowiecze z drugiej udawany wolny rynek, który nigdy i nigdzie nie funkcjonuje w takiej wersji w której proponuje Konfederacja. I te bzdury " o bonie edukacyjnym" - nie rozumieją nawet tego co chcą reformować.
Chetnie porozmawiam o bonie edukacyjnym. Chcesz rozmowy?
3
@ArdoFCB
Czasem z Tobą rozmowa jak z zwolennikami Pisu. "Bo tamci byli gorsi". rozmawiamy o Konfederacji (ja z Tobą tutaj), jedyny twój argument to bo PO-PIS są gorsze. To nie argument. Korwin, Braun to chyba wystarczy bo Konfederacja ma z 4-5 czołowe postaci, mam pisać wywody Bosaka?
Nie niszczą co popadnie, ale konkretne miejsca które obecnie symbolizuja pewne zepsucie, pewien upadek moralny kościoła głownie ze względu na sojusz kościola z PiSem. Jak kościól wszedł do polityki to dobrze, jak polityka do kościola to źle. Mentalnośc kalego. Pamietamy nawolywania z ambony poparcia dla Pisu przed wyborami, wzajemne uroczysości, uściski. Nie popieram dewstacji, kościół jednask zbiera to co sam zasiał niestety.
Co do Konfederacji, nie ma programu, partia prostych haseł na które chwyta głównie młode osoby, potem się z niej wyrasta widząc miałkość, nicośc i populizm która idzie za tymi hasłami.
4
@ArdoFCB
Wiem, wiem, ale jak nie mają krzyczeć. Korwin mowił, że jak gwałcona kobieta nie krzyczy to znaczy że nie ma gwałtu. Te i inne inne wywody Konfederacji i jej lidera. Jakby wywody Brauna byly inne, chociażby o katastrofie Smoleńskiej.
Tak jak z bajek to tak jest z KOnfederacji, poprostu się z niej wyrasta.
0
@AlexDark00
Ok, czyli potwierdzasz, że praca nauczyciela jest ciężka, odpowiedzialna, wpływajaca na zdrowie, wyczerpująca psychicznie i nie jednokrotnie fizycznie ale nie jest tak niebezpieczna jak praca policjanta na służbie czy strażaka na akcji?
Rozumiem, że właśnie to chciałeś wyrazić?
0
@AlexDark00
Na początku apisałeś że praca jest lajtowa nie że nie jest niebezpieczna. To różnica
0
@jeyx77x
Kto go zabił ?
0
@AlexDark00
Zdajesz sobie sprawę, że cały czas piszesz głupoty. O aborcji minąles się z prawdą. W kwestii pracy równiez, bo czy jakas praca jest lejtowa to wyznacznikiem nie jest narażanie życia. Co ma powiedziec pilot samolotu, kierowca autobusu przy pracy policjanta. Oni codziennie naraża swoje życie i dziesiątek pasażerów. Zawody nie są adekwatne między sobą a porownywaine lajtowości jest głupotą, szczególnie gdy się nie wie na czym polega praca nauczyciela.
1
@AlexDark00
90% zawodów wykonywanych jest w miejscu - lekarze, pielęgniarki, urzędnicy, sprzedawcy itd. Nie rozumiem zarzuty.
Siedzi? a może stoi 45 minut przy tablicy lub stoi tłumacząc dany przedmiot - 5-6 godzin praca głosem, często praca na stojąco, do tego na dyzurach praca w hałasie, praca z dziećmi z orzeczeniami z ADHD, Touretem, Fas, Aspergerem.
taaa, przynosi notatki sprzed 15 lat i przeprowadza lekcje z notatek.
Robi sprawdziany i kartkówki, które wczesniej opracowuje, układa , potem sprawdza robi ewaluacje itd...
To wszystko, a gdzie przygotowania do konkursów, wywiadowki, zebrania, wycieczki, organizacja tych wycieczek, wyjazdów, prace w zespołach przedmiotowych, konferencje, opracowywanie dokumentacji, szkolenia, warsztaty, kursy, itd.
0
@AlexDark00
Taaaa, na jakiej podstawie uważasz, że praca nauczyciela jest prostsza, jak nazwałeś - że jest lajtowa.
Co Robi według Ciebie nauczyciel ?
0
@AlexDark00
Czemu uważasz, że nie pracuje ciężko - wielogodzinny wysilek głosowy (znam nauczycieli z polipami na strunach głosowych), ciagły hałas przekraczajacy normy, często praca z trudną młodzieżą, przepracowanie, to tylko przykłady pierwsze z brzegu. W jaki sposób pielęgniarka na kardiologii czy urologii naraża życie?
Nie znasz zawodu a piszesz, tylko to co Ci sie wydaje.
