pax

0

@Kettger
Nie pominąłem tego w opisie.

pax

0

@ShinobiQWE
W Czechach "zamkneli" ulice i obawa o gospodarke, u nas tłumy na ulicach to chyba znak, że gospodarczo się rozwijamy obecnie. Jak nie jak tak:)

pax

7

JAK TO ŚIĘ STAŁO

Trzecia bramka Realu



Trzecia bramka wzięła się od wygranej przebitki w środkowej strefie gdzie piłkę po zgraniu Casemiro dostał Modrić. Miał na plecach de Jonga, którego niepotrzebną próbę wejścia przed siebie wykorzystał i bez problemu go minął.

https://ifotos.pl/z/qqnqpah

https://ifotos.pl/z/qqnqpax

De Jong wraz z chwilową pomocą Coutinho nieporadnie chciał zablokować Modricia, ale nic z tego nie wyszło.

https://ifotos.pl/z/qqnqpan

Chorwat zagrywa do wychodzącego Viniciusa, którego niepotrzebnie zostawił Pique idąc do zablokowania Modricia.

https://ifotos.pl/z/qqnqpaw

Pique nie zablokował podania i zostawił nie obstawionego Viniciusa. Podanie Modricia było za mocne, ale Neto popełnił błąd nie łapiąc piłki lub nie zbijając jej do boku, ale wypuszczając ją w kierunku Rodrygo.

https://ifotos.pl/z/qqnqpas

De Jong przysnął nie obstawiając nikogo i przesuwając się w miejsce gdzie była pusta przestrzeń, do Rodrygo by nie zdążył a zostawił Modricia, potem już w swoim zachowaniu był zagubiony lub spóźniony.

https://ifotos.pl/z/qqnqpaa

De Jong dał się ograć Modriciowi, potem źle się zachował po interwencji Neto, Pique niepotrzebnie wyszedł do Modricia zostawiając „swojego” zawodnika bez krycia i bardzo wolno podnosił się z ziemi, Coutinho który miał wspierać de Jonga w defensywie po zejściu Busquetsa pozostał bierny a następnie truchtał a mógł zdążyć do Modricia, Neto zła interwencja. Bramka z winy kilku indywidualnych błędów. Znowu niestety duży udział miała bierna postawa defensywnych pomocników.


Ten opis puściłem pod ocenami, ale próbując tam mieć linka od strony własnych komentarzy do tego komentarza wyskakuje „strona nie istnieje”, więc daję na ramblę, bo tu jakoś łatwiej można ściągnąć link do wpisu.


pax

0

@NaFazieHitman
Z tym się zgadzam, że był głupotą ze względu na wynik który wtedy juz był pewny i absencję. Jednak tam mamy bezposrednie zagrożenie utraty bramki i mozna to tłumaczyć poprostu rywalizacja sportową. Pewnie poleciałyby wyzwiska gdy w polowie interwencji odpuścił i dał mu strzelic bo bałby sie kartki.

pax

3

JAK TO SIĘ STAŁO


Bramka nr 2 w sezonie, czyli przegrany mecz z Getafe.

Karny po faulu de Jonga



Karny jak całkowicie zasłużony i totalnie bezsensowny. Jeśli jeszcze karny Pique w meczu z Ferencvarosi można wytłumaczyć wyjściem zawodnika na sam na sam, a częściowo głupi faul Lengleta na Ramosie podobnym zagrożeniem pod bramką Neto. Tak tutaj nie wiem jak można to tłumaczyć.

Zgranie do Djene przez Suareza. Zawodnik Getafe stoi z boku pola karnego, odwrócony tylem, nie ma możliwości zagrania do kogokolwiek w takiej pozycji i dostaje ostre wejście de Jonga w stopę. Frenkie daje stempel korkami na prawym środstopiu zawodnika, a następnie się na tym śródstopiu jeszcze poślizgnął.



Sytuacja z trzech kamer jest jednoznaczna.



https://ifotos.pl/z/qqnshha

https://ifotos.pl/z/qqnshhq

https://ifotos.pl/z/qqnshrp


Pierwsza porażka w sezonie.


pax

0

@NaFazieHitman
Dzięki

pax

7

JAK TO SIĘ STAŁO


Bramka nr 1 w sezonie

Rozpoczynając swój cykl od spotkania z realem, chciałbym ogarnąć cały sezon, więc wszystkie bramki od początku sezonu. Oczywiście jak zwykle zapraszam do dyskusji.

