pax

22

"Mamy również projekt finansowy polegający na połączeniu marek FC Barcelony i Leo Messiego, ale najpierw osobiście przedstawię ten pomysł Leo. Ten projekt jest już rozwinięty i jest bardzo mocny".

Ja już wiem o tym projekcie, a Leo jeszcze nie. Farre się zdziwi jak Messi się ode mnie wcześniej tego dowie :)

Gośc jest niepoważny, ogłasza projekt oparty na Leo o ktorym Leo jeszcze nic nie wie.

pax

0

@POLAK12345
"Wypomne Ci Twoje pochwaly dla Busquetsa w meczu z solidnym europejskim zespolem, z reszta w meczach ze slabszymi druzynami tez popelnia tysiace bledow [...]Co z tego, ze z Juve zagral dobry mecz "
Przeczytaj to co napisałeś a potem zastanów się czy jest to logiczne. Chcesz mi wypomnieć w jakimś przyszłym spotkaniu, że Busquets zagrał dobre spotkanie z Juventuse, w którym jak sam przyznajesz zagrał dobre spotkanie. Rozmawiamy o meczu z Juve a Ty powołujesz się w argumentacji na mecze które nie miały jeszcze miejsca.
W meczu z realem popełnił błąd przy pierwszej bramce, mial niecała sekunde na reakcjwe i obserwował zawodników i pilkę i jak mówię miał niecała sekunde na reakcję zanim go valverde minął.
"Jesli tysiace jego slabych wystepow nazywasz brakiem argumentacji to polecam nadrobic wszystkie te mecze, w ktorych Busquets gral zle".
To ile tych tysięcy słabych spotkań zagrał w karierez? baaaa, ile tysiecy spotkań zagrał wogóle. Nie lepiej było napisac milony? Lubisz wyolbrzymiać.

"Pilkarz na miare Ajaxu, ale na Barce to juz dla niego za duzo".
Jednak nalezy się każdemu zawodnikowi szacunek, jak gra słabo można go krytykować, jak gra dobrze chwalić. Ty jak widzisz nawet po dobrym spotkaniu z Juve poświęcasz mu głównie czas na krytykę w kwestii byłych i przyszłych spotkań.

pax

0

@bari_94
To kogo bronili kibole? Kto miałbyby być poszkodowany gdyby nie kibole?
"Dobrze , że Ci kibole są bo więcej osób by było poszkodowanych".
a. kobiet
b. policji
c. Antify
d. narodowców
Proszę wskaz prawidłowa odpowiedź.

pax

3

@bari_94
"a tak naprawdę za ataki odpowiedzialna jest Antifa i narodowcy". Dobrze , że Ci kibole są bo więcej osób by było poszkodowanych. A tak może kilku narodowców czy Antify wyłapało w cymbał" .

Jak rozumiem policja kłamie, a tak naprawde narodowcy atakowali kiboli ktorzy bronili kobiet. Jakie to piękne, wzruszyłem się prawie do łez.

pax

0

@PatrykBarca
Tak ale, on cały czas byl praktycznie równo z nim. Gdyby zawodnik mu uciekł, odstawił na 1-1,5 to by albo zostawił, albo wjechał na wślizgu. Tutaj walczył do końca, obaj używali rąk, tylko jeden widział kiedy odpuścić a Pique jak dziecko ....

pax

0

@Piorun
O tym pomyślałem, ale pewne nazwiska nie zawsze przechodzą przez klawiaturę :)

pax

1

JAK TO SIĘ STAŁO

Bramka z Ferencvarosi

Pierwsza stracona bramka w LM. Wygrane spotkanie z Ferencvarosi, ale jednak bramka stracona. Tu trzeba winić dwie osoby czyli Pjanica i Pique, z tym, że Hiszpan ponosi większą odpowiedzialność. W dość prostej sytuacji Pjanić zagrywa piłkę wprost do przeciwnika rozpoczynając jego kontrę.

https://ifotos.pl/z/qqehxpr

Następnie jest z łatwością minięty przez zawodnika z Węgier, który jednym prostym zwodem robi sobie miejsce i zagrywa piłkę do wychodzącego napastnika.

https://ifotos.pl/z/qqehxpx

I tutaj jest zachowanie Pique. Tak naprawdę totalnie juniorskie. W trwającym pojedynku biegowym, cały czas jest odpychany lub trzymany przez zawodnika Ferencvarosi, dzięki czemu uzyskuje on przewagę w walce o piłkę. Było to zachowanie na granicy faul-walka o piłkę.

