pax

1

@busquets5

Gość się zastawił, ale de Jong wjechał mu korkami po podbiciu. Dziwiłem się , że tam żółtej nie było. U nas komentatorzy, że tego by nie zagwizdali :)

https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9144823#comment-9144823

pax

1

@busquets5

To, że podążają ślepo to wiadomo i to pisze od kilku lat. Jednak niekoniecznie jest tak że u nas szuka się słabych punktów tylko u nas wybiera się graczy i się ich hypuje lub dissuje. Oglądałem mecz i z polskim i z angielskim komentatorem i u nas że takiego karnego by nie gwizdnął (jeśli wogóle było tam coś) a tam (angielski komentarz) że ewidentny karny i błąd de Jonga.

pax

0

@Alistar74
Tam był karny i to tak oczywisty, że nie dało sie tego nie gwizdnąć.

pax

1

@Rewolucja123
Jeśli byłby ruch to byłoby komu. Jak był Alves to przeciez w ataku był Messi 1,7m-Pedro 1,69 i Villa 1,75. Z jednej strony chodzi o jakość tych dograń, z drugiej o ruch z przodu czego nie ma, nie ma zawodników wchodzących na drugie tempo (oprócz Leo) a teraz jest Griezmann 1,76, Dembele 1,78, Fati 1,78 czy Braithwaite 1,77 Barcelona gra zbyt wolna piłkę i wstrzelenie piłki w pole karne, gdy takie Getafe broni się całym zepsolem jest bez sensu.

pax

1

@Fetta
Gość nie robi szpagatu, ale się przepisowo zastawia. De Jong wjeżdża mu korkami po śródstopiu. Zrób sobie na tym filmiku prędkość 0,25 i popatrz na 12 sekundę. Sędziowanie było słabe, ale karny był ewidentny.

pax

28

Karny jak całkowicie zasłużony. Nie wiem jak można pisać, że nie było karnego. De Jong dał stempel korkami na prawym środstopiu zawodnika, a następnie się na tym śródstopiu jeszcze poślizgnął. Bardzo zła, nieodpowiedzialna interwencja, przy niegroźnej sytuacji, gdy zawodnik jest z boku pola karnego i tyłem do bramki..
Sędziowanie ogólnie bardzo słabe, kilka sytuacji na niekorzyść Barcelony, ale sędzia będąc blisko akcji nie mógł udawać, że nie widzi tego faulu de Jonga.

Sytuacja z trzech kamer jest jednoznaczna.

https://ifotos.pl/z/qqnshha
https://ifotos.pl/z/qqnshhq
https://ifotos.pl/z/qqnshrp

Teraz wyobraźcie sobie że taki faul robi Busquets a w zeszłym sezonie jeszcze Rakitić, na dissometrze zabrakłoby skali.

pax

0

@masq
De Jong z impetem przejechał mu korkami po śródstopiu.

pax

1

@Azi
Wrzucę screeny za chwilkę

pax

0

@Roobo
De Jong dał mu pieczątkę, przejechal korkami po śródstopiu

pax

0

@reef
Wypowiedziełem się na temat karnego dla Getafe. Sytaucję oglądalem z 15 razy, jak dojdę do sytuacji barcelony to pewnie się tez wypowiem.

pax

25

Karny Getafe całkowicie uzasadniony, tu nie ma nad czym dyskutować nawet. Słabo grała Barcelona i tyle, bez pomysłu. Szkoda, mozna było oderwac się od Realu, Griezmann niestety kolejny raz spalił się psychicznie.

pax

0

@karci0
Ile rożnych miało Getafe w tym meczu? Dest mógł prawdopodobnie przepuścić piłkę i nie byłoby rożnego. De Jong dziwny faul. Co chcesz na siłe udowodnić?