Bramka z Sevillą padła po krótkim rozegraniu rzutu rożnego. Krycie jeden na jeden przegrał Ansu Fati, który dobrze ustawił się względem zawodnika z Andaluzji.

https://ifotos.pl/z/qqnqses

Jednak za późno zareagowal na zejście zawodnika do linii końcowej, dając mu komfort przy dośrodkowaniu. W tym czasie w polu karnym zawiązało się krycie de Jong kryje Kounde a Araujo - Luuka de Jonga.

https://ifotos.pl/z/qqnqseq

Frenkie źle się ustawia, mimo że piłka zmierza na jego głowę, zamiast wykonać skok do piłki, reaguje zbyt późno i wykonuje wyskok w kierunku tył-bok. Kunde wyskakuje pionowo w górę, Frenkie wyskakując do tyłu nadziewa się na niego.

https://ifotos.pl/z/qqnqswp

Wydaje się, że Frankie bardziej zainteresowany jest zablokowaniem zawodnika Sevilli niż odbiciem piłki, dlatego piłka raczej uderza jego w twarz i spada w dół, niż on ją chce wybić.

https://ifotos.pl/z/qqnqswh

W tej sytuacji Kunde wyskakuje dużo wcześniej i wyżej od de Jonga (różnica tylko 4cm wzrostu), który spóźnił swój wyskok będąc w lepszej pozycji względem lotu piłki. Mimo, tych błędów, można byłobyby sie dopatrzeć faulu na Frenkim, gdyż prawa ręka/łokieć Kounde, była oparta na lewym barku Holendra. Wyszedł trochę brak doświadczenia de Jonga.

https://ifotos.pl/z/qqnqswr

Do piłki która dość przypadkowo została odbita dopada Luuk de Jong jako zawodnik, który był najbliżej i najszybciej miał możliwość zareagować. Araujo był za niego odpowiedzialny, jednak będąc ustawionym co oczywiste bliżej bramki był w nieco gorszej pozycji wobec piłki, którabyła odchodząca od bramki. Dodatkowo gdy Luuk wykonuje pierwszy krok do piłki Araujo wykonuje krok do tyłu, przenosząc ciężar ciała na prawą nogę, co spowalnia jego reakcję.

https://ifotos.pl/z/qqnqswx

Dodatkowo miał trudną sytuację do zablokowania strzału de Jonga bo Kounde zablokował mu tą mozliwość wchodząc pomiędzy nim a Luukiem, chociaż i tak spóźniony próbuję strzał zablokować.

https://ifotos.pl/z/qqnqswn

Frenkie zasłania Neto piłkę, co jest normalne i przypadkowe, gdy w polu karnym jest dużo zawodników, jednak w chwili strzału unika zablokowania strzału i przyjęcia go na siebie, podskakuje i odwracając bokiem wobec piłki „zmniejszając” powierzchnię ciała i odsłaniając bramkę.

https://ifotos.pl/z/qqnqswe

https://ifotos.pl/z/qqnqsww

Silny strzał ponad głową Neto, który raczej nie miał szans na reakcję, a i tak niewiele brakowało aby to obronił.

Pierwsza utrata punktów.


pax

0

@mr_robot
Co dokładnie twoim zdaniem te powtórki pokazują. W żadnym momencie nie ma sytuacji aby było widoczne, że kontakt Ramosa jest pierwszy. Cały czas Lenglet go trzyma za koszulkę. To akuratnie jest coś normalnego w polu karnym, nie ma tu nadmiernej siły.

pax

0

@mr_robot
Już nie chce mi się robic kolejnego screena, w pierwszym komentarzu masz screena gdzie sytuacja jest w momencie wstrzelenia piłki i Lenglet już trzyma za koszulkę i nie puszcza jej aż do końca.
https://ifotos.pl/z/qqnqeax
Nie ma ani jednego momentu w którym byłoby widać, że ramos fauluje wcześniej niż Lenglet trzyma za koszulkę.
Sędzai liniowy też człowiek, każdy ma prawo do błędu, ale powtórki rozwiewają wątpliwości.

pax

1

@mr_robot
Lenglet trzyma za koszulkę od początku akcji, a nawet dużo wcześniej, nawet zanim Kroos zaczął robić rozpęd do dośrodkowania z rzutu wolnego to Lenglet już trzymał za koszulkę.
https://ifotos.pl/z/qqnqeqs
To normalne, że tak się upada. Jeśli starasz się biec w lewo a ktoś trzyma Cię za koszulkę uniemożliwiając bieg w lewo i kierunek jego siły ma odwrotny kierunek to w chwili gdy on Cię puszcza to przewracasz się w lewo.