5
@michal26
Czemu sa najmniej winni? Czyż nie oni przyłączali się do nagonki na uchodźców, czyż nie oni przyłączali sie do nagonki na LGBT, czyż nie oni składali wnioski pod rozwalenie kompromisu aborcyjnego?
Jest pewien stan zastany, można częściowo mówić o dualizmie politycznym, ale Konfederacja ochoczo rozpala ogień nienawiści, pogardy itd. Nie wiem czemu mieliby być najmniej winni. Raczej PiS wykorzystuje poglądy czesci elektoratu Konfederacji do własnych celów.
0
@AlexDark00
Można ciężko pracowac i nie narażać życia? Czy ciężko pracując nie zasługuje się na podwyżkę? Sprzedawczyni w sklepie nie zasługuje na podwyżkę, pielęgniarka na urologii czy kardiologii nie zasługuje na podwyżkę a przynajmniej mniej zasługuje od innych zawodów gdzie bardziej sie narażają.
0
@AlexDark00
Czyli np. magazynier, urzędnik, fryzjer, handlowiec, sprzedawca nie zasługują na podwyżke bo nie ryzykują życia?
9
@AlexDark00
bardzo głupi i nie związany z tematem wpis o aborcji, bo nie dotyczy on tematu. czy kobiety domagaja się teraz prawa do aborcji w każdym przypadku? Więc twój wpis jest bez sensu, bo nie jest w tym całym sporze obecnie poruszona kwestia aborcji na żądanie, ale w określonym przypadku więc pojechałeś poskrajności co nie odpowaida rzeczywistości.
No tak, jak się nie jest nauczycielem to sie nie wie co to za praca, ale fajnie opowiadac o niej.
12
@l0Messini
Błyskawica znakiem szatana? Już myślałem, że Zeusa, albo symbol jednostek specjalnych Gromu czy Agatu co najwyżej zespołu ACDC, ale że szatana?
10
@AlexDark00
Co określasz mianem legalnej aborcji?
No tak, porównujesz prace nauczyciela do pracy górnika i mówisz, że górnicy maja gorzej świetne porównanie - 95% zawodow ma lepiej pod tym względem od górników, nie oznacza że mają lajt pracę. Podałeś skrajny przykład. Zadałem proste pytanie, czy jestes nauczycielem że wiesz co to praca nauczyciela?
14
@AlexDark00
Lajt robotę? Pewnie jesteś nauczycielem i wiesz, jaka to lajt robota? NIe chcą zabijać dzieci, ale nie chcą rodzić płodów które przychodzą martwe na świat, lub umierają po kilku minutach od urodzenia.
1
@FafitFCB
Co to ma do Busiego? Aaaaa, chodzi o zielona? Mamy dwóch DM.
1
O realu już były przesmieszki przed Klasykiem a jak się skończyło wiemy. Teraz gdy mecz nie jest skończony a wyjście z grupy nawet w przypadku dzisiejszej porażki jest otwarte bo chociażby Inter nic jeszcze nie wygrał.
Nie rozumiem, że tyle osobom jest smutno z powodu odejścia Bartomeu że musi się pocieszać wynikiem Realu :)
1
@JimMorrisonFCB
Obecnie dla mnie wolne 20 minut to luksus, ale za twoja namową wysłuchałem,....mała trzódko :)
Bardzo fajne, prawdzie lecz niszowe słowo w kościele, w TYM kościele.
0
@tobiasson92
czytataj między wierszami: dodruk pieniędzy w toku....:)
2
@Ghostface
Fajnie, że sam doszedłeś do pewnych kwestii.
Jak widzisz, że dużo zależy od kontekstu używanego zwrotu i co chcemy nim wyrazić (a nie koniecznie od odbioru wyrażenia przez kogoś). Jeżeli w ferworze gry zawołasz "Ej czarny podaj" nie będzie (lub niekoniecznie musi być) to odebrane jako rasizm bo nie definujesz tej cechy jako czegos negatywnego ale jako wyrózniającego w sposob neutralny (conajwyżej brak kultury czy taktu), ale jeżeli tak jak napisałeś chcąc OBRAZIĆ Murzyna nazywasz go czarnuchem to jest zupełnie cos innego. Definiujesz czarny kolor skóry jako coś negatywnego i coś co stanowi pretekst do obrażenia kogoś.
2
@Ghostface
"Pierwsze kilka zdań to kwintesencja bezsensownego klepania dla klepania. Tłumaczysz mi jak jest różnica między grubym, a Murzynem, dodajesz, że Murzyn może być i gruby i chudy, by w końcu dojść do tego o co mi chodziło i powiedzieć, że obrażając czarnuchów odnoszę się do ich skóry, tak jak obrażając grubasów - do ich tuszy. Brawo, lać wody umiesz".