https://ifotos.pl/z/qqehxpe

https://ifotos.pl/z/qqehxpw

https://ifotos.pl/z/qqehxps

W momencie oddawania strzału Pique ciągnie do za koszulkę w taki sposób, iż sędzia musiał zagwizdać.

https://ifotos.pl/z/qqehxpa

Pique mógł sam się przewrócić licząc na gwizdek sędziego, mógł też sfaulować przed polem karnym, lub w walce o piłkę. Sfaulował w polu karnym za co dostał czerwoną kartkę a drużyna z Węgier karnego. Konsekwencje były skrajnie niekorzystne.

Pojawiały się głosy, że powinien puścić zawodnika bo wynik był bezpieczny a kartka osłabiła Barcelonę z Juventusem. To jest poziom zawodowy, nie ma tu odpuszczania, bo bałby się kartki. Dobrze, że poszedł, dobrze że zawalczył ale zachowanie było nieodpowiedzialne i jak pisałem juniorskie a to on powinien swoim doświadczeniem i cwaniactwem widzieć jak należy się zachować.


Wcześniejsze stracone bramki w tym sezonie.

Liga hiszpańska

1. https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9186040#comment-9186040

2. https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9186197#comment-9186197

3. https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9176327#comment-9176327

4. https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9183509#comment-9183509

5. https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9186399#comment-9186399



pax

2

Redakcjo oceniająca.
MOże tez czasem warto popatrzeć na ustawienie, grę bez pilki, przesuwanie się w obronie. Wczoraj wdałem się w dyskusję na temat przesuniętej obrony i jak zawodnicy potrafią w niej się odnajdywać, ale tu trzeba dobrej znajomości taktyki, przesuwania się i braku odpuszczania w obronie. Zapraszam do przeczytania.
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9205808#comment-9205808

pax

2

@Coutinho007
NIe zdążyłem obejrzeć jeszcze raz calego meczu z raelem, udało mi się jedynie 20 minut - wtedy dwa razy mu uciekl Vinicius, raz z tym dodatkowo, że najpierw go wyciągnal z pozycji (raz potem był odgwizdany spalony, a raz Lenglet ratował sytuację).
Dest w stosunku do Semedo już ma jedną przewagę - załapał taktykę i ustawienie po 2 tygodniach czyli cos czego Portugalczyk nie był w stanie za bardzo złapać w 3 lata. Dest jest młody i jeszcze ma okres aklimatyzacji. Liczę na niego, choć nie pompuje balonika bo to bez sensu. W meczu z Realem Dest zagrał dobrze, szczególnie wobec niemrawej gry reszty zespołu.

pax

3

@Coutinho007
Liczę na Desta i ciesze się że rosnie konkurencja na PO, ale w tym filmiku pominieto jego błędy. Chociażby jak mu uciekał Vinicius.

pax

0

@busquets5
Tylko w większości przypadków Araujo nie kryje nikogo lub strefę. W przykładzie drugim Roberto sie cofał ze środka do Moraty ale Araujo stał cały czas w tym samym miejscu.
ja się zgadzam z tym co napisaleś, pisze o tym od kilku lat, czyli o grze na "przesunietej obronie", w Barcelonie tylko raz widziaęłm przez ostatnie lata aby zniwelowano taki rodzaj obrony. Było to w tym sezonie w ostatnich 10 minutach w meczu z Celtą gdy Trincao został ustawionu jako PO, a Barcelona broniła 5 obrońcami w linii.

pax

10

Pod ocenami zrobiła się dyskusja na temat ustawienia Roberto i gry w tzw. „przesuniętej obronie”. Mam więc do Was pytanie, czy „przesunięta obrona” jest błędem. Plusem jest tu zagęszczenie zawodników na stronie tam gdzie jest piłka i obstawienie środka pola karnego, minusem – odpuszczenie przeciwległego boku obrony. Musiałem się tam odnieść do prezentowanych sytuacji, niepotrzebnego zejścia Roberto na środek obrony. Przedstawiam po części tą dyskusję i jak Wy uważacie. Czy dobre ustawienie się zawodnika i asekuracja to dobry pomysł czy nie? Czy główny zarzut, że PO zostawia swoją nominalna pozycję i wspiera stoperów jest z zasady błędem, czy odpowiedzią na wydarzenia boiskowe?