pax

4

@mr_robot
Faulu Lengleta nie było, skoro dajesz faul w cudzysłowie ?

pax

0

@TylkoBarca7273
Skąd wiesz, że pozycja Busiego jest dla niego odpowiednia ?

pax

8

JAK TO SIĘ STAŁO

Bramka nr 2

Wrzutka po ręce Desta, przy z czym tutaj Amerykanin nie ponosi żadnej winy, (takich wrzutek z bocznego sektora jest kilka-kilkanaście w meczu np. z rzutów rożnych) gdyż był czas na odpowiednie ustawienie i zachowanie drużyny.

Sytuacja Lengleta – faul i karny.

Nie można miec obiekcji, że faulu nie było. Oczywiście Ramos wykonał aktorski pad na ziemię jakby dostał strzał od Kliczki. Jednak poprostu cwaniacko wykorzystał błąd Lengleta. Francuz przez całą akcję trzymał za koszulkę Ramosa.

https://ifotos.pl/z/qqnqeax

Lenglet niestety zbyt głęboko wszedł w pole karne i w chwili, gdy Ramos się od niego odsunął samo trzymanie było tak widoczne, że sędzia nie miał wyboru, aby nie zagwizdać. Lenglet nie był zainteresowany piłką a jedynie trzymaniem i pociągnięciem Ramosa.

https://ifotos.pl/z/qqnqean

https://ifotos.pl/z/qqnqeae

Nie jest argumentem, że czasem w takich sytuacjach się nie gwiżdże, tutaj sytuacja jest jasna, oczywiście można się śmiać z parodystycznego rzutu na ziemię Ramosa, ale jest to śmiech przez łzy z nieodpowiedzialności Lengleta.

Dodatkowym czynnikiem , którym prawdopodobnie sugerować się mógł sędzia jest tor lotu piłki, która zmierzała na głowę Ramosa.

https://ifotos.pl/z/qqnqeaw

https://ifotos.pl/z/qqnqeas


pax

1

JAK TO SIĘ STAŁO


Bramka nr 2


Wrzutka po ręce Desta, przy z czym tutaj Amerykanin nie ponosi żadnej winy, (takich wrzutek z bocznego sektora jest kilka-kilkanaście w meczu np. z rzutów rożnych) gdyż był czas na odpowiednie ustawienie i zachowanie drużyny.


Sytuacja Lengleta – faul i karny.

Nie można miec obiekcji, że faulu nie było. Oczywiście Ramos wykonał aktorski pad na ziemię jakby dostał strzał od Kliczki. Jednak poprostu cwaniacko wykorzystał błąd Lengleta. Francuz przez całą akcję trzymał za koszulkę Ramosa.

https://ifotos.pl/z/qqnqeax

Lenglet niestety zbyt głęboko wszedł w pole karne i w chwili, gdy Ramos się od niego odsunął samo trzymanie było tak widoczne, że sędzia nie miał wyboru, aby nie zagwizdać. Lenglet nie był zainteresowany piłką a jedynie trzymaniem i pociągnięciem Ramosa.

https://ifotos.pl/z/qqnqean

https://ifotos.pl/z/qqnqeae

Nie jest argumentem, że czasem w takich sytuacjach się nie gwiżdże, tutaj sytuacja jest jasna, oczywiście można się śmiać z parodystycznego rzutu na ziemię Ramosa, ale jest to śmiech przez łzy z nieodpowiedzialności Lengleta.

Dodatkowym czynnikiem , którym prawdopodobnie sugerować się mógł sędzia jest tor lotu piłki, która zmierzała idealnie na głowę Ramosa.

https://ifotos.pl/z/qqnqeaw

https://ifotos.pl/z/qqnqeas


pax

1

@michal1899
Rozumiem, że jak rozpatrujesz przydatność do zespolu po tym spotkaniu to również de Jong, Pedri, Lenglet też powinni być przedmiotem śmieszkowania?

pax

3

@sebo939
De Jong w tej sytuacji a było to 84:56-85:04, truchtał albo nawet nie truchtał ale szedł w obronie, ale akurat tutaj za Kroosa odpowiadał raczej Coutinho, który po zejściu Busiego miał pełnic role też defensywnego pomocnika a Niemiec wyszedł zza jego pleców i Cou nawet do niego nie pdbiegł widząc go przed nim. Jednak samo zaangażowanie de Jonga w obronę było tutaj jak i w wielu innych akcjach lekko ujmujac prowizoryczne.

