pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@zibi
Świetny merytoryczny komentarz, pojechałeś z argumentami wbijając mnie w ekran, ledwo sie pozbierałem z klawiatury. Chciaż wolałbym coś mądrego przeczytać. De Jong mimo, że taktyka jest ustawiona pod niego prezezntuje się dużo slabiej od Busquetsa.
15
@Puyolex
Tzn.?? Czemu bez Busiego, ckoro obecnie jest klasę wyżej od de Jonga od poczatku sezonu
1
@Rewolucja123
Akurat user @Midast unika dyskusji z argumentami, zaprosilem go do dyskusji pod felietonem o Semedo na temat filmików o Nelsonie ale uciekł.
1
@Midast
Gdzie ja zwolennik Roberto? Widzę że KOlega lubi wmawiać, manipulować i nie oznaczać.
1
@Midast
Trudno jak ktoś kłamie pisać, że nie kłamie. Patrzę na siebie, ale miło że KOlega tak we mnie wpatrzony:)
OOO, milo Kolegę widzieć, wracamy do dyskusji o Semedo czy znowu ucieczka od dyskusji aż się dymią cholewki? Widzę, że Kolega potrafi tylko wchodzić w dyskusję które nie noszą za sobą metrorycznej kwestii dotyczacej pilki nożnej, bo od tego szanowny Kolega ucieka. Wciąż czekam na dyskusję pod filmikami z felietonu na temat gry Nelsona. Aaaa, kolega z tych co nie mają odwagi dyskutować. Zapomniałem.
I nie zawsze mam do kogos pretensje, jest grupka 3-4 osób która zawsze kłamie, manipuluje, przeinaczaja cudze słowa, ta grupka sie nie zmienia. Zależy jej tylko na prowokowaniu, pisaniu personalnych komentarzy, raczej nie na dyskusji o piłce i pilkarzach.
1
@stone80
Widzisz jak ładnie wybrnąłeś z swojego kłamstwa: Najpier mi zarzucasz że PRZYZNAŁEM SIĘ NIBY ŻE WYWYŻSZAM JAKIEGOS ZAWODNIKA (co jest kłamstwem bo zarówno się do niczgeo takiego się nie przyznałem jak i nic takiego nie robię.) a potem że jedynie bronię piłkarzy. Dobrze, że chociaż złapany na kłamstwie potrafisz, je zobaczyć i zmienić zdanie. Pisałem, że specjalnie bronię osoby jeśli na to zasługują przed niezasłużona krytyką a nie że specjalnie cos komuś podwyższam. Z Semedo napisałem felieton i jakoś nie było tam kontrargumentów, więc w czym się pomyliłem?
Może masz rację co do Griezmana, że "nie wykorzystał najważniejszej okazji w meczu to jest zakłamywanie faktów", co powiesz o akcji de Jonga z karnym, czy zawalił najważniejszą akcję defensywną w meczu?
1
@stone80
Znowu wychodzi twój nawyk do kłamstw. Nigdy nie pisałem że "chociaż on to przynajmniej się przyznał, że zawsze wywyższa tych krytykowanych piłkarzy specjalnie". Pisałem, że broniłem osoby które były NIESŁUSZNIE wyzywane, bo była taka moda, a nie ze kogokolwiek wywyższałem. Napisz raz prawdę, proszę :)
3
@cat_r37
Ja do Semedo nigdy nic nie miałem, po prostu w Barcelonie grał slabo i sie nie sprawdził. Trochę dziwne jest teraz pisanie o graczu który już nie jest zawodnikiem Barcelony (w negatywnym kotekście). Trochę to rozbudzanie emocji. Może w kolejnym spotkaniu zagra lepiej i zaliczy asystę, wtedy inni będą o tym pisać robic z niego cracka i że Barcelona źle zrobiła pozbywając sie go. Jak grał w Barcelonie wszyscy widzielismy przez 3 lata, szkoda, że jak na razie potwierdza to w kolejnym klubie, miałem nadzieję że tam to juz na pewno odpali.
1
@jeyx77x
"Staram się być obiektywny i nie widzę tu faulu ani nawet chęci bo jak mówiłem De Jong stanął, nawet nogi nie włożył". "Zobacz sobie jeszcze raz, może ślepy jestem, ale w momencie doskoku De Jonga kolega zaczął już lecieć".