W prezentowanych sytuacjach Barcelona gra tak bardzo często, gra tak od początku sezonu w ubiegłych grała również dość podobnie. 1,5 tygodnia temu przed klasykiem pisałem o tym w swoim felietonie, bo to nie jest błąd Roberto czy innego bocznego obrońcy, ale normalne ustawienie, które może powodować niedobory w bocznych sektorach. Pisałem wtedy: "Dodatkowo Barcelona zagęszcza środek obrony, Roberto i Alba wspierają stoperów, co przy braku asekuracji na bokach może okazać się mało korzystne". Przy wrzutkach z bocznych sektorów tak gra Barcelona od 10 lat - kiedyś broniłem za to ustawienie Alvesa, potem Roberto a nawet Semedo, po drugiej stronie Albę. To jest z góry założona taktyka, a nie błąd w ustawieniu konkretnego zawodnika.



Podałeś dość dziwne przykłady, nie pokazujące co tak naprawdę się wydarzyło w pokazanej akcji i ile drużynie pozytywnego dało ustawienie Roberto. Poza tym kilka sytuacji ominąłeś. Ja nie ominę twoich przykładów i pokażę kilka dodatkowych z Twojego filmiku."Juventus - 29:16,68:16,68:56 dodatkowo 4:25,19:25,44:37". Więc dałeś aż 6 przykładów.

Pierwsza sytuacja którą uważasz za błąd – blokowanie zawodnika w sytuacja wyjścia sam na sam z bramkarzem.

4:25 – Roberto blokuje MOratę w sytuacji sam na sam, dla Ciebie to złe ustawienie, zaznaczyłem Ci gdzie wg. Ciebie powinien kryć. To faktyczne straszne, że obstawia swoją częśc i jeszcze asekuruje od utraty bramek stoperów. Nie ma Lengleta w obronie ani Alby, a Roberto dokonuje prawidłowego wyboru kryjac zawodnika w groźniejszej strefie. Dzięki zawężeniu środka podajacy miał dużo mniejszy korytarz do dobrego podania, dlatego podanie za mocne, piłka dla Barcelony, bez zagrożenia z bocznego sektoru. Gdyby nie to, byłoby sam na sam.

https://ifotos.pl/z/qqehrnx

19:25 – druga sytuacja, dokładnie to o czym pisałem wcześniej, Roberto asekuruje stopera, jednak piłka wrzucona z drugiej strony boiska, jest czas aby się dowrócic, ustawic i dobrze zająć pozycje. Roberto dobrze się ustawia, przez co Morata jest zmuszony go faulować, piłka dla Barcelony, bez zagrożenia z bocznego sektora. Gdyby stał tam gdzie chciałbys go widziec Morata byłby sam na sam.

https://ifotos.pl/z/qqehrnn

29:18 – trzecia sytuacja

Morata stoi między Roberto a Araujo, następnioe zbiega bardziej do środka na przed Araujo, który nie zdążył go powstrzymac, Roberto asekuruje boczny sektor. Spalony Moraty. Piłka dla Barcelony, bez zagrożenia z bocznego sektoru.

https://ifotos.pl/z/qqehrnw

44:37 przykład 4 - Roberto przejmuje Moratę w polu karnym, bo Araujo wyszedł zbyt wysoko, jednak Urugwajczyk miał czas zamienić pozycję z Roberto i przejąć piłkę, dodatkowo nabić zawodnika Juve. Bez zagrożenia dla Barcelony. Jedyna sytuacja gdzie piłka dotarła w boczny sektor, choć nie była zagrywana z przeciwległej strony a ze środka pola.

https://ifotos.pl/z/qqehrns

68:16 – przykład 5

Roberto wspiera Lenglet na środku obrony, dodatkowo zamykając korytarz podania do zawodnika na skrzydło, Morata zmuszony do wycofania do Kulusevskiego. Bez zagrożenia z bocznego sektora.

https://ifotos.pl/z/qqehrna

68:56 – przykład 6.