pax

0

@sebasek99

Większość rzeczy powtórzyłeś o czym wcześniej pisałeś, nie odniosłeś się do głównych rzeczy o których ja pisałem. Szkoda. Powiem szczerze, nie rozumiem, też szukania wybielenia de Jonga w tej sytuacji, tym że kilka sekund wcześniej próbował pressingu w innej strefie. Zdążył wrócić, miał „swojego” zawodnika metr od siebie i go olał, mam go chwalić bo poszedł wcześniej do nieudanej próby pressingu?

„Zakładaliśmy wtedy wysoki pressing, Holender mógł doskoczyć, więc to zrobił (zobaczmy jak odcinał tutaj podanie do Brazylijczyka i jednocześnie dał Fatiemu sposobność do ataku na ŚO: http://prntscr.com/v6mvvc Miał zostawić środkowego pomocnika Realu? To dawałoby mu swobodę rozegrania i Królewscy praktycznie wyszliby z pressingu). Valverde wtedy nie był jeszcze opcją do rozegrania (chwila zbiegnięcia:http://prntscr.com/v6n0bm Maksymalnie długa piłka od defensora, więc spokojnie Pique lub Sergio mogliby podejść do niego i o nią powalczyć. Na pewno Casemiro był tutaj groźniejszą opcją). De Jong miał włączyć pajęcze zmysły, które podpowiedzą mu, że akurat teraz akcja pójdzie przez prawą stronę, więc lepiej zostać, a nie atakować? Przepraszam za ironię, ale to już jest mocne doczepianie się. Próba zrobienia z błędu już z samego faktu, w jakiej zawodnik był sytuacji, gdy akcja się toczyła”

Gdzie ja się przyczepiam, przecież Ty o tym (Casemiro) pierwszy napisałeś. Ja jedynie napisałem że nie był to wielki pressing i tu bardzo podkoloryzowałeś bo w żadnym momencie nie odciął podania do Brazylijczyka bo był spóźniony z tym pressingiem i mimo, że zostawił środek pola to go pochwaliłem za decyzję (jedynie skomentowałem parafrazując twój tekst o traceniu sił i niepotrzebnym bieganiu, nie traci siły idąc do pressingu na połowie rywala ale traciłby kryjąc zawodnika na własnej połowie- dziwne). Tutaj mogę powiedzieć, że zaryzykował, ale to był moment na tyle bezpieczny że można było to zrobić, bo zdążył wrócić potem na swoją pozycję i miał Valverde na wyciągnięcie ręki. Jednak nikogo od podania nie odciął, piłka była od przodu Casemiro a de Jong cały czas był z tyłu. Trzymajmy się faktów. De Jong ani nie zablokował Casemiro od podania ani nie zamknął korytarza podania. Fati, początkowo bardziej pilnował Casemiro, ale gdy Kroos wycofał do Ramosa to wtedy Fati ruszył w kierunku piłki i dość skutecznie zamknął korytarz podania do Casemiro od Ramosa, chociaż już samo kierunkowe przyjęcie piłki przez Ramosa wskazywało na odegranie na prawo. Pressing stosuje się głównie na zawodniku z piłką zmuszając go do błędu, Ansu nawet nie widział de Jonga, że gdzieś się tam z tyłu zbliża, podjął naturalną decyzję o pressingu zawodnika z piłką a nie dlatego że de Jong „przejał” Casemiro. Bezsensowy i niepotrzebny wpis o groźniejszej opcji Casemiro – nic takiego nie miało miejsca. Za sam fakt pójścia do próby pressingu go pochwaliłem a Ty zarzucasz mi coś odwrotnego – czemu?

W którym momencie jak pisałeś de Jong odciął Casemiro od podania?

https://ifotos.pl/z/qqnqnsp

https://ifotos.pl/z/qqnqnsh

https://ifotos.pl/z/qqnqnsr

„Rusza sprintem w tym samym momencie, gdy do Francuza dochodzi piłka. de Jong był za nim, nie miał szans wejść pomiędzy Karima a Fede, tak aby jakkolwiek przejąć podanie. Mógł po prostu ruszyć za nim, ale jaki jest tego sens, skoro Hiszpan ewidentnie prze do przodu, na prostopadłą piłkę? Jedyną szansą na odbiór piłki była w tym reakcja Busquetsa. On cały czas był przed Valverde (http://prntscr.com/v6n6uk), jako jedyny miał możliwość wejścia przed nim a posiadaczem piłki”.