Widocznie trzeba było Ci wyjaśnić, że nazywając kogos grubasem nie jest to rasizm. Niechęc do jakieś cechy (czy wyższość jakieś cechy którą sie reprezentuje) ma ogólna nazwę "uprzedzenie", niektóre sa zdefiniowane jako rasizm, szowinizm, homofobia itd.
"Za to nie odpowiedziałeś dlaczego "czarnuch" jest gorsze od "szmaty" czy gorszych określeń zaczynających się na k, mimo zacytowania dokładnie tego pytania".
Nie chodzi o to czy są gorsze, ale do czego się odnoszą. Nie rozumiesz o czym piszesz.
"Jeżeli dziewczynę nazwę w złości prostytutką czy gorszym synonimem, będzie to obraźliwe. Ale prawdopodobnie bardziej dotknie to puszczalską dziewczynę, która wstydzi się swej rozwiązłości, niż dziewczynę cnotliwą".
Co to ma to do tematu i wyzywania innych osób. Jak ktos się obrazi, to źle, ale jak powyzywam i ktos sie nie obrazi to wszystko w porządku?
2
@Ghostface
Odwracasz sytuację. Rozmawiamy o Tobie a nie o innych osobach. Uważasz, że rasizm jest wtedy, gdy ktoś po twoich słowach poczuje sie dotknięty. Warunkujesz wtedy swój rasizm do innej cechy nie sobą, swoim negatywnym nastawieniem, ale odbiorem. Nie tędy droga. Twoja postawa nie ulega zmianie, ale może ulec nastawienie odbiorcy. Nie skomentowałes tego przykładu z grupą "czarnuchów".
"Wyzywając kogoś od tłuściochów, chcę obrazić daną osobę, tak jak od czarnuchów chcę obrazić danego Murzyna".
Sam sie niestety zaorałeś. Chcąc obrazić murzyna wyzywasz go od czarnuchów. Co takiego obraźliwego jest w słowie Czarnuch, że uzywasz go jako bardzo negatywnego obraźliwego, epitetu? Nie krytykujesz to postawy na boisku, zachowania, nawet inteligencji kogos, ale jako coś nagannego i obraźliwego kolor skóry.
"Tak jak miałem kolegów Grubego/Chudego czy Wąskiego, uważam, że nie robiło by ze mnie rasisty posiadanie kolegi o ksywie "Czarnuch", lub zwracanie się tak do kolegi, który nie miałby nic przeciwo".
nie rozumiesz, albo udajesz, że nie rozumiesz sytuacji. Ludzie mają psy i wabią sie np. "czarny", ale nie ma to związku z rasizmem. Przykład kolegi o ksywce "Czarnuch" jest infantylny i wogóle nie jest związany z tematem.
11
@Ghostface
Tylko nazwanie czarnuchem kogoś grając w pilkę wskazuje twoje nastawienie do jego rasy, nazywanie kogos tłuściochem takie nie jest. Nie możesz miec zarzuty o rasizm gdy tłuścichem może być i czarny i biały, ale czarnuchem jest tylko czarny. Więc, troche bezsensowna argumentacja. Wyzywajac innych od tłuściochów pokazujesz swoje negatywne nastawienie do ludzi otyłych tak jak nazywając czarnuchem do ludzi o ciemnym kolorze skóry. Jasne, nie musi byc to zawsze efekt supremacji białych, ale efekt twojej niechęci do danej cechy.
""czarnuchu" dodając do tego wiązankę soczystych epitetów. Jest to niemiłe. Niekulturalne" [...] Dlaczego słowo "czarnuchu" będzie znacznie gorszą obelgą .
Jak sam widzisz, słowa czarnuchu używasz w negatywnym odbiorze, a jedynym wyróżnikiem, że go używasz jest kolor skóry. NIe piszsze "boiskowy brutal", 'rzeźnik" ale czarnuch co z piłka ma niewiele wspólnego a głównie z rasą.
"Żeby takie określenie było bolesne dla tej osoby, jej kolor skóry musi być dla niej ciężarem - przez analogię do osoby grubej, która tej tuszy swojej się wstydzi, czy osoba z trądzikiem wstydząca się problemów skórnych, przez co boli ją "pryszczaty"'.
czyli jak na grupę czarnoskorych powiesz czarnuchy i część i z nich poczuje sie urażona a część nie, to znaczy że w tylko części jestes rasistą. Popatrz też czy twoje wypowiedzenie słów miało charakter negatywny czy pozytywny, a nie tylko jaki miało odbior.
0
@Kettger
Pique miał zostać przy Viniciusie, a nie szukać odbioru czy zablokowania podania tracąc Juniora z pola widzenia, którego wejście w pole karne sprokurowało błąd Neto. De JOng dał się nawinąć Modriciowi, potem go nie zablokował a po interwencji Neto zachował się źle. Błąd Neto był oczywisty.