Roberto ustawia się do ewentualnej pomocy dla de Jonga, piłka zagrana pomiędzy nich. Cały czas asekuruje i sprawdza ewentualny ruch Chiesy. Nie było to błędu w ustawieniu. Popatrz na ustawienie Chiesy, zaznaczyłem Ci gdzie stałby Roberto gdyby był na klasycznej PO. Wtedy Chiesa mógłby go minąc wzdłuż linii jak i ścinając do środka, Roberto nie miałby mozliwości się lepiej ustawić (tzn. bliżej bramki) bo złamałby linie spalonego. Bez zagrożenia z bocznego sektora.

https://ifotos.pl/z/qqehrnq

Kilka przykładów z TWOJEGO filmiku, które nie wiem czemu ominąłeś, a które wskazuje, że taka obrona przynosi rezultaty.

12:15 – przejęcie Roberto na środku pola karnego – typowa przesunięta obrona, gdy prawy obrońca asekuruje środek. Roberto przejmuje piłkę na środku pola karnego. Zagrożenie zażegnane.

https://ifotos.pl/z/qqehrep

18:12 – Roberto przejmuje kolejną piłkę i wyprzedza Moratę którego nie przejał Araujo, kolejny odbiór, kolejne zażegnane niebezpieczeństwo. Gdyby Roberto stał na pozycji PO, przy Chiesie to Morata miałby czystą sytuacje do strzału i nie byłoby spalonego.

https://ifotos.pl/z/qqehreh

30:59

Roberto zejściem na środek i dobrym ustawieniem przecina podanie do Moraty. Kolejne zażegnane niebezpieczeństwo, kolejna przesunięta obrona, Morata miałby czystą sytuacje gdyby Roberto był na boku obrony.

https://ifotos.pl/z/qqehrer

33:32 – sytuacja w polu karnym, gdy jest więcej zawodników Barcelony, Roberto dobrze powstrzymuje Moratę, nie mógł iść na typową boczną obrone bo Araujo ma innego zawodnika do pokrycia. Dobre ustawienie Roberto.

https://ifotos.pl/z/qqehrex

40:52

- kolejna przesunięta obrona, kolejny raz Roberto asekuruje stoperów, którzy asekurują lewy sektor. Dobra decyzja o asekuracji, nikogo innego tam nie było.

https://ifotos.pl/z/qqehren

73:17

- Roberto jest zmuszony zostawić swoją nominalną strefe i asekurowac środek w który wchodzi zawodnik Juve a nie ma nikogo kto ewentualnie móglby go powstrzymać

https://ifotos.pl/z/qqehrew

73:33 – podobna sytuacja, zawodnik wchodzi z głębi pola na środek, Roberto schodzi z prawej strony by zaasekurować środek bo tam nikogo nie ma.

https://ifotos.pl/z/qqehres

Barcelona od lat gra przesuniętą obrona, zawężając środek pola karnego bocznymi obrońcami, prowokuje to przerzut na drugą stronę, ale tak gra i to nie jest kwestia złego ustawienia ale wyboru priorytetów (grożniejszy jest ten zawodnik na wprost bramki, niż ten gdzieś w bocznym sektorze), tu masz przykład Alby który tak samo gra bliżej stoperów zostawiając sporo miejsca Cuadrado.

https://ifotos.pl/z/qqehree

Zauważ, też że omawiamy wszystkie sytuacje i w każdej z nich Roberto jest na pozycji, nie jest spóźniony, nie został w ataku, nie truchtał do obrony, w każdej sytuacji kogos kryje, nie gra na radar, nie obstawia „powietrza” itd.

Jakie jest wasze zdanie?

pax

0

@Wymyslilemtosobie

Chętnie odpowiem (bo nigdy nie zostawiam dyskusji bez odpowiedzi) niestety wcześniej nie miałem zbytnio czasu na dłuższą odpowiedź. W prezentowanych sytuacjach Barcelona gra tak bardzo często, gra tak od początku sezonu w ubiegłych grała również dość podobnie. 1,5 tygodnia temu przed klasykiem pisałem o tym w swoim felietonie, bo to nie jest błąd Roberto czy innego bocznego obrońcy, ale normalne ustawienie, które może powodować niedobory w bocznych sektorach. Pisałem wtedy: "Dodatkowo Barcelona zagęszcza środek obrony, Roberto i Alba wspierają stoperów, co przy braku asekuracji na bokach może okazać się mało korzystne". To nie jest błąd bocznych obrońców, więc nie rozumiem dlaczego tak piszesz. Przy wrzutkach z bocznych sektorów tak gra Barcelona od 10 lat - kiedyś broniłem za to ustawienie Alvesa, potem Roberto a nawet Semedo, po drugiej stronie Albę. To jest z góry założona taktyka, a nie błąd w ustawieniu konkretnego zawodnika.