To straszne, zawodnik rusza sprintem i Frenkie który go kryje jest tym faktem zaskoczony. Nigdzie nie piszę o zamknięciu korytarza czy przejęciu podania, ale o kryciu zawodnika i nacisku na nim, presji, inaczej się przyjmuje, ustawia piłkę i strzela gdy się ma zawodnika na plecach a inaczej gdy jesteś sam bo zawodnik kryjacy Cię odpuścił bo nie był zainteresowany obroną. Poza tym wybierasz dość tendencyjne zdjęcia. Piszesz o tym, że Busi powinien i miał szanse wejść przed Valverde a Benzemą blokujac podanie i dajesz zdjęcie gdy Benzema nawet jeszcze piłki nie ma. Zastanawiające.

Wytłumacz w jaki sposób, gdy de Jong odpuszcza krycie Valverde Busi miał przejąć podanie do Valverde będąc za Valverde od strony piłki? Jedyna możliwa reakcja Busiego, (bo na przecięcie podania nie miał ani razu szansy w tej akcji) to faul taktyczny na mijającym go Valverde, którego olał de Jong i na taką reakcję Busi miał dziesiąte części sekundy. To nie było przekazanie krycia, ale de Jongowi uciekł Valverde, Busi mógł się zachować inaczej, ale nie był przygotowany na taki obrót sprawy.

„Tylko myślę nadal, że to byłby jedynie ładnie wyglądający bieg, a nie cokolwiek zwiększającego szanse na odbiór piłki, no i finalnie akcja została wykończona mimo presji, ponieważ w chwili oddawania strzału był przy nim Pique.

https://prnt.sc/v6nk3r

Bardzo nie lubię, jak ktoś naciąga rzeczywistość, aby powiedzieć o czymś co nie miało miejsca. Piszesz w chwili oddawania strzału był przy Valverde Pique i dajesz zdjęcie gdy Valverde i piłka jest przed polem karnym. To nie był ten moment, a najbliżej i tak jest Lenglet a nie Pique. Strzał był mniej-więcej z 7 metra a nie 17.

Jak pisałem, jedynie powtórzyłeś to o czym wcześniej pisałeś, nic nie napisałeś, o tym że de Jong dał jedynie 1 sekundę na przejęcie rozpędzonego Valverde Busquetsowi i nie było to przekazanie krycia, ale Valverde uciekł de Jongowi w strefę Busquetsa.

Sądzę, że nie ma sensu dalej tracić czas, nie przekonamy się wzajemnie.


pax

0

@VeB92Nov
Busi miał jak policzyłem sekundę na reakcję po tym jak de Jong odpuścił Valverde. Cięzko wtedy obserwując piłkę i ogólnie być odpowiedzialny za cała asekurację w ciągu dziesiatych części sekundy zareagować na już biegnącego zawodnika. Popatrz na czas na moich screenach 4:43-4:44. Nie rozgrzeszam go, bo napisałem, że ponosi większą winę od de Jonga, ale wydaje mi się że w jego przypadku gdy tak naprawde nie miał szans na poprawną reakcję jedyną reakcją mógłbyć faul taktyczny na żółtą.

Też analizowalem to wyjście de Jonga do Casemiro, niepotrzebne, spóźnione ale nie krytykuję go za to bo uważam, że jednak sama próba nacisku na zawodników to dobra rzecz. Szczególnie, że było to w bezpiecznej strefie, a skoro de Jong po powrocie na swoją pozycje miał Valverde na wyciągnięcie ręki to samo jego wyjście do pressingu nie przełozyło, aż tak bezpośrednio na sytuację, bo mamy 4:3 na nasza korzyść. Dopiero jego bierność a następnie Busquetsa była decydująca.
Chyba, że rozpatrujemy sytuacje bardziej głęboko, że przez wyjście de Jonga powstała dziura (w sumie na ponad 300m2), https://ifotos.pl/z/qqnqnwa Alba wyszedł na skrzydło do nacho co w innym przypadku zrobiłby Frenkie i nie byloby przesunietej obrony, Alba ma Asensio, Lenglet Benzemę a Pique i Busquets Valverde, ale to chyab byłoby za duże gdybanie :)

pax

2

@barteq
Fajnie, że są osoby które wymagają ode mnie przeanalizowania tej sytuacji raz jeszcze.
Kluczowe wydają sie tutaj dwie kwestie -
1. opuszczenie środka pola przez de Jonga i pojście w strone Casemiro przez co powstała wielka dziura, a pójście Alby do Nacho spowodowało przesunięcie obrony.
2. Ruch Asensio - który ruszył do przodu mając przed soba Lengleta, mial dwie możliwości zbiegać do prawego skrzydła lub do środka, na ten ruch zareagował Pique bo zbiegnięcie do środka oznaczałoby zbiegnięcie w jego stronę i wyjście na sam na sam po przerzucie, więc musiał sie trochę cofnąc, aby zamknąć ta możliwość.
https://ifotos.pl/z/qqnqnen
To cofnięcie poskutkowało tym, że Benzema miał kilka metrów wolnej przestrzeni, Pique blokował go od wejścia, ale nie był w stanie ogarniać Benzemy, Valverde i korytarzy podań.

pax

1

@Granto
Tak się za bardzo nie da, niektóre bramki można rozłożyć na czynniki i wskazać pewien zbieg okoliczności, czy ogólną współwinę. Conajwyżej wskazać na pewne nazwiska które ogólnie przewijają sie najczęściej. Chociaz zrobiłem to juz dzisiaj.
Barcelona straciła w lidze 5 bramek i 1 w LM. Z czego tylko 3 z gry.
wszystkie 3 karne były za niepotrzebne i dość bezsensowne faule (choc najbardziej "sensownym" był faul Pique z Ferencvarosi bo faulował zawodnika bezposrednio zagrażającemu i wychodzącemu na czystą pozycję). Lenglet niepotrzebny i bezsensowny faul z Realem.
Z Sevillą - De Jong przegrywa pojedynek główkowy w polu karnym i bramkę strzela luuk de Jong którego miał kryć Araujo. Barcelona remisuje

Z Realem de Jong początkowo odpowiedzialny za krycie Valverde ale go odpuszcza i truchta do obrony, Busquets nie przejmuje zawodnika i też truchta. Bramka Valverde.

Trzecia bramka Realu de Jong daje się minąć Modriciowi następnie fatalnie zachowuje się w dalszej części akcji, współudzial Pique i Neto. gol modricia. Barcelona przegrywa.

Getafe - bezsensowny faul de Jonga w polu karnym gdy zawodnik jest z boku pola karnego tyłem do bramki, Barcelona przegrywa.

pax

1

@Rewolucja123
Był jak Tommy Lee Jones w "Ściganym", ale naprawdę fajnie i mocno nacisnął Kroosa, który był zmuszony wycofać do Ramosa. Nie było wsparcia w tym pressingu.

pax

5

Przed utratą pierwszej bramki Real był w posiadaniu pilki równo przez 60 sekund, jedyną osobą która zastosowała w tym czasie agresywny pressing był Leo Mesii.

pax

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

pax

0

@Joopiter
Nie , nie koniecznie. Gralismy przesuniętą obroną, bo Alba wyszedł do (chyba) Nacho, bo nie zdążył wrócić Coutinho. De JOng nie miał szans do Asensio był z innej strony boiska próbując wesprzeć Leo w pressingu. Wystarczyło aby dobrze pokrył Valverde, bo byliśmy w niezłej sytuacji 4:3.

pax

32

ROZPOCZYNAM NOWY CYKL - "Jak to się stało"

Polegający na omówieniu/naświetleniu sytuacji w których tracimy bramki. Mam nadzieję, że uda mi się go pociągnąć do końca sezonu.
Real pierwsza bramka.
Drużyna z Madrytu spokojnie rozgrywa atak pozycyjny. Sytuacja nie wydaje się groźna – zostaje zawiązane krycie Lenglet kryje Asensio, Pique–Benzemę a przy Valverde jest de Jong. Dest jest dobrze ustawiony a na ruch Asensio prawidłowo reaguje Lenglet. Alba nie zdążył wrócić z pressingu na połowie rywala, ale i tak Barcelona ma przewagę. Każdy zawodnik Realu w tej strefie ma obrońcę plus Busquets zabezpieczający środek.
https://ifotos.pl/z/qqnqpra

Valverde jest 1-1,5 metra odległości od de Jonga, w momencie strzału jest prawie 30 metrów. ZERO zaangażowania.

Screen w trzech momentach.

1. Chwila gdy de Jong ma Valverde na 1,5 metra od siebie i całkowicie odpuszcza grę obronną.

2. Moment w którym Valverde wychodzi na czysta pozycję, popatrz gdzie jest de Jong – Zero zaangażowania, nie kryje nikogo, spacer .

3. Zaznaczone miejsce w którym jest valverde i de Jong w momencie oddawania strzału. Jeden pobiegł, drugi nawet nie potruchtał.

https://ifotos.pl/z/qqnqxar

Valverde odkleja się od de Jonga, który nie reaguje i w dalszej części akcji tylko truchta do obrony. Valverde wchodzi w strefę Busquetsa, który również ma spóźnioną reakcję i podobnie jak de Jong zostaje w tyle.

https://ifotos.pl/z/qqnqpxr

W momecie, gdy Valverde „odkleja się” od de Jonga to Busi nie miał zbytnio czasu na reakcję, bo po dokładnie 1 SEKUNDZIE (zaznaczyłem specjalnie moment odklejenia się od de Jonga i zrównania się z Busquetsem) Valverde już mijał Busquetsa które nie zdążył nawet zareagować na odpuszczenie krycia przez de Jonga. Minęła sekunda.

Moment odklejenia się Valverde od de Jonga i olania powrotu przez Holendra, czas 4:43

https://ifotos.pl/z/qqnqxaw

Moment mijania Busquetsa przez Valverde, czas 4:44.

https://ifotos.pl/z/qqnqxas

Moim zdaniem na Pique (za komentatorem w TV) za dużo się negatywnych komentarzy wylało za tą bramkę, on cały czas pilnował Benzemy, nie miał szans moim zdaniem odpowiednio zareagowac widząc dopiero w ostatniej fazie, że defensywni pomocnicy olali krycie Valverde. On z jednej strony musiałby wcześniej przewidzieć, że Benzema nie będzie wchodził w pole karne, musiałby przewidzieć truchtanie de Jonga i Busquetsa i będąc tyłem do bramki odwrócic się i rozpocząć bieg przeciwko już rozpędzonemu Fede. Pique próbował zamknąć korytarz podania ale było zbyt dużo miejsca do podania.

https://ifotos.pl/z/qqnqpxe

Ustawienie sie posypało, bo zawodnik Realu zamiast truchtać poprostu pobiegł, na takie wydarzenie nie był w stanie zareagować najpierw de Jong, którego Valverede na jednej połowie odstawiał z 1 metra na około 30 metrów, a następnie Busquets, który nawet nie spróbował gonić Fede, który wyglądał jakby zobaczył TGV. Pique obstawiający od początku akcji Benzemę, nie był w stanie zareagować na zawodnika którego inni „puścili” i już wchodził za jego plecy.

https://ifotos.pl/z/qqnqpxw . Jak de Jong i Busi kryli Valverde.

Moim zdaniem za pierwszą bramke główną winę ponoszą defensywni pomocnicy, z czego bardziej Busquets, gdyż mimo odpuszczenia Valverde przez de Jonga i dalszego tylko truchtania Holendra przez całą akcję Realu - to było na początkowym etapie akcji. Busquets był tym zawodnikiem, którego błąd stanowił wyjście Valverde na czystą pozycję.



Trzecia bramka Realu

Trzecia bramka wzięła się od wygranej przebitki w środkowej strefie gdzie piłkę po zgraniu Casemiro dostał Modrić. Miał na plecach de Jonga, którego niepotrzebną próbę wejścia przed siebie wykorzystał i bez problemu go minął.

https://ifotos.pl/z/qqnqpah

https://ifotos.pl/z/qqnqpax



De Jong wraz z chwilową pomocą Coutinho nieporadnie chciał zablokować Modricia, ale nic z tego nie wyszło.

https://ifotos.pl/z/qqnqpan

Chorwat zagrywa do wychodzącego Viniciusa, którego niepotrzebnie zostawił Pique idąc do zablokowania Modricia.

https://ifotos.pl/z/qqnqpaw

Nie zablokował podania i zostawił nie obstawionego Viniciusa. Podanie Modricia było za mocne, ale Neto popełnił błąd nie łapiąc piłki lub nie zbijając ją do boku, ale wypuszczając ją w kierunku Rodrygo.

https://ifotos.pl/z/qqnqpas

De Jong przysnął nie obstawiając nikogo, do Rodrygo by nie zdążył a zostawił Modricia, potem już w swoim zachowaniu był zagubiony lub spóźniony.

https://ifotos.pl/z/qqnqpaa

De Jong dał się ograć Modriciowi, potem źle się zachował po interwencji Neto, Pique niepotrzebnie wyszedł do Modricia zostawiając „swojego” zawodnika bez krycia i bardzo wolno podnosił się z ziemi, Coutinho który miał wspierać de Jonga w defensywie po zejściu Busquetsa pozostał bierny a następnie truchtał a mógł zdążyć do Modricia, Neto zła interwencja. Bramka z winy kilku indywidualnych błędów. Znowu niestety duży udział miała bierna postawa defensywnych pomocników.


pax

3

@El dominatore
de Jong przy dwóch i co z tego to oceny redakcji :)

pax

8

Obiecałem kilku osobom że powiem kilka słów na temat Desta - chociaż miałem tylko czas na 20 minut powtorki. Fajnie pomału wkomponowuje się w zespół. W ofensywie prawie wyłączony poprzez grę Barcelony lewą stroną, chociaż efektowny dryblingi robiły wrażenie. W defensywie nie było az tak idealnie jak pisze redakcja. Już w ciagu tych 20minut dwa razy zgubił Viniciusa (raz na szczęscie sędzia odgwizdał minimalnego spalonego) drugi raz Lenglet zdążył utrudnic strzał z pola karnego. Nie podejmował ryzyka, nie wchodził na przebój w ofensywę i dobrze - widac, że nie jest jeźdźcem bez głowy. I to była główna wartośc jego w tym spotkaniu. Jego gra była inteligentna, a do tego prawie zawsze był dobrze ustawiony, fajnie grał przy przesunietej obronie, dobrze się przesuwał i asekurował, zamykał strefę i nie dał się wyciagac Benzemie czy Kroosowi. Oby z kolejnymi spotkaniami było jeszcze lepiej.

pax

0

@G9
Powiem szczerze, oznaczyłeś mnie i widząc dużo tekstu myślałem że będę musial dużo natrudzic się z odpowiedzią, ale tak nie jest. Trochę to nie spójne co piszesz. Duzo tekstu o formacji obronnej z ostatnich 3 lat i wyszczególniasz mecze z LM i LL, a potem omawiajac formacje pomocy piszesz tylko jednym, wczorajszym spotkaniu. To nie jest porownywalne.
Formacja pomocy wczoraj kompletnie zawiodła. Zarówno w ofesnywie - akcja bramkowa - Alba-Fati, jak i w destrukcji. Pierwsza i trzecia bramka to wynik słabości w tym spotkaniu defensywnych pomocników, którzy nie tylko w tych akcjach sie nie popisali. Dużo błędów, złe decyzje, złe podania. W ofensywie wliczając Coutinho i nawet Leo uznajac go za ofensywnego pomocnika też nie było kolorowo.
Piszesz o poruszaniu sie piłki i zawodnikow, ale to właśnie linia pomocy nie gra wertykalnie, nie daje też prostopadłych podań, de Jong do bólu holuje piłkę po czym podejmuje błędne decyzje, Busi gra bardziej bezposredni futbol, ale nie zawsze ma to charakter wertykalny, Coutinho woli grac krótkimi podaniami na małej przestrzeni przez co nie zyskuje sie terenu. itd.
Wczoraj Real opanował środek pola, co stanowiło jedną z istotnych kwestii doprowadzajacych do porażki. Słaba gra pomocy skutkowała sytuacjami Realu, bo nie było wsparcia dla obrony.

pax

2

@Shapiro
3 lata temu nie było kryzysu gospodarczego a Polska nie była najbardziej zadłużonym państwem w UE.

pax

6

Czy to dobrze, że politycznie jest tak jak jest. Prawdopodobny według mnie scenariusz jest taki, że w PiS juz podjeto decyzję o wcześniejszych wyborach. Zwarcie z częścią rolników jest chwilowe i do odbudowania, wywołana "wojna domowa" może doprowadzić do wcześniejszych wyborów, ktorych powód jest inny. Polska jest państwem o najwiekszym dlugu publicznym w UE, kasa pusta i PiS o tym wie, a zapowiada się że będzie jeszcze gorzej, więc odda władze, aby inni ratując sytuację obcinali programy socjalne. KOlejny rząd czeka kryzys gospodarczy i nieuniknone cięcia a Pis będzie chciał uciec od odpowiedzialności i zyskując na hasłach "za naszych czasów to było cudownie - dodatkowe emerytury, 500+, bony turystyczne" a teraz Ci z PO i innych to zabierają Wam to co my daliśmy.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?