pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@jeyx77x
Z tymi bramką mi o którym pomocniku piszesz?
Pierwsza bramka
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9176327#comment-9176327
Trzecia bramka
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9177597#comment-9177597
6
@jeyx77x
Popełniał też błędy (w pierwszych 20 minutach Vinicius 2 razy mu uciekł) ale na duży plus ustawianie i trzymanie pozycji. Czyli załapał to w 3 tygodnie to co Nelson nie potrafił w 3 lata.
8
Znowu zawidla pomoc. De Jong - Busi - Coutinho. To jest główna os zespołu, jak ona za mało daje w ataku i popełnia błędy w defensywie, nie stosuje pressingu to taki jest efekt.
0
@VeB 1899
Ok
0
@BarcaF4n
To byś musiał na ławke dać Busiego i de Jonga, Holender nie gra lepiej od początku sezonu od Hiszpana.
1
@VeB 1899
Ale konkretów nie podasz?
1
@majer565
Bo został ustawiony na środku, i jego poruszanie się pionowe na środku powoduje że więcej piłek przez niego przechodzi a włączenie Cou do składu powoduje zwiększenie gry kombinacyjnej w której Leo się odnajduje
1
@Dzemix111
A czy ja napisałem, że tak napisałeś? Zadałem tylko pytanie.
1
@NaFazieHitman
Nie, chociaż czasem zajmował i tą strefę
0
@masik86
uważasz, że grał gorzej od np. de Jonga ?
0
@jacobFCB
Chociażby w tym spotkaniu łącznie więcej zawalil de JOng, grał przewidywalnie, zwalniał wiekszośc akcji, holował piłke i wdawał się w niepotrzebne dryblingi, przy pierwszej bramce człapał do obrony przy trzeciej Modrić "był" jego zawodinkiem. Busi zawalił bardziej pierwszą bramkę, ale ogólnie nie grał gorzej od Holendra.
0
@Uukasz_93
Tylko obecnie jeszcze bardziej człapie mde Jong - więc jest 3 człapaczy na defensywnym pomocniku.
9
@Dzemix111
I to wina Leo ? Że nikt inny nie potrafi wziąc ciężaru gry na siebie?
1
@VeB 1899
Dla porównania 2-3 niecelnych dograń u de Jonga nie widziałeś ? Tylko pytam.
18
Miałem 'zrobić" opis Leo ale nie za bardzo mam czas, ale pomału oglądam kolejny raz mecz - NIe zawsze i nie w każdym momencie, ale Leo był jednym ktory najlepiej pressował przeciwnika. Często dochodził był agresywny przy rywalu, widac byo z jakim nastawieniem wszedł w to spotkanie.
Pewnie to spotkanie to następny kamyczek do jego odejścia.
1
@SelloutCrowd
@Rewolucja123 będzie "robił" Desta, więc nie ma sensu się dublować, ale mimo że nie za bardzo mam czas i jest to troche rwane oglądania ponownie spotkania to ogólnie zagrał dobrze. W ofensywie prawie niewidoczny,ze względu na rozgrywanie akcji głównie lewą stroną, kilka razy się podłączył z dryblingiem ale niewiele z tego wynikało. Ważne, że w defensywie zagrał nieźle, dobrze się ustawiał przez większośc czasu, był tam gdzie być powinien, chociaż kilka razy Vinicius mu uciekł już w pierwszych 20 minutach (raz po akcji był był odgwizdany spalony gdy Vinicius strzelał na wprost bramki, a raz Vinicus strzelał z pola karnego niecelnie po asekuracji Lengleta). Ogólnie dobre zawody się wydaje (mowię po 20 minutach powtornego oglądania) ale bez fajerwerków, bez wartości dodanej. To co dla mnie na plus, to że załapal ustawienie po praktycznie po 3 tygodniach :)
1
@kakusus
Czyli uważasz, że de Jong biegał więcej, szybciej wracał, lepiej stosował pressing ?
1
@BaroPodertos
Niestety muszę się zgodzić.
1
@VeB 1899
W której minucie ?? Nie bronię Busquetsa tylko chciałbym wiedzieć.
1
@Abominacja
Busi - Oglądam narazie w pierwsze 20 minut, Busi podania do przodu, szukanie prostych ofensywnych zagrań, fajny przerzut do Ansu na sam na sam do którego nie doszedl w 2-3 minucie. De Jong holowanie, zwalnianie akcji, spoźnione decyzje o podaniach przez co wycofanie piłki. O reszcie spotkanie się narazie nie wypowiadam, tylko o tych 20 minutach. Nieliczne dobre zagranie w tym czasie to przechwyt de Jonga w 19' po którym Messi strzelał i casemiro dostał kartkę.