Podałeś dość dziwne przykłady, nie pokazujące co tak naprawdę się wydarzyło w pokazanej akcji i ile drużynie pozytywnego dało ustawienie Roberto. Poza tym kilka sytuacji ominąłeś. Ja nie ominę twoich przykładów i pokażę kilka dodatkowych z Twojego filmiku.

"Juventus - 29:16,68:16,68:56 dodatkowo 4:25,19:25,44:37". Więc dałeś aż 6 przykładów.

Pierwsza sytuacja którą uważasz za błąd – blokowanie zawodnika w sytuacja wyjścia sam na sam z bramkarzem.

4:25 – Roberto blokuje MOratę w sytuacji sam na sam, dla Ciebie to złe ustawienie, zaznaczyłem Ci gdzie wg. Ciebie powinien kryć. To faktyczne straszne, że obstawia swoją częśc i jeszcze asekuruje od utraty bramek stoperów. Nie ma Lengleta w obronie ani Alby, a Roberto dokonuje prawidłowego wyboru kryjac zawodnika w groźniejszej strefie. Dzięki zawężeniu środka podajacy miał dużo mniejszy korytarz do dobrego podania, dlatego podanie za mocne, piłka dla Barcelony, bez zagrożenia z bocznego sektoru. Gdyby nie to, byłoby sam na sam.

https://ifotos.pl/z/qqehrnx

19:25 – druga sytuacja, dokładnie to o czym pisałem wcześniej, Roberto asekuruje stopera, jednak piłka wrzucona z drugiej strony boiska, jest czas aby się dowrócic, ustawic i dobrze zająć pozycje. Roberto dobrze się ustawia, przez co Morata jest zmuszony go faulować, piłka dla Barcelony, bez zagrożenia z bocznego sektora. Gdyby stał tam gdzie chciałbys go widziec Morata byłby sam na sam.

https://ifotos.pl/z/qqehrnn

29:18 – trzecia sytuacja

Morata stoi między Roberto a Araujo, następnioe zbiega bardziej do środka na przed Araujo, który nie zdążył go powstrzymac, Roberto asekuruje boczny sektor. Spalony Moraty. Piłka dla Barcelony, bez zagrożenia z bocznego sektoru.

https://ifotos.pl/z/qqehrnw

44:37 przykład 4 - Roberto przejmuje Moratę w polu karnym, bo Araujo wyszedł zbyt wysoko, jednak Urugwajczyk miał czas zamienić pozycję z Roberto i przejąć piłkę, dodatkowo nabić zawodnika Juve. Bez zagrożenia dla Barcelony. Jedyna sytuacja gdzie piłka dotarła w boczny sektor, choć nie była zagrywana z przeciwległej strony a ze środka pola.

https://ifotos.pl/z/qqehrns

68:16 – przykład 5

Roberto wspiera Lenglet na środku obrony, dodatkowo zamykając korytarz podania do zawodnika na skrzydło, Morata zmuszony do wycofania do Kulusevskiego. Bez zagrożenia z bocznego sektora.

https://ifotos.pl/z/qqehrna

68:56 – przykład 6.

Roberto ustawia się do ewentualnej pomocy dla de Jonga, piłka zagrana pomiędzy nich. Cały czas asekuruje i sprawdza ewentualny ruch Chiesy. Nie było to błędu w ustawieniu. Popatrz na ustawienie Chiesy, zaznaczyłem Ci gdzie stałby Roberto gdyby był na klasycznej PO. Wtedy Chiesa mógłby go minąc wzdłuż linii jak i ścinając do środka, Roberto nie miałby mozliwości się lepiej ustawić (tzn. bliżej bramki) bo złamałby linie spalonego. Bez zagrożenia z bocznego sektora.

https://ifotos.pl/z/qqehrnq

Kilka przykładów z TWOJEGO filmiku, które nie wiem czemu ominąłeś, a które wskazuje, że taka obrona przynosi rezultaty.