1. Bądź obiektywny a nie staraj się,
2. faul był ewidentny,
3. faul był bardzo nieprzyjemny, de Jong wjechał korkami w stopę
4. czy jestes ślepy- nie wiem, sam sobie na to odpowiedz,
5. leciał, od momentu wejścia Frenkie w stopę
Obejrzyj powtórki, zrób sobie zwolnione tempo, popatrz na akcję z kilku kamer a potem się wypowiadaj. Popatrz więc sobie na wejście de Jonga. Może zmienisz zdanie, wejście z impetem de Jonga nogą która przenosiła jego ciężar ciała w stopę która była na ziemi i miała cały cięzar ciała na sobie, więc nie było mozliwości amortyzacji. Karny ewidentny.
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9144823#comment-9144823
0
@FATIlity31
+FC Barcelona, Barcelona B, FC Barcelona Juvenil
- nienawiść jest dla mnie obcym słowem - nie czuje nienawiści do kogokolwiek a co dopiero do jakiegoś klubu, po prostu mu nie kibicuję
1
@AlexDark00
Ok, oglądając na żywo niby to wyglądało na takie zwykłe stykowe wejście, ale warto było zobaczyć na powtórce, aby wyrobic sobie zdanie.
0
@AlexDark00
Popatrz więc sobie na wejście de Jonga. Może zmienisz zdanie, wejście z impetem de Jonga nogą która przenosiła jego ciężar ciała w stopę która była na ziemi i miała cały cięzar ciała na sobie, więc nie było mozliwości amortyzacji. Karny ewidentny.
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9144823#comment-9144823
1
@AlexDark00
Ale on nie udawał, de Jong przejechał mu po śródstopiu korkami. Gdzie on udawał? Piszesz że symulka, że udawał, że nie powinno być karnego a tu była ewidentna sytuacja na karny. Innych sytuacji tu nie rozpatrujemy, więc nie rozumiem po co o nich pisać?
1
@AlexDark00
O czym Ty piszesz? Mówimy o karnym sprokurowanym przez de Jonga, który był ewidentny ale dla Ciebie go nie powinno być i jako argument piszesz o Messim, Marcelo, Fatim ?? O co Ci chodzi??
1
@AlexDark00
Nigdzie się nie kładł przed dotknięciem, de Jong mu wjechał korkami w stopę to trudno aby nie ryczał.
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
0
@jareksk100 @AlexDark00
Przecież karny był ewidentny
0
@masq
Mogę zrobić coś "pod zlecenie", ale wtedy bym prosił o takie zlecenie przed spotkaniem :)
2
@patataj
Zrobiłem dla redakcji analizę 3 pierwszych spotkań, Miała się pokazac przezd Getafe, może ukaże się w przyszłym. Zapraszam więc do dyskusji.
1
@mr_robot
"Taa karny dla Getafe był"
Fajnie, że przyznałes mi rację.
0
@patataj
No właśnie moim zdaniem nie. To raczej w ofensywie lepiej spisuje sie Busi, z Villareallem jego wejście w pole karne sprokurowało dla nas bramke samobójczą, z Celtą odzyskał pilke juz na 18 metrze rozpoczynając akcję barmkową Ansu. Busquets grając bardziej z tyłu daje więcej w ofensywie - wie jak się podłączyć, kiedy się podłączyc, wiecej dostrzega, znajduje wolne przestrzenie między liniami. Holender właśnie gra jakby cały czas musiał patrzeć na piłkę nie dostrzegając gdzie są koledzy i nie pdoając w tempo. W obronie Busquets wygląda o klase lepiej, lepiej się ustawia, lepiej asekuruje, ma więcej udanych interwencji ( i to nie mówię o sytuację że Barcelona w tym sezonie straciła dwie bramki i przy obydwu był zamieszany Frenkie). W ofensywie De Jong zmienia sie pozycjami z Coutinho, Leo, ale z tego niewiele wynika, jego gra jest zachwowawcza i czytelna. To nie jest rozliczanie z strzałów czy kluczowych podań ale z jakości gry i wizji gry, czyli czegoś co miał on dawać w Barcelonie.