1
@draxidox
Przy pierwszej bierny był tez de Jong i Frenkie zawalił też w dużej mierze 3 bramkę. Jeśli chodzi o same bramki.
Pierwsza bramka
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9176327#comment-9176327
Trzecia bramka
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9177597#comment-9177597
0
Jak uważacie który z defensywnych pomocników zagrał lepiej ??
ps. i mała prośbą - uzasadnijcie swoją odpowiedź
0
@ArturS
Gdzie nie nadążął? W obronie najwolniejszy był Semedo. W czym Roberto nie nadążał. Nelson większośc pojedynków biegowych w obronie przegrywał i odpuszczał zawodników
0
@patyk_rl
"w momencie twojego screena są obok siebie co nie trwa dłużej niż sekundę, a De Jong cały czas wzrok ma skupiony na piłce, ani na moment nie oderwał wzroku".
Przebiegnięcie obok Busquetsa, który ledwo ruszył trwa podobnie (1-2 sekundy). Jak mówię główna wina Busquetsa, ale zachowanie de Jonga i jego powrót bardzo słabe. Jesli zawodnik i to na tak newralgicznej pozycji nie oberwuje boiska, nie obserwuje graczy ich przemieszczanie się, pozycji jakie zajmują tylko wpatruje się w piłkę to nie świadczy to dobrze o nim.
Powrót de Jonga była najwolniejszym powrotem w tej akcji. Tylko oni nie kryli nikogo i im nikt nie "uciekł" a jednak wracali szybciej.
Na początku akcji sa prawie w linii
https://ifotos.pl/z/qqnqhhs
Na końcu Coutinho ma około 6 metrów przewagi a Alba z 10-12
https://ifotos.pl/z/qqnqhha
0
@patyk_rl
Na czym jest skupiony??
tzn.? Co robi? Patrzy na piłkę i nie widzi, że zawodnik który był obok juz pobiegł 30 metrów dalej, zapatrzył się? Moment w którym odpuścił Valverde dalo Realowi gre 3 na 3. Zgadzam się, że przy tej bramce główna winę ponosi Busquets, o de Jongu pisałem, że po prostu zrobił podobną rzecz tylko w miejscu mniej newralgicznym i podobnie sobie potruchtał.
0
@insp1re czemu nie był w stanie? De Jong go kryje i jest między nimi metr odległości, na końcu akcji jest 30 metrów !!!! Valvrde dostal piłke, zrobił z nią kilka kontaktów i dopiero strzelił, można w takiej sytuacji ponaciskac zawodnika, zrobić wślizg czy zablokowac strzał, ale to tylko wtedy gdy sie biegnie a nie truchta.
Ja rozłozyłem 1 i 3 bramkę.
Pierwsza bramka
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9176327#comment-9176327
Trzecia bramka
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9177597#comment-9177597
ps. Nic dzisiaj nie pisałem o Albie, pomyliłeś mnie z kimś:)
0
@Coutinho007
Ale ja to pisałem, zrobiłem analizę pierwszej bramki i napisałem że de JOng nie nadążył za valverde a potem Busquets nie nadążył za Valverde, ale że wina Busquetsa jest większa bo jego odpuszczenie było w newralgicznej strefie.
0
@patyk_rl
"ale to ********** był odpowiedzialny za Valverde, biegł z nim do momentu w którym w głowie się nie przestawiło ma tryb eee to już nie moja strefa to nie muszę biec"
W gwiazdki wstaw zawodnika ze zdjęcia :)
https://ifotos.pl/z/qqnqpra
0
@insp1re
Przy trzeciej barmce de Jong jest jednym z głównych winowajców, przy pierwszej zrobił to samo co Busquets, dał valverde się odkleic od siebie, wiekszy błąd Busquetsa bo jego strefa była bliżej bramki, co nie zwalnia od powiedzenie że de Jong krył poczatkowo valverde a następnie truchtał przez cała akcję.
0
@insp1re
KOnkrety, w tym meczu głównie de JOng truchtał, źle się ustawiał, mial bardzo słaby pressing, spowoalniał, akcje i miał złe wybory.
Jego zachowanie przy 1 i 3 barmce było złe.
Wskaż gdzie tu wybielam Busquetsa? Uważasz, że jeśli ktos dostrzega błędy u de JOnga to od razu zachwala Busquetsa?