12:15 – przejęcie Roberto na środku pola karnego – typowa przesunięta obrona, gdy prawy obrońca asekuruje środek. Zagrożenie zażegnane.

https://ifotos.pl/z/qqehrep

18:12 – Roberto przejmuje kolejną piłkę i wyprzedza Moratę którego nie przejał Araujo, kolejny odbiór, kolejne zażegnane niebezpieczeństwo. Gdyby Roberto stał na pozycji PO, przy Chiesie to MOrata miałby czystą sytuacje do strzału i nie byłoby spalonego.

https://ifotos.pl/z/qqehreh

30:59

Roberto zejściem na środek i dobrym ustawieniem przecina podanie do Moraty. Kolejne zażegnane niebezpieczeństwo, kolejna przesunięta obrona, Morata miałby czystą sytuacje gdyby Roberto był na boku obrony.

https://ifotos.pl/z/qqehrer

33:32 – sytuacja w polu karnym, gdy jest więcej zawodników Barcelony, Roberto dobrze powstrzymuje Moratę, nie mógł iść na typową boiczną obrone bo Araujo ma innego zawodnika do pokrycia. Dobre ustawienie Roberto.

https://ifotos.pl/z/qqehrex

40:52

- kolejna przesunięta obrona, kolejny raz Roberto asekuruje stoperów, którzy asekurują lewy sektor. Dobra decyzja o asekuracji, nikogo innego tam nie było.

https://ifotos.pl/z/qqehren

73:17

- Roberto jest zmuszony zostawić swoją nominalna strefe i asekurowac środek w który wchodzi zawodnik Juve a nie ma nikogo kto ewentualnie móglby go powstrzymać

https://ifotos.pl/z/qqehrew

73:33 – podobna sytuacja, zawodnik wchodzi z głębi pola na środek, Roberto achodzi z prawej strony by zaasekurować środek bo tam nikogo nie ma.

https://ifotos.pl/z/qqehres

Barcelona od lat gra przesuniętą obrona, zawężając środek pola karnego bocznymi obrońcami, prowokuje to przerzut na drugą stronę, ale tak gra i to nie jest kwestia złego ustawienia ale wyboru priorytetów (grożniejszy jest ten zawodnik na wprost bramki, niż ten gdzieś w bocznym sektorze), tu masz przykład Alby który tak samo gra bliżej stoperów zostawiając sporo miejsca Cuadrado.

https://ifotos.pl/z/qqehree

Zauważ, też że omawiamy wszystkie sytuacje i w każdej z nich Roberto jest na pozycji, nie jest spóźniony, nie został w ataku, nie truchtał do obrony, w każdej sytuacji kogos kryje, nie gra na rader, nie obstawia „powietrza” itd.

pax

1

@sentenced
Zgadza się, były wzloty i płoty, ale ważne jest to że była nadzieja na "aklimatyzację" czyli była gra wzajemna i dość często zrozumienie między nim a innymi zawodnikami. Jakby tu parafrazując - nie było jeszcze jakości ale juz nie wyglądał jak "ciało obce".

pax

11

@Kaka111
Zastanów się dlaczego TK pod wpływem PiS, gdzie Jarosław robi narady w domu Przylebskiej ogłasza wyrok poza kolejnością wpływu spraw mając jeszcze 3 lata na zajęcie się tą sprawą w okresie kulminacji pandemii.

pax

0

@DonMatteo901
Tzn.? którzy to pomocnicy ?

pax

0

@POLAK12345
Zawsze się simieję, jak ktos nie potrafi ukryć swojej niechęci do zawodnika i stwarza dziwną argumentację. Przeczytaj o czym jest ten wątek. O tym ostatnim spotkaniu, ewentualnie o spotkaniach w tyym sezonie - tu jest najlepszym defensywnym pomocnikiem w drużynie. MOżewsz pisac , że tam, gdzies ,kiedyś Busi zagrał słabo, ale to nie ma nic związanego z tematem dyskusji. Ja uważam, że to źle że jest krytykowany za dobre mecze słabą gra np. z Romą. Co ma piernik do wiatraka. De JOng daje mniej drużynie, jakoś niewidzę abyś go krytykował.

