pax

4

@wyrek
Skoro jest równość pod tym względem to przeciez nikt by takich postulatów nie formułowal, gdyby było tak pięknie.

pax

4

@SiSenior
"Chyba nie rozumiesz Ty, wyżej mówisz o równości płac na tym samym stanowisku ale tutaj już równości nie akceptujesz i tylko dla kobiet?"
Wytłumacz, bo nie zrozumiałem. Pokazałem przykład. Nie odniosłes się.
pokazałem twoje błędne rozumowanie Ty mojego nie.
" Kazdy podpisuje umowę indywidualnie, jeśli zgadzasz się na jakieś warunki to Twoja wina".
Jeżeli pracodawca proponuje kobiecie za tą sama pracę i tak samo wykonywaną mniejszą pensje od mężczyzny to jak to nazwać? Że to wina kobiety.

pax

4

@wyrek
Widocznie sa takie przypadki to chcą większej ochrony prawnej. Znam osobiście przypadki ze strefy budżetowej gdzie dyrektor placówki wypłaca dodatki, premie uznaniowe i przyznaje nadgodziny tylko mężczyznom bo uważa że mężczyzna ma więcej zarabiać jako głowa rodziny. Niby za godzinę dostają tyle samo, ale jeden przynosi na wypłatę np. 3 tysiące a drugi 4,5 tysiąca.

pax

4

@SiSenior
"to samo stanowisko, nie oznacza takiej samej pracy. Nie chodzi mi o podział na kobiety i mężczyzn tylko o to, że na jakimś stanowisku osoba X może zrobić 120% osoby Y i dlaczego wtedy ma zarabiać tyle samo co osoba X?"
Dalej nie rozumiesz.
Przecież choodzi o tą samą pracę na tych samych stanowiskach - wiem ciężko to zrozumieć, lepiej podawać takie nie pasujące przykłady. Drugi raz napiszę TĄ SAMĄ PRACĘ. Przykład na takim poziomie jaki ty podajesz: kobieta jako handlowiec przynosi dla firmy zysk powiedzmy 20 tysięcy, mężczyzna jako handlowiec też 20 tysięcy. Kobieta ma z tego np. 10 % prowizji a mężczyzna 15% bo jest mężczyzną.

A gdzie nie jest ścigana przemoc wobec mężczyzn. Nie doczytałeś a przede wszystkim nie zrozumiałeś. O co chodziło? O wsparcie organizacji zajmujących się przemocą wobec kobiet - wykorzystywanych seksualnie, sprzdawanych jako żywy towar, wsparcie dla domów samotnych matek, gzdie mogą się schronić przed mężem katem.

pax

2

@masq
Ale jest wyszczególnione walka z przemoca wobec kobiet i walkę z przemocą domową (tu nie było wyróżnienia płci).
OMgę się odnieść, tak tez jest dośc nieraelny pomysł. Tłumaczę to jednym , jest to marsz, ruch głównie kobiet i to sa ich postulaty. Postulaty postulatami a rzeczywistość rzeczywistością.
Poza tym to są głównie postulaty ruchu kobiet (sa tam też mężczyźni) ale ruch to głównie ruch kobiet. trudno aby miały inne postulaty, niz te ktore leżą kobietą na sercu.

pax

23

@SiSenior

"– równości płac bez względu na płeć.


*jeśli ktoś pracuje w miejscu gdzie pracuje się fizycznie i kobieta nie dzwiga powyżej 10 kg a facet tak to czemu maja zarabiac tyle samo? Wyplata powinna opierać się na wykonanej pracy, nie ważne kto jest jakiej płci".
Przecież choodzi o tą samą pracę na tych samych stanowiskach - wiem ciężko to zrozumieć, lepiej podawać takie nie pasujące przykłady.

"*przecież nazizm i faszym są zdelegalizowane, większym problemem są partie nawołujace do komunizmu".
Poczytaj kodeks karny.
"§ 1. Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto w celu rozpowszechniania produkuje, utrwala lub sprowadza, nabywa, przechowuje, posiada, prezentuje, przewozi lub przesyła druk, nagranie lub inny przedmiot, zawierające treść określoną w § 1 albo będące nośnikiem symboliki faszystowskiej, komunistycznej lub innej totalitarnej".
Propagowanie każdego ustroju totalitarnego w tym komunistycznego jest w Polsce prawnie zabronione. Wiem, że o tym nie wiedziałeś, już wiesz.