"heh, śmieszny jesteś :)"
Jak się pisze głupoty to się potem daje wstawki personalne.

pax

0

@karci0
Moim zdaniem wina była Neto bo 7 minut wcześmnij niedokladnie wybił piłkę. To złe wybicie piłki nie miało wpływu na karnego?

pax

1

@karci0
Taa, a potem Roberto zablokował świetna piłkę w pole karne. Ale w sumie racja za ten karny odpowiada Roberto. Getafe dwukrotnie rozpoczynało akcje ale wina Roberto. Popełnił błęd przy wybiciu, ale co to ma do akcji z karnym?

pax

0

@damian777
Też dzisiaj sprawdzałem w Extreme Fitness i wszystko zamknięte

pax

1

@Rewolucja123
Przeczytaj co wysłałem w mailu. Sadzę, że jeszcze z stylem trzeba poczekać. Koemana nie miał praktycznie presezonu, wiele ustawień, koncepcji nie miał czasu wprowadzić, wiele nawet jak gdzieś wprowadził nie miał czasu zgrać. Samo wprowadzenie Desta praktycznie 2 dni po transferze były dość zaskakujące. Dodatkowo, sądzę że nasi zawodnicy są obecnie dość "przetrenowani" - pierwszy etap przy intensywniejszych treningach kondycyjnych odbija im się właśnie w tym okresie. Na ocenę stylu sądzę, że trzeba poczekać, Koeman jeszcze 2 tygodnie temu nie wiedział kto będzie grał w jego drużynie. Z stylem akby go określić jako "styl Koemana" sądzę, że będzie trzeba poczekać jeszcze z 2 miesiące.

pax

1

@Rewolucja123
Ogólnie wiele fajnych, celnych spostrzeżeń, masa pracy i wkład czasu włożony. świetna robota. Oczywiście zawsze można podyskutować nad słusznością pewnych ustawień przez Koemana.

pax

1

@Rewolucja123
Przecież nie napisałem personalnie tylko swoje spostrzeżenia. czego nie zauważyłeś? Troszkę nie zrozumiałem? Że Leo głównie grał z lewej strony czy że cofa się po piłke do rozgrywania? W obronie graliśmy 5 w linii gdy Celta nas cisnęła gdy gralismy w 10-tkę, było wtedy 5-3-1 Trincao grał skrajnego obrońcę - Roberto mu pokazywał jak ma sie ustawiać. Leo jest zawodnikiem który lubi mieć piłkę przy nodze i często po nią schodzi do obrony czy wchodzi w 'buty" Coutin=ho wymieniając pilkę po lewej stronie.

pax

1

@Rewolucja123
Koeman jeszcze próbuje skład i ustawienie, nie miał na to czasu. W obronie ustawienie 4-4-2, 5-4-1 (5-3-1 z Celtą) w ataku tu dopiero jest różnie - 2-4-4, 2-3-5, 3-4-3 i wszelkie inne konstelacje. Leo znó cofający się do obrony po piłkę albo grający z lewej strony.

pax

0

@damian777
Oficjalnie wiem. Ale są wyjątki, np. w ramach przygotowania do rywalizacji sportowej, czy zajęć sportowych itd... Więc pytanie czy byłes i było zamkniete?

pax

0

Ktoś był/próbował wejść dzisiaj na siłownię?

pax

1

@tobiasson92
Bardzo słaby tekst. Niestety jak wstawileś przeczytałem i straciłem czas.

pax

1

@martin3131
Cały wątek dotyczy Polski to po pierwsze, rozliczać jesli chcesz polityków to chyba tylko "swoich" bo nie masz wplywu na rozliczanie (np.wyborcze) polityków z innych państw to po drugie, piszesz o polityce PiS względem Polski to po trzecie. "Dzięki partii PiS nie mam przykładów ataków w Polsce [...] Ale PiS ma racje jeżeli chodzi o to kogo przyjmować".

