pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Midast
Wciąż czekam na dyskusję, jednak Ty od dyskusji uciekasz, jakie to tchórzliwe. Chciałeś abym Tobie odpowiedzial na komentarz, i odpowiedziałem. Ty natomiast na mój nie odpowiedziałeś ale przy różnych wątkach mnie atakujesz. To nas różni, ja mam odwagę a kolega podkula ogonek. Mi ambicjonalnie byłoby wstyd że uciekam od dyskusji nie mówiąc już o kwestii kultury obrażania innych i kłamstw. Ale każdy ma swoje wartości którymi się w życiu kieruje.
0
@Midast
Cos na temat czy tylko o mnie? Wrócisz do dyskusji czy wciaz będziesz uciekał? hahaha. Osoby który skupiają się na osobie adwersarza a nie temacie dyskusji zdają sobie sprawę z swojego braku argumentów, więc próbują nadrobić personalnymi komentarzami, co jest małostkowe.
Zauważyłeś, że cięgle piszesz w różnych wątkach personalne komentarze na mój temat, ale merytorycznie nawet zdania nie potrafisz sformulować.
0
@Peciak
"Kliknąłem w przypadkowy mecz z zeszłego sezonu na whoscored. Mecz z Getafe u siebie. Albo schodzi z urazem w 21 minucie. Dalej w całym meczu mamy aż o 118% więcej ataków lewą stroną niż prawą, na której nota bene grał Roberto, który przecież lepiej współpracuje z Surarezem, Messim czy Vidalem niż Semedo"
Ok, jak tylko znajdę czas zrobie takie większe zestawienie. Oczywiście nie wybiórcze jak Ty, tylko po kolei, bo mógłbym chociażby przedostatni mecz ligowy z zeszłego sezonu z Realem Valladolid - prawa strona 46%, lewa 25%.
2
@FutbolToMagia
"Porównaj za ile kupili Roberto, gdy klauzule miał 40mln" [...] "no właśnie nikt nie kupił Roberto".
Lubię te Twoje kłamstwa na małych nóżkach, pięknie się je punktuje.
2
@G9
Powiesz szczerze, że myślałem na temat Busi-de Jong, ale niestety kampania wrześniowa i czas obron. Jednak zrobie po trzecim meczu łączne zestawienie całości druzyny i taktyki - czyli już niebawem. A może oceny po kolejnym spotkaniu :)
Co do Busiego to przyglądałem sie jego grze, walczył, był wślizg, dobrze czytał grę, przewidywał sytuacje boiskowe i do tego najlepiej transferował piłkę, znajdywał wolne korytarze między liniami przeciwnika czego nikt w tym meczu tak dobrze nie zrobił, bramka samobójcza to tez jakis jego udział-widac że gra box to box nie jest mu jednak obca. Oczywiście bylo kilka strat w wyniku niechlujstwa, braku dokładności. Jeszcze razem z de Jongiem zostawiają między liniami zbyt dużo miejsca, ale wczoraj nie zagrał tragicznie jak wielu tu pisze.
Ostatnio zauważalny jest taki trend - kto jest amigosem to musi grać słabo i jest w drużynie tylko za zasługi, co nie zawsze przekłada się na realną postawę w czasie spotkania.
0
@FutbolToMagia
Kto kupil Roberto ?? Bo juz w twoich kłamstwach się gubię?
0
@Peciak
1. Skąd wziąłeś statystyke podań? z whoscored - więc statystyka podan z jednego a statystyka stron ataku z telewizora. Jakie to metodologicznie rzetelne :)
2. Whoscored wylicza strony ataku a nie zlicza podań np. Alba gra bardziej kombinacyjnie więc wymienia więcej podań przy jednaj akcji (częściej gra w trójkatach), Semedo grał wybiegnięcie na wolne pole, czyli już zupełnie inne zestawienie - jedna akcja a mniej podań.
3. nawet jesli przyznałbym rację (czego nie robię) to liczba 56%-58% ma się nijak do twierdzenia 300-500% ("Gramy 3 do 5 razy więcej lewa strona niż prawa").
Słabe statystyki Semedo brały się np. z największej ilości strat bezposrednich - po prostu odbierano mu piłkę, jak ja dostawał na skrzydle a dostawał jej sporo.
Nie wytłumaczyłeś jak przy założeniu 10% ataku prawą stroną Roberto miał 2 kluczowe podania, 2 celne dośrodkowania na 2 wykonane i 1 strzał - co by było gdyby miał 5 razy więcej szans?
Dodatkowo przy prawej stronie operował w ubiegłych latach na pomocy Vidal i Ivan a czasem Roberto (gdy grał Semedo na PO) , wczoraj nie było tego wsparcia które było w poprzednich latach, tego też nie zauważyłeś - więc piłka krążyła po prawej stronie tak jak po lewej. Ta statystyka z wczorajszego meczu jest ewenementem na przestrzeni ostatnich lat, dlatego o niej teraz piszemy i sie nią zajmujemy, bo do tej pory nigdy tak nie było.