1
@patataj
Tylko jak widzisz, de Jong ma fame. Wszyscy (przynajmmniej większość) zagrała słabo, dodatkowo to de Jong zawalil karnego - krytykowany jest Dembele i Griezman, krytykowany jest Busquets i Roberto, nawet Trincao ale wobec de Jong zawsze stosowało sie taryfę ulgową. Tutaj chodzi o pewne proporcje i wiekszy obiektywizm. NIe piszę że słaby, czy że jest niewypałem transferowym, ale jego gra nie zachwyca a od początku sezonu chociazby Busquets jest o klasę wyżej.
1
@jeyx77x
Doskonale wiesz o jakim. Nie rozumiem udawania teraz tego, że zacząłeś od osobistego tekstu, wiedząc, że nie masz racji.
Powtórki "dużo potrafia dodać" :)))) tak, tak powtórki dodają od siebie, zapewne rzeczywistość była inna, ale "powtorki zasymulowały" :))).
Masz ewidentny karny, masz powtórki i wjechanie korkami na stopę ale Ty piszesz że się kolegów pytałeś :))))) Bravo
Masz silne argumenty w dyskusji, im więcej kolegów sie spytasz tym argumenty będą silniejsze :)
2
@patataj
Problem de Jonga to słabsze ustawianie się, holowanie piłki - w tym spotkaniu było kilka sytuacji w których mógł napędzić akcję ale wolał ją spowolnić, nawet podanie do wychodzącego Ansu zaspał i był spalony (Ansu nie wykorzystał tej sytuacji).
0
@VenoM
Ewidentny karny a "najbardziej" ewidentny to róznica - no ale, każdy ma swój poziom dyskusji.
0
@VenoM
Tak, to był oczywisty karny. Dodałeś wyraz "najbardziej" aby podkreślić, że cos w tym tu wpisie przekoloryzowałem, norma.
Rozumiem, że posiłkujesz się argumentem "wiekszość podzielona" wobec jasnego przedstawienia na czym polegał faul, gdzie większośc posiłuje się tylko komentarzem na eleven i obejrzeniem meczu bez powtórki.
"Wysmiałeś" mnie wiedząc, że mam rację, dla samego wyśmiania, nie wyśmiałeś mojego wpisu ale mnie - rozumiem intencje. Nasze wpisy o nas samych i o naszej kulturze i wychowaniu.
0
@VenoM
Karny był oczywisty. bez pisania o bredzeniu potrafisz jakis jeden argument przedstawić, że nie było karnego i nie był oczywisty?
1
@jeyx77x
"widać, że piłki w życiu nie sprobowałeś"
Zaczynać dyskusję od prztyczka personalnego, to normalny wsród osób który zaczynają dyskusje wiedząc że nie maja racji.
Faul ewidentny, de Jong dał mu pieczątke na stopę że się dziwię, że nie było kartki za to. Gdzie tu symulke widzisz? Gdzie się kładł przed kontaktem - nie wymyslaj, bo się robi niesmaczne, jak kibic wybiela swoją druzynę. Kibicować swojej drużynie to jedno, być obiektywnym i dostrzegać ewidentny faul na niekorzyść swojej drużynie to drugie.
7
@jeyx77x
taaaa, ewidentny karny, dawno nie było tak oczywistego karnego, bądźmy obiektywni.
1
@Ratamahatta
Problem jest taki, że do Jong wielokrotnie opóżnia moment podania. To właśnie defensywni sa głównie odpowiedzialni za transmisję piłki. Obym sie nie pomylił, ale to właśnie de Jong zagrał wczoraj do Fatiego na sam na sam (czego Fati nie wykorzystał) ale sam moment był mocno spóźniony. On częstow woli holowac piłkę zamiast podac w tempo. Busi odwrotnie od razu transmituje piłkę. Często gramy w taki sposób że ofensywni gracze czekają na zagranie defensywnych pomocnikow i stoją w ataku w linii w czterech i wtedy ważny jest moment podania. Tu nie chodzi o robienie z niego kozła ofiarnego ale wskazanie ewidentnych elementów w których gra słabo.