Wytłumacz jeszcze jedno, bo tak mi się rzuciło w oczy. Skoro nie ma granic wewnętrznych UE to w jaki sposób dzieki PiS nie było zamachów w Polsce? Każdy dżihadysta co pokazałem na przykładzie Mourada mógł nie nękany przekroczyć granice z Polską.

pax

0

@martin3131

Hmmm, wiem o prawie wszystkim co się dzieje w przedmiotowej sprawie, badam jako naukowiec terroryzm od lat. Jednak nie pamiętam 119 zamachów czy prób zamachów w Polsce czy aresztowaniu 436 dżihadystów w Polsce. Możesz bliżej tą sprawę naświetlić? Chętnie poznam szczegóły :)

pax

0

@martin3131
Żyję z tego. Nie narzucam poglądów, stanowisk, dyskutuję ale zgadza się: żyję z uczenia innych. Cieszę się, że dzięki mnie choć troszkę edukacji nie ominęlo i Ciebie.

pax

1

@Rastafarnianin

Przeciętniak :)
Pamiętam jak duża część userów chciała się go pozbyć i wyzywała go od najgorszych.

pax

0

@martin3131
Cieszę się, że już czegos się nauczyłes i wiesz jaka jest róznica między socios a culers. Jak tak dalej pójdzie może i w innych kwestiach czegoś sie nauczysz :)

pax

0

@martin3131
Zmieniasz temat. Rozmawiamy w tym watku o różnicy rządów PO-PSL i PiS, Ty pisałes że trzeba rozliczyc tych którzy wpuścili terrorystów. Na proste pytanie nie odpowiedziałeś. Spytałem których terrorystów - to zacząleś mataczyć.
czytaj ze zrozumieniem - nigdzie nie napisałem - "Czy ja napisalem ze każdy Emigrant to terrorysta?" Czy ja to Ci zarzuciłem.

pax

1

@martin3131

Jak widzisz nawet z czytaniem ze zrozumieniem masz problem. Nie napisałem że jestes kłamcą ale że skłamałeś w tym przypadku. Jesli jednak tak o sobie myslisz to nie sposób mi temu zaprzeczyc, nie znam Cię tak bardzo, ale jesli sam tak uważasz to pewnie tym razem masz rację. O jakich statystykach piszesz, wygłupiles się i nagle na proste pytanie o terrorystów sprowadzonych do Polski piszesz o Unii Europejskiej, Semedo, statystykach, życiu, szacunku o wielu rzeczach byleby nie odpowidac na proste pytanie.
Dla mnie nie ma znaczenie czy jestes jak sam siebie okreslasz pisior czy nie tylko czy to co piszesz jest prawdą czy kłamstwem. Każdym swoim wpisem potwierdzasz nie odpowiadając na pytanie, że jest kłamstwem.

"I nie nazywaj mnie kłamca bo troche kultury socios się należy!"
Wskaż gdzie nazwałem Cie kłamcą? Podaj swoj numer socio, bo pewnie znowu minąłeś się z prawdą. Raczej chodziło Ci o culers - lubię prostowac twoje błędy :)

pax

7

Koeman w sierpniu:

Zdaniem Ronalda Koemana duży wpływ na postawę Griezmanna miała pozycja, na której był wystawiany przez poprzednich trenerów zespołu, Ernesto Valverde i Quique Setiena. - "Z całym szacunkiem, ale Antoine Griezmann nie jest skrzydłowym. Musi grać tam, gdzie grał przez całe życie, wykorzystując swoje najmocniejsze cechy - powiedział Koeman, w wywiadzie udzielonym NOS Voetbal. "Uważam, że najważniejsza dla trenera jest znajomość swoich zawodników, aby mieć możliwość najlepszego ich wykorzystania. To zaczyna się od wystawiania graczy na ich pozycjach - kontynuował holenderski trener".

Koeman w październiku:

Griezmann ma grac na skrzydle, a jak cos mu się nie podoba to trudno, ja tu rządzę. Valverde i Setien z całym szacunkiem mieli rację.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?