-– przesunięcie finansowania budżetowego z Kościoła na organizacje zajmujące się walką z przemocą wobec kobiet i przemocą domową
*czemu tylko wobec kobiet?
Przecież jest napisane że z przemocą wobec kobiet (bo to głównie kobiety sa ofiarami) i przemoca domową (i tu może być zarówno kobieta, mężczyzna jak i dziecko). Masz problem z przemocą i pomocą wobec kobiet?

Masz problem natury światopglądowej i dlatego wszystko starasz się interpretować i tłumaczyć sobie na swój sposób, często naginąjąc rzeczywiste znaczenie tekstu.

pax

1

@Kurkmen
Zarabia dlatego, że grał tak jak grał do tej pory. Dostał tyle kasy nie za większe bieganie czy za inną grę. Niepotrzebna ironia.

Messi wraca się do obrońców bo... nigdy nie był typowa "9", po drugie jak sie nie wróci to nie za bardzo jak ma grać skoro pomocnicy nie za bardzo transmitują piłki.

pax

1

@Wymyslilemtosobie
Popatrz co teraz zrobiłeś, napisałes trzy razy praktycznie to samo, więc ile razy mam odpowiadac na to samoi, raz czy trzy razy?. W tekscie pod którym ostatni raz prowadzilismy rozmowę wyraźnie napisałem że fajnie że nie chodzi Ci o sama przesuniętą obronę, ale złe ustawienie w przesunietej obronie.
I czekam na odpowidź do pytanie gdzie twoim zdaniem miał stac Roberto w tych sytuacjach? Piszesz o czyms nie związanym zupełnie z moim pytaniem.

pax

0

@Wymyslilemtosobie
"NIby tak, ale są takie straty które nie wliczaja się drużynie przeciwnej do odbiorów. np. podanie na aut, faul w ataku, itd".

Czekam wciąz o odpowiedź na temat prawidłowego ustawienia Roberto.

pax

0

@Wymyslilemtosobie
Dlatego pisałem, że są straty nie wliczane do odbiorów.

pax

1

@michal26
Wiesz że cały czas bagatelizujesz Covid. jak mówiłem zapraszam na oddział zakaźny. Mnie wysyłasz do sprawdzenie twoich twierdzen za 5 lat. Teraz jak obecna postać covida ma około 9 miesięcy piszesz, że ma słabsze powikłania niz grypa. Jest kilka szczepów coronavirusa, sama postać pandemiczna jest nowa a ty już piszesz jakie skutki ma w czasie długoterminowym.
Ciagle wymyślasz rzeczy które nie maja potwierdzenia, byleby pokazać że nie mamy doczynienia z niczym groźnym. To zmniejszasz liczbę zgonów, to że podajesz przykład Szwecji, to dajesz jakieś niesprawdzone informacje co do śmiertelności, to szukasz w zmniejszeniu zachorowalności na grypę kwestii obciążenia systemu zdrowia przez covid itd. Patrząc na to widać, że nie ważna jaka jest prawda, to Ty i tak nie uwierzysz że ten wirus jest naprawde groźny, bo dla Ciebie trupów zawsze będzie za mało.

pax

1

@Rewolucja123
Mnie probowano zaatakowac, co ja wogóle piszę. przeciez tylko zmiennikom barcelona ruszyła do przodu, tylko dzięki zmiennikom dochodziliśmy do sytuacji, tylko dzięki zmiennikom barcelona zmieniła swoje oblicze w drugiej polowie.
Oblicze zmieniła czerwona kartka.

pax

2

@michal26
Rozmawiamy o Covidzie czy szukamy innych watków aby czegos się złapać. Rozumiem, że teraz nie leczy się na nowotwory, oddziały kardiologiczne zamkniete. Ja rozumiem zapaść służby zdrowia, ale co to ma związanego z zagrożeniem spowodowanych Covidem, że jest według Ciebie zwykła grypką? Jedno z drugim nie ma nic wspólnego. Czemu mam znać odpowiedź nie znam i jestem pewny, że Ty również. Jednak coś wypadało napisać.

"1000 osób w ciągu 4 dni, to nie jest oszałamiający wynik, jak na 40 milionowy graj ;)"
Ile jeszcze osób według Ciebie ma umrzeć, aby dla Ciebie wynik był oszałamiający? 10 tysięcy tygodniowo? 20 tysięcy? fajnie, że są osoby które ludzkie życie traktują w kategoriach oszłomienia. Dla Ciebie żadna liczba zgonow jest nie wystarczająca do tego abyś uwierzył, że nie jest to byle grypka. zawsze będziesz twierdzić że mogłoby umrzeć więcej więc nie jest to takie groźne.