pax

0

@El dominatore
Szkoda, tylko że z Alvesem miałem rację , fajnie że Alba się ogarnął i jakos nic negatywnego o nim nie piszę i to chyba od lat, podobnie o Roberto, jak zagra słabsze spotkanie to o tym piszę (np. z Sevillą - gdzie uważałem że redakcja mu dała za wysoka notę, a co pokazuje miałkośc twojej argumentacji). Hmmm, Dest, jak widzisz, łatwo ludzi szuflatkujesz (ktoś Ci wmowi że jestem jakimś fanem Roberto to to łykasz ), jak narazie pisze o nim głównie pozytywnie, nawet w chwili gdy po dobrym meczu Roberto z Getafe to Sergi został odsunięty od składu na mecz z Realem, przyjałem to z zadowoleniem.
Nie ma znaczenia? Hmmm, gdyby nie miało nie pisałbys tego co napisałeś :)
pozdrawiam

pax

0

@Wymyslilemtosobie Jest szansa że podasz minuty do tych akcji ? Link do skrótów przynajmmniej z którego zrobiłeś screeny.

pax

1

@insp1re Włąśnie. dest zagrał narazie jedno pelne spotkanie. W zapowiedziach przedmeczowych pisałem o poytywnym zaskoczeniu ze on gra, nie miałem pretensji, że nie ma w skąłdzie Roberto, bo jestem za dobrym poziomeme i barcelona anie za konkretnym zawodnikiem. Dest nie zagrał rewelacyjnie w obronie z Realem - już w pierwszych 20 minutach 2 razy uciekł mu Vinicius. Miał indywidualne błędy, ale ja go chwaliłem szczególnie za ustawienie, wiedział kiedy się podłączyć i kiedy wrócić. W tym sezonie Roberto nie miał większych błędów w obronie. Tutaj jest tak, że jak się było zwolennikiem Semedo to jest teraz niechęć do Roberto. Ja cały czas piszę, że ciesze się z konkurencji na PO, dla mine nie ważne który czy Dest czy Roberto będzie grał wiecej, ważne aby grał lepszy.

pax

1

@Litman Wystarczyłoby obejrzec przedostatni mecz. NIe jest to "mój" piłkarz i widzę jak gra, ale po co pisac cos co nie odpowiada rzeczywistosci.

pax

1

@Midast Wskaż gdzie faworyzuje. Pewnie jak zawsze podkulisz ogon i uciekniesz od dyskusji.Lubisz rzucac oskarżenia a potem z udowodnieniem zawsze sa problemy.

pax

7

Leo jak to Leo nawet jak wydaje się że nie błyszczy to błyszczy. Trzeba zauważyć też ponownie jego pomoc w defensywie, jasne że sa akcje rywali gdy stoi i patrzy, ale coraz częściej stosuje pressing, podbiega do rywali itd. Bardzo aktywny mecz Leo, sporo dobrych i sporo złych decyzji.

1’ dobry przechwyt Leo, potem zbyt późna decyzja o strzale i strzał zablokowany

2’ dobre kluczowe zagranie do Pjanica przed polem karnym

5’ Leo napędza akcje (podaje do Dembele, dostaje piłkę zwrotna, ale strata w dryblingu).

5’- strata przy podaniu do de Jonga

10’ dobre rozciągnięci do Alby, piłka zwrotna w pole karne, ale podanie w szerz pola karnego zablokowane

14’- dobry przerzut do Dembele,

25’ Leo spowolnił akcję a w konsekwencji strata

29’- dobre zgranie do Dembele

34’- gra wzajemmna z Pedrim ale strata

35’- dobra akcja Leo, wystawia Dembele, ale z akcji niewiele wyszło

38’- faul na Messim

39’- dobry rajd Leo i przerzut do Alby

47’ strata na własnej połowie i aut dla Juve

49’ dobra pika od Dembele, ale zła decyzja, piłkę na lini pola karnego wybija obrońca

54’ dobre penetracyjne wejście w pole karne i odegranie do Griezmana na 16 metr

54’- dobra piłka od Dembele ale zła decyzja o dryblingu w polu karnym

62’- dobra pilka w pole karnym do Dembele, ten zamiast strzelać, niecelnie podaje

62’ sytuacyjny strzał Leo

64’- napędzenie akcji i podaine na skrzydło,odegranie w pole karne do Pedriego, ten mocna piłka do Leo, ale Messi nie trafia piętką dobrze w piłkę

65’- drybling w polu karnym Juve ale strata

70’ – rajd środkiem Leo, ale ostry faul Demirala (pierwsza żółta)

72’ bnardzo donbra akcja Leo, ale zablokowany w chwili oddawania strzału

75’- świetna piłka dod Busquetsa, Ldeo super podanie do Griezmana i strzał Francuza ocierający się o słupek. 77’dobra piłka Leo do Griezmana i mało brakowało aby zwrotna doszła dając Leo sytuację sam na sam, 79- rajd Leo i faul Rabiota, 87’- ofensywne wejście przez środek ale czysto zatrzymany i na koniec wykorzystany karny.