0
@FutbolToMagia
Gdybym posługiwał się takimi mialkimi argumentami jak Ty to bym napisał - "semedo kupiono za 40% klauzuli" ile wynosi 40% klauzuli duzo lepszego Roberto?
0
@pax
W tym meczu skoro 5 razy według tego zestawienia co było na ekranie piłka szła lewą a nie prawą stroną a Roberto miał 2 kluczowe podania to przyznajesz że miałby 10 gdyby było odwrotnie? Skoro pomijana była prawa strona od dłuższego czasu według Ciebie to przyznasz że gdyby tak nie było to Roberto do pierogi by zmiażdżył statystykami czy to ma dotyczyć tylko jednego zawodnika pod tezę?
16
Moja mała prośba. Znowu robi się nie potrzebna nawalanka z kilkoma dosłownie osobami o Semedo. Jak Nelson grał, każdy widział przez te 3 lata. Obecnie mamy Roberto a prawdopodobnie Desta, oceniajmy ich (bez hypowania i hejtowania- jak najbardziej obiektywnie ile się da(bo i tak zawsze jest subiektywnie)). Można surowo, ale posługujmy się takimi samymi argumentami jak do tej pory. Nie ma co odnosić zarówno gry Nelsona do Roberto teraz jak i w przyszłych spotkaniach, tak jak nie będzie miało sensu zestawiać gry Arthura np. z Pjaniciem. Gdyby jeden i drugi się sprawdzili w Barcelonie to zostaliby, teraz są inni, więc cieszmy się z nowych i ich oceniajmy. Ja oczywiście będę przyglądał się jak to robię od 7-8 lat na portalu prawemu obrońcy, nic pod tym względem się nie zmieni, ale i innym zawodnikom również. Nie ma sensu robić burzy o byłych zawodników, że teraz w innych zespołach może wystrzeli ich forma. Fajnie, oby tak było, tego im życzę, ale w Barcelonie z różnych względów się nie sprawdzili lub ich czas po prostu minął i nie ma sensu teraz wzajemnie rozpoczynać nawalanki. Komentujmy z szacunkiem i kulturą.
1
@Peciak
NIestety napisałeś coś co nie tłumaczy w niczym tego o czym ja pisałem. Nie pokazałes też danych jak to wyglądalo przez ostatnie 3 lata. Tyle ode mnie. jak mówię, mozna sobie samemu robić statystyki np. odbiorów czy innych elementów i jesli robisz to rzetelnie ma to sens a rzetelnie tzn. tak samo podchodzisz do każdego zawodnika, drużyny itd. Nie podwazyłęs tutaj statystyk whoscored, bo twoje odczucia to tylko odczucia.
1
@FutbolToMagia
Kto tu pisze o uwielbieniu Roberto? gdzie widzisz abym okłamywał cały świat aby mu jakos oceny podnosić, abym kłamał w opisach tak jak Ty robiłeś w przypdaku Semedo, aby kłamał dodając mu odbiory w opisywaniu spotkań tak jak ty zrobiołeś w pzrypadku Semedo, aby pisał że jest crakiem tak jak Ty robisz w przypadku Semedo, abym pisał że jest w najlepszy czy top3 na świecie, gdzie widzisz abym pomijał czy wyszukiwał statystyki pod z góry założona tezę tak jak ty robisz cały czas. Gdzie widzisz moją nienawiść? To, że punktuję twoje kłamstwa to nazywasz nienawiścią?
Klauzula Semedo 2017- 100mln, klauzula 2018 -Roberto 500 mln. Chyba widac różnicę, interpretację zostawiam Tobie. Pamiętaj, że rozmawiamy o roku 2020 i to Ty chcialeś rozmaiwac o roku 2020 i sytuacji związanej z sprzedażą Semedo,, ty pisałeś kłamstwa o jego wartości 80 mln.
1
@FutbolToMagia
Gdybym był tak jak Ty zaślepiony na jednego zawodnika i pisał kłamstwa i głupoty na temat zawodnika innej druzyny (w sumie obecnie to podchodzi pod spam) i interpretował tak sytuacje dla Roberto jak Ty interpretujesz dla Semedo to bym napisał. "W 2017r. zakupiono Semedo z 100mln klauzulą, juz po roku klub wiedział o niewypalne transferowym, więc na siłe chcieli przedłużyć umowe z Roberto który zjadał Semedo w kazdym aspekcie gry, dlatego ustalono klauzulę 500 mln na którą nigdy by się nie zdecydowali w przypadku Portugalczyka", ale tak nie twierdzę.,bo Roberto nie jest crackiem czy mega grajkiem, jest słabo-przecietny, ale 2 klasy wyżej od bardzo słabego Nelsona. Mozesz pisać każdą bzdure o Nelsonie, ale sam wiesz że ludzie się z Ciebie śmieją.