Nie wiesz o czym piszesz, widocznie nie spotkałes się z tą chorobą, jak tak.
Grypa od ponad pół wieku nie zbierała takiego żniwa w Polsce i na świecie, ale dla Ciebie to grypka.

pax

3

@michal26
Jest tam wiele państw wymienionych, poprosiłem konkretnie o Polskę bo o niej rozmawiamy.

"Opublikowany przez WHO 2 tygodnie temu. Faktycznie nieaktualny..."
Lubię łapać ludzi na manipulacjach. Wiesz, kiedys napisałem ksiażkę, dlugi czas była w wydawnictwie, ale wydali ją po pół roku. To jest aktualna na dzień wydania czy napisania?
Submitted: 13 May 2020 – Revised version received: 13 September 2020 – Accepted: 15 September 2020 - dane jak nic mega aktualne, cała druga fala ujeta w zestawieniu :) Gratuluje manipulacij, przeciez dwa tygodnie temu opublikowana . Napisana w maju aktualizowana w połowie września a mamy listopad.
"Tam masz wskazane jakiś jest matematyczny współczynnik".
Patrząc na jakieś współczynniki Barcelona powinna wygrać z Alaves :) Podaj konkretne dane, ja podałem, mozna się spierac że sa niedoszacowane, ale są Ty natomiast nie podałeś konkretnych sprawdzonych liczb.

pax

2

@michal26
czemu nagloe spadły wskaźniki? Bo wszyscy lekarze wskazują że obostrzenia na koronawirusa maja bezposrednie przełożenie na grupę bo przenosi sie droga kropelkową. Skoro stosujesz dystans społeczny, macz srodki ochrony w postaci maseczek, przyłbic, myjesz ręce to chyba logiczne że zmniejszajac zachorowalność na covid zmniejszasz tez na grypę. Chyba logiczne.

"Polska mimo jednego PEŁNEGO lockdownu i jednego niepełnego teraz ma tylko 4 razy mniejszą ilość śmierci na Covid".
Tragedia. Tylke 4 razy mniejszą. Mogło umrzeć 20 tysięcy a zmarło tylko 5 tysięcy. "Uratowano" 15 tysięcy Polaków- tragedia.

"Patrzysz BARDZO krótko terminowo. Pogadamy za 5 lat".
Statystyki nie pasują? Kolejna tragedia.

pax

3

@michal26
Ok, KOlego
Wskaż liczbę niewykrytych, abym sobie mógł policzyć, czy będzies zjakos kluczył tworząc teorie spiskowe. Juz na ten temat raz rozmawialismy z tego co pamietam. Jasne, liczba zachorowań jest większa, tak jak liczba zgonów.
Po drugie ten link przekierowuje mnie do strony raportu dość nie aktualnego (przed 2 fala pandemii) i możesz podać tam strone dotyczacą Polski bo jakoś nie mogłem odnaleźć.

pax

2

@michal26
Polska liczebność 38 milonów
Osoby
zainfekowane
379 902


Ofiary
śmiertelne
5 783
Szwecja 10 milonów
Osoby zainfekowane 124 tys.

Zgony
5938
W Szwecji, w państwie "otwartm" w którym jest prawie 4krotnie mniejsza populacja to już smiertelność jest większa od Polski a liczba zakażeń w stosunku do liczby mieszkańców tez jest większa.
Model sie prawie sprawdził, prawie.

pax

3

@michal26
W poniedziałek zmarł kuzyn mojej zony na Covid, nie miał chorób współistniejących. Kolega z pracy 4 dzień pod respiratorem, moja żona w domu ale 6 dzień 39 stopni.
Zapraszam do szpitala zakaźnego w Bytomiu (siostra tego kuzyna tam pracuje) zobaczysz co to znaczy Covid i jakie powoduje spustoszenie w organizmie.
"Śmiertelność dla Polski na poziomie 0,09% tylko to potwierdza".
Osoby
zainfekowane
379 902

Ofiary
śmiertelne
5 783
Śmiertelnośc więc ponad 1,5%, wskaż metodologię którą zastosowałeś, iż wyszło Ci wynik ponad 15-krotnie mniejszy?

pax

4

@michal26
"Nikt nie mówi, że to nie groźny wirusek",
Przez ostatnie pół roku bagatelizowałeś Covida. Wypisywałeś że jest jak zwykła grypa, że to nie pandemia, że liczby zgonów są przeszacowane, że powinien byc leczony jak zwykła grypa. Teraz jak w ciągu 4 dni umiera ponad tysiąc osób to nagle stał sie groźny.

pax

1

@Rewolucja123
Co do Pedriego, bo w pewien sposób zostałem "zmuszony" do obejrzenia drugiej połowy. To miał wizję, miał pomysł, miał niekonwencjonalne rozwiązania ale w tych sytuacjach brakowało dokładności, staranności, czasem był lekko niechlujny a mialby świetne kluczowe podania a może asysty. A tak miał 4 kluczowe podania, które ciężko nazwać wykreowanymi:
50:46 Pedri zgrywa do Leo na 25 metr, leo idzie na indywidualna akcję, mija trzech rywali, przebiega kilkanaście metrów, ale wciaż nie ma komfortu do strzału, strzela lekko
73:40 podanie do Ansu na 15-16 metr, którego strzał jest zablokowany. Sędzia nie zagwizdał, ale był duzy spalony Ansu bo wracał z pozycji spalonej, Pedri mógł zgrać do Leo ustawionego metr od Ansu, ale na poprawnej pozycji. Nawet gdyby Ansu strzelil i nawet gdyby była bramka var wskazałby spalonego, zabrakło doświadczenia.
87:35 podania do Pjanica na 30 metrze i uderzenie z dystansu
93:30 podanie do Leo przed polem karnym, którego strzał jest zablokowany.
Jego kluczowe podania to głównie podania do zawodników przed polem karnym, a jedyne podaine w pole karne to do zawodnika na pozycji spalonej.

pax

0

@Rewolucja123
Miał jeszcze jeden strzał w 77 minucie. Obydwa strzały zza pola karnego, z nieprzygotowanych pozycji na siłę bez szans na powodzenie. W pierwszym przypadku był kryty przez dwóch obrońców i było pewne że strzał będzie zablokowany i był, w drugim przypadku kryty przez jednego obrońcę który zasłaniał światło bramki, i strzał znowu w obrońcę. Źle nie było.

pax

1

@Walker
taaak, wiem

pax

0

@Slazmi
Poglądy to można miec rózne - jeden woli schabowe, drugi mielone a trzeci rybę. Jednak tam sa cały czas kłamstwa i teorie spiskowe.

pax

1

@sebo939
czasem zastanawiam się skąd się tacy ludzie biorą i że maja oglądalność czy słuchaczy. Ciągle o spiskach, zewnętrznych mocodawcach, niemieckich fundacjach, działaniach wywrotowych. Te teorie sposkowe i tu sie udzielają niektórym.
śmiać mi się chciało, jak ten Gadowski opowiadał o terrorystach z RAF i manifestacjach lewicowych i że prowokacją aby napędzić manifestacje było iz młody student (na liście Stasi) dał się zastrzelić z przyłożenia do głowy. Goście tworza takie historie kosmiczne, dla mnie to jest fenomen że są osoby które w te bzdury wierzą.

pax

2

@sebo939
Wiwiad z Gadowskim z przedwczoraj jest na YT
i wywiad z dr Czosnowskim. Wstukasz w YT i od razu Ci wyskoczy. Jeden stosuje np. analogie strajku kobiet do działań grup terrorystycznych typu Frakcja Czerwonej Armii i opowiada o zamachach śmiertelnych, a Pan dr opowiada o Szwecji, że to jest najlepszy model walki z Coviedem i że tam prawie nie ma ofiar śmiertelnych (mimo że Szwecja ma prawie taką sama liczbę zgonów z powodu Covida jak w Polsce z tym że ma 3,5 krotnie mniejsza populację). I kilka innych oboje dorzucają teorii.

pax

0

@WiernyKibic111
To popatrz chociażby na mecz z Juventusem jeszcze raz.
Podanie do Leo między linie po którym Griezman strzelił w slupek po oddaniu mu piłki przez Leo.
Przerzut do Ansu na sam na sam, po którym fati zamiast strzelac szukał Braithwaita.

pax

10

Obejrzałem przypadkeim 2 wywiady na wRealu24 i już nie wiem gdzie jest większa indoktrynacja i robienie z ludzi głupków tam czy w TVP.

pax

2

@El dominatore
Zawsze oglądam sercem, a jak analizuje spotkanie, grę graczy to zawsze oglądam mecz dwa lub trzy razy. Nigdy nie robię notatek w trakcie spotkania.

Fajnie wiedzieć, że wiesz co sprawia mi frajdę :)

pax

1

@POLAK12345
Widzę, że masz straszne kompleksy związane z Busquetsem :)

pax

1

@RivaldoVitorBorba
NIby tak, ale są takie straty które nie wliczaja się drużynie przeciwnej do odbiorów. np. podanie na aut, faul w ataku, itd.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?