Spotkanie w którym świetne zagrania przeplatał niepotrzebnym dryblingiem, powinien mieć conajmniej dwie asysty więcej, jednak były przypadki gdy sam spóźnił swoj moment strzału przez tracił szanse na zdobycz bramkową. Często bronił, wracał się na połowę za piłką, dobrze współpracowałem z Dembele, Griezmanem czy Pedrim. Dobry przerzut do Dembele i wykorzystanie karnego po akcji którą wykreował.


pax

0

@Wymyslilemtosobie Wskaż chociażby z Juventusem kilka przykładów złego ustawienia. ja pokażę ile tych piłek zagrywanych z lewej strony wyłapywał własnie przes swoje ustawienie.

pax

3

@Wymyslilemtosobie Wskaż te mecze, wskaż te ustawienia. On cały poczatek sezonu grał sam na 2-3 zawodników i tylko dzięki ustawieniu niwelował ta przewagę. https://ifotos.pl/z/qqnaewp. NIe rozumiesz taktyki Barcelony, to nie jest przylepianie się do środkowego stopera - to gra jako prawy stoper. Jest to tzw. przesunięta obrona. Jeżeli np. Alba nie zdążył wrócić, albo przeciwnicy mają szybki atak i przewagę liczebną na jednym ze skrzydeł następuje przesunięcie obrony. W tym przypadku lewy stoper idzie na LO (bo nie ma LO lub potrzeba tam wsparcia) prawy stoper na pozycje lewego stopera a PO na pozycję prawego stopera. Jasne, może wtedy zabraknąć kogos do asekuracji po drugiej stronie, ale jest to prawidłowe ustawienie. aby piłka była po drugiej stronie potrzebny wtedy jest przerzut a to daje kilka sekund czasu na zmianę ustawienia. W tamtym meczu z Celtą wślizgiem blokował strzał który szedł do pustej bramki.

pax

0

@kuczyniak
To zwróć uwagę mi na te błędy a nie pisz o subiektywizmie bez podania przykładów. Co ma tekst o Roberto w wpisie o Pedrim - widać subiektywne nastawienie. To że "ale spalony" nie ma znaczenia do opisu gry Pedriego, bo jego ogranie przed Cuadrado było warte odnotowania - to czy potem napszę bramka którą var anulował czy bramka ze spalonego nie ma znaczenia. Wytykam błąd przy Cuadrado a nie przy Moracie. Czy gdzieś napisałem, że Var nie był sprawiedliwy?

pax

0

@Wymyslilemtosobie
Nawet mecz z Celtą Cię nie przekonał (bramka i ratowanie zespołu od utraty bramek)? Każdy patrzy na grę i zawodników jak chce.

pax

1

@Wymyslilemtosobie
W tym sezonie nie popełnił większych błędów w obronie, nie stracilismy bramki po jego błędzie czy po akckji z prawej strony (pewnie stracimy, bo nikt nie jest nieomylny). Narazie mocno wszedł w sezon.

pax

4

@Wymyslilemtosobie
Nelson calkowicie zawiódł przez te 3 lata w Barcelonie. Nie wiem co to znaczy, że nie ma podjazdu do Desta. Ile spotkań Desta w barcelonie widziałeś? W obronie ustawieniem i wybieganiem Roberto niweluje sytuację gdyby zawodnik był szybszy - Nelson był dużo wolniejszy w obronie od Roberto. W przedostatnim spotkaniu grał bardzo dobrze w ofensywnie, nie tylko sam wyprowadzał rajdy, ale cały czas dogrywał do przodu. W środę podobnie, głównie gra do przodu, tylko że Dembele był na jego linii więc głównie jemu zagrywał piłkę "pionową" i zabezpieczał tył jako trzeci stoper.

pax

2

@kimpanjest
Za co był chwalony w tym spotkaniu? Za grę na skrzydle? Za akcje oskrzydlające, zejścia w pole karne?
NIe, on był chwalony za dobre wyprowadzanie piłki, za dryblingi na własnej połowie i na środku boiska. On nie był chwalony za grę na skrzydle. Juz mecz z realem to pokazał a ten potwierdził, że Pedri czuje się słabiej na skrzydle niż trochę niżej.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?