Rozmawiamy o 2020 w chwili sprzedaży Semedo, o tym piszesz dodając jeszcze czas pocovidowy, a tu nagle podajesz nieobowiązującą klauzulę Robierto sprzed 3 lat. Możessz podac jeszcze zarobki z cadete. hahaha
A co do statystyk to jak widzisz, sam się dałeś złapać. Powierdziałeś żew whoscored to oficjalne źródła i tu starasz się udowodnić na siłę za pomocą whoscored że Nelson zagrał lepszy mecz od Roberto. To ile według oficjalnych źródeł Nelson ma asyst? Ile ma według whoscored skoro sam je nazwałeś oficjalnymi źródłami? Pewnie znowu wymyślisz jaką bajeczkę na poczekaniu, ludzie mają ubaw.
0
@Peciak
"Roberto przez ostatnie 3 lata nie gral wyłącznie na pozycji PO. Występował również w środku pola oraz nawet jako prawo skrzydlowy, gdzie łatwiej o liczby. Mówienie, że zdobył te staty tylko z pozycji PO to manipulacja".
Gdzie napisałem coś co nazywasz manipulacją?? O liczbach Roberto na PO napisałem w felietonie, sa tam tylko liczby gdy grał na PO.
"Fakt, że Semedo w swoich 3-4 meczach na LO zanotowal 1 asystę, a w wielu innych na PO tyle samo potwierdza moja tezę".
Prosiłem o wskazanie konkretnych liczb. Posługujesz się bez sensownym przypuszczeniem. To tak jak ja bym napsiał: Najwięcej bramek i asyst zrobił Leo ktory jest nominalnie na prawej stronie - więcej akcji szło tą stroną. Oczywiście tak nie twierdzę, bo sprawdzałem to i mniej-więcej było po równo. masz portale statystyczne możesz się wykazać.
"Owszem była, każdy kto ogląda mecze to widzi. Whoscored jak i inne tego typu portale nie mogą zastąpić zdrowego spojrzenia na mecz. Wiele razy naliczalem różnym graczom po 5-7 odbiorów plus do 8-10 przechwytów, gdzie whoscored notował po 2".
Nie każdy, bo ja nie widziałem, a więc już obalam twoją tezę, że kazdy :)
Możesz naliczac jak chcesz i komu chcesz i może to nie być złe, jesli zastosujesz taką sama metodologię. Whoscored stosuje taką samą dla każdego gracza, każdej strony boiska, więc jest to dość obiektywne, a szczególnie przy heatmapach czy lokalizacji piłki. NIe trzeba się głowić czy dany odbior był odbiorem bezpośrednim, przechwytem, zblokowaniem itd. Przy stronach atakujących wszystko jest jasne.
1
@FutbolToMagia
Czyli kolejna twoja wymyślona bzdura.
Dalej nie podałeś źródeł.
Co do Roberto to klauzula wynosił 500 mln. Teraz możesz po swojemu interpretować.
1
@FutbolToMagia
Czemu nie napiszesz że był warto 400 milionów, twoje klamstewka są takie zabawne . Podaj źródła że był wyceniany na 80 a przez covid jego cena spadła.
No i napisz te wcześniejsze źródła oficjalne o które prosiłem
0
@Peciak
Tylko podniosłeś pewien zarzut/sytuację/taktykę z tego meczu usprawiedliwiając grę zawodnika grającego nie w tym spotkaniu. Jasne że pewien zakres różnicy pomiędzy tym wskazaniem na eleven a tym na whoscored jest ale nie zmienia sytuacji iż w tym spotkaniu dużo większa liczba ataków szła lewą stroną czego. Takiej różnicy nie było w latach ubiegłych.
0
@FutbolToMagia
Z jakich źródeł? Podaj te Źródła
0
@FutbolToMagia
To Ty napisałeś że Semeod zmienia barwy bo barcelona jest za słaba dla niego i idzie do topowego zespołu. To powiedz ta ocena Semedo że był drugi według jakiś ocen to wziąłeś z...?
Przecież sam pisałeś ze przechodzi do topowej drużyny, to jak drużyna źle zagrała, przecież był za dobry na Barcelonę. Teraz jest za dobry na Wolvers, przez druzynę która przegrywa to ma zaniżane noty,? Nelson ma po prostu pecha w życiu , najpierw crack któremu Barcelona hamuje karierę i przez fatalną grę innych zawodników ma słabe noty i słabe statystyki, teraz to samo ma w angielskim klubie. Gdyby był lepszy to by go chcieli w Barcelonie.
0
@AlwaysBlaugrana
Jednak w rozegraniu jak narazie dużo lepiej gra od de Jonga, widzi więcej, potrafi zagrać piłki między linie przeciwnika, gra więcej z pierwszej piłki. Nie twierdzę, że nie popełnia błędów, wczoraj kilka zagrań było niechlujnych. Tylko znów moim zdaniem Busi okazuje się lepszy od drugiego pivota. dla mnie powinien grać zawodnik w najlepszej dyspozycji. czy Pjanic czy Busi czy de Jong.
1
@HavertzKai
Tzn. w kwestii popruszania się? Możesz wyjaśnić, z 4 razy wychodził na skrzydło i nie dostawał piłek, grał cały czas box to box. Nie bronie go, tylko pytam.
0
@Tomek54321
Gość pisał, że: Nelson jest najlepszym PO na świecie, potem że już jedynie top3 na świecie, że Messi ma słabszą technike, że Barcelona jest za słaba na cracka Semedo itd... walka z wiatrakami.
3
@FutbolToMagia
Uwielbiam twoje kłamstewka i manipulacje. Jak Nelson odchodził pisałeś, że Barcelona jest dla niego za słaba i dlatego przenosi sie do topowej dryzyny w Europie.
Był drugim najlepszym graczem? Na jakiej podstawie to zostało stwierdzone? Statystyk i whoscored? Przecież podważasz wszystkie statystyki. Może jednak whoscored jest dobre i ma 3 asysty w 3 lata w Barcelonie w LM i LM, czy tylko pokazujesz jak coś Ci pasuje w statystykach. Nelson wczoraj - 0 strzałów, 0 kluczowych podań . Wczorajszy mecz piszesz "całe 0 kreatywności i inicjatywy w ofensywie Roberto" - na ilośc piłek które pomocnicy posyłali na prawą stronę to Roberto mając strzał i dwa kluczowe podania, 2 wrzutki obie celne pokazał sie lepiej od Nelsona który był ustawiony wyżej a mimo to 0 strzałów, 0 kluczowych podań, 1 niecelne dośrodkowanie, jedynie drybling nic nie dający ma miał lepszy i to wszystko. Obrona obaj mieli po 3 udane interwencje.
Semedo Ocena whoscored 6.81
Roberto ocena whoscored 7.49
Moim zdaniem bez sensu jest wracać, czy teraz porównywać Semedo do Roberto, sens to miało gdy grali w tym samym zespole. Semedo okazał się duzo słabszy co wykazałem w felietonie, którego nie podważyłeś, oprócz personalnych ataków w moja stronę. Nie ma sernsu pisac o zawodniku który już nie jest w Barcelonie, grał bardzo słabo w Barcelonie i został sprzedany a teraz chcesz aby był porównywany do lepszego który został. Ja mu zyczę aby odpalił i grał dobrze w Anglii, do Barcelony był za słaby ale mimo to w mniej topowej druzynie fajnie jakby się sprawdził.
0
@kosmos91
Argumenty, please
1
@Tomek54321
NIkt asyst z transfermarkt nie bierze na poważnie. Ta statystyka jest nie uznawana przez oficjalne ligi czy UEFA. Leo już by był ponad 200 asysty w lidze hiszpańskiej. Posługują się nia na tym portalu tylko osoby wychwaljące Semedo bo pasuje do ich tezy.
1
@Peciak
Wcześniej takie statystyki podawał i podaje whoscored i nigdy nie było takiej dysproporcji. Przez ostatnie sezony liczba ataków prawa i lewą stroną była porównywalna. Jesli uważasz że przez trzy lata taka różnica była 5-krotna to wykaż to. Przyznam Ci wtedy rację i posypię głowę popiołem, bo tak to jest jedynie wybielenie zawodnika pozbawione podstaw.
2
@judaszowe_srebrniki
Coś na temat mojego wpisu dotyczącego Busiego? Czy o mnie i o Messim.
7
@FutbolToMagia
Przecież w twoje kłamstwa nikt nie wierzy. Wymień te 11 asyst z ubiegłego sezonu.Mogłeś skłamać i napisac 30 asyst 50 bramek taka jest mniej więcej wartośc twoich wpisów.
1
@Midast
Po pierwsze nigdy to nie był mój pupilek a po drugie mamy rozmowe niedokończą. Bądż kulturalny i ją dokończ a nie uciekaj od niej.
0
@Peciak
Jeśli by tak było to czemu nie posługujesz sie statystykami z czasów gdy grał Semedo? Tylko rozciagasz statystykę dzisiejszego spotkania w którym nie było tego zawodnika do wcześniejszych 3 lat gry z tym zawodnikiem. Dlaczego w najgorszych jest napisana "prawa strona"? bo nigdy wcześniej takiej sytuacji nie było, bo proporcje